ارور ماشین لباسشویی اوشن

ارور ماشین لباسشویی اوشن

کدخطای لباسشویی اوشن

ارور ماشین لباسشویی اوشن

ارور ماشین لباسشویی اوشن یا همان کدخطای لباسشویی اوشن را همراه با دلایل ارور و رفع عیب برای شما عزیزان شرح داده ایم تا چنانچه نیاز به تعمیر لباسشویی اوشن داشتید با دانش و آگاهی نسبت به این امور اقدام نمایید .

کد خطای لباسشویی اوشن
کد خطای لباسشویی اوشن

در این مقاله سعی شده است ارورهای ماشین لباسشویی اوشن را علت یابی کنیم و برای رفع این خطاها چاره ای بیاندیشیم ، در صورت بروز هر یک از این کد خطاها به سهولت با مطالعه این مقاله می توانید علت بروز مشکل ماشین لباسشویی تان و هم چنین در صورت اطلاعات فنی حتی کم به تعمیرات آن بپردازید و از دست کاری قطعات دیگر و آسیب رساندن به ماشین لباسشویی جلوگیری کنید .

 کد خطای D0 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d0  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D0 ماشین لباسشویی اوشن :

علت نمایش این ارور بالا بودن سطح آب داخل ماشین لباسشویی از حد نرمال است ، در این صورت ماشین برای جلوگیری از سرازیر شدن آب و آسیب دیدن ماشین آب داخل محفظه را تخلیه می کند و برنامه اجرایی از کاکرد خود متوقف می شود .

رفع ارور D0 ماشین لباسشویی اوشن :

برای رفع مشکل ابتدا شیر برقی ماشین لباسشویی را بررسی کنید بعد از آن هیدروستات را بررسی کنید و هم چنین سیم های ارتباطی نیز چک شود و اگر ههمه موارد ذکر شده سالم بودند و مشکل از این قطعات حادث نشده بود بنابراین برد الکترونیکی ماشین لباسشویی صدمه دیده است و چون تعمیرات این قطعه ماشین لباسشویی به دلیل پیچیدگی بسیار حساس است ، از دستکاری آن جدا بپرهیزید و با تعمیرگاه های مجاز تماس بگیرید در این صورت آسیبی به دیگر قطعات و ماشین لباسشویی وارد نمی شود .

 کد خطای D1 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d1  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D1 ماشین لباسشویی اوشن :

در این ارور برنامه ماشین لباسشویی متوقف می شود ماشین از عملکرد خود متوقف می شود آب ماشین تخلیه می شود و درب ماشین لباسشویی قفل شده و باز نمی شود . علت حادث شدن این ارور می تواند شی ای باشد که چرخش دیگ شستشو را متوقف کرده است و در صورت ادامه شستشو ممکن است به قطعات آسیب جدی وارد شود به همین علت ماشین لباسشویی به صورت اتوماتیک از کارکرد می ایستد ، احتمال بروز مشکل در سیم کشی نیز وجود دارد هم چنین موتور سوکت یا قفل شدن موتور و هم چنین در صورت فشار آوردن بیش از حد سوختگی موتور نیز محتمل است .

رفع ارور D1 ماشین لباسشویی اوشن :

برای رفع این ارور ابتدا باید بتوانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید ، پس از توقف ماشین دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا قفل درب باز شود سپس بررسی کنید که در داخل ماشین لباس یا شی ای فلزی مثل سر کمربند و ...  مانعی بین آبکش و دیگ شستشو قرار گرفته است ، به آرامی این مانع را از ماشین خارج کنید و پس از چند دقیقه شستشو لباس ها را از سر بگیرید ، برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی اجسام فلزش در ماشین لباسشویی قرار ندهید ، جیب لباستان را قبل از قرار دادن آن در ماشین بررسی کنید .

 کد خطای D2 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d2  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D2 ماشین لباسشویی اوشن :

علت بروز این ارور خرابی در المنت است ، در این صورت آب به دمای مورد نیاز برنامه انتخابی شستشو نمی رسد .

رفع ارور D2 ماشین لباسشویی اوشن :

برای بررسی این ارور باید با اهم سنج مقدار اهم هیتر را بدست آورید و هم چنین سیم های ارتباطی از هیتر به مدار برد الکترونیکی را بررسی کنید و در آخر احتمال خرابی مدار برد الکترونیکی وجود دارد ، برای بررسی دقیق تر و در صورت لزوم تعمیرات قطعات از تکنسین ماهر کمک بگیرید .

 کد خطای D3 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d3  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D3 ماشین لباسشویی اوشن :

این ارور زمانی نمایان می گردد که آب ماشین لباسشویی پس از شستشو تخلیه نمی گردد و در ماشین باقی می ماند و درب ماشین لباسشویی نیز قفل می شود.

رفع ارور D3 ماشین لباسشویی اوشن :

علت اولیه این ارور مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه می باشد ، ممکن است رسوبات در این ناحیه تجمع کرده باشند و باعث انسداد قطعه شده باشند ، هم چنین احتمال معیوب شدن پمپ تخلیه نیز وجود دارد که باید با اهم متر مقدار مقاومت آن بررسی شود و در صورت خرابی باید قطعه را تعویض کرد ، شلنگ تخلیه آب را نیز بررسی کنید ممکن است خم شده باشد و به علت تاخوردگی از تخلیه آب به صورت صحیح جلوگیری کند .

 کد خطای D4 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d4  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D4 ماشین لباسشویی اوشن :

علت به وجود آمدن این ارور از خرابی ستسور دمای ماشین لباسشویی است ، آب به خوبی گرم نمی شود و به دمای مطلوب شستشو نمی رسد .

رفع ارور D4 ماشین لباسشویی اوشن :

برای رفع این مشکل به وسیله اهم متر مقدار اهم سنسور اندازه گرفته شود و در صورت خرابی آن را تعویض کنید هم چنین باید سیم های وصل شده به سنسور را بررسی کنید .

 کد خطای D5 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d5  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D5 ماشین لباسشویی اوشن :

این ارور به علت نقص در قفل شدن درب ماشین لباسشویی اوشن رخ داده است ، همان طور که می دانید برای شروع شستشو باید درب ماشین به طور صحیح بسته شده باشد .

رفع ارور D5 ماشین لباسشویی اوشن :

در ابتدا از بسته شدن صحیح درب ماشین لباسشویی اوشن اطمینان حاصل کنید ، درب ماشین در حال بسته شدن باید صدای کلیک مانندی بدهد ، در صورت بستن درب می توانید شستشو را آغاز کنید بنابراین دکمه استارت را فشار دهید ، هم چنین در صورت بسته بودن درب ماشین ممکن است میکرو سوئیچ درب دچار مشکل شده باشد و یا سوخته باشد پس از آن سیم کشی دستگاه نیز چک شود و در انتها احتمال خرابی در برد الکترونیکی نیز موجود است .

 کد خطای D6 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d6  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D6 ماشین لباسشویی اوشن :

علت حادث شدن ارور d6 مشکل در ورود آب به ماشین لباسشویی می باشد ، یا این که آب با فشار نرمال وارد ماشین لباسشویی نمی شود .

رفع ارور D6 ماشین لباسشویی اوشن :

برای رفع این مشکل ابتدا شیر ورودی آب را بررسی کنید تا باز باشد ، فیلتر آب ورودی نیز بررسی شود تا مانعی ورود آب را مسدود نکرده باشد هم چنین از صاف بودن و یا تا خوردگی شلنگ ورودی آب را چک کنید ، سپس مقدار مقاومت شیر برقی توسط اهم متر را بدست آورید در صورت خرابی این قطعه تعویض گردد ، هیدروستات نیز از دیگر عوامل پدید اورنده این کد خطا می باشد ،

 کد خطای D7 ماشین لباسشویی

در صفحه ارور ماشین لباسشویی اوشن به کد خطای d7  ، دلیل ارور و عیب یابی آن میپردازیم .

علت ارور D7 ماشین لباسشویی اوشن :

در صورت بروز این خطا علت در خرابی در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اوشن می باشد ، در این صورت برنامه انتخابی متوقف می شود و آب در ماشین می ماند و درب ماشین لباسشویی نیز قفل می شود .

رفع ارور D7 ماشین لباسشویی اوشن :

برای رفع این ارور که مربوط به نقص در برد الکتریکی می باشد باید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اوشن کمک بگیرید زیرا بردها قطعات پیچیده ای هستند و تعمیرات آن از عهده هر کسی برنمی آید .

شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی  یا مشاهده ارور لباسشویی برندهای مختلف میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.