021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات چرخ گوشت با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

آموزش تعمیرات چرخ گوشت

آموزش تعمیرات چرخ گوشت
آموزش تعمیرات چرخ گوشت
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا دستگاه چرخ گوشت شما در منزل دچار خرابی شده است؟ اگر مشکل آن جزئی باشد، می‌توانید بدون نیاز به تعمیرکار و با داشتن مقداری اطلاعات در زمینه تعمیرات و آموزش تعمیرات چرخ گوشت ، مشکل آن را رفع نمایید. توجه کنید؛ در صورتی‌ که مشکل چرخ گوشت مربوط به خراب شدن قطعات موجود در آن باشد، بهتر است با تعمیرگاه تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید و مشکل دستگاه خود را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

این مطلب که به آموزش تعمیرات چرخ گوشت پرداخته‌ است، توسط آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در تهران، برای افزایش اطلاعات کاربران و پاسخ به نیاز تعمیرکاران چرخ گوشت نوشته ‌شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

با وجود گوشت چرخ‌ کرده آماده در بازار، بیشتر افراد به دلیل مسائل بهداشتی ترجیح می‌دهند خودشان با استفاده از دستگاه چرخ گوشت، گوشت را چرخ کنند. انواع مختلف دستگاه چرخ گوشت با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که عملکرد تمام آن‌ها یکسان است و کار مشترکی را انجام می‌دهند. اگر از دستگاه چرخ گوشت در منزلتان استفاده می‌کنید، به‌ احتمال‌ زیاد در برخی از مواقع متوجه وجود مشکلات مختلفی مانند کار نکردن چرخ گوشت، وجود اصطکاک در چرخ گوشت، درست‌ کار نکردن چرخ گوشت و… در دستگاهتان شده‌اید.

آموزش تعمیرات چرخ گوشت از 0 تا 100

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اکثر کاربران چرخ گوشت از آن شاکی هستند و نیاز است تا در مورد آموزش تعمیرات چرخ گوشت بدانند، این است که چرا چرخ گوشت کار نمی‌کند؟ یا اینکه چرا کارش را به‌ درستی انجام نمی‌دهد؟ علت‌های مختلفی برای وجود این مشکل وجود دارد که عبارتند از:

 • خراب شدن اورلود چرخ گوشت:

یکی از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت، خراب شدن اورلود آن است. برای تعمیرات چرخ گوشت باید اورلود موجود در چرخ گوشت را با استفاده از یک اهم‌متر تست کنید و درصورت خراب شدن، آن را تعویض نمایید.

 • خراب شدن موتور چرخ گوشت:

درون موتور چرخ گوشت اجزای مختلفی مانند هسته، زغال، آرمیچر و… وجود دارد که خراب شدن هرکدام از این قطعات ممکن است موجب خاموش شدن و کار نکردن چرخ گوشت شود. برای رفع عیب چرخ گوشت در هنگام خراب شدن موتور، باید این قطعه را چک کنید و مشکلات موجود در آن را برطرف نمایید.

 • نرسیدن برق به چرخ گوشت:

شما برای رفع عیب چرخ گوشت در این مورد، قبل از تماس با نمایندگی مجار تعمیرات چرخ گوشت ابتدا پریز برقی را که چرخ گوشت به آن وصل است، بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. بعد از اطمینان از سالم بودن پریز، از وصل بودن جریان برق و نبود قطعی و اتصالی در کابل چرخ گوشت که متصل به پریز است نیز اطمینان حاصل پیدا کنید.

روش از بین بردن اصطکاک دستگاه در آموزش رفع عیب چرخ گوشت

روش از بین بردن اصطکاک دستگاه در آموزش رفع عیب چرخ گوشت به شرح زیر است:

 • یکی از مشکلات شایع در تمام چرخ گوشت‌ها، وجود اصطکاک درون دستگاه است. اگر متوجه وجود اصطکاک در چرخ گوشت خود شده‌اید، نگران نشوید.
 • شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به تعمیرکار، تعمیرات چرخ گوشت را انجام دهید.
 • دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد که یکی از رایج‌ترین دلایل آن، تمیز نبودن گوشت است.
 • شما به ‌راحتی می‌توانید با تمیز کردن گوشت و قرار دادن آن در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه این مشکل دستگاه را رفع کنید.

اگر در چرخ گوشت ناسیونال شما اصطکات به وجود آ»ده است، پیش از هر اقدامی، با تعمیرکار متخصص تعمیرات چرخ گوشت ناسیونال مشورت نمایید.

آموزش تعمیرات چرخ گوشت و مشکلات رایج در دستگاه

مشکلات رایجی وجود دارد که ممکن است برای تمام برندهای چرخ گوشت ایجاد شود. شما برای انجام تعمیرات باید این مشکلات را شناخته و از نحوه عیب‌یابی و رفع آن نیز مطلع شوید. اشکالات بسیاری ممکن است در چرخ گوشت به وجود بیاید و عملکرد آن را مختل کند. برخی از رایج ترین مشکلات در چرخ گوشت ها عبارتند از:

 • روشن بودن چرخ گوشت و نچرخیدن حلزونی
 • سر و صدای زیاد چرخ گوشت
 • خارج نشدن گوشت از چرخ گوشت
 • کار نکردن چرخ گوشت در عین روشن شدن چراغ های آن
ویدیو بررسی مشکلات رایج چرخ گوشت
ویدیو بررسی مشکلات رایج چرخ گوشت

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

چرا موتور چرخ گوشت روشن می‌شود اما چرخ حلزون مانند آن نمی‌چرخد، برای تعمیر و عیب‌یابی چه باید کرد؟

این مشکل در چرخ گوشت به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که دلایل آن عبارتند از:

 1. هرز شدن قسمت انتهایی آرمیچر.
 2. خراب شدن چرخ‌ دنده.
 3. ساییده شدن قسمت انتهایی مارپیچ چرخ گوشت.

برای رفع عیب چرخ گوشت در هنگام نچرخیدن حلزونی موارد زیر را دنبال نمایید:

 1. جایگاه آرمیچر در چرخ گوشت را پیدا کنید و آن را از درون دستگاه خارج نمایید. بعد از خارج کردن آرمیچر از درون چرخ گوشت، آن را بررسی و در صورت وجود هرزشدگی، آن را ترمیم یا تعویض کنید.
 2. درون جعبه ‌دنده چرخ گوشت، چرخ ‌دنده‌ها وجود دارند. اگر مشکل نچرخیدن حلزون چرخ گوشت به دلیل خراب شدن جعبه‌دنده است، برای رفع عیب چرخ گوشت باید آن را باز کرده و قسمت‌های که در آن خراب‌شده است را تعویض کنید.
 3. اگر تعمیرات چرخ گوشت در هنگام نچرخیدن حلزون با انجام اقدامات بالا برطرف نشد، لازم است مارپیچ چرخ گوشت را از نظر وجود ساییدگی بررسی کنید؛ چون درون این مارپیچ و در قسمت انتهایی آن، برآمدگی وجود دارد که این برآمدگی با چرخش خود، باعث به گردش درآوردن حلزون می‌شود.

اگر حلزونی چرخ گوشت پاناسونیک شما دچار مشکل شده به راحتی میتوانید با یک تماس با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت پاناسونیک این مشکل را رفع نمایید.

چرا چرخ گوشت در حین کار صدای زیاد تولید می‌کند، برای تعمیر و عیب‌یابی چه باید کرد؟

اگر چرخ گوشت در حین کار صدای زیاد تولید می‌کند، برای تعمیر و عیب‌یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • تولید صدا زیاد در چرخ گوشت عموماً به دلیل خراب شدن یاتاقان‌ها، خالی شدن و فاسد شدن گریس و هرز شدن پروانه خنک‌ کننده موتور چرخ گوشت ایجاد می‌شود.
 • برای تعمیرات چرخ گوشت لازم است جایگاه یاتاقان را پیدا و در صورت خراب شدن، آن را تعویض کنید.
 • اگر مشکلی در یاتاقان وجود نداشت، باید پروانه خنک ‌کننده موتور را چک کنید و در صورت شل شدن، آن را در جایش محکم نمایید.
 • در انتها اگر مشکل دستگاه برطرف نشد، جعبه ‌دنده را باز کرده و گریس موجود در آن را چک نمایید و درصورت خالی شدن گریس، درون آن گریس نسوز بیفزایید.

در صورت رفع نشدن مشکل سر و صدا در چرخ گوشت میتوانید با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در آی پی امداد تماس بگیرید.

چرا از درون جعبه‌ دنده چرخ گوشت گریس خارج می‌شود، برای تعمیر و عیب‌یابی چه باید کرد؟

اگر از درون جعبه‌ دنده چرخ گوشت گریس خارج می‌شود، برای تعمیر و عیب‌یابی نکات زیر را دنبال کنید:

 • این مشکل با توجه به نوع چرخ گوشتتان به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.
 • اگر چرخ گوشت شما جزو مدل هایی است که در بین درپوش جعبه ‌دنده آن، واشر نمدی وجود دارد، این مشکل به دلیل ساییدگی و خرد شدن واشر است.
 • اما در صورتی‌ که در چرخ گوشتتان این واشر موجود نیست، بیرون آمدن گریس به دلیل شل شدن پیچ‌های جعبه ‌دنده ایجاد می‌شود که برای رفع عیب چرخ گوشت در این مورد، باید جعبه ‌دنده را بازکنید و پیچ‌های درون آن را سفت نمایید.

اگر در منزل نمیتوانید مشکل خارج شدن گریس از چرخ گوشت را حل کنید، دستگاه را به تعمیرگاه مرکزی تعمیرات چرخ گوشت انتقال دهید.

چرا با ریختن گوشت درون دستگاه، گوشت به درون تیغه چرخ گوشت می‌پیچد اما از درون چرخ گوشت خارج نمی‌شود، برای تعمیر و عیب‌یابی چه باید کرد؟

مشکل خارج نشدن گوشت از چرخ گوشت بنا به دلایل زیر ایجاد می‌شود:

 • کند شدن تیغه‌های چرخ گوشت.
 • ایجاد فاصله بین تیغه‌های چرخ گوشت و شبکه‌ای که گوشت از آن خارج می‌شود.
 • بالا بودن میزان چربی در گوشت.

برای عیب یابی و رفع عیب چرخ گوشت در هنگام بروز این مشکل می‌توانید:

 1. چربی گوشت را کمتر کنید.
 2. تیغه‌های چرخ گوشت را ازنظر تیز بودن چک کنید و درصورت کند شدن، آن را تیز نمایید. بهتر است در صورتی‌ که خودتان تعمیرات چرخ گوشت را انجام می‌دهید، تیز کردن تیغه‌های چرخ گوشت را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید؛ چون هرگونه اشتباهی در انجام این کار ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتری در دستگاه شما شود.

چرا کلید چرخ گوشت روشن می‌شود اما دستگاه کار نمی‌کند، برای تعمیر و عیب‌یابی چه باید کرد؟

اگر کلید چرخ گوشت روشن می‌شود اما دستگاه کار نمی‌کند، برای تعمیر و عیب‌یابی مورد زیر را در نظر داشته باشید:

 • زغال موجود در موتور ساییده شده است: شما باید زغال‌های موجود در موتور را چک کنید و در صورت وجود ساییدگی، آن را تعویض کنید.
 • ترمینال‌های موجود در کلید چرخ گوشت خراب‌ شده است: اگر مشکل چرخ گوشت به دلیل خراب شدن ترمینال‌های کلید است، شما باید ترمینال‌ها را تعویض نمایید.

نتیجه گیری در مورد آموزش تعمیرات چرخ گوشت

اگر اطلاعاتی کافی در زمینه تعمیرات چرخ گوشت ندارید و آموزش تعمیرات چرخ گوشت را نیز ندیده اید، بهتر است از تعمیر خود سرانه دستگاه خودداری کرده و تعمیر آن را به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص بسپارید. اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید، می‌توانید در هنگام مشاهده هر موردی که نشان دهنده خراب شدن چرخ گوشتتان است، با نمایندگی مجاز تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید و مشکل دستگاهتان را به ‌سادگی و در محل و منزلتان برطرف نمایید.

28 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. سجاد همرنگ 15 شهریور 1400

  سلام خسته نباشید موتور چرخ گوشت من کار نمیکنه ولی از طریق فن موتور که به موتور کمک میکنم موتور روشن میشه خواستم بدونم موتورش و باید عوض کنم یا مشکل از چیه ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 شهریور 1400

   سلام مشکل از موتور هست، یا نیمسوز ده یا مشکل از کلکتور موتوره

   پاسخ دادن
 2. نوغابی 09 شهریور 1400

  سلام چرخ گوشت من ویکنزه و چرخ روشن میشه ولی حلزونی داخلش یدفعه استوب میکنه وکارنمیکنه.چرا؟؟ واصلاهم استفادش نکردم نویه..

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 شهریور 1400

   لام، شفت انتهای حلزونی و گیربکس دستگاه باید چک بشه.

   پاسخ دادن
  محمود 14 مرداد 1400

  سلام. چرخ گوشت beko دارم و دور موتور پائین اومده و همچنین جرقه میزنه. لطفا راهنمایی بفرمائید.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 مرداد 1400

   سلام، موتور باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  فرشاد 09 مرداد 1400

  سلام من چرخ گوشت برمودا دارم میخام دستگاه رو باز کنم پیچ هاشو باز کردم ولی هر کاری میکنم دستگاه از بدنه جدا نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
  دانیال 19 تیر 1400

  با سلام ! یه خرد کن سه فاز داریم یه مدت خوب کار می‌کرد ولی بعد از اینکه کلید stop خراب شد معکوس میچرخه دادیم کلیدشو عوض کردن ولی بازم معکوس میچرخه دلیلش چیه ؟ با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 تیر 1400

   سلام، کلید همچنان خراب است

   پاسخ دادن
    دانیال 19 تیر 1400

    کلید stop عوض شده عایا این خرابه یا کلید on/off ? با تشکر فراوان از کمکتون ❤️

    پاسخ دادن
  علیرضا 07 تیر 1400

  سلام، من تیغه ی چرخ گوشت رو برعکس گذاشتم و حالا دیگه چرخ نمی کنه، این دایره ای مانند جلوش درنمیاد باید چه کار کنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 09 تیر 1400

   سلام، اگر تیغه چرخ گوشت برعکس بندازید کار نمیکند. باید درو باز کنید و یک پیچ گوشتی پشت تیغ بندازید و در بیارید.

   پاسخ دادن
  فرهاد 14 خرداد 1400

  سلام من چرخ گوشت ۳۲ الکتروکار دارم تیغه ها وپنجره تیز هستش با پنجره درشت گوشت عالی چرخ میکنه اما وقتی پیاز چرخ میکنم خیلی اذیت میکنه و همش اب جمع میشه، در واقع چرخ نمیشه داخلش واشر اضافه کردم بازم افاقه نکرد ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 خرداد 1400

   سلام، پیاز تیغه را کند میکند. تیغه و پنجره را تیز نمایید

   پاسخ دادن
    فرهاد 19 خرداد 1400

    سلام تیغه نو هست و پنجره هم تازه تیز شده اما بازم اب جمع میکند

    پاسخ دادن
  احمدی 14 اردیبهشت 1400

  با سلام وقتی چرخ گوشتو روشن میکنم میله داخلش خیلی تاب داره به زور یه کم چرخ میکنه مشکلش چیه اگه خرابه هزینش چقده

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 اردیبهشت 1400

   سلام، مارپیچ داخل چرخ گوشت را تعویض نمایید.

   پاسخ دادن
  Hamid 26 اسفند 1399

  سلام یک سوال داشتم چرخ گوشتم رو به عقب کار میکنه گوشتو در نمیاره

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اسفند 1399

   سلام، کلید پاور خراب است.

   پاسخ دادن
  پارسا 24 اسفند 1399

  من یک سوال داشتم اشتباهی چاقو وارد چرخ گوشت شده و نه چاقو در میاد نه تیغه ها میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  سید جواد رضوی 20 شهریور 1399

  سلام دمت گرم عـــــــــ،ـ،،،،الــــــــی بود واقعا کـــــــارتون درست هست

  پاسخ دادن
   محمدعلی رضایی 17 آبان 1399

   سلام عالی بود

   پاسخ دادن
   محمدی 13 اردیبهشت 1400

   سلام چرخ گوشت ما کارمیکنه ولی بدلیل قدرت کم وایمیسته دلیلش چیه قدرتش کم شده

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 14 اردیبهشت 1400

    سلام، اگر موتور سالم باشد باید گیربکس بررسی شود.

    پاسخ دادن
     حميد 19 تیر 1400

     در چرخ گوشت صنعتي سفت شده بطوريكه با ديلم تونستم باز كنم. علت چي ميتونه باشه.

     پاسخ دادن
      آی پی امداد 19 تیر 1400

      سلام یا شبکه چیزی گیر کرده یا باید روغن خوراکی دور درب بریزید