logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

تعمیر یخساز یخچال شارپ

تعمیر یخساز یخچال شارپ
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعمیر یخساز یخچال شارپ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در صورتی که شما نیز با مشکلات و خرابی هایی در یخساز شارپ خود مواجه شده اید، می توانید این مقاله را که در راستای تعمیر یخساز یخچال شارپ آماده شده است، مطالعه نمایید. این مقاله در زمینه آموزش تعمیرات یخساز شارپ ارائه شده است که می توانید از مشکلات رایج یخساز ساید شارپ و همچنین نحوه راه اندازی و نصب یخساز اطلاع پیدا نمایید. در صورتی که شما نیز با اختلالاتی در یخساز ساید بای ساید شارپ خود مواجه شده اید، می توانید به کمک این مقاله مشکلات یخساز خود را رفع کرده و یا از تعمیرکار متخصص آی پی امداد برای انجام این کار کمک بگیرید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره تعمیر یخساز شارپ می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

نحوه تماس با نمایندگی یخساز ساید بای ساید شارپ در تهران

نحوه تماس با تعمیرگاه مجاز مرکزی آی پی امداد جهت تعمیرات یخساز یخچال شارپ در تهران به شرح زیر است:

 1. با نزدیکترین شعبه نمایندگی آی پی امداد تماس گرفته و یا می توانید به سایت مراجعه کرده و اقدام به ثبت درخواست تعمیرات نمایید.
 2. سپس کد اشتراک به همراه نام تکنسین برای شما پیامک می شود.
 3. تکنسین اعزامی از نمایندگی ظرف کمتر از یک ساعت به محل اعزام می شود.
 4. توجه داشته باشید پس از اتمام تعمیر یخساز شارپ باید از تعمیرکار اعزامی ضمانت نامه رسمی دریافت نمایید.

تعمیر یخساز شارپ در محل

شما می توانید در هنگام بروز هر مشکلی برای یخساز یخچال شارپ خود با آی پی امداد، مرکز تعمیرات یخساز یخچال شارپ تماس بگیرید و مشکل دستگاهتان را در زمانی کوتاه و در محل و منزلتان و با قیمت مناسب برطرف نمایید. آی پی امداد با ارسال تعمیرکار متخصص خود به محل و منزل مشتری کار آنها را راحت کرده و هزینه های آنها را کاهش داده است.

تعمیرکار آی پی امداد با تماس شما در کوتاه ترین زمان به منزلتان مراجعه کرده و مشکل دستگاهتان را در محل و منزلتان و در همان موقع برطرف می نمایند. ذکر این نکته لازم و ضروری است که بدانید این تعمیرکاران در هنگام مراجعه به منزل شما با تجهیزات کامل که شامل آچارهای مورد نیاز برای دستگاه و قطعات مختلف می باشد حضور پیدا می کند و در صورت نیاز به تعویض قطعه نیز این کار را در همان موقع انجام می دهد.

برای راه اندازی یخساز یخچال شارپ چه باید کرد؟

اولین کار در زمان استفاده از یخساز شارپ، راه اندازی آن است. برای فعالسازی یخساز یخچال شارپ می توانید از دکمه on که بر روی بدنه یخساز وجود دارد استفاده نمایید. در صورت فشار دادن این دکمه یخساز فعال خواهد شد. در صورتی که یخساز ساید شارپ شما دارای میله آهنی است، می توانید برای راه اندازی میله را به سمت پایین بکشید.

راه اندازی یخساز یخچال شارپ

چگونه یخساز یخچال شارپ را خاموش کنیم؟

در شرایطی که از یخساز یخچال ساید شارپ طی مدت زمانی زیادی استفاده نمی شود، جهت جلوگیری از به هم چسبیدن یخ ها و خرابی یخساز بهتر است اقدام به غیرفعال سازی و خاموش کردن یخساز کنید. برای انجام این کار روی نمایشگر یخچال شارپ کلید ice on/off تعبیه شده است که با فشار دادن دکمه ice off که به معنای خاموش شدن یخساز است.

نحوه ریست یخساز ساید شارپ به چه صورت است؟

برای دسترسی به دکمه ریست یخساز یخچال شارپ ابتدا باید سینی یخ را بردارید. پس از انجام این کار باید دکمه ریست را در پایین خود یخ ساز مشاهده کنید. برای ریست یخساز ساید شارپ این دکمه را فشار داده و به مدت ده ثانیه نگه دارید.

ریست یخساز ساید شارپ

آموزش تعمیرات یخساز یخچال شارپ با تعمیرکار آی پی امداد

آموزش تعمیرات یخساز یخچال شارپ یکی از مواردی است که می تواند به شما کمک کند تا ایرادات جزئی یخساز را خودتان در منزل رفع کنید. همچنین نیازی به کمک گرفتن از تعمیرکار در این زمینه نداشته باشید. همچنین اطلاع پیدا کردن از دلیل خرابی در یخساز یخچال شارپ می تواند دانش شما را در زمینه علت این مشکل افزایش دهد. از این رو با تعمیرکار متخصص آی پی امداد در ادامه این مطلب جهت عیب یابی و بررسی ایرادات رایج یخساز یخچال فیرزرهای شارپ همراه باشید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال  شارپ چیست؟

در برخی مواقع یخ هایی که درون محفظه یخساز شارپ تولید می شوند، نمی توانند از محفظه خارج شوند که این امر دلایل مختلفی دارد:

 • همچنین ممکن است دمای یخساز متغیر باشد و یخ های موجود درون یخ ساز شارپ آب شوند که در این حالت به هم چسبیده و قادر به خارج شدن از محفظه نیستند.
 • اگر از یخساز ساید شارپ به مدت طولانی استفاده نکنید، یخ های درون آن انباشته و فشرده می شوند و امکان خروج آنها وجود ندارد.
 • بهتر است اگر قرار است زمانی طولانی از یخساز خود استفاده نکنید، آن را به حالت غیرفعال دربیاورید و همواره دمای یخچال فریزر خود را کنترل کنید.

علت یخ ندادن یخچال ساید شارپ چیست؟

در صورتی که یخساز یخچال شما کارکرد درستی دارد اما نمی تواند یخ ایجاد کند، احتمالا دچار مشکلاتی شده است. برای عیب یابی یخساز شارپ خود باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • چنانچه شیر برقی یخساز گیر کرده باشد، آبگیری و سیکل سرما به درستی انجام نخواهد شد.
 • خرابی کمپرسور نیز یکی از دلایل کار نکردن یخساز یخچال شارپ می باشد.
 • یخساز باید به صورت دوره ای سرویس شود تا بتواند کارکرد صحیحی داشته باشد.

علت کم آبگیری کردن یخساز یخچال شارپ چیست؟

کم آبگیری کردن یا آبگیری نکردن یخساز ساید شارپ از جمله مشکلاتی است که می تواند منجر به بروز ایراد در سایر بخش های یخچال شما گردد. از این رو در صورت مواجهه با این مشکل بهتر است جهت عیب یابی یخساز شارپ موارد زیر را بررسی نمایید:

 • در برخی مواقع فشار آب ورودی به دلایل مختلفی کم است که در نهایت آب به درستی درون قالب یخساز جمع نمی گردد.
 • بررسی نمایید که شیر ورودی آب خراب نبوده و یا لوله آب مسدود نباشد.
 • در صورتی که قالب یخساز بش از حد پر شده باشد، یخساز به درستی توان آبگیری ندارد و در نتیجه نیاز به تخلیه محفظه می باشد.
 • ممکن است فیلتر آب یخچال مدت زمان طولانی تعویض نشده باشد که باید آن را با یک فیلتر نو جایگزین کنید.

سنسور یخساز ساید شارپ در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعات مهم که می تواند فرمان لازم جهت صدور یخ را برای یخساز ساید شارپ صادر نماید، سنسور یخساز است. در صورتی که یخساز شما کارکرد صحیحی ندارد، می توانید این قطعه را که در پنل مخصصوص یخ ساز تعبیه شده است، مورد بررسی و عیب یابی قرار داده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ترمودیسک یخساز ساید شارپ در کجا قرار دارد؟

یکی دیگر از قطعاتی که در این بخش قصد داریم کارکرد و جایگاه آن را برای شما شرح دهیم، ترمودیسک می باشد. این قطعه که به عنوان کنترل کننده دما نیز شناخته می شود، اجازه افزایش دما به المنت را نمی دهد و هشدارهای لازم را نیز به اواپراتور یخچال ارسال می کند. ترمودیسک یخساز شارپ در کنار اواپراتور یا المنت قرار دارد.

ترمودیسک یخ ساز ساید شارپ

شیر برقی یخساز یخچال شارپ کجاست؟

شیر برقی یا شیر ورودی آب اصلی ترین قطعه ای است که در انواع مختلف ساید بای سایدها از آن استفاده می شود. این قطعه معمولا در پشت یخچال و روی لوله ورودی آب یخچال تعبیه می شود. شیر برقی اجازه می دهد تا آب به خوبی درون لوله آب یخچال جریان پیدا کند. در نهایت این آب وارد قالب یخ شود تا یخساز شارپ بتواند اقدام به تولید یخ کند.

شیر برقی یخ ساز یخچال شارپ

چگونه می توان قطعات یخساز یخچال شارپ را تهیه کرد؟

بروز خرابی و ایراد در کارکرد یخساز ساید شارپ معمولا به دلیل مشکلات جزئی یا خرابی و معیوب شدن برخی از قطعات آن است که نیاز به تعویض دارد. آی پی امداد یکی از مراکزی است که تمامی قطعات اصلی و اورجینال یخساز یخچال شارپ را در اختیار شما قرار داد. در صورتی که به دنبال تهیه قطعات باکیفیت برای تعمیر یخساز یخچال شارپ خود هستید، این مجموعه می تواند به شما کمک زیادی نماید.

نتیجه گیری از تعمیر یخساز یخچال شارپ

یخساز یخچال ساید شارپ ممکن است در برخی مواقع به دلیل خرابی هریک از قطعات یا بخش های این دستگاه نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. از آنجایی که مرکز مجاز تعمیرات یخ ساز شارپ در آی پی امداد از تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و آموزش دیده برخوردار است و با داشتن شعب گوناگون می تواند بهترین خدمات تعمیرات یخچال را به مشتریان خود ارائه دهد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست