ارور ماشین لباسشویی زیمنس

تاریخ انتشار: 7 ماه پیش دسته بندی: ارور زیمنسنمایندگی زیمنس 0 دیدگاه
ارور ماشین لباسشویی زیمنس

رفع عیب ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

کد خطای ماشین لباسشویی زیمنس
کد خطای ماشین لباسشویی زیمنس

زیمنس یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه اتوماسیون آلمان است. آن‌ها، خود را پیشگامان فناوری توصیف می‌کنند و در زمینه تولید لوازم برقی یکی از معروف‌ترین‌ها در دنیا به‌ حساب می‌آیند. برند زیمنس در میان وسایل الکترونیکی زیادی که به بازار عرضه می‌کند، محبوب‌ترین آن‌ها را ماشین‌های لباسشویی زیمنس می‌داند. اما این بدان معنا نیست که این وسیله برقی خراب نشده و گاهی ارور نمی‌دهد. دارندگان لباسشویی زیمنس بارها و بارها حین استفاده با ارورهای گوناگونی در صفحه‌ نمایش لباسشویی خود مواجه شده‌اند. این در حالی است که این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. اگر شما هم با کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس مواجه شده اید ادامه مطلب را از دست ندهید.

توجه: آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، خدمات تعمیرات کلیه لوازم خانگی زیمنس را ارائه می دهد. برای تعمیر وسیله مورد نظر خود کلیک کنید:

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس

چنانچه شما با معنی ارورهای لباسشویی زیمنس که در صفحه ‌نمایش آن نشان داده می‌شود، آشنایی داشته باشید، به ‌راحتی می‌توانید ارور صفحه را خاموش کرده و مشکل لباسشویی خود را برطرف نمایید؛ چرا که به لطف نمایش کد خطاها، درک آن‌ها نسبتاً ساده است.

تعداد کدهای ارور لباسشویی زیمنس بسیار اندک است و همه آن‌ها معنی ساده‌ای را دنبال می‌کنند. بیایید با جزئیات بیشتری به هر کد ارور نگاهی بیندازیم.

ارور 1 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 1 ماشین لباسشویی زیمنس: نمایش این ارور لباسشویی زیمنس به معنی باز بودن درب بعد از شروع برنامه است. این کد خطا برای یک دقیقه نمایش داده می‌شود و به ‌راحتی می‌توانید درب را بسته و برنامه را از ابتدا آغاز کنید.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 1 لباسشویی زیمنس: گاهی ‌اوقات می‌توان به ‌آسانی با بستن درب ارور را برطرف کرد، اما اگر قفل درب یا بست آن آسیب ‌دیده یا مسدود شده باشد، می‌تواند مشکل ایجاد کند و نیاز به تعویض قطعه داشته باشد.

اگر قفل درب شما برقی است یا نمی‌توانید گرفتگی یا قفل بودن آن را درست کنید، می‌تواند مسئله پیچیده‌تری باشد که برای رفع مشکل به کمک حرفه‌ای نیاز دارد. همچنین مشکل می‌تواند از داخل لباسشویی و اتصالات آن باشد؛ بنابراین، اگر علت نمایش ارور مطمئن نیستید، با مهندسان تعمیر لباسشویی زیمنس تماس بگیرید.

ارور 2 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 2 ماشین لباسشویی زیمنس: این کد ارور به این معنی است که خطای فشار آب در ماشین لباسشویی تشخیص داده‌ شده و سطح آب به میزان استاندارد نرسیده است.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 2 لباسشویی زیمنس: شما ابتدا باید میزان فشار آب ورودی منزل خود را بررسی نمایید. چنانچه مشکل از آب ورودی نبود، شلنگ‌های تأمین آب، شیر برقی و فیلترها را بررسی کنید تا مطمئن شوید گرفتگی یا شکستی در شلنگ به وجود نیامده باشد. در صورتی ‌که نتوانستید مشکل کم بودن فشار آب را برطرف کنید، بهتر با یکی از نمایندگی‌های تعمیرات لباسشویی زیمنس تماس حاصل کنید.

ارور 3 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 3 ماشین لباسشویی زیمنس: این ارور لباسشویی زیمنس وجود مشکل در المنت حرارتی یا شاید مدار لباسشویی زیمنس را نشان می‌دهد.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 3 لباسشویی زیمنس: غالباً در صورتی‌ که زمان گرم کردن بیش از 105 دقیقه طول بکشد یا گرمایش غیر منتظره در ماشین لباسشویی تشخیص داده شود، این ارور روشن می‌شود. تشخیص علت نمایش این ارور دلایل گوناگونی دارد که فقط باید توسط شخص با تجربه و دانش کافی زمینه تعمیرات لباسشویی، به‌ درستی بررسی شود.

برای برطرف کردن این مشکل باید جوانب گوناگونی را بررسی کرد. بهتر است حل ارور 3 را متخصصین تعمیرات لباسشویی زیمنس بسپارید.

ارور 4 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 4 ماشین لباسشویی زیمنس: این کد خطا به این معنی است که دستگاه شما قادر نیست عمل تخلیه را به‌ درستی انجام دهد. عمل تخلیه بیش از 6 دقیقه طول می‌کشد.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 4 لباسشویی زیمنس: این مشکل غالباً به خاطر مسدود شدن فیلتر یا گیرکردن پمپ تخلیه اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات استفاده بیش‌ از حد از مواد شوینده یا استفاده از شوینده با کیفیت پایین موجب ایجاد کف زیاد شده و مانع از تخلیه کامل آب می‌شود. مطمئن شوید پریزی که شلنگ تخلیه به آن وصل شده است، مسدود نشده باشد. توصیه می‌شود هنگام تخلیه، ماشین لباسشویی را به سمت پمپ شیب دهید.

بعید نیست تخلیه ضعیف به دلیل اضافه ‌بار موتور اتفاق افتاده باشد. در این صورت، واحد را خاموش کرده و آن را از شبکه جدا کنید. تمام بارهای موجود در آن را بردارید. در صورت لزوم، آژیراتور را جدا کنید و سیستم را مجدداً تنظیم کنید.

با توجه به این توضیحات، می‌توان گفت علل مختلفی برای مشکلات مرتبط با تخلیه آب وجود دارد که ممکن است شما قادر به تشخیص آن نباشید. در این صورت، بهتر است به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات لباسشویی زیمنس مراجعه نمایید.

ارور 5 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 5 ماشین لباسشویی زیمنس: کد خطای 5 مرتبط با موتور است. این کد مرتبط با موتور، غالباً به خاطر زغال‌های موتور یا خراب بودن خود موتور نمایش داده می‌شود.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 5 لباسشویی زیمنس: عدم توانایی در خواندن سرعت موتور از سوی سرعت‌ سنج، تریاق، اتصال کوتاه برد موتور، مشکل رله در برد اصلی، سایش بیش ‌از حد یا آسیب ‌دیدگی یا خوردگی سیم‌ها می‌تواند از علل نمایش این ارورها باشد. حل این مشکل‌ها با توجه به تخصصی بودن آن‌ها نیاز به دانش روز و تجربه کافی دارد. بهتر است در صورت مشاهده این کدهای ارور، با یکی از نمایندگی‌های تعمیرات لباسشویی زیمنس تماس بگیرید؛ چرا که تماس با تکنسین حرفه‌ای برای برطرف کردن هر یک از این خطاها، تنها راه رفع ایمن می‌باشد.

ارور 6 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 6 ماشین لباسشویی زیمنس: چنانچه لباسشویی در زمانی که جزو برنامه آن نیست، گرم می‌کند، ارور 6 نمایش داده می‌شود.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 6 لباسشویی زیمنس: این کد خطا به‌ ندرت نمایش داده می‌شود و خطای عجیبی است که متخصصین تعمیرات لباسشویی زیمنس باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند.

ارور 7 ماشین لباسشویی زیمنس

علت ارور 7 ماشین لباسشویی زیمنس: این ارور بدان معنی است که سنسور NTC در دستگاه شما مشکلی ایجاد کرده است. در این صورت، لباسشویی، برنامه را بدون گرم کردن به اتمام می‌رساند.

تعمیر و عیب یابی کد خطای 7 لباسشویی زیمنس: غالباً باز بودن یا اتصال کوتاه مدار ترمیستور دلیل نمایش این ارور است. در این صورت، لباسشویی برنامه شستشو خود را بدون گرم کردن به اتمام می‌رساند. حل این مشکل نیز همانند سایر ارورها نیاز به دانش تکنیسین تعمیرات زیمنس دارد.

بازنشانی ارورهای لباسشویی زیمنس

گاهی اوقات ماشین‌های لباسشویی زیمنس می‌توانند بدون هیچ دلیل مشخص، ارور را تجربه کند. با تنظیم مجدد و بازنشانی ارورهای لباسشویی زیمنس، ممکن است بتوانید ارور را از دستگاه خود پاک‌ کنید. برای تنظیم مجدد خطا، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. شماره‌گیری را به حالت خاموش درآورید. در بعضی از ماشین‌ لباسشویی ها، این به ‌عنوان موقعیت استراحت شناخته می‌شود. سپس، شماره‌گیری را به نیمه ‌راه، یعنی وضعیت ساعت 6 در ساعت‌های سنتی حرکت دهید.
  2. سپس، دکمه چرخش را فشار داده و نگه‌ دارید، در حالی‌ که شماره‌گیری را به موقعیت ساعت 7 منتقل می‌کنید. حداقل 5 ثانیه دیگر دکمه چرخش را نگه ‌دارید و شماره‌گیری را به حالت خاموش/ تنظیم مجدد منتقل کنید.
  3. در آخر، دستگاه را دوباره روشن کنید و مشاهده خواهید کرد که ارور ماشین لباسشویی زیمنس پاک شده است.

به یاد داشته باشید، اگر با هر کد خطایی مشکل‌ دارید که نمی‌توانید از شر آن خلاص شوید یا دلیل آن مشخص نیست، از این روش استفاده نکنید و حل مشکل را به متخصصین و تکنسین‌های تعمیرات زیمنس بسپارید.

نتیجه گیری از ارور ماشین لباسشویی زیمنس

ما در اینجا، شما را با ارورهای لباسشویی زیمنس و علت‌های آن آشنا کردیم. چنانچه دانش فنی دارید، نسبت به برطرف کردن مشکل دستگاه خود اقدام نمایید. در غیر این صورت، برای بررسی، تعمیر و رفع کد ارور با آی.پی امداد که یکی از نمایندگی‌های تعمیرات لباسشویی زیمنس در تهران است، تماس بگیرید. این نمایندگی با داشتن متخصصین مجرب و متعهد در اسرع وقت متخصصی خود را به محل و منزل شما اعزام کرده و با کمترین قیمت عیوب لباسشویی زیمنس شما را برطرف می‌نمایند؛ بنابراین، در صورت مشاهده هرگونه اروری فقط کافی است با آی.پی امداد تماس بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا