تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

نحوه تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید : آپشنی نوین در ساید های امروزه میباشد ، قابل ذکر است تولید کننده های داخلی و خارجی با استفاده از این آپشن طرفدارهای بسیاری را جذب کرده اند که فروش مناسب و قابل توجیهی نیز دارند .

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید نسبت به برندهای مختلف روش متفاوتی دارند ، که در ادامه مطلب به این روشها میپردازیم .

چرا باید فیلتر یخچال ساید بای ساید خود را عوض کنیم ؟

تعویض به موقع و با کیفیت فیلتر تصفیه آب یخچال : 1 _ آب را معدنی میکند 2_نیترات به آب میدهد 3_باعث آنتی باکتریال آب میشود .

با اوصاف کلر ، رسوب ، املاح و باکتری در آبهای مناطق مختلف کشورمان نیاز اساسی نیاز اساسی به تصفیه آب میباشد .

اینکه رسوب و املاح آب منطقه چه درصدی است ؟ چه لوله هایی در ساختمان به کار برده شده و جرم داخل لوله های ساختمان به چه میزان است ؟ درصد کلر ، نیترات و  باکتری موجود در آب به چه مقدار است ؟ چه نوع فیلتری در ساید شما به کار برده شده است ؟  از موضوعات اساسی و مهم انتخاب فیلتر میباشد .

فروش فیلترهای اصلی یخچال و ساید بای ساید

 1. فروش ویژه فیلتر ساید بای ساید جنرال الکتریک
 2. فیلتر یخچال ساید بای ساید فریجیدر

توجه : همکار گرامی برای خرید عمده فیلتر آب یخچال ساید بای ساید با شماره 09123336936 تماس حاصل نمایید.

فیلترهای تصفیه آب یخچال ساید بای ساید موجود در بازار

1 : فیلتر طعم و رایحه

2 : فیلتر کلر و باکتری

3 : فیلتر نیترات

4 : فیلتر معدنی

ریست فیلتر یخچال

نحوه ریست فیلتر آب یخچال ساید بای ساید ؟ ریست یخچال چگونه است ؟ علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال چیست ؟ دلیل قرمز شدن چراغ یخچال فیلتر ؟ مجموعه آی.پی سعی نموده است در اینجا به همه این سوالات پاسخ دهد تا دیگر دغدغه ای در این امور نداشته بشید .

چراغ فیلتر یخچال دارای سه رنگ است ، اگر دیدید رنگ آن قرمز یا صورتی شده باید به فکر تعویض فیلتر یخچال خود باشید و اگر به تازگی آن را تعویض نموده اید ، باید بدانید یخچال شما نیاز به ریست فیلتر یخچال دارد ، ما در زیر به نحوه ریست فیلتر یخچال برای برندهای مختلف میپردازیم .

در ابتدا به چند نمونه مرسوم برای ریست فیلتر یخچال میپردازیم و سپس به نحوه ریست فیلتر آب یخچال برای برندهای مختلف اشاره میکنیم :

 • در عضی از یخچالها ، صفحه نمایش آنها دکمه ای به نام فیلتر دارد ، کافی است دکمه فیلتر را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا فیلتر یخچال شما ریست شود .
 • اگر در صفحه نمایش یخچال خود دکمه ای را دیدید که یک دایره با چند نقطه داخ آن میباشد ، به آن دکمه ریست میگویند و کافی است آن را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست شود .
 • در صفحه نمایش بعضی از یخچال ها دکمه منو میباشد ، کافی است با ورود به آن به قسمت منوی اصلی بروید و قسمت ریست فیلتر را انتخاب نمایید تا فیلتر یخچال شما ریست شود .
 • بعضی از یخچالها برای ریست شدن نیاز به فشردن دو دکمه ترکیبی با هم میباشد ، بعد از پیدا کردن آن دکمه و دکمه خاموش/روشن میتوانید با نگه داشتن همزمان به ریست فیلتر یخچال خود بپردازید .

نحوه نصب و تعویض فیلتر بیرونی تصفیه آب یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک ، آدمیرال ، سامسونگ ، الجی ، دوو ، اسنوا  ، هایت پوینت ، فریجیدر ، وستینگهاوس ،ویرپول

1 : در ابتدا شیر ورودی آب یخچال را ببندید .

2 : در صورتیکه قبلا فیلتر بیرونی داشته اید واشر به رنگ قرمز را با انگشت شصت گرفته و سپس دو سر لوله را بیرون بکشید و در غیر این صورت لوله را با قیچی برش دهید .

3 : فیتینگها را داخل قرار دهید و محکم کنید .

4 : لوله ای که از شیر آب آمده را داخل سمت راست فیلتر تصفیه آب وارد کنید و سپس شیر آب را باز کنید و یک ظرف بزرگ زیر آن قرار دهید تا آب سیاه ناشی از کربن داخل فیلتر از آن خارج شود و مجددا شیر آب را بسته و این کار را در سمت چپ فیلتر تکرار نمایید .

5 : در نهایت شیر آب را باز کنید .

6 : این نکته را در نظر داشته باشید بعد از تعویض فیلتر تصفیه آب بیرونی یا داخلی یخچال ساید بای ساید چراغ تعویض فیلتر روشن میشود و برای از بین بردن این آلارم یخچال ساید بای ساید شما نیاز به ریست دارد .

نحوه ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، الجی ، جنرال الکتریک

دکمه ( ice type و child lock ) یا دکمه ( ice water ) یا دکمه ( alarm ) یا دکمه ( reset ) را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست انجام گردد ، توجه داشته باشید در مدلهای مختلف دکمه ها به نامهای متفاوتی می باشند که در بالا عنوان شد .

نحوه ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید اسنوا و دوو

دکمه ( lock و filter sleep ) یا دکمه ( filter reset ) یا دکمه ( ice maker lock و lock ) را همزمان به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست انجام گردد ، توجه داشته باشید در مدلهای مختلف دکمه ها به نامهای متفاوتی می باشند که در بالا عنوان شد .

در بالا نحوه کامل تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال ساید بای ساید را شرح دادیم ، حالا میتوانید با اطمینان کامل  آب آشامیدنی تصفیه شده را شرب نمایید .

زمان تعویض فیلتر یخچال

قابل ذکر است زمان تعویض بر حسب معیار کیفیت و اورجینال بودن فیلتر یخچال ملاک می باشد ، فیلترهای مرسوم و موجود در بازار  دارای 6 ماه تاریخ مصرف میباشد .

اما تمامی فیلترهای تصفیه یخچال ساید بای ساید که توسط تکنسینهای مجموعه آی پی تعویض میشود دارای یکسال ضمانت تعویض است و ضمنا تا دو سال نیاز به تعویض ندارد.

مجموعه آی پی امداد با ارائه انواع فیلترهای تصفیه آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، الجی ، بوش ، آاگ ، دوو ، جنرال الکتریک ، کنمور ، وستینگهاوس ، فریجیدر ، اسنوا ، هایت پوینت ، ویرپول ، مابه ، مای تگ ، هیتاچی ، کنوود ، پروفایل آماده خدمات به شما عزیزان در سراسر تهران میباشد .

زمان تعویض فیلتر یخچال را با توضیحات کامل در زیر برای شما شرح داده ایم ، با آی.پی امداد همراه باشید .

فیلتر یخچال با چه فاصله زمانی باید تعویض شود؟

ما روزانه از وسایل و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم که هر کدام سریس و نگهداری مخصوص خود را نیاز دارد. برای مثال هر چند وقت یک بار باید روغن موتور اتومبیل خود را تعویض کنیم تا طول عمر موتور آن را افزایش دهیم و همچنین از تجمع اشغال و کثیفی که ایجاد صدمه به موتور می کنند، جلوگیری کنیم. مطمئنا آبی که شما و خاونواده تان هر روز می نوشید، مهم تر از روغن موتور اتومبیلتان می باشد. خلوص و تمیزی آبی که می نوشید تاثیر مستقیم بر سلامت جسم شما دارد. امروزه سیستم های مختلفی برای فیلتراسیون و خالص سازی آب آشامیدنی در بازار موجود است و رایج ترین آن ها سیستم فیلتراسیونی ست که در یخچال ها تعبیه می شود. اکثر یخچال های مدرن که در دو دهه اخیر ساخته شده اند، دارای سیستم فیلتراسیون می باشند و یخ و آب را از طریق دیسپنسر واقع در روی در یخچال فراهم می کنند. حقیقیت این است که آبی که از شیر به دست ما می رسد، از مسیر های طولانی فولادی، پلاستیکی و مسی عبور می کند و در این مسیر ناخالصی های فراوانی به آن اضافه می شود. همین ناخالصی ها در فیلتر یخچال به دام افتاده و به تدریج آن را اشباع و حتی مسدود می کنند.

بیشتر متخصصین و تولید کنندگان یخچال پیشنهاد می کنند که حداقل هر شش ماه یک بار فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید.

 شش ماه یک مقدار متوسط است و می تواند بر حسب میزان استفاده و جریان آب می تواند تغییر کند. عدم تعویض فیلتر آب یخچال به طور منظم، باعث می شود آلاینده های غیر جذب شونده و باکتری در فیلتر تجمع کرده و باعث ایجاد بو و طعم بد در آب شود. اگر مطمئن نیستید چقدر از آخرین باری که فیلتر یخچال خود را تعویض کردید می گذرد، بعضی نشانه ها می توانند این موضوع را به شما یاداوری کنند.وقتی آب طعم و بوی ناخوشایندی بگیرد و یا اگر فشار آب به تدریج کاهش پیدا کند، متوجه می شوید که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرا رسیده است. تعویض فیلتر یخچال کار پیچیده ای نیست و می توانید با آموزش دیدن خودتان نیز این کار را انجام دهید. قبل از این کار حتما دفترچه راهنمای یخچال خود و مقالات آموزشی که در این مورد در وبسایت ما موجود است را مطالعه کنید.

تعویض فیلتر یخچال

دو نوع فیلتر در یخچال وجود دارد : 1 - تعویض فیلتر داخلی یخچال  2 - تعویض فیلتر بیرونی یخچال

ما در اینجا سعی نمودیم به گونه ای آموزش دهیم که خود شما به تنهایی به تعویض فیلتر یخچال خود بپردازید و نحوه ریست کردن فیلتر انواع یخچال را نیز توضیح داده ایم ، اما چنانچه قصد خرید فیلتر یخچال همراه با نصب فیلتر در محل  دارید میتوانید با شعبات مجموعه آی.پی در زیر تماس حاصل نمایید تا ظرف کمتر از 1 ساعت تکنسین مربوطه جهت تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید شما عزیزان در محل حاضر شوند .

مژده مژده : ایرانی عزیز در هر کجای ایران که ساکن هستید میتوانید با شماره 88986179-021 جهت سفارش فیلتر یخچال خود تماس بگیرید ، سپس مجموعه آی.پی با قیمت عمده برای شما ی مصرف کننده فیلتر مربوطه را ارسال مینماید .

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال

شما عزیزان بارها درخواست آموزش گام به گام و راحتر نصب فیلتر آب یخچال را کرده بودید ، بدین منظور برای رفاه حال شما عزیزان در زیر نحوه تعویض فیلتر آب یخچال را به صورت کامل شرح داده ایم .

با کمی تلاش، دیگر مجبور نخواهید بود برای تمیز نگه داشتن آب آشامیدنی خانواده خود هزینه بپردازید.

برای صرفه جویی در زمان در هنگام تعویض فیلتر آب یخچال ، لوازم مورد نیاز خود را از قبل آماده کنید:

 • فیلتر آب جدید که قبلا خریداری کرده اید
 • آچار
 • نوار چسب
 • حوله
 • ماژیک یا روان نویس
 • مرحله اول:

فیلتر آب یخچال خود را پیدا کنید. در بیشتر مدل ها، فیلتر آب در قسمت مشبک پایین یخچال قرار دارد. همچنین ممکن است فیلتر آب در پشت گوشه بالای سمت راست یخچال قرار داشته باشد. با پیدا کردن فیلتر، یک دکمه خواهید دید که فیلتر  را آزاد می کند.

 • مرحله دوم:

فیلتر قدیمی یخچال خود را جدا کنید. بسته به نوع یخچال، این کار را با دو روش می توانید انجام دهید. برای مدل هایی که فیلتر آن ها دارای کلاهکی ست که یک چهارم دور کامل می چرخد، فیلتر یخچال را با چرخاندن دکمه در خلاف جهت عقربه های ساعت باز کنید. برای این کار ممکن است به آچار نیاز پیدا کنید. وقتی که کلاهک در موقعیتی عمودی ست، آن را بکشید تا فیلتر را جدا کنید. کلاهک فیلتر را از کارتریج فیلتر جدا کنید و در یک جای مطمئن قرار دهید. ازاین کلاهک برای فیلتر جدید نیز استفاده خواهید کرد.

اگر کلاهک فیلتر یخچال شما دارای کلاهکی ست که دکمه ای دارد که باید آن را فشار دهید، دکمه را بعد از کلاهک فشار دهید و همزمان فیلتر آب را بکشید تا آن را جدا کنید. برای آزاد کردن کلاهک، در خلاف جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید تا از فیلتر جدا شود. کلاهک را در جایی مطمئن نگه داری کنید تا دوباره از آن استفاده کنید.

وقتی فیلتر را از یخچال جدا کنید، ممکن است آب از آن چکه کند. برای جلوگیری از چکه کردن آب، فیلتر را در وضعیت عمودی بگیرید. فیلتر قدیمی را روی حوله ای قرار دهید تا آب را جذب کند.

 • مرحله سوم:

فیلتر جدید را از بسته بندی اش باز کنید و کارتریج را تعویض کنید. اگر فیلتر شما دارای کلاهکی ست که یک چهارم دور می چرخد، به راحتی آن را روی فیلتر جدید بلغزانید. اگر کلاهک فیلتر یخچال شما دارای دکمه ای بود که باید آن را فشار می دادید، فیلتر و کلاهک را بر روی هم تنظیم کنید و کلاهک را بپیچانید تا صدای جا افتادن آن را بشنوید.

 • مرحله چهارم:

کلاهک فیلتر را در جای خود قرار دهید. در کلاهک هایی که یک چهارم دور می چرخند، مطمئن شوید که فیلتر در حالت عمودی قرار دارد. فیلتر را در جایش قرار دهید و مراقب باشید که بیش از حد آن را محکم نپیچید. کلاهک را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا صدای جا افتادنش شنیده شود. در فیلترهایی که کلاهکشان دارای دکمه است، فیلتر را در جایگاهش تنظیم کنیدو با جا افتادن فیلتر در جایگاهش، صدایی خواهید شنید.

 • مرحله پنجم:

دو یا چند گالن آب را از فیلتر جدید عبور دهید تا هر گونه اثری از کربن را از بین ببرید. این کار کمتر از پنج دقیقه زمان می برد و مانع اسپری شدن آن از دیسپنسر می شود. همچنین این کار ناخالصی های تشکیل شده در هنگام تولید در کارخانه را از بین می برد.

 • مرحله ششم:

یک نوار چسب بر روی بدنه خارجی فیلتر قرار دهید و تاریخ تعویض آن را رویش بنویسید. با این کار می توانید به یاد داشته باشید که نوبت بعدی تعویض آن چه زمانی ست. اگر یخچال شما دارای چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر است این کار مرحله را نادیده بگیرید.

 • مرحله هفتم :

چراغ نمایشگر را ریست کنید. نحوه ریست کردن یخچال در دفترچه راهنمای آن شرح داده شده است. در بیشتر مدل ها، باید دکمه ریست را چند با فشار دهید یا آن را چند ثانیه نگه دارید.

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ، داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ): 66715774

فروش فیلتر آب یخچال ساید بای ساید در شیراز ، اصفهان ، تبریز ، یزد ، کرمانشاه ، مشهد ، رشت ، اهواز و ...

فروش انواع فیلتر یخچال ( سامسونگ ، الجی ، جنرال الکتریک ، مابه ، فریجیدر ، کنمور ، وایت هاوس ، ماژیک شف ، بکو ، بلومبرگ ، ایندزیت ، وستینگهاوس ،آاگ ، بوش ، الکترولوکس ، هایسنس ، آریستون ، آرچلیک ، دوو ، اسنوا و ... ) به قیمت عمده برای مصرف کننده ( حتی یک عدد )

021-88986179

فیلتر آب یخچال

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
هادی 15 شهریور 1397

سلام عذرمیخوام یخچال rs51سامسونگ که علامت فیلترش روی نمایشگر قرمز شدهرواگه میشه راه ریست کردنشو بگین چون اون کلیدهایی که شما گفتین روی نمایشگرش نداره!!!!

پاسخ دادن
avatar
محمد 30 خرداد 1397

توضیحات عالی بود فقط میتونه عکس هم داشته باشه که بهتر کمک کنه به درک بهتر مراحل

پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا