logo logo تعمیرات ظرفشویی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

برق داشتن ماشین ظرفشویی

برق داشتن ماشین ظرفشویی
برق داشتن ماشین ظرفشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله برق داشتن ماشین ظرفشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

گاهی اوقات ممکن است زمانی که به بدنه ظرفشویی دست می‌ زنید، متوجه برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی خود شوید. این مقاله از آی پی امداد به بررسی علل، خطرات و راهکارهای پیشگیری و رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می‌ پردازد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌ دهد تا ضمن آگاهی از این خطر پنهان، بتوانید از بروز آن در دستگاه خود جلوگیری کنید. به طور کلی برق داشتن ماشین ظرفشویی می تواند مربوط به سیم ارت، سیم کشی و پریز برق، اتصالات و بروز ایراد در هریک از قطعات داخلی دستگاه باشد که در این مقاله می توانید علت بروز و نحوه رفع آنها را مطالعه نمایید. با ما همراه باشید.

آیا برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی خطرناک است؟

برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می‌تواند مسئله ای خطرناک باشد. در شرایط عادی زمانی که ماشین ظرفشویی به درستی کار می‌ کند، نباید بدنه آن برق داشته باشد. اما اگر ایرادی در سیم‌ کشی یا سایر اجزای الکتریکی ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، ممکن است بدنه آن برق‌ دار شود. این مشکل می‌ تواند منجر به برق‌ گرفتگی شود که در موارد شدید باعث مرگ نیز خواهد شد؛ زیرا ماشین ظرفشویی با آب کار می کند و برخورد آب با برق می تواند برای کاربران خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه علائم هشدار دهنده یا عدم اطمینان از وضعیت بدنه دستگاه، همیشه احتیاط را در اولویت قرار دهید و از یک متخصص برای بررسی و رفع مشکل کمک بگیرید.

چرا بدنه ماشین ظرفشویی برق دارد؟ 8 علت + راه‌حل

ماشین ظرفشویی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است و در صورتی که هریک از آن‌ها خراب یا معیوب شوند، اختلالات جدی در این دستگاه ایجاد خواهند کرد. دلایل مختلفی برای برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی وجود دارد که اگر برطرف نشوند، ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشند. مهم‌ترین علت برق دار بودن ظرفشویی شامل موارد زیر می‌شود:

 1. متصل نبودن سیم ارت
 2. خرابی هیتر المنت
 3. نشتی در ظرفشویی
 4. خرابی سیم کشی
 5. ایراد در موتور
 6. مشکل در پریز برق
 7. خرابی دوشاخه
 8. اتصالی سیم پیچی داخلی

در ادامه مقاله دلیل برق داشتن ماشین ظرفشویی، به شرح کامل این مشکلات پرداخته ایم.

1. متصل نبودن گراند یا سبم ارت

پریز برق دارای نول، فاز و ارت می باشد. ارت برق القایی است. در خانه های جدید چاره ارت تعبیه شده است. بنابراین نیازی به وصل کردن سیم ارت نیست. اگر دستگاه مشکل فنی نداشته باشد، با وجود چاه ارت، برق کرفتگی (با ولتاژ بسیار پایین) در لوازم برقی احساس نمی شود. اما اگر ساختمان شما چاه ارت نداشته باشد، برای رفع مشکل یا باید با دمپایی در آشپزخانه تردد کنید و یا جلوی ظرفشویی یک تکه فرش بی اندازید و یا سیم ارت متصل نمایید.

 • برای اتصال سیم ارت، کافی است دو سر یک رشته سیم را لخت نمایید.
 • یک سر آن را به یک میخ در سرامیک و سر دیگر آن را به یک پیچ در پشت ظرفشویی متصل نمایید.
 • سیم گراند را نباید به هیچ عنوان به لوله آب وصل کرد.
 • اگر سیم گراند به لوله آب وصل شود، ممکن است دچار اتصالی و باعث برق دار شدن بدنه ماشین ظرفشویی شود.

متصل نبودن گراند یا سم ارت ظرفشویی

کاربران گرامی آی‌پی امداد توجه نمایید که سیم ارت از ورودی دستگاه به قطعات زیر وصل شده است:

 1. موتور
 2. المنت
 3. شیربرقی (در بعضی از ظرفشویی های قدیی، سیم ارت هم به شیربرقی وصل بود.)

اگر هر کدام از قطعات بالا بسوزد یا اتصالی داشته باشد، در ظرفشویی خود احساس برق گرفتگی می کنید.

2. خرابی هیتر المنت ظرفشویی

هیتر یا المنت ماشین ظرفشویی وظیفه گرم کردن آب برای شستشوی ظروف را بر عهده دارد. این قطعه از سیم‌های گرمایشی تشکیل شده است که با عبور جریان برق از آنها، داغ می‌ شوند. به طور معمول این المنت‌ ها در معرض آب قرار نمی‌ گیرند و هیچ خطری وجود ندارد. اما با خرابی المنت، ممکن است سیم‌ ها در معرض آب قرار بگیرند و اتصالی رخ دهد. این اتصالی می‌ تواند باعث برق دار شدن بدنه ماشین ظرفشویی شود. توجه داشته باشید که در مسیر المنت، ترموفیوز قرار گرفته است، اما بعضی اوقات به دلیل نوسان بالای برق، ترموفیوز می سوزد و المنت هیچ محافظی ندارد.

 • برای رفع این مشکل پس از دسترسی به المنت، باید آن را به دقت بررسی کنید.
 • دقت کنید که علائمی از جمله سوختگی، خوردگی یا شکستگی روی آن وجود نداشته باشد.
 • اگر المنت خراب شده است، لازم است آن را تعویض نمایید.

خرابی هیتر باعث برق داشتن بدنه ظرفشویی میشه

3. نشتی آب ماشین ظرفشویی

یکی از اصلی ترین دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی، نشتی آب در دستگاه می‌ باشد. متأسفانه بسیاری از کاربران این مسئله را مورد توجه قرار نمی‌ دهند، در حالی که اگر ماشین ظرفشویی نشتی آب داشته باشد، باعث افزایش یافتن امکان برق گرفتگی در دستگاه خواهد شد. در این شرایط آب به قسمتی از سیم کشی داخلی که دارای اتصالی یا سیم لخت است، نفوذ می کند و مسیر عبور جریان برق به بدنه دستگاه می شود.

 • برای اینکه برق ماشین از بین رود و خطر برطرف شود، باید دستگاه را از برق جدا کرده و اقدام به رفع نشتی آب در ظرفشویی نمایید.
 • در این شرایط لازم است لاستیک دور درب، اتصالات زیر دستگاه، شلنگ های ورودی و خروجی، شیر ورودی و شیر برقی و پمپ و فیلتر تخلیه به دقت بررسی گردد.
 • توجه داشته باشید که در ظرفشویی های امروزه، سوئیچ شناور در کف ظرفشویی قرار گرفته است که در هنگام آبریزی کلیه فعالیت دستگاه را قطع کرده و فقط پمپ تخلیه شروع به کار می کند.

نشتی آب از ماشین ظرفشویی باعث برق داشتن بدنه میشه

4. خرابی سیم کشی ظرفشویی

خراب یا معیوب بودن سیم کشی دستگاه نیز یکی دیگر از دلایل مهم برق داشتن ماشین ظرفشویی می‌ باشد. به همین دلیل توصیه می‌ شود که همیشه سیم کشی این دستگاه به دقت مورد بررسی قرار گیرد. زمانی که سیم ها در اثر فرسودگی، پوسیدگی یا آسیب فیزیکی دچار مشکل می شوند، روکش عایق خود را از دست می دهند که این مسئله می تواند باعث تماس سیم با بدنه فلزی ظرفشویی و ایجاد جریان الکتریکی شود.

 • اگر متوجه شدید که بدنه ماشین ظرفشویی شما برق دار است، بلافاصله دستگاه را از برق بکشید.
 • لازم است هریک از سیم کشی ها و اتصالات دستگاه به دقت بررسی شده و سیم های آسیب دیده تعویض گردد.

خرابی سیم کشی ماشین ظرفشویی

5. ایراد در موتور ماشین ظرفشویی

موتور ماشین ظرفشویی وظیفه‌ چرخاندن بازوهای شستشو و پمپاژ آب را بر عهده دارد.  گاهی اوقات ممکن است موتور ماشین ظرفشویی نیم سوز شده و به بدنه هم وصل باشد. اگر عایق سیم‌ پیچی موتور آسیب ببیند، برق می‌ تواند به بدنه‌ موتور منتقل شود. همچنین با فرسوده شدن بلبرینگ‌ ها، ممکن است شفت موتور با بدنه تماس پیدا کرده و ایجاد اتصالی کند. در هر دو حالت برق از طریق بدنه‌ موتور به بدنه‌ ماشین ظرفشویی منتقل می شود.

 • پس از دسترسی به موتور، به دنبال علائم آسیب‌دیدگی مانند سوختگی، لکه‌ های آب یا ساییدگی باشید.
 • اگر سیم‌ پیچی موتور آسیب دیده یا بلبرینگ‌ ها فرسوده شده‌اند، باید موتور تعویض شود.
 • تعویض موتور ماشین ظرفشویی یک کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار مجرب انجام شود.

خرابی موتور ظرفشویی باعث برق داشتن بدنه میشه

6. مشکل در پریز برق

گاهی اوقات تنها یک دلیل ساده مانند خراب بودن پریز برق ماشین ظرفشویی باعث برق دار شدن دستگاه می‌ شود. اگر سیم‌ های داخل پریز دچار پارگی، فرسودگی یا اتصالی باشند، می‌ توانند باعث برق دار شدن بدنه‌ لوازم برقی متصل به آن از جمله ماشین ظرفشویی شوند.

 • بنابراین اگر متوجه شدید که ماشین ظرفشویی شما دارای برق می‌باشد، حتما پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • در صورتی که پریز مشکل دارد، آن را تعویض کنید و یا پریز دیگر را برای روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار دهید.

7. خرابی دوشاخه دستگاه

خرابی دوشاخه یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود. با گذشت زمان سیم های دوشاخه فرسوده یا پاره می شوند. همچنین اگر دوشاخه در معرض آب یا مایعات دیگر قرار گیرد، خیس شده و باعث ایجاد یک مسیر برای عبور جریان برق به بدنه دستگاه شود. اگر دوشاخه دستگاه خراب شود و یا زنگ زده باشد، خطر جدی را به همراه خواهد داشت. از طرفی دیگر خراب بودن و یا حتی از بین رفتن روکش سیم‌ها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

 • در این حالت برای برطرف کردن مشکل باید کابل یا دوشاخه دستگاه را با قطعه سالم و نو تعویض کرد.
 • مطمئن شوید که دوشاخه جدید برای نوع پریز برق شما مناسب باشد.

خرابی دوشاخه ماشین ظرفشویی

8. ایراد در اتصالات داخلی

برق دار شدن بدنه ماشین ظرفشویی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، که یکی از آنها ایراد در اتصالات داخلی است. در این حالت، جریان برق به دلیل اتصالی در سیم ها یا قطعات معیوب، به بدنه دستگاه منتقل می شود. این امر می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به برق گرفتگی شود.

 • اگر اتصالات داخلی ماشین ظرفشویی شل یا به درستی وصل نشده باشند، می تواند باعث ایجاد جرقه و اتصالی شود.
 • از این رو لازم است هریک از اتصالات و سوکت های داخلی دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که محکم و به درستی وصل شده اند.

برای رفع مشکل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی با کجا تماس بگیریم؟

توجه داشته باشید که در ظرفشویی به دلیل استفاده مستقیم با آب، هرگونه وجود برق گرفتگی در دستگاه خطرناک می باشد. بنابراین در صورتی که متوجه برق داشتن ماشین ظرفشویی خود شدید، به سرعت دستگاه را از برق خارج کرده و از طریق شماره های 02158941 یا 02191093903 با مرکز تخصصی و مجاز آی پی امداد تماس بگیرید. کارشناسان فنی این مجموعه در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر خواهند شد و پس از عیب یابی، تعمیر ماشین ظرفشویی شما صورت می‌ گیرد و در صورت لزوم نیز قطعات آسیب دیده با قطعات اورجینال تعویض می‌ شوند.

4.1/5 - (11 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • محمد 23 مهر 1402

  با سلام میخاستم ببینم توان و جریان ماشین ظرفشویی مدل ۶ بوش چقدره؟

  پاسخ دادن
 • صالح 21 مرداد 1402

  با سلام، وقتی بدن به ماشین ظرفشویی می‌خورد، احساس برق ضعیف میشه که با تعویض جهت پریز برق حل شد. ولی وسطا خواستم درب رو دو دستی باز کنم، یه لحظه برق گرفت انگشتم رو، خواستم بدونم علتش چیه؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 21 مرداد 1402

   درود، این مشکل به دلیل نداشتن ارت در ساختمان است که می توانید یک سیم که دو سر آن لخت شده است را به سر ظرفشویی و یک بدنه فلزی مانند شیر آب یا میخ درون زمین وصل کنید.

   پاسخ دادن
 • الهه سنبلی 11 مرداد 1402

  ظرفشویی مدل series 4 بوش مونتاژ آلمان نو خریداری شده ولی بعد از نصب بدنه ظرفشویی برق دارد و نمیشه بهش دست زد. علتش چیه؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 11 مرداد 1402

   درود، این مشکل مربوط به عدم وجود چاه ارت و مشکل در سیم کشی ساختمان است. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل می توانید با دمپایی در آشپزخانه تردد نمایید. همچنین می توانید دو طرف یک سیم را لخت کرده و یک سمت آن را به ظرفشویی و سمت دیگر را با یک میخ به زمین وصل کنید.

   پاسخ دادن
 • رهید 25 مرداد 1401

  علت برق گرفتگی ماشین طرفشویی چیست و برای رفع ان چه باید کرد

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 25 مرداد 1401

   داخل مقاله علت برق گرفتگی ماشین ظرفشویی را کامل توضیح داده ایم

   پاسخ دادن
 • مهدی طیبی 24 تیر 1401

  با سلام من 3 ساله ماشین ظرفشویی بوش سری 4 خریدم ولی به دلیل برق زیاد بدنه میترسم ازش استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید که چطور ارت رو بهش وصل کنم (متاسفانه پریز برقهای خونه ارت دار نیستن)

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 24 تیر 1401

   سلام، تمام ظرفشویی ها برق با ولتاژ پایین دارد. تگر ساختمان شما چاه ارت ندارد، بهتر است با دمپایی در آشپزخانه تردد کنید. برای اتصال سیم ارت هم کافی است دو سر سیم را لخت نمایید و یک سر آن را بدنه ظرفشویی و سر دیگر را به لوله آب متصل نمایید

   پاسخ دادن
 • سعید 02 فروردین 1401

  سلام چرا وقتی فازمتر را به داخل درب ماشین ظرفشویی بوش میزنم،چراغ فازمتر روشن میشود؟ (بدنه برقدار نیست،داخل ماشین فازمتر روشن میشود ولی با لمس کردن احساس برق گرفتگی نمیکنم،پس علت روشن شدن فازمتر چیست؟آیا ماشین ظرفشویی خراب است؟)

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 06 فروردین 1401

   سلام، برق القایی ارت دستگاه هست

   پاسخ دادن
 • مهمان 29 بهمن 1400

  سلام،ماشین ظرفشویی مدل بوش هست،و هر چند وقت مثلا ماهی یکی دو بار باعث قطع کلیپ محافظ جان میشه،یا اینکه دوشاخ رو چند بار به پریز بزنیم و در بیاریم بعد از چند بار تکرار باعث عمل کردن محافظ جان میشه،حتی ظرفشویی رو به پریز بدون ارت وصل کردم ولی دستگاه سالک بود و بدنه برقدار نمیشه،این عیب گه گاه اتفاق می افته،راهدحل چیه و اشکال از کجاست،با تشکر

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 30 بهمن 1400

   سلام، ساختمان اگر دارای سیستم ارت باشه مشکل حل میشه یا محافظ خراب است آن راعوض کنید

   پاسخ دادن
 • سعید 28 دی 1400

  سلام ظرفشویی ما فقط در یک پریز خوب کار میکنه، توی پریزهای دیگه بدنش برق داره مثلا توی پریزی که لباسشویی وصله ظرفشویی بدنش برق دار میشه به نظر شما مشکل از سیمکشیه یا ظرفشویی؟ ممنونم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 29 دی 1400

   سلام، مشکل از پریز برق و نداشتن سیم ارت میباشد

   پاسخ دادن
 • محمود 27 دی 1400

  با سلام ماشین ظرفشویی بوش نصب کردم . اولین بار که روشنش کردیم جهت استفاده بدنه اش برق داشت .سیم ارت رو از پریز جدا کردم و فقط فاز و نول رو گذاشتم اما مشکل حل نشد . وقتی سه شاخه رو بررسی کردم در قسمت انتهایی که به دستگاه وصل میشه دو پین از سه پین آن با فاز متر روشن میشه ، درحالیکه از طرف پریز مشکلی نیست . آیا علت برقدار شدن بدنه مربوط به کابل است؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 27 دی 1400

   سلام، علت برق داشتن ظرفشویی شما مربوط به مشکل در ارت میباشد حالا یا پریز سیم ارت ندارد یا ارت دوشاخه وصل نیست

   پاسخ دادن
   • احمدرضا 01 اسفند 1400

    سلام ماشین ظرفشویی نو برای اولین بار ازش استفاده کردم که متوجه شدم در از داخل برق داره علت آن چیست؟ممنون از شما

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 02 اسفند 1400

     سلام، این نوسان برق به خاطر نداشتن ارت در ساختمان شما است و ولتاژ برق زیاد نیست. با یک دمپایی تو آشپزخانه کاراتونو بکنید

     پاسخ دادن
 • ناشناس 28 تیر 1400

  ماشین ظرف شویی مدل بوش هنگام کار کردن سیم آن جرقه ای زد دود کرد مشکلش جیست

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 28 تیر 1400

   سلام، مشکل از اتصالی برق و در نهایت آسیب به برد الکترونیکی میباشد

   پاسخ دادن
 • عاطفه 24 تیر 1400

  سلام خسته نباشید چند روزی میشه ظرفشویی تکنو خریدم و نصب کردم اما اول تا نمک برای دستگاه بخرم باهاش کاری نداشتم اما الان ک نمک ریختم متوجه شدم ک بدنه داخلش برق داره بجز دمپایی پوشیدن و فرش چیکار باید بکنم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 26 تیر 1400

   سلام، یه سیم ارت وصل نمایید

   پاسخ دادن
 • خسرو 15 اسفند 1399

  سلام خسته نباشید.پریز برق ماشین ظرفشویی بنده حین چند دیقه کار ماشین میسوزه و آب میکنه دوشاخه رو علتش چیه؟دوشاخه ماشین ظرفشویی تبدیلیه ۳ شاخه به شاخه است.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 16 اسفند 1399

   سلام، لباسشویی شما بیش از حد آمپر میکشد و باید بررسی نمایید که علت آن از پمپ است یا موتور

   پاسخ دادن
   • روزبه 26 فروردین 1401

    سلام ماشین ظرفشویی بوش سری ۶ آلمان موقع کار و موقع برق دار شدن دستگاه ، بدنه هم چه داخل چه قسمت‌هایی فلزی برقدار هستند ، سوالم اینه که آیا نداشتن آرت بعث خوردگی در بدنه( استیل داخل ) از داخل میشود ؟ چون یکی دو تا لکه سفید و خورده شده مشاهده کردم.ممنون میشم توضیح بدین که اگه این خوردگی ها بخاطر استفاده از پودر هستش بجای قرص ، حال که از قرص لهستانی اورجینال فینیش کوانتومی استفاده می کنم باز هم ممکنه این خوردگی ها بیشتر بشن؟

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 26 فروردین 1401

     سلامف تمام ظرفشویی ها یه ولتاژ برق بسیار ضعیف داره. چون در ساختمان های قدیمی چاه ارت نمیزارن. خطرناک نیست. میتوانید با دمپایی در آشپزخانه تردد کنید

     پاسخ دادن
    • بهار 06 اسفند 1401

     سلام دقیقا عین مشکل شما برای ظرفشویی من(که بکو هست) وجود داره! آیا این لکه های سفد و خورده شده را میشه برطرف کرد؟ چون ممکنه بیشتر بشن و برای سلامتی مضر باشن.

     پاسخ دادن
 • حسین 21 دی 1399

  سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی، ماشین ظرفشویی ما مدتی بود که بعضی وقتها باعث برق دار شدن شیر آب و سینک آشپزخانه می شد... متاسفانه امشب در حال آب کشی ظروف بوی بدی که بیشتر شبیه داغی المنت بخاری برقی بود از آن بلند شد و باعث پریدن فیوز برق شد. هنگامی‌که میخواستم کابل آنرا از پریز خارج کنم متوجه داغ شدن بیش از حد دوشاخه وکابل برق شدم. به نظر شما مشکل از خرابی هیتر هست یا چیز دیگری می‌تواند باشد. ممنون از پاسخ شما

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 22 دی 1399

   سلام، ظرفشویی شما چون اتصالی دارد، بار بیش از حد میکشد. احتمالا المنت مشکل دارد و باید اتصالی بررسی شود.

   پاسخ دادن
 • زهرا 17 اردیبهشت 1399

  سلام من هم امروز ماشین ظرف شویی رو نصب کردم و جریان برق را دقیق احساس میکنم در روی بدنه از ضعیف بالاتره متاسفانهگارانتی نداره . با کجا باید تماس بگیرم برای حل مشکلش با تشکر

  پاسخ دادن
  • آی.پی امداد 19 اردیبهشت 1399

   سلام ، اگر ساکن تهران هستید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید

   پاسخ دادن
 • مهدی 27 اسفند 1398

  با سلام و خسته نباشید من چند روز یک ماشین ظرفشویی بوش مدلsms46mi10m خریدم وقتی نصاب اون وصل کرد داخل مخزن برق ضعیفی داشت که وقتی به نصاب گفتم گفت باید ارت وصل شود و چون ما طبقه چهارم هستیم و چاه ارت هم نداریم می خواستم راهنمایی کنید که برای رفع این مشکل بجز پوشیدن دمپایی و انداختن قالیچه کار دیگری می توان کرد؟ با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
  • آی.پی امداد 29 اسفند 1398

   سلام ، میتوانید یک سیم که دو سر آن لخت شده است را به سر ظرفشویی و یک بدنه فلزی به مانند شیر آب وصل نمایید . توجه : ظرفشویی شما نباید اتصال برقی داشته باشد ، اگر این مشکل را احساس میکنید بدانید که دستگاه شما مشکل فنی دارد

   پاسخ دادن