logo logo تعمیر جاروبرقی با ما در تماس باشید 021-58941

بررسی جاروبرقی های مرکزی

بررسی جاروبرقی های مرکزی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله بررسی جاروبرقی های مرکزی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
سیستم جاروبرقی مرکزی یک دستگاه تمیز کننده است. تقریباً در سراسر خانه نصب شده به راحتی می‌توان با آن وصل شد یک جاروبرقی قوی که در پارکینگ یا زیرزمین تعبیه شده است. که زباله و گرد و غبار جمع آوری شده به آنجا انتقال می یابد با بررسی جاروبرقی های مرکزی قطعاً شما نیز این تکنولوژی را می پسندید؛ در ادامه با وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی با ما همراه باشید.

انواع جاروبرقی مرکزی

جاروبرقی های مرکزی دارای چند نوع مختلف می باشد. در بعضی از آنها کیسه زباله به شکل یکبار مصرف بوده که گرد و غبار مکیده شده به داخل آن انتقال می یابد و پس از پرشدن کیسه به راحتی میتوان آن را با کیسه جدید تعویض نمود. تعویض کیسه زباله یکی از بهترین راههای بهداشتی و مقابله بیماری‌ها است. در مدل دیگر که زباله قابل شستشو است بهتر است برای افزایش کارایی دستگاه هر چند مدت یکبار آنرا در خارج از خانه تخلیه کرده و تمیز بشویید.
انواع جاروبرقی مرکزی

ایده جاروبرقی های مرکزی

ایده در دهه ۱۸۵۰ در سوئد منشاء می گیرد اما کمی بعد جاروبرقی های قابل حمل در دسترس قرار گرفتند. سیستم‌های جاروبرقی مرکزی به دلیل آنکه هزینه نصب آنها بالا بود فراموش شد. اما سیستمهای جاروبرقی مرکزی دارای مزایای مختلفی نسبت به جاروبرقی های قابل حمل میباشند در ادامه با آنها در این مقاله بیشتر آشنا خواهید شد.
ایده جاروبرقی های مرکزی

مزایای جاروبرقی های مرکزی

در این بخش از بررسی جاروبرقی های مرکزی به بررسی مزایای این دستگاه ها می پردازیم:

جاروبرقی های مرکزی نسبت به جاروبرقی های قابل حمل دارای مزایای مختلفی هستند که از نمونه آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد. ماندگاری بالا موتور جاروبرقی های مرکزی دارای قدرت بیشتر نسبت به جاروبرقی های قابل حمل می باشد، از این رو ماندگاری آنها نیز بالاتر است. میزان صدای کم در هنگام کار کردن جاروبرقی های مرکزی از آنجا که موتور آنها خارج است. خانه قرار دارد کاربر در هنگام استفاده از دستگاه در معرض سر و صدای زیادی قرار نخواهد گرفت.
قابلیت ضد حساسیت جاروبرقی های مرکزی از آنجا که برخلاف جاروبرقی های قابل حمل خانگی که هوا را به داخل خانه دوباره قرار می دهند. هوای آلوده در جاروبرقی های مرکزی به خارج است خانه انتقال میابد طبق بررسی کارشناسان و محققان سیستم جاروبرقی مرکزی با عملکردی فوق العاده موارد حساسیت زا را حذف می کند. زیرا این سیستم در در خارج از خانه نصب آب و هوای آلوده نیز در خارج از خانه یابد.
امنیت و راحتی استفاده از سیستم مرکزی بسیار آسان و ایمن تر نسبت به جاروبرقی قابل حمل است زیرا در این سیستم هیچ گونه وسیله سنگینی را برای هم یا جابه جایی از اتاقی به اتاق دیگر وجود ندارد. در این سیستم شما تنها با اتصال لوله‌ی جاروبرقی خود به محل اتصال که مانند پریز برق است می توانید به راحتی تمام خانه را تمیز نمایید.

 معایب استفاده از جاروبرقی های مرکزی

استفاده از جاروبرقی های مرکزی مانند استفاده از هر وسیله ای دیگری دارای مزایا و معایب خاصی است، در ادامه قصد داریم به معایب سیستم جاروبرقی مرکزی بپردازیم.
هزینه بالا آیا آنکه یک جارو برقی مرکزی در خانه خود نصب و راه اندازی کنید ممکن است دچار هزینه‌های زیادی شوید در حالیکه بازی کمتر میتوانید یک جاروبرقی قابل حمل خریداری نمایید. توجه داشته باشید که جاروبرقی های قابل حمل قضایای سیستم مرکزی را نخواهند داشت.
قدرت بالای بکش همانطور که قدرت زیاد در مکش یک مزایا محسوب می شود. در برخی موارد ممکن است باعث خساراتی شود به طور مثال شیشه های شکسته و یا اجسام بزرگ توسط جاروبرقی قدرت مکش زیاد باشد احتمال آسیب به دستگاه و اتصالات لوله آن افزایش می یابد. به صورت کلی برای خرید و انتخاب صحیح جاروبرقی دقت لازم را داشته باشید.

چرا جاروبرقی مرکزی مکش کمی دارد؟

جاروبرقی های مرکزی دارای موتور قدرتمند ای می باشند، مکش بسیار قوی دارند. اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل انسداد لوله و یا کثیفی بیش از حد در فیلتر باز مشکلی شده باشد. اگر به طور کلی دستگاه نکشی ندارد ممکن است. موتور ان خراب و یا سوخته باشد البته با کمک یک تکنسین سیم کشی ها را بررسی نمایید که دچار نقص نشده باشد. همچنین در مواردی تعویض فیلتر جاروبرقی میتواند موثر باشد.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست