logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

آشنایی با ماشین های ظرفشویی صنعتی

comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آشنایی با ماشین های ظرفشویی صنعتی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

با افزایش حجم کار درهرحیطه ای تکنولوژی به فکر راه چاره ای برای تسهیل در آن فعالیت افتاد. شست و شوی ظروف بعد از هرمراسم به شکلی اصولی، به طوری که اثری از هرگونه لکه بر روی ظروف خصوصا” ظروف استیل باقی نماند امری مهم و ضروری است. مقاله حاضر جهت آشنایی با ماشین های ظرفشویی صنعتی تهیه گردیده است؛ در ادامه با مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد همراه ما باشید.

اهمیت ماشین های ظرفشویی صنعتی

داشتن ظروف تمیز و درخشان، در هتل ها، رستوران ها، کافه ها، تالارهای پذیرایی یک نیاز اساسی است. از سویی استفاده از روش های صنعتی در شست و شوی ظروف احتمال خطاهای انسانی و آسیب دیدن ظروف را تا حدود زیادی کاهش می دهد. به همین منظور ماشین های ظرفشویی صنعتی ابداع شدند. سلف سرویس دانشگاه ها، مراکز خدماتی، درمانی، ، آشپرخانه های سازمان ها، شرکت های خصوصی و … که دارای تعداد پرسنل زیادی هستند عمده مشتریان این نوع تجهیزات صنعتی می باشند.

 انواع ماشین ظرفشویی صنعتی

 • مدل 540 تکه ( زیرکانتری)
 • مدل 1200 تکه ( هود تایپ)
 • مدل 2000 تکه ( ریلی یا رک تایپ)

 ماشین ظرفشویی صنعتی 540 تکه

در این بخش از آشنایی با ماشین های ظرفشویی صنعتی به بررسی ماشین ظرفشویی 540 تکه خواهیم پرداخت:

این مدل از ماشین های ظرفشویی صنعتی به مدل زیرکانتری مشهور می باشند . دلیل این نامگذاری شباهت این مدل از ماشین های ظرفشویی به نمونه خانگی آن است که به سادگی در زیر کانتر و درفضای کوچکی جا می گیرند. درمکان هایی که با کمبود فضا مواجه هستیم استفاده از این مدل توصیه می شود. ماشین ظرفشویی صنعتی 540 تکه

مثل سایر ماشین های شستشو در این ماشین ها نیز برنامه های شستشو در ظرفشویی متناسب با حجم نیازها توسط کاربر مشخص می گردد. هرکدام از سبد ها در زمانی حدود 5 تا 6 دقیقه کار شست و شو را انجام می دهد. در یک ساعت به طور متوسط 30 بار سبدها امکان پر شدن دارند. هرسبد ظرفیت 18 بشقاب را دارد. بنابراین در هرساعت این ظرفشویی توانایی شستن 540 قطعه ظرف را دارا می باشد. وزن تقریبی این ماشین شستشو درحدود 100 کیلوگرم و جنس بدنه آن از استیل مقاوم می باشد.

ماشین ظرفشویی صنعتی 1200 تکه

این ماشین ظرفشویی نیمه اتوماتیک به هود تایپ مشهور است. حجم و ظرفیت این دستگاه در رنج متوسط قرار می گیرد. این دستگاه طی یک ساعت توانایی شست و شوی  1000  تا 1200 تکه ظرف را دارد. ارتفاع این مدل ماشین ظرفشویی درحدود 150 سانتی متر است. ماشین ظرفشویی هود تایپ به صورت ایستاده است و درب آن به صورت ریلی پایین و بالا می رود. با احتساب درب بالارفته ارتفاع این ماشین شست و شو درحدود 190 سانتی متر می باشد. زمان شست و شو در این مدل نیز درحدود 5 تا 6 دقیقه است . وزن آن در حدودا220 کیلوگرم  و جنس این ماشین نیز از استیل مقاوم می باشد.

ماشین ظرفشویی صنعتی 1200 تکه

ماشین ظرفشویی صنعتی 2000 تکه

مدرن ترین ماشین ظرفشویی صنعتی ، رک تایپ است. این ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک قابلیت شستشوی 2000 قطعه ظرف در یک ساعت را دارد. این ماشین ظرفشویی با توجه به حجم ورود و خروج ظروف کثیف و شسته شده نیاز به چند اپراتور دارد. یک اپراتور  از یک طرف دستگاه ظروف کثیف را وارد می کند و در طرف دیگر اپراتورهای دیگر باید ظروف شسته شده را از روی سبد های ریلی بردارند . زمان شستشو در ماشین ظرفشویی تمام اتومات 30 ثانیه است. این دستگاه 270 کیلوگرم وزن دارد . قسمت داخلی و خارجی آن استیل ضد زنگ  ست و ارتفاع این دستگاه 145 سانتی متر است.

ماشین ظرفشویی صنعتی 2000 تکه

چند نکته ایمنی در ماشین های ظرفشویی صنعتی

 • توسط دستمال خرده های غذا را از روی ظروف پاک نمایید.
 • از ترانس محافظ برق برای استفاده از دستگاه استفاده کنید.
 • مانند ماشین های لباسشویی سطح قرارگیری دستگاه را کاملا” تراز کنید.
 • درهنگام کاهش فشار آب یا نوسانات برق شهری از دستگاه استفاده نکنید.
 • در ورودی شیر آب سختی گیر نصب کنید.
 • پس از پایان کار آب داخل دستگاه را تخلیه نمایید و داخل دستگاه را خشک و نظافت نمایید.
 • از مواد شوینده مرغوب استفاده نمایید.
 • فیلترهای ورودی و خروجی آب را به موقع تعویض نمایید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست