تعمیر اجاق گاز استیل البرز

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز استیل البرز

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در تهران ( فر گاز ، گاز رومیزی و توکار ) توسط خدمات نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز مرکزی و رسمی در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران در محل عیب یابی و رفع عیب میگردد ، همچنین برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیرات ، نحوه عیب یابی و آموزش تعمیرات اجاق گاز استیل البرز را شرح داده ای تا با آگاهی و دانش از خدمات نمایندگی بهره مند شوید .

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در تهران

تعمیر اجاق گاز استیل البرز ) مجموعه آی پی امداد با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد و آموزش دیده در ارتباط با تعمیرات اجاق گاز استیل البرز جزء قدیمی ترین ها در این عرصه می باشد . مفتخر هستیم با استفاده از تجربیات و قوانین مدیریت و رضایتمندی مشتری در این عرصه بهترین باشیم .

انواع تعمیرات تخصصی کلیه اجاق گازهای داخلی و خارجی را با تامین قطعات فابریک ( از انبار آی پی ) از ما بخواهید .

مراحل از تماس تا رفع عیب اجاق گاز استیل البرز

1 : ابتدا با نزدیکترین شعبه تعمیرگاه و نمایندگی مجاز اجاق گاز استیل البرز خود در زیر تماس حاصل فرمایید .

تعمیر اجاق گاز استیل البرز

2 : در صورت تماس با اپراتور مجموعه آی.پی امداد  ، مشاوره رایگان انجام میگردد تا رفع عیب شود .

3 : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ظرف مدت کمتر از یکساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار اجاق گاز استیل البرز ) به محل شما اعزام میگردد .

4 : در اکثر موارد تعمیرات اجاق گاز همان لحظه انجام میگردد ، در غیر اینصورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی  یا تعویض قطعات خاص باشد ، بعد از یک روز زمان تعمیرات به اتمام میرسد ( توجه داشته باشید اجاق گاز شما به هیچ وجه از محل خارج نمیشود و تنها در صورت نیاز ، برد شما جهت تعمیر به کارگاه تخصصی تعمیرات برد الکترونیکی آی پی تحویل داده میشود )

5 : تمامی خدمات مجموعه آی پی دارای یکسال ضمانتنامه رسمی میباشد.

سرویس اجاق گاز استیل البرز

نکاتی مهم از اجاق گاز استیل البرز :

 • جهت تمیز کردن روغن و چربی مواد غذایی تازه ریخته شده بر روی اجاق گاز میتوانید جوش شیرین و نمک را به مقدار مساوی با کمی آب مخلوط کرده و سپس توسط دستمالی نرم نقاط مورد نظر را پاک نمایید .
 • برای تمیز کردن شیشه اجاق گاز تجربه نشان داده است که روزنامه های مرطوب از دستمال های پارچه ای بهتر عمل میکند .
 • اجاق گازهای استیل به دلایل زیبا بودن ، مقوم بودن و از همه مهم تر اینکه به راحتی تمیز میشود  و مواد غذایی بر روی آنها نمیچسبد از طرفداران بیشتری برخوردار است .
 • انواع اجاق گازها : اجاق گاز الکتریکی ، اجاق گاز توکار با شعله های مجزا ، اجاق گازهای قدیمی و بزرگ
 • پیلوت باعث بالا رفتن ایمنی اجاق گاز شما میشود ، تا هنگام سر رفتن مایعات باعث عدم نشر گاز میشود .
 • طبق نظرسنجی از مصرف کننده اجاق های گازی بهتر از اجاق های برقی میباشد .

راهنمای خرید اجاق گاز

ایرانی عزیز جهت خرید اجاق گاز به نکات زیر توجه فرمایید :

 • یک اجاق گاز ساده فردار با شعله مرکزی ارزانترین انتخاب میباشد .
 • چنانچه استفاده شما از فر اجاق گاز زیاد میباشد ، فر شیشه ای انتخاب نمایید .
 • انتخاب اجاق گاز با رعایت کردن نکاتی همچون : عرض کابینت ، چپ دست بودن یا راست دست بودن شما حائز اهمیت میباشد .
 • چنانچه هنگام آشپزی رفت و آمد شما از منزل زیاد میباشد میتوانید از اجاق گازهای هوشمند و قابل برنامه ریزی استفاده نمایید .
 • اینکه اجاق گاز شما چند شعله باشد ، بستگی به تعداد اعضاء خانواده دارد .
 • هنگام خرید به اعتبار مارک تجاری و خدمات پس از فروش دقت فرمایید .
 • کنترل چراغهای گازی آسان تر است ، اما باید در نظر داشت ؛ خدماتی همچون چراغهای گازی را اجاق گازهای هالوژنی ارائه میدهند .
 • اجاق گازهای توکار با شعله های مجزا گرانتر از اجاقهای دیگر هستند اما بسیار منعطف و متداول میباشند .
 • اجاق گازهای صفحه ای کم مصرف و دارای ضخامت بین 5 تا 6 سانتیمتر میباشد .
 • اجاق گاز صفحه ای ارزانتر از اجاق گازهای توکار میباشند .
 • اجاق گاز های مجهز به فندک و ترموکوپل از ایمنی بالایی برخوردارند .
 • اجاق گازهای برقی شیک ، زیبا و با کیفیت هستند ، اما به دلیل هزینه بالای برق پیشنهاد نمیشود .
 • به فاصله بین شعله ها دقت نمایید ، تا بتوان چند ظرف را در کنار هم گذاشت .

چگونه اجاق گاز استیل البرز را تعمیر نماییم و تعمیرکار استیل البرز خود شویم ؟

اجاق گازها به سادگی عمل می کنند و معمولا تعمیرشان آسان می باشد، عمدتا به این دلیل که قطعات برای جداسازی سریع طراحی شده اند.

اکثر نواقصی که روی محدوده گاز اثر می گذارند شامل عرضه و احتراق گاز در مشعل ها و اجاق گاز است، اکثر ناهنجاری هایی که بر روی محدوده های الکتریکی و اجاق ها تاثیر می گذارد، شامل عناصر گرمایش معیوب می شوند، در این مقاله ما بحث خواهیم کرد که چگونه قطعات اصلی باید بر روی محدوده های گازی و الکتریکی و اجاق ها کار کنند و چگونه آنها را به طور منظم برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر و تعمیرات گران قیمت تر نگهداری کنید،

اولین قدم این است که نگاهی به داخل برای ارزیابی مشکل مورد توجه بیاندازیم، احتیاط: قبل از انجام هر کار بر روی یک محدوده گاز یا فر، اطمینان حاصل کنید که دستگاه از برق جدا شده یا برق را به واحد متصل نکنید، از بین بردن یک فیوز یا قطع برق در پنل ورودی اصلی یا در یک صفحه جداگانه برای حصول اطمینان مناسب است، همچنین دریچه تامین گاز را خاموش کنید تا منبع گاز را خاموش کند.

چگونه می توانم یک مشکل الکتریکی در اجاق گاز استیل البرز را شناسایی کنم؟

در صورتی که مشکلی در کارکرد اجاق گاز پیش امده است می توانید به نمایندگی تعمیرات اجاق گاز استیل البرز در غرب ، شرق ، شمال و جنوب تهران مراجعه کنید اما اگر قصد دارید خودتان تعمیرات را انجام دهید راهنمای زیر را دنبال کنید.
اگر اجاق گاز به طور کامل گرما نداشته باشد، مطمئن شوید که فیوز نسوخته است یا پریز برق مشکل ندارد، همچنین سیم برق را آزمایش کنید، المنت حرارتی را آزمایش کنید، کنترل دما را آزمایش کنید (نگاه کنید به مطالب  بعدی)، و سوئیچ انتخاب اجاق گاز را بررسی کنید.
در صورتی که اجاق گاز درجه حرارت انتخاب شده را نگه نداشته باشد، لوله ی مویرگی را چک کرده و کنترل دما را تکرار کنید (درجه حرارت اجاق گاز استیل البرز را در زیر ببینید)
اگر چرخه خود تمیزکن اجاق گاز کار نمی کند، درب را باز و بسته کنید تا از سلامت قفل درب اطیمنان حاصل شود، المنت حرارتی را آزمایش کنید، کنترل دما را آزمایش کنید (نگاه کنید به پایین)، و سوپاپ انتخاب کننده ی اجاق را آزمایش کنید.
اگر درب اجاق گاز به درستی بسته نشود، درب را تنظیم کرده یا لولا ها را جایگزین کنید و در صورت لزوم، واشر درب را عوض کنید.

چه وسایلی برای تعمیر اجاق گاز استیل البرز نیاز دارم؟

قطعات جایگزین برای اجاق گاز استیل البرز که در خدمات پس از فروش و نمایندگی تعمیرات اجاق گاز استیل البرز در مرکز تهران موجود و در دسترس هستند؛ ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر اجاق گاز عبارتند از:
پیچ گوشتی
سوئیچ ها
راننده مهره
پایانه های خرد کن
دماسنج پخت
عینک های محافظ
ضبط پلاستیک
دستکش لاستیکی
مولتی متر

مراحل تعمیر اجاق گاز استیل البرز چیست؟

احتیاط: اجاق گاز استیل البرز یک دستگاه 240 ولت است که می تواند شوک مرگبار ایجاد کند، قبل از شروع کار، حتما از قطع شدن برق اطمینان حاصل کنید.

جایگزینی المنت حرارتی در اجاق گاز استیل البرز

هنگامی که یک المنت حرارتی از بین می رود، جایگزینی آن آسان است، اما قبل از اینکه محدوده را برای بررسی یا جایگزینی یک عنصر جدا کنید، اطمینان حاصل کنید که محدوده دریافت انرژی قطع است، در اینجا چیزی است که میتوانید انجام دهید:
مرحله 1: سیم برق، پلاگین و خروجی را بررسی کنید، سپس به فیوزهای منفجر شده یا سوئیچ های قطع شده در پنل ورودی اصلی یا در یک صفحه جداگانه نگاه کنید.

مرحله 2: سیستم المنت را در داخل محدوده بررسی کنید، اگر مدار خراب است، آن را بازیابی کنید، اگر محدوده قدرت را دریافت می کند، المنت را بررسی کنید.
مرحله 3: هنگامی که المنت خنک است، آن را حذف کنید، در بیشتر محدوده ها، هر المنت حرارت بالا به یک بلوک ترمینال در کنار عنصر به خوبی متصل است، برای حذف بلوک ترمینال، المنت را برداشته و پانل فلزی قطره ای که زیر آن قرار دارد را بردارید، این المنت توسط دو پیچ نگهدارنده نگه داشته می شود و یا به ترمینال متصل می شود، برای برداشتن یک المنت نوع پیچی، پیچ ها را با نگه داشتن سیم ها بردارید و برای حذف یک المنت نوع فشاری، المنت را مستقیما از اتصال آن بکشید.

مرحله 4: عنصر را با یک ولت سنج -اهم متر (VOM) که به مقیاس RX1 تنظیم شده است، آزمایش کنید، یکی از سیم های الکتریکی ها را از المنت جدا کنید و یک پروب VOM را به هر ترمینال المنت وصل کنید، اگر المنت به درستی کار کند، مولتی متر بین 40 تا 125 اهم را می خواند؛ اگر عدد نمایش داده روی مولتی متر به شدت بالا باشد، عنصر معیوب است و باید جایگزین شود.

برای آزمایش یک المنت بدون استفاده از VOM، المنت را از بلوک ترمینال خود حذف کرده و آن را به ترمینال المنت ناقص وصل کنید، اجازه ندهید که المنت آزمون به خوبی لبه های عنصر را هموار کند؛ المنت داخل چاه را حفظ کنید، حتی اگر کاملا مناسب نباشد، قدرت را به محدوده روشن کنید، اگر المنت کار کند، عنصر مشکوک به خرابی است و باید جایگزین شود، اگر عنصر کار نمی کند گرما، سیم کشی بلوک ترمینال و یا سوئیچ که المنت را کنترل می کند ممکن است ناقص باشد، با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز استیل البرز تماس بگیرید.

مرحله 5: یک المنت حرارتی سوزانده شده را با یک عدد قطعه جدید و اورجینال برای محدوده جایگزین کنید، المنت قدیمی را به فروشگاه قطعات لوازم خانگی ببرید؛ در صورت امکان، اطلاعات مربوط به مدل اجاق گاز استیل البرز را نیز همراه داشته باشید، این اطلاعات بر روی یک برچسب فلزی متصل به پانل پشت سرویس دامنه قرار می گیرند، برای نصب المنت جدید، آن را همانطور که المنت قدیمی وصل شده است متصل کنید.

آزمایش و جایگزینی کنترل درجه حرارت اجاق گاز استیل البرز

1.اجاق گاز را از برق جدا کنید و یا برق را در پانل خدمات الکتریکی خاموش کنید.
2.پانل کنترل اجاق گاز را از طریق برداشتن اتصالات یا کلیپ ها در اطراف باز کنید، اگر هر یک از ترمینال ها تغییر رنگ داده یا سوزانده شده، کنترل دما را تغییر دهید (مراحل 7 تا 9 )
3.اگر کنترل دارای بیش از دو پایانه باشد، مشخص کنید که کدام پایانه ها برای آزمایش باید تست شوند. (با استفاده از نمودار واقع شده در پانل عقب، در کشوی ذخیره سازی یا کنترل پنل، یا در کتابچه راهنمای مالک)
4.یک مولتی متر را به RX1 تنظیم کنید، یک سیم را از پایانه های آزمایش شده جدا کنید و روی پروب های تستر قرار دهید، درجه حرارت اجاق گاز را به 300 درجه فارنهایت تنظیم کنید.
5.اگر مولتی متر نشان دهنده پیوستگی باشد، مراحل 7 تا 9 را ادامه دهید.
6.لوله مویرگی را از پشت آن در فر قرار دهید و آن را از طریق دیوار عقب فشار دهید، سپس از پشت محدوده، لوله را از اجاق خارج کنید.
7.دو پیچ کنترل دما را در جلو باز کنید و کنترل را از پشت محدوده خارج کنید.
8. سیم ها را برچسب زده و قطع کنید و هر سیم پیچ خورده را تعویض کنید.

9.کنترل جدید را وصل کنید و آن را در محل قرار دهید، لوله مویرگ را از پشت وارد کنید و به اجاق فشار دهید، سپس آن را متصل کنید.

سوئیچ انتخاب اجاق گاز را آزمایش کنید و آن را جایگزین کنید.
اجاق گاز را از برق جدا کنید و یا برق را در پانل خدمات الکتریکی خاموش کنید.
پانل کنترل را باز کنید (مراحل بالا را ببینید) و یک مولتی متر را به RX1 تنظیم کنید، یک سیم را از هر جفت ترمینال برای آزمایش قطع کنید و برای تداوم در هر موقعیت بررسی کنید.
برای جایگزینی سوئیچ، هر گونه پیچ از جلو پانل کنترل را بیرون بکشید و سوئیچ را از پشت بیرون بکشید، سیم را برچسب زده و قطع کنید.
سوئیچ را با یک قطعه جدید جایگزین کنید تا تعمیر اجاق گاز استیل البرز تکمیل شود.

درجه حرارت اجاق گاز استیل البرز

نکته تعمیراتی: بعضی از مدل های اجاق استیل البرز یک حلقه کالیبراسیون بر پشت دستگیره کنترل دما دارند، در موارد دیگر، تنظیمات دما با یک پیچ در داخل شفت کنترل ایجاد می ‌شوند. اگر لوله مویرگی، دیواره اجاق گاز را لمس کند، آن را در گیره های پشتیبان قرار دهید، اگر لوله آسیب دیده است، آن را تعویض کنید و سوئیچ کنترل دما را با قطعات یدکی مناسب تعویض کنید.

دمای اجاق را با یک دماسنج حرارتی در فر و با تنظیم درجه حرارت تا 350 درجه فارنهایت آزمایش کنید، 20 دقيقه صبر كنيد، سپس هر 10 دقيقه تا 40 دقيقه بعدي دما را بررسي كنيد و متوسط در جه حرارت را محاسبه كنيد.
اگر نتیجه کمتر از 25 درجه فارنهایت باشد، کنترل طبیعی است، اگر آن 25 درجه تا 50 درجه بود، کنترل دما را با دو مرحله زیر مجددا کالیبراسیون کنید، اگر دمای خاموش 50 درجه یا بیشتر باشد، کنترل را جایگزین کنید.
دکمه کنترل اجاق گاز را خارج کنید.
اگر دستگیره دارای یک حلقه با علائم نشان دهنده کاهش و افزایش است، پیچ را باز کرده و چرخ دنده را برای چرخش حلقه در جهت مناسب حرکت دهید، سپس پیچ را دوباره محکم کنید.
اگر حلقه وجود نداشته باشد، شفت كنترل را با دكمه هاي قابل تنظيم نگه داريد، یک پیچ گوشتی باریک را وارد کنید و مهر و موم کارخانه را باز کنید، سپس پیچ داخلی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا دمای آن را افزایش دهد یا آن را به سمت پایین حرکت دهید، چرخش هشتم باید دما را حدود 25 درجه تنظیم کند.

سرویس درب اجاق گاز استیل البرز

برای تعمیر اجاق گاز استیل البرز که درب آن خم شده، درب را باز کرده و پیچ ‌ها را در داخل پانل داخلی شل کنید، درب را محکم بگیرید و آن را از یک طرف بچرخانید تا محکم روی لولایش بچرخد.
بخشی از پیچ ها را ببندید پیچ ها را روی یک درب چینی فشار ندهید، زیرا سطح ممکن است تراشه باشد.
مهر و موم را با قرار دادن یک قطعه کاغذ بین مهر و موم و گوشه های بالای اجاق تست کنید، مهر و موم باید محکم به کاغذ بچسبد.
برای جایگزینی فنر نصب شده، کشوی ذخیره سازی و درب اجاق گاز را باز کنید، لولا ها را باز کنید و جایگزین کنید، هر دو لولا را جایگزین کنید، حتی اگر تنها یکی از آنها شکسته باشد.

تعویض واشرهای اجاق گاز استیل البرز

اجاق گاز را از برق جدا کنید و اجاق گاز را از دیوار خارج کنید.
واشر را با کشیدن و یا قطع کردن هر نگهدارنده از بین ببرید.
پیچ و مهره های نگهدارنده اجاق گاز را در پشت دستگاه تعیین کنید و آن را باز کنید.
پانل اجاق گاز را به طور جزئی از طریق چرخش آن به جلو و عقب کنار بگذارید، واشر را بین پانل و کابینت جدا کنید.
واشر جدید را در پشت پانل کوره قرار دهید.
پانل را نصب کرده و دوباره آن را به پشت فر قرار دهید؛ در صورتی که نیاز به کمک داشتید همیشه می توانید با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز استیل البرز در شرق تهران تماس بگیرید.

تعویض واشرهای نصب شده روی درب اجاق گاز استیل البرز

نکته تعمیراتی: در مدل های مجهز به خود تمیزکن، واشر بین پانل های درب آشپزخانه نگه داشته می شود و می تواند فقط با جدا کردن درب آزاد گردد.

نگهدارنده درب را باز کنید و درب را بردارید.
پانل داخلی و پانل های لبه را در صورت نیاز بردارید، ممکن است لازم باشد زبانه ها را به دقت خم کنید تا پوشش را حذف کنید.
هر پیچ که پنجره درب را به پانل نگه می دارد، حذف کنید.
مونتاژ پنجره را برای فشردن پیوند واشر بردارید.
واشر بین مونتاژ پنجره و پانل درب داخلی را بردارید.
برای تکمیل تعمیر اجاق گاز استیل البرز واشر جدید را به ترتیب معکوس یا با پیروی از دستورالعمل های تولید کننده نصب کنید.
نکته: برای تنظیم یک واشر، از انگشتان دست یا نوک یک پلاگین پلاستیکی برای جابجایی بین پانل درب و پنجره استفاده کنید، با شروع فشار از بالای درب، پیچ ها را به محض باز شدن بیرون بکشید.

 

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و...

(20 خط ):26154968

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در شمال تهران

2 : شمال تهران ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و ...

(20 خط ):22729703

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در غرب تهران

3 : غرب تهران ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و ...

(20 خط ):44840509

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در شمالغرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و...

(20 خط ):88986181

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در مرکز تهران

6 : مرکز تهران ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و...

(20 خط ):88959591

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در شرق تهران

7 : شرق تهران ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و ...

(20 خط ):77170036

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در جنوب تهران

8 : جنوب تهران ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و ...

(20 خط ):66715774

تعمیر اجاق گاز استیل البرز

شماعزیزان برای تعمیر اجاق گاز برندهای مختلف میتوانید کلیک نمایید .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.