logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک

تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یخچال جنرال الکتریک یکی از باکیفیت ترین لوازم خانگی به شمار می رود که دلیل اصلی این کیفیت، قطعاتی است که درون یخچال تعبیه گردیده است. اما این قطعات نیز علیرغم کیفیت بالایی که دارند، از طول عمر معینی برخوردار هستند و در برخی شرایط نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می کنند. یکی از این قطعات بسیار مهم فن یخچال است که در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک بپردازیم. در صورتی که با مشکلاتی در کارکرد فن یخچال خود مواجه شده اید، پیش از اینکه اقدامات لازم را در جهت تعویض فن یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک انجام دهید، بهتر است به مطالعه این مقاله از آی پی امداد بپردازید.

نحوه تماس جهت تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک در آی پی امداد

یافتن یک مرکز مجاز جهت انجام خدمات تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک از اهمیت بالایی برخوردار است. آی پی امداد یکی از مراکزی است که می توانید برای تعویض فن یخچال جنرال الکتریک خود از خدمات آن استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات می توانید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا می توانید با شماره های درج شده در انتهای این صفحه تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.
 • همچنین امکان ثبت درخواست از طریق سایت و به صورت آنلاین نیز امکان پذیر می باشد.
 • پس از ثبت درخواست شما، مشخصات مربوط به تعمیرکار متخصص و زمان مراجعه به محل برای شما ارسال می گردد.
 • تکنسین متخصص آی پی امداد جهت تعمیر و تعویض فن یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک شما همراه با تجهیزات کامل به محل مورد نظرتان مراجعه می کند.
 • پس از اتمام تعمیر نیز به شما گارانتی و ضمانت نامه معتبر شرکت آی پی امداد تقدیم خواهد شد.

نحوه تماس جهت تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک در آی پی امداد

تعویض فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک در محل انجام میشود؟

به طور کلی انواع خدمات مربوط به تعمیرات یخچال به دلیل عدم امکان جابجایی این دستگاه و جلوگیری از آسیب دیدگی سایر قطعات دستگاه در محل انجام می شود. از این رو در صورتی که با هرگونه مشکل در فن یخچال جنرال الکتریک خود مواجه شده اید، می توانید از خدمات تعمیر یخچال خود در محل استفاده کرده و درخواست اعزام تعمیرکار در محل را ثبت نمایید. با انجام این کار تکنسین متخصص و مجرب در کوتاه ترین زمان ممکن و با تجهیزات و ابزار پیشرفته جهت تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک به محل و منزل شما مراجعه می نماید. با این کار علاوه بر اینکه هزینه های مربوط به جابجایی یخچال به تعمیرگاه را پرداخت نخواهید کرد، از بروز هرگونه مشکل و آسیب دیدگی سایر قطعات دستگاه به هنگام جابجایی نیز جلوگیری خواهد شد.

تعویض فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک در محل انجام میشود؟

آیا فن یخچال جنرال الکتریک قابل تعمیر است؟

بسیاری از کاربران در شرایطی که با مشکلی در کارکرد فن یخچال خود مواجه می شوند، ابتدا به فکر تعمیر این قطعه می افتند تا تعویض آن. لازم به ذکر است که فن یخچال قطعه ای بسیار مهم در یخچال است که کارکرد آن مستقیما با کارکرد یخچال در ارتباط است. از این رو در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود، در صورت عدم تعمیر یا تعویض آن می تواند منجر به خرابی سایر قطعات دستگاه شود.

آیا فن یخچال جنرال الکتریک قابل تعمیر است؟

به طور کلی در بسیاری از شرایط امکان تعمیر فن یخچال جنرال الکتریک وجود نداشته و فن معیوب باید تعویض شود. در صورتی که فن نیاز به روغن کاری داشته و یا پره های فن دچار گرفتگی شده باشند، می توان اقدام به تعمیر فن نمود. اما در سایر شرایط تعمیرات فن کارایی نداشته و ممکن است در صورت تعمیر مجددا با بروز خرابی در این قطعه مواجه شوید که باید اقدامات لازم را در جهت تعویض فن یخچال جنرال الکتریک انجام دهید.

یخچال جنرال الکتریک چند تا فن دارد؟

ممکن است شما نیز به این موضوع فکر کرده باشید که چند نوع فن در یخچال جنرال الکتریک وجود دارد. به طور کلی برخی یخچال های جنرال الکتریک از یک فن و برخی دیگر از دو فن برخوردار هستند. در ادامه به بررسی انواع فن یخچال جنرال الکتریک پرداخته ایم:

فن کندانسور یخچال

یکی از اصلی ترین فن های یخچال جنرال الکتریک فن کندانسور است که در زیر دستگاه و کنار فن کمپرسور تعبیه شده است و کمپرسور را خنک می کند. این فن هوای مطلوب را از بین سیم پیچ های تعبیه شده در کمپرسور عبور داده و سپس دمای موجود در این ناحیه را خنک می کند.

فن کندانسور یخچال جنرال الکتریک

فن اواپراتور یخچال

این فن در داخل فریزر تعبیه شده است که وظیفه گردش هوای درون یخچال را بر عهده دارد. در صورتی که صدای ناهنجار از ناحیه فریزر به گوش می رسد، به این معناست که فن اواپراتور دچار خرابی شده است.

فن اواپراتور یخچال

چگونه فن یخچال جنرال الکتریک را روغن کاری کنیم؟

در شرایطی که فن یخچال جنرال الکتریک دچار مشکلاتی در کارکرد خود شود، نیاز به بررسی و روغن کاری آن می باشد. در صورتی که روغن کاری در برخی شرایط و طی بازه های زمانی معینی انجام نگردد، می تواند باعث بروز مشکلات بزرگتری در یخچال و در نهایت از کار افتادگی فن شود.

 • جهت روغن کاری فن یخچال جنرال الکتریک ابتدا باید یخچال را از برق بکشید.
 • سپس باید مواد غذایی را از یخچال خارج کرده و طبقه و کشوها را جدا نمایید.
 • در ادامه می توانید درپوش یخچال را باز کرده و صفحه شبکه اواپراتور را جدا نمایید.
 • در نهایت می توانید بخش های مناسب فن یخچال را روغن کاری نمایید تا کارکرد آن بهتر شود.

چگونه فن یخچال جنرال الکتریک را روغن کاری کنیم؟

نحوه تعویض فن یخچال جنرال الکتریک چگونه است؟

در این بخش برای اطلاع از نحوه تعویض فن یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک به بررسی طریقه انجام این کار پرداخته ایم. البته باید دقت داشته باشید که این کار بسیار تخصصی بوده و باید حتما توسط تعمیرکار متخصص و مجرب انجام شود.

 • ابتدا باید اقدام به کشیدن یخچال از برق نمایید.
 • قفسه ها و کشوهای یخچال را جدا کرده و سپس منتظر بمانید تا یخ های یخچال آب شود.
 • قسمت پشتی یخچال را جدا کرده و موتور نگهدارنده فن را نیز دربیاورید.
 • فن معیوب را به صورت کامل از دستگاه خارج کنید.
 • فن جدیدی که متناسب با مدل یخچال خریداری کرده اید را در محل مشخص آن نصب کنید.
 • در ادامه می توانید تیغه های فن را در محل خود قرار داده و کمی آن را فشار دهید تا محکم گردد.
 • گیره های نگهدارنده و پوشش یخچال را نیز در محل خود قرار دهید.
 • پس از قرار دادن قفسه ها و کشوهای یخچال می توانید دستگاه را به برق وصل کنید.

نحوه تعویض فن یخچال جنرال الکتریک چگونه است؟

علت صدا دادن فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک چیست؟

در برخی مواقع ممکن است به هنگام کارکرد یخچال خود با صداهایی مواجه شوید که برخی از آنها کاملا طبیعی بوده و نیازی به نگرانی ندارد. اما در برخی مواقع این صداها غیرعادی و ناهنجار بوده و باید اقدام به رفع آن نمایید. در صورتی که صداهای تولید شده توسط یخچال جنرال الکتریک شما صدایی شبیه به خش خش یا وزوز می باشد، به این معناست که ایراد دستگاه مربوط به فن یخچال است. در این شرایط لازم است ابتدا فن را بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک خود نمایید.

علت صدا دادن فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک چیست؟

هزینه تعویض فن یخچال جنرال الکتریک

بیشترین سوالی که توسط مصرف کنندگان یخچال فریزرها و ساید بای ساید های جنرال الکتریک به هنگام خرابی فن پرسیده می شود، در زمینه هزینه تعویض فن یخچال جنرال الکتریک می باشد. به طور کلی جهت انجام خدمات تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک نمی توان هزینه ثابتی را مشخص نمود. زیرا این هزینه به نوع و میزان خرابی فن یخچال بستگی دارد. همچنین عواملی از جمله مدل یخچال و نوع و قیمت فن می تواند باعث تغییر در هزینه تعویض فن یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک شود. از این رو برای اطلاع پیدا کردن از هزینه انجام این کار می توانید با کارشناسان مجموعه آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

قیمت فن یخچال جنرال الکتریک

در شرایطی که فن یخچال جنرال الکتریک دچار خرابی و از کار افتادگی شده باشد، باید اقدام به تعویض فن یخچال جنرال الکتریک شود. برای انجام این کار باید اقدام به تهیه فن مناسب یخچال و سپس تعویض فن یخچال جنرال الکتریک شود. از آنجایی که فن یخچال قطعه ای مهم است، باید حتما از قطعه اصل و اورجینال برای تعویض آن استفاده شود. در بسیاری از مواقع تعمیرگاه های غیرمجاز و تعمیرکاران غیرمتخصص اقدام به تعویض این فن با فن های بی کیفیت و چینی با قیمت پایین تر می نمایند.

این کار می تواند باعث آسیب رسیدن به سایر قطعات یخچال و خرابی آن شود. از این رو بهتر است به هنگام خرابی این قطعه حتما از فن اصلی و مناسب با مدل یخچال خود استفاده نمایید. به طور کلی یخچال های جنرال الکتریک دارای دو نوع فن اینورتر و معمولی هستند که قیمت هریک از این فن ها با توجه به شرکت سازنده و مدل یخچال متفاوت می باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست