021-58941 تماس
Logo
توسط رضا مطرح شده

عدم راه افتادن موتور ساید جنرال الکتریک

سلام ، یخچال جنرال الکتریک ساید قدیمی 110 ولت که موتور دانفوس 220 ولت نصب شده، بعد از حدود 10 ساعت کارکرد و داغ بودن موتور و سرمای مناسب داخل یخچال و فریزر وقتی موتور در حالت کارکردن است و قبل از رسیدن به تایم دیفراست موتور قطع و وصل مرتب میشه انگار میخواد روشن شه ولی نمیشه و رله 110 به 220 که به موتور وصله مرتب موقع قطع و وصل جرقه میزنه ، این رله رو تازه عوض کردم و نو هست ، تایمر هم نو هست ، آیا این ایراد عدم راه افتادن موتور ساید جنرال الکتریک از 1 – ترموستات یا 2- رله اورلود و خازن و یا 3- خود موتور میتواند باشد که موتور داغ است موقع استارد آمپر میکشد ؟چون وقتی سرد است و چند ساعت خاموش است و بعد به برق میزنیم دوباره بدون مشکل حدود 10 ساعت کار میکنه .ممنون از راهنمایی شما

3 پاسخ به این سوال داده شده

 1. آی پی امداد 11 مهر 1400

  درود کاربر گرامی، علت عدم راه افتادن موتور ساید جنرال الکتریک شما مربوط به موارد زیر است: 1: تایمر دیفراست تعویض شود، چون به خوبی فرمان نمیدهد. 2: رله اورلود موتور هم احتمالا اتصالی دارد. 3: خازن کمپرسور هم بررسی شود که ضعیف نشده باشد و نیازی به تعویض نداشته باشد.

 2. رضا 12 مهر 1400

  ممنون از پاسخ شما ،تایمر تازه تعویض شده ، خازن موتور رو چطوری امتحان کنم که ضعیف شده یا نه ، منظوراز اتصالی رله اورلود خرابی رله است یا سیم کشی اتصالی دارد؟

   آی پی امداد 14 مهر 1400

   رله اورلود و خازن باید بررسی کنید و در صورت خرابی تعویض شود. بقیه موارد هم همینطور

پاسخ شما

پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست