تعمیر اجاق گاز ایندزیت

تعمیر اجاق گاز ایندزیت

No votes yet.
Please wait...

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت

تعمیر اجاق گاز ایندزیت در تهران توسط خدمات نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز مرکزی و رسمی در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران در محل عیب یابی و رفع عیب میگردد ، همچنین برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیرات ، نحوه عیب یابی و آموزش تعمیرات اجاق گاز ایندزیت را شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت بهره مند شوید .

تعمیر اجاق گاز ایندزیت در تهران

تعمیر اجاق گاز ایندزیت : آی.پی امداد نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت سالهاست که در زمینه تعمیر ، عیب یابی و رفع عیب اجاق گاز ، فرگاز و گاز رومیزی ایندزیت کلیه خدمات مربوط به تعمیرگاه مجاز اجاق گاز ایندزیت را به مشتریان سراسر تهران ( شرق ، غرب ، شمال و جنوب  ) ارائه میدهد.هر زمان که شما نیاز به تعمیر اجاق گاز ایندزیت پیدا کنید باید اطلاعاتی از توصیه ها و وظایف نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت داشته باشید به همین جهت ما در این صفحه به راهنمایی شما برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت میپردازیم.

قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت توصیه میشود این صفحه را مطالعه نمایید.

تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در تهران

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت
تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت
 1. برای تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت از نزدیکترین شعبه به محل سکونت خود کمک بخواهید .
 2. قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت باید مواردی را بررسی کنید که در زیر با عنوان توصیه های نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت برای شما شرح داده شده است.
 3. توجه کنید که پس تکمیل عملیات تعمیر اجاق گاز ایندزیت باید از تکنسین ضمانت نامه رسمی دریافت نمایید.
 4. باید بدانید که در صورت تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت تمامی قطعاتی که استفاده میشود قطعات اصل و فابریک ایندزیت میباشند.
 5. تکسین های نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت با لباس فرم در محل حضور به عمل می آورند.
 6. در صورت تماس با تعمیرگاه مجاز اجاق گاز ایندزیت در کمترین زمان و با پایین ترین هزینه خدمات تعمیر اجاق گاز ایندزیت انجام میپذیرد.

مشکلات مشتریان نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت

برخی مشکلات در اجاق گاز ایندزیت را می توان در محل انجام داد و نیازی به جا به جایی دستگاه برای انتقال به نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت نخواهید داشت، در صورتی که در کارکرد اجاق با مشکلی مواجه شدیدی راهنمای زیر را برای بررسی و تعمیر دنبال کنید.

تعمیر اجاق گاز ایندزیت
مشکلات مشتریان نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت

سرویس ترموستات اجاق گاز ایندزیت جهت تعمیر و عیب یابی

اگر اجاق گاز ایندزیت حرارت را به طور یکنواخت گرما یا حرارت نداشته باشد، ترموستات اجاق گاز ممکن است ناقص باشد، اول، تعیین درجه حرارت در اجاق گاز از روی تنظیم کنترل است، برای انجام این کار، یک ترموستات را روی یک قفسه مرکزی داخل اجاق گاز قرار دهید و حدود 20 دقیقه آن را روشن کنید، ترموستات در هر محدوده بین 300 تا 400 درجه فارنهایت قرار گرفته است، اگر ترموستات 25 درجه یا بیشتر یا پایین تر از تنظیم کنترل فر، خوانده شود، ترموستات باید دوباره محاسبه شود، در اینجا چگونگی کالیبراسیون ترموستات را  ذکر می کنیم:

مرحله 1: دکمه کنترل ترموستات را در کنترل پانل بیرون بکشید، پشت دستگیره دو پیچ است که یک ورق را دارا می باشد، این پیچ ها را شل کنید، اما آنها را حذف نکنید.
مرحله 2: با یک پیچ گوشتی، با تنظیم کردن صفحه به سمت عقربه ساعت، تنظیم را روی صفحه تغییر دهید.

برخی از ترموستاتها را می توان با چرخاندن یک پیچ درون محفظه شفت کنترل تنظیم کرد، برای انجام این کار، دستگیره را بردارید و یک پیچ گوشتی را درون شفت قرار دهید تا تیغه پیچ گوشتی یک اسلات پیچ را بگیرد، پیچ گوشتی را در حدود یک هشتم از یک نوبت چرخانده و به حدود 25 درجه فارنهایت حرارت دهید، در اینجا چگونگی آزمایش یک ترموستات ناقص عمل می کنیم:
مرحله 1: ترموستات را با مولتی متر تنظیم شده به مقیاس RX1 آزمایش کنید، ترموستات به طور مستقیم در پشت دستگیره کنترل است که گرما را تنظیم می کند، برای دسترسی به ترموستات، پانل پشت سرویس را به پانل کنترل حذف کنید.

مرحله 2: یک سیم برق الکتریکی را از ترمینال ترموستات جدا کنید و یک پروب VOM را به هر ترمینال ترموستات متصل کنید، اگر ترموستات در حالت کار باشد، مولتی متر عدد صفر را ثبت می کند، اگر سوزن روی عدد بالاتر برسد، ترموستات معیوب است و باید جایگزین شود.
مرحله 3: در صورت لزوم ترموستات را با یک قعطعه جدید جایگزین کنید.
اگر شما برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت نیاز به تعویض ترموستات دارید، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

مرحله 1: سیمهای ترمینال را به ترموستات جدا کنید و دکمه کنترل را خاموش کنید.
مرحله 2: پیچ های نگهدارنده را بردارید، در بعضی از محدوده ها، یک سیم از ترموستات درون اجاق وجود دارد، این سیم یک لامپ سنسور را کنترل می کند که آن ترموستات را کنترل می کند، لامپ معمولا توسط براکت نگهداری می شود، براکت را برای برداشتن لامپ باز کنید، سپس سیم، لامپ و ترموستات را به دقت جدا کنید.
مرحله 3: ترموستات جدید را با استفاده از روش معکوس نصب کنید.

تعویض تایمر اجاق گاز ایندزیت برای تعمیر و عیب یابی

تایمر اجاق گاز ایندزیت معمولا در بالای صفحه کنترل پنل قرار دارد، اگر فکر می کنید تایمر معیوب است، سعی نکنید خودتان آن را ثابت کنید، آن را جدا کنید و برای تست با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت تماس بگیرید. در اینجا چگونگی حذف تایمر را قرار می دهیم:
مرحله 1: پانل سرویس عقب به پانل کنترل را بیرون بیاورید و فنر را نگه دارید که در موقعیت قرار دارند یا پیچ های نگهدارنده را بردارید.

مرحله 2: تایمر را به جلو ببرید تا آن را آزاد کنید.
مرحله 3: سیم های الکتریکی را از محفظه تایمر حذف کنید، اگر هنگام جداسازی تایمر متوجه شدید که پایانه های سیم برق سوزانده می شوند، پایانه های سوزانده شده و یا کثیف می تواند تایمر را به سوء عملکرد سوق دهد، اما تمیز کردن می تواند این مشکل را حل کند.

گام چهارم: برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت تایمر قدیمی را جدا کنید و قطعه جدیدی را خریده و نصب کنید، اگر لازم باشد؛ تایمر جدید را همانطور که تایمر قدیمی متصل بود وصل کنید.
رنگ مشعل در محدوده ی مشعل گاز می تواند به شما یک سرنخ از وجود مشکل در مشعل بدهد، در بخش بعدی، یاد می گیرید این سرنخ ها چیست و چه چیزی در مورد آنها انجام دهید.

 

چرا مشعل اجاق گاز ایندزیت مشکل دارد ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

شعله مشعل های محدوده گاز بایستی ثابت و با کمی نور آبی باشد، شعله باید آرام باشد و باید به تنظیمات دستگیره های کنترل پاسخ دهد، اکثرا مشعل را می توان به سرعت با تنظیم صفحه پیست شاتر هوا که در انتهای لوله مشعل در نزدیکی کنترل دستگیره قرار دارد، حل کرد، یک پیچ کوچک روی صفحه را بچرخانید، صفحه را باز یا بسته بچرخانید، و پیچ تنظیم را بچرخانید.

اگر شعله زرد باشد، هوا به اندازه کافی دریافت نمی شود، برای اجازه دادن به هوا بیشتر، کمی صفحه را باز کنید، اگر شعله بالا باشد یا سر و صدای خیره کننده ای ایجاد کند، هوا خیلی زیاد می شود و شما باید کمی صفحه را ببندید.

سرویس پیلوت اجاق گاز ایندزیت

یک پیلوت معمولا به تمام مشعل بالا یک محدوده گاز خدمت می کند، برخی از محدوده ها دارای دو پیلوت هستند، هر یک طرف یک پیلوت؛

شعله پیموده شده به درستی تنظیم شده و به رنگ آبی، بین 1/4 و 1/2 اینچ بالا است، اگر شعله به طور مکرر خاموش شود، یا اگر در نوک زرد باشد، هوا کم شده است، اگر فاصله بین شعله و لوله پیولت اجاق وجود داشته باشد، هوا خیلی زیاد می شود، برای اصلاح هر دو حالت، پیچ تنظیم پیلوت را کمی بر روی خط گاز بچرخانید، همانطور که توسط سازنده اجاق گاز تعیین شده است.
اگر شعله ی پیلوت به درستی تنظیم شده باشد، اما شعله مشعل را هدایت نمی کند، احتمالا در لوله های فلش که از پیولت به مشعل ها اجرا می شود، مشکلی وجود دارد؛ این لوله ها ممکن است از طریق مواد غذایی ریخته شده روی مشعل ها مسدود شوند، اگر این مورد صادق باشد، برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت قدرت را خاموش کنید و لوله ها را با استفاده از قطعه ای کوچک سیمی مانند سوزن تمیز کنید، سیم را از طریق سوراخ فشار دهید تا لوله باز شود، ممکن است مجبور شوید لوله را جدا کنید تا آن را پاک کنید، پس از تمیز کردن لوله، آن را در همان محل قرار دهید.

اگر پیلوت دارای سوئیچ باشد، سوئیچ ممکن است نادرست عمل کند، برق را خاموش کنید و سوئیچ را با یک ولت سنج (VOM) که به مقیاس RX1 تنظیم شده است، آزمایش کنید، حذف پیچ های نگهدارنده که سوئیچ را در کابینه محدوده نگه دشته، و هر سیم برق الکتریکی را به سوئیچ جدا کنید، هر پروب VOM به هر ترمینال سوئیچ متصل کنید، اگر سوئیچ کار می کند، مولتی متر صفر را ثبت می کند، اگر متر بیش از صفر باشد، سوئیچ ضعیف است و باید جایگزین شود، سوئیچ را بردارید و آن را با یک قطعه جدید جایگزین کنید، سوئیچ جدید را همانطور که سوئیچ قدیمی وصل شده است وصل کنید؛ برای انجام این مراحل می توانید با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شرق تهران تماس بگیرید.

بسیاری از اجاق گازهای جدید از چراغ های چیلوت برخوردار نیستند، در عوض، گاز توسط سیستم احتراق الکتریکی بوجود می آید، در این نوع سیستم، یک عنصر داغ می شود و هنگامی که جریان الکتریسیته از آن عبور می کند، مانند رشته در یک لامپ روشن می شود، گرما از رشته گاز را روشن می کند، به طور معمول، این سیستم های احتراق مهر و موم شده اند و نمی توانند تعمیر و یا تنظیم شوند، هنگامی که در این مدل ها با مشکل این چنینی برخورد کردید حتما با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در غرب تهران تماس بگیرید.

اگر شعله کم است، آن را تنظیم کنید، در کنار پیلوت، یک دستگاه کوچک جعبه ای با چند پیچ در آن وجود دارد، این واحد احتراق است واحد احتراق همچنین می تواند در زیر پیلوت واقع شود، خط لوله گاز را تا زمانی که آن را پیدا نکردید دنبال کنید، برای آزمایش، پیچ را کمی بچرخانید، تا شعله به درستی تنظیم شود، این نباید به عنوان شعله ی پیلوت بالا باشد؛ آن را تا آنجا که ممکن است کم کنید، در بعضی از پیلوت های اجاق گاز ایندزیت، کنترل را به حالت خاموش تبدیل کنید و پیلوت را روشن کنید، سپس عدد دیجیتال را به موقعیت کباب کردن بچرخانید، پیلوت، کنترل کننده ها را به وسیله سوئیچ احتراق گرم می کند.

سرویس خودکار سوپاپ خاموش

در بعضی از محدوده ها، یک دریچه اتوماتیک خاموش واقع در مجموعه پیلوت وجود دارد که هر زمان پیلوت و مشعل هر دو خاموش می شوند، گاز را خاموش می کند، اگر این دستگاه ناکارآمد باشد، سعی نکنید خودتان آن را تعمیر کنید، شما باید با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت برای تعمیر و یا جایگزینی تماس بگیرید. سوپاپ خاموش کننده برق که در بعضی از محدوده های گاز استفاده می شود دارای دو دریچه روبرو، یک الکترومغناطیسی و دکمه تنظیم مجدد دستی است، اتصالات ترموکوپل در کنار شیر پیلوت است، همانطور که در بیشتر سیستم های مشعل تعبیه شده است،  یک مقدار کوچک برق، دریچه های روبرو را جدا می کند، اگر نور پیلوت خاموش شود، برق تولید نمی شود و دریچه گاز را خاموش می کند، در این نوع سیستم، سوپاپ با فشار دادن دکمه تنظیم مجدد پیلوت را خاموش می کند، این پیلوت باید یک دقیقه طول بکشد، اگر شما نمی توانید این سیستم را جدا کنید، با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در مرکز تهران تماس بگیرید.

نکته: فراموش نکنید قبل از هر گونه تعمیر اجاق گاز ایندزیت اصول ایمنی را رعایت کرده و گاز و برق را قطع کنید تا آسیبی به خود وارد نکنید.

چرا اجاق گاز ایندزیت جرقه نمیزند ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

باید بدانید که در بیشتر مواقع مشکلات مربوط به شعله گاز به دلیل کثیف بودن و یا خیس بودن سوراخ های سرشعله میباشد.جرقه نزدن اجاق گاز ایندزیت نیز به همین علت است برای رفع این مشکل باید سوراخ های سر شعله را تمیز کنید قبل از تمیز کردن سوراخ های سر شعله اجاق گاز را از برق خارج کنید.اگر با این کار مشکا حل نشد باید با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت تماس بگیرید تا برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت اقدام کنند.مسائلی که باید توسط تعمیرگاه مجاز اجاق گاز ایندزیت بررسی شوند به شرح زیر است:

 • ترانس جرقه
 • کلید یا ولوم جرقه
 • سیمها قطع است
 • چینی جرقه شکسته

چرا شعله های اجاق گاز ایندزیت روشن نمیشود ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

خیس بودن سر شعله اجاق گاز و یا مسدود بودن سر شعله ها که باید تمیز شود از رایج ترین دلایل روشن نشدن شعله های اجاق گاز ایندزیت است.قبل از اقدام به تمیز کردن سر شعله ها اجاق گاز ایندزیت را از برق جدا کنید.اگر با این کار مشکل حل نشد ممکن است الکترودها به درستی سر جایشان قرار نگیرند و یا سر شعله در جای درست خود قرار نداشته باشد که باید برای بررسی آن ها از نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت کمک بخواهید.

چرا زمان زیادی صرف روشن شدن شعله های اجاق گاز ایندزیت میشود ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

 ترموکوبل و ملحقات آن به طور مثال سیم یا بوبین باید برای رفع این مشکل بررسی شوند.این امر کاملا تخصصی است و باید از نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت کمک بخواهید.

چرا شعله های اجاق گاز ایندزیت زرد میسوزد ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

به طور کلی در همه ی لوازم گاز سوز رنگ زرد و نارنجی شعله نشانگر خطر است زیرا این شعله نشانگر کم بود اکسیژن در فضا است.حتما برای رفع عیب و اقدام به تعمیر اجاق گاز ایندزیت با تعمیرگاه مجاز اجاق گاز ایندزیت تماس بگیرید.

چرا شعله های اجاق گاز ایندزیت دود میکند ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

گاهی ممکن است مشاهده کنید که شعله اجاق گاز ایندزیت دود میکند و این ممکن است شما را نگران کند. باید بدانید که این مشکل به دلیل بیشتر بودن مقدار گاز به هوا یش می آید .برای رفع آن کافی است فقط مقدار گاز را کم کنید.

توصیه های نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت 

 • در استفاده از اجاق گاز ایندزیت باید توجه داشته باشید که اندازه ظرف با سر شعله متناسب باشد.
 • سعی کنید از شعله زیاد اجاق گاز ایندزیت استفاده ننمایید.
 • به طور مرتب اجاق گاز ایندزیت را تمیز نمایید .این کار نه تنها موجب نظافت دستگاه شما میشود بلکه به طول عمر اجاق گاز ایندزیت نیز می افزاید.
 • سعی کنید برای پختن غذاهایی که زمان زیادی نیاز دارند مانند انواع آش و سوپ از زودپز ستفاده نمایید که هم موجب صرفه جویی در انرژی شده و هم از اجاق گاز کمتر استفاده میشود.
 • همیشه در تمیز نگه داشتن سینی زیر شعله های خوراکپزی دقت نمایید زیرا این سینی وظیفه انعکاس به سمت ظرف را دارد اگر این سینی کثیف باشد گرمای زیادی را به خود جذب کرده در نتیجه عملکرد مناسبی نحواهد داشت.
 • سر شعله های اجاق گاز را با فاصله زمانی کم تمیز کنید زیرا مسدود شدن سوراخ های شعله های گاز مشکلات متعددی از جمله کم شدن یا قطع شدن شعله را به همراه خواهد داشت.

تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در محل

ایندزیت این برند ایتالیایی که سالهاست توانسته در ایران اطمینان مردم را به خود جلب کند و با دقت و سخت گیری به اعطای امتیاز نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در سراسر ایران پرداخته است.آی.پی امداد تعمیرگاه مجاز اجاق گاز ایندزیت با بیش از پنجاه سابقه در زمینه تعمیرات محصولات ایندزیت با بهره گیری از تکنسین های مجرب و با استفاده از قطعات اصل و فابریک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شمال تهران

2 : نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در غرب تهران

3 : آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در مرکز تهران

6 : یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در شرق تهران

7 : تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت در جنوب تهران

8 : انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

برای تعمیر اجاق گاز از برند های دیگر بر لینک کلمه کلیک کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.