برق داشتن ماشین ظرفشویی

علت برق داشتن ماشین ظرفشویی

آموزش برطرف کردن برق بدنه ماشین ظرفشویی

اختلال در جریان آب و برق باعث می‌شود برق گرفتگی کشنده‌ای رخ دهد برای مثال، کار ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است که به طور هم‌زمان با آب و برق کار می‌کند بنابراین همیشه باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد. گاهی اوقات ممکن است زمانی که به بدنه ماشین ظرفشویی دست می‌زنید متوجه برق داشتن ماشین ظرفشویی خود شوید، زمانی که جریان برق به بدنه ماشین ظرفشویی وارد می‌شود این مشکل رخ می‌دهد و خطرات جبران ناپذیری را ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه این مسئله بسیار حیاتی می‌باشد باید از نمایندگی تعمیرات کمک بگیرید.

شما می‌توانید برای عیب یابی و برطرف کردن مشکل دستگاه خود با نمایندگی تعمیرات آی.پی امداد که دربردارنده کادری مجرب و باتجربه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی می‌باشد تماس بگیرید. در ادامه با علت برق داشتن ماشین ظرفشویی و روش‌های برطرف کردن این مشکل آشنا خواهید شد.

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی های برندهای مختلف را ارائه می کند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

علت برق داشتن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است و در صورتی که هر یک از آن‌ها خراب یا معیوب شوند اختلالات جدی در این دستگاه ایجاد خواهند کرد. دلایل مختلفی برای برق داشتن ماشین ظرفشویی وجود دارد که اگر برطرف نشوند ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشند. مهم‌ترین علت ها شامل موارد زیر می‌شود:

متصل بودن گراند ظرفشویی به لوله آب و ایجاد برق در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای یک سیم کشی مخصوص به نام گراند می‌باشد که باید آن را به لوله فاضلاب یا ستون آهنی خود ساختمان متصل کرد. سیم گراند را نباید به هیچ عنوان به لوله آب وصل کرد، اگر سیم گراند به لوله آب وصل شود ممکن است دچار اتصالی و باعث برق دار شدن بدنه ماشین ظرفشویی شود.

خراب بودن هیتر ظرفشویی و برق در ظرفشویی

خرابی یا از کار افتادن هیتر یا المنت یکی دیگر از دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی است. هیتر در دستگاه گرما تولید می‌کند و در صورتی که فرسوده شود با آب اتصالی پیدا خواهد کرد و در نهایت باعث این مشکل می‌شود.

نشتی ماشین ظرفشویی نشتی و برق داشتن ماشین ظرفشویی

یکی از اصلی ترین دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی نشتی داشتن دستگاه می‌باشد. متأسفانه بسیاری از کاربران این مسئله را مورد توجه قرار نمی‌دهند در حالی که اگر ماشین ظرفشویی نشتی آب داشته باشد باعث افزایش یافتن امکان برق گرفتگی در دستگاه خواهد شد. برای اینکه برق ماشین از بین رود و خطر برطرف شود باید نشتی آب را برطرف کرد.

خرابی سیم کشی ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ظرفشویی

خراب یا معیوب بودن سیم کشی دستگاه یکی دیگر از دلایل مهم برق داشتن ماشین ظرفشویی می‌باشد به همین دلیل توصیه می‌شود که همیشه سیم کشی این دستگاه به دقت مورد بررسی قرار گیرد. اگر روکش سیم‌ها از بین رفته یا دچار پوسیدگی شده باشد احتمال اینکه ماشین ظرفشویی برق دار شود وجود دارد. اگر سیم کشی اصلاح شود این مشکل برطرف خواهد شد.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است موتور ماشین ظرفشویی نیم سوز شود و به بدنه هم وصل باشد در چنین شرایطی قطعاً بدنه ماشین ظرفشویی دارای برق می‌باشد که اگر آن را لمس کنید ممکن است به شما آسیب وارد کند. توصیه می‌شود که در این مورد حتماً از کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کمک بگیرید. در این شرایط مشکل با تعمیر و تعویض موتور برطرف می‌شود.

خرابی پریز برق ماشین ظرفشویی و برق در ظرفشویی

گاهی اوقات تنها یک دلیل ساده مانند خراب بودن پریز برق ماشین ظرفشویی باعث برق دار شدن دستگاه می‌شود بنابراین اگر متوجه شدید که ماشین ظرفشویی شما دارای برق می‌باشد حتماً پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید در صورتی که پریز مشکل دارد آن را تعویض کنید و یا پریز دیگر را برای روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار دهید.

خرابی دوشاخه ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ماشین ظرفشویی

خرابی دوشاخه یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود. اگر دوشاخه دستگاه خراب شود و یا زنگ زده باشد خطر جدی را به همراه خواهد داشت و در این صورت حتماً باید دوشاخه را تعویض کنید. از طرفی دیگر خراب بودن و یا حتی از بین رفتن روکش سیم‌ها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در این حالت برای برطرف کردن مشکل باید کابل یا دوشاخه دستگاه را با قطعات سالم و نو تعویض کرد.

اتصالی سیم پیچی داخلی ماشین ظرفشویی و برق داشتن ظرفشویی

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود این است که در سیم پیچی داخلی دستگاه، برد دستگاه یا قطعات الکترونیکی دیگر داخل ماشین ظرفشویی اتصالی وجود داشته باشد. وجود اتصالی در قطعات و سیم پیچی داخلی ماشین ظرفشویی برق را به بدنه دستگاه منتقل خواهد کرد. برای برطرف کردن این مشکل باید سیم پیچی مورد بررسی قرار گیرد.

برق داشتن ماشین ظرفشویی
برق داشتن ماشین ظرفشویی

برطرف کردن مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی

مهم‌ترین راه‌حل‌هایی که می‌توان آن‌ها را برای برطرف کردن مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی به کار برد شامل:

 • تا آنجایی که ممکن است نباید ماشین ظرفشویی را در حمام، نزدیک سینک آشپزخانه و مکان‌های خیس قرار داد تا از رسیدن رطوبت به بدنه ماشین ظرفشویی جلوگیری شود.
 • برای وصل کردن دوشاخه ماشین ظرفشویی از محافظ مطمئن استفاده کنید و هرگز سیم‌های سیار غیر معتبر را مورد استفاده قرار ندهید.
 • تا زمانی که فرآیند تعمیر ماشین ظرفشویی به پایان نرسد به هیچ عنوان دستگاه را به برق وصل نکنید تا فرآیند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی به طور کامل انجام شود و دستگاه مانند روز اول قابلیت استفاده را داشته باشد.
 • در صورتی که متوجه برق در ماشین ظرفشویی شدید برای عیب یابی و برطرف کردن مشکل با نمایندگی تعمیرات دستگاه تماس بگیرید.

ضروری بودن رعایت جوانب احتیاط هنگام برق داشتن ماشین ظرفشویی

همه ما این موضوع را به خوبی می‌دانیم هنگامی که آب و برق در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در صورتی که آب و برق در کنار یکدیگر باشد و در این اتفاق شخصی نیز حضور داشته باشد احتمال مرگ شخص بسیار زیاد است؛ اما این موضوع بسیار جالب است که در ماشین ظرفشویی آب و برق به طور هم‌زمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچ‌گونه خطری برای تهدید کردن فرد وجود ندارد زیرا این وسیله با ایمنی با ایمنی بسیار بالایی طراحی و ساخته شده است؛ بنابراین از آنجایی که ممکن است هرلحظه با برق داشتن ماشین ظرفشویی مواجه شویم هنگامی که از آن استفاده می‌کنیم عقل حکم می‌کند که خودمان جوانب احتیاط را رعایت کنیم، در بسیاری از مواقع دیده شده که بدنه این وسیله برق دار شده و خطر جانی را برای فرد ایجاد کرده است.

نتیجه گیری از مقاله برق داشتن ماشین ظرفشویی

در صورتی که متوجه برق داشتن ماشین ظرفشویی خود شدید به سرعت دستگاه را از برق خارج کنید و با مرکز تعمیرات آی.پی امداد تماس بگیرید. کارشناسان فنی این نمایندگی در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر خواهند شد. پس از عیب یابی، تعمیر دستگاه شما صورت می‌گیرد و در صورت نیاز قطعات آسیب دیده با قطعات اورجینال تعویض می‌شوند.

نمایندگی تعمیرات آی.پی امداد اگر سیم پیچی یا موتور ماشین ظرفشویی دچار آسیب شده باشد را با مناسب‌ترین هزینه و قطعات فابریک تعمیر می‌کند این قطعات دارای گارانتی معتبر می‌باشند و جای هیچ‌گونه نگرانی برای عملکرد درست آن‌ها نیست ولی در صورتی که پس از انجام تعمیر هر یک از قطعات دچار مشکل شوند می‌توانید از گارانتی قطعات استفاده کنید و درخواست تعویض قطعه را دهید.

یکی از مزایای آی.پی امداد این است که با کمترین هزینه و در اسرع وقت عمل عیب یابی و تعمیر برق داشتن ماشین ظرفشویی را در محل شما انجام می‌دهد تا دیگر بابت جابه جایی دستگاه و هزینه حمل و نقل نگران نباشید. یکی از اهداف اصلی این نمایندگی تعمیرات جلب رضایت مشتری است تا مشتریان بتوانند خدمات مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت دریافت کنند. برای دریافت خدمات تعمیر، عیب یابی و سرویس ماشین ظرفشویی خود می‌توانید با شماره‌های نمایندگی تعمیرات آی.پی امداد تماس بگیرید تا کارشناسان فنی نمایندگی در کمترین زمان در محل شما حاضر شوند و خدمات مورد نظر را ارائه دهند.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
مهدی 27 اسفند 1398

با سلام و خسته نباشید من چند روز یک ماشین ظرفشویی بوش مدلsms46mi10m خریدم وقتی نصاب اون وصل کرد داخل مخزن برق ضعیفی داشت که وقتی به نصاب گفتم گفت باید ارت وصل شود و چون ما طبقه چهارم هستیم و چاه ارت هم نداریم می خواستم راهنمایی کنید که برای رفع این مشکل بجز پوشیدن دمپایی و انداختن قالیچه کار دیگری می توان کرد؟ با تشکر فراوان

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 29 اسفند 1398

  سلام ، میتوانید یک سیم که دو سر آن لخت شده است را به سر ظرفشویی و یک بدنه فلزی به مانند شیر آب وصل نمایید . توجه : ظرفشویی شما نباید اتصال برقی داشته باشد ، اگر این مشکل را احساس میکنید بدانید که دستگاه شما مشکل فنی دارد

  پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا