logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

آب مناسب برای دستگاه اسپرسوساز

comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آب مناسب برای دستگاه اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

قهوه و اسپرسو معمولاً حاوی آب هستند، بنابراین استفاده از آب با کیفیت بالا طعم قهوه و اسپرسوی شما را بهتر می کند و شاید برایتان سوال باشد که استفاده از آب مقطر برای قهوه مناسب است یا خیر. در این مقاله از آی پی امداد به نکات بسیار مهمی مانند چرا کیفیت آب در قهوه اهمیت دارد؟، آب جوشیده برای دستگاه اسپرسو، سختی آب مناسب برای دستگاه اسپرسو و آب معدنی برای دستگاه اسپرسو اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از بهترین آب برای دستگاه اسپرسوساز

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از آب مناسب برای دستگاه اسپرسوساز را مطرح کرده ایم.

چرا کیفیت آب در قهوه اهمیت دارد؟
  • بدلیل اینکه طعه قهوه را بهتر می کند.
آب جوشیده برای دستگاه اسپرسو
  • این آب برای دستگاه اسپرسو مناسب نیست.
سختی آب مناسب برای اسپرسوساز
  • آبی که کلسیم و منیزیوم مناسبی داشته باشد برای درست کردن قهوه مناسب تر است.
آب معدنی برای دستگاه اسپرسو
  • اگر TDS روی بسته بین ۵۰ تا ۱۵۰ باشد می تواند مناسب باشد.
آب مقطر برای قهوه
  • آب مقطر برای درست کردن قهوه مناسب نیست.

چرا کیفیت آب در قهوه اهمیت دارد؟

برخی از مردم فکر می کنند که یک قهوه خوب به غلظت آن است، در حالی که بیشتر به کیفیت آب ورودی به دستگاه شما مربوط می شود که به راحتی قابل اندازه گیری است. بهترین روش برای تهیه قهوه استفاده از روش اسمز معکوس است، آب بلوغ خود را در غشا از دست داده و به بهترین کیفیت می رسد.

چرا کیفیت آب در قهوه اهمیت دارد؟

با استفاده از روش تصفیه آب تمامی ناخالصی های موجود در آب شهری از جمله گل و لای، کلر، انگل های ثالث و شیمیایی، نیترات ها، نیتریت ها، رسوبات سرب، جیوه، گچ و سیمان و بوی نامطبوع آب را از بین می برد. اگر برای دستگاه خود به 100 لیتر آب در روز نیاز دارید، بهترین گزینه برای شما خرید دستگاه تصفیه آب است تا از طعم دانه های قهوه پس از استخراج لذت ببرید.

آب جوشیده برای دستگاه اسپرسو

به یاد داشته باشید که آب جوش تنها مواد جامد موجود در آن را از بین می برد، اما برخی از مواد جامد که به “بی کاتیون ها” معروف هستند، نه تنها با جوشاندن از بین می روند، بلکه درصد آنها با تبخیر آب نیز زیاد می شود. پس آب جوشیده اصلا انتخاب خوبی نیست.

آب جوشیده برای دستگاه اسپرسو

سختی آب مناسب برای دستگاه اسپرسو

شاید فکر کنید آب معدنی بهترین آبی است که می توانید بنوشید که طعم جالبی دارد. اما وجود مواد معدنی در یک لیوان آب به معنای مناسب بودن آن برای تهیه قهوه نیست. محققان تحقیقات زیادی روی مواد معدنی آب انجام داده اند و دریافته اند که منیزیم و کلسیم بیشترین تاثیر را بر طعم آب دارند.

سختی آب مناسب برای دستگاه اسپرسو

یکی دیگر از یافته های محققان این است که میزان کل مواد معدنی موجود در آب نسبت به دو عامل سختی آب و قلیایی بودن آب برای طعم قهوه اهمیت کمتری دارد. تمام آب مخلوطی از منیزیم و کلسیم موجود در آب است و وزن آب به سختی آن بستگی دارد. محققان دریافته اند که نسبت دو به یک از این دو ماده در آب برای تهیه قهوه مناسب است.

مردم قبلاً معتقد بودند که مقدار کل آب شور بر طعم قهوه تأثیر می گذارد و این باید اندازه گیری شود. این عدد تقریباً به اندازه آب شامل مواد تشکیل دهنده است، اما برای داشتن بهترین قهوه در جهان فقط باید به دو چیز توجه کنید: سختی آب و قلیایی بودن آب. با در نظر گرفتن این موضوع، آب لوله کشی یا آب آشامیدنی شهری بهترین گزینه برای تهیه قهوه نیست. این آب مطمئنا سالم و تمیز است اما سطح کلسیم و بی کربنات آن بالاست. این مواد طعم خالص قهوه را از بین می برند. برای اینکه قهوه طعم واقعی خود را نشان دهد، به سطح بالایی از منیزیم نیاز داریم و سطح بی کربنات آن نباید از 75 پی پی ام بیشتر شود.

آب معدنی برای دستگاه اسپرسو

آب معدنی و آب آشامیدنی صنعتی ممکن است برای قهوه مناسب باشد، بسته به عدد TDS روی بسته، اگر بین 50 تا 150 باشد می توان گفت که برای درست کردن قهوه مناسب است. از برندهای موجود در بازار می توانید یکی از این آب های معدنی را خریداری کنید و با استفاده از آن قهوه خود را درست کنید.

آب معدنی برای دستگاه اسپرسو

آب مقطر بدلیل روش خاص تهیه ای که دارد، نزدیک به 95 درصد خالص می شود و همین موضوع باعث میشه که درصد مواد جامد موجود در آن کمتر از حد استاندارد باشد، پس آب مقطرم مناسب نیست و بهتر از آن برای تهیه قهوه استفاده نکنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست