logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟

چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟
چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟ آیا می توان برای شستن همه ظرف ها از ظرفشویی استفاده کرد؟ یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در رابطه با ماشین ظرفشویی پرسیده می شود، این است که برای شستن چه ظرف هایی می توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟ قطعاً کسانی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند، مایل هستند تا در مورد کارایی این دستگاه از اطلاعات بالایی برخوردار باشند. بنابراین ما در این مطلب به بررسی اینکه چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟ می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش درباره شستشوی وسایل مختلف در ظرفشویی خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

آیا ماشین ظرفشویی تنها برای شست و شوی ظرف مناسب است؟

ظرفشویی یکی از دستگاه هایی است که برای شستن ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. اما برخی از افراد علاوه بر شست و شوی ظروف برای تمیز کردن لوازم دیگری از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند. چیزهایی که در ماشین ظرفشویی قابل شست و شو هستند عبارت اند از:

میوه و سبزیجات:

 • امروزه در بسیاری از مواقع  برای شستن میوه در ماشین ظرفشویی استفاده می شود. شما می توانید میوه و سبزیجات را با حجم کم در ماشین ظرفشویی بچینید و دما و زمان مناسب برای شست و شو را تنظیم کنید.

میوه و سبزیجات را میتوان در ظرفشویی شست

کیسه های پلاستیکی:

 • آیا برای شستن کیسه های پلاستیک میتوان از ظرفشویی استفاده کرد؟ قطعاً بله یکی از لوازمی که در ماشین ظرفشویی قابل شستشو است، کیسه های پلاستیکی است که برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. زیپ لاک نوعی کیسه پلاستیکی است که می توانید با باز کردن زیپ آن یا بر عکس کردن کیسه، به شستشوی آن در ظرفشویی بپردازید.

کیسه های پلاستیکی را میتوانید در ماشین ظرفشویی بشویید

برس و انواع ابزار هنری:

 • آیا میتوان برای شستن برس از ظرفشویی استفاده کرد؟ مصرف کنندگان می توانند برای شستن انواع برس پلاستیکی، قلم های رنگ آمیزی، کاسه های رنگ، برس رنگ مو، برس های آرایشی و پدهای لوازم آرایش از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. دقت داشته باشید که این وسایل باید با دمای مناسب شسته شوند تا رنگ و مواد آرایشی به خوبی پاک شوند.

برس و ابزار هنری را میتوانید در ماشین ظرفشویی بشویید

گل و گلدان مصنوعی و پلاستیکی:

 • شما می توانید برای شستن گل های مصنوعی و انواع گلدان های پلاستیکی و شیشه ای از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. در صورتی که گلدان شما گلی باشد، بهتر است گلدان را در ابتدا تمیز کرده و سپس درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.

گل و گلدان مصنوعی و پلاستیکی را میتوانید در ظرفشویی بشویید

چه چیزهایی نباید در ظرفشویی شسته شوند؟

همانطور که در مطالب بالا توضیح داده شد، علاوه بر ظروف می توان برای شستن چیزهای دیگر از ماشین ظرفشویی استفاده کرد. اما شستن برخی از لوازم و ظروف در ماشین ظرفشویی نباید انجام شود. 8 مورد از لوازمی که نباید در ظرفشویی شسته شوند عبارت است از:

 1. ظرف و لوازم پلاستیکی نازک
 2. وسایل و ظروف چوبی
 3. ظرف و ابزار یراق چدنی
 4. دیگ های بزرگ حاوی چربی زیاد
 5. دیگ، قابلمه، ماهیتابه، سینی نچسب
 6. شیشه های رنگی و ظروفی با نقاشی چاپی
 7. ماگ حرارتی
 8. انواع ظروف و لیوان با دسته طلایی

آیا برای شستن لوازم فلزی میتوان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

در بسیاری از مواقع میتوان برای شستن لوازم فلزی از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. برای مثال شستشوی انواع ابزار یراق، گیره های فلزی، شانه های فلزی، دستگیره در، لوازم باغبانی، قیچی، انواع شیر آلات، قفسه و … توسط ماشین ظرفشویی امکان پذیر است. اما دقت داشته باشید که شستن لوازم فلزی با استفاده از آب ممکن است باعث خراب شدن یا زنگ زدن آن شود. قبل از شستن آن با ظرفشویی از کیفیت لوازم خود اطمینان حاصل کنید.

لوازم فلزی و ابزار آلات را میتوانید در ماشین ظرفشویی بشویید

آیا امکان شستشوی لوازم  و اسباب بازی کودکان در ظرفشویی وجود دارد؟

آیا می توان اسباب بازی کودکان را در ظرفشویی شست؟ بله یکی از بهترین راه ها برای شستن لوازم و اسباب بازی کودکان ماشین ظرفشویی است. سیستم ایمنی بدن کودکان نسبتاً ضعیف است و ممکن است به دلیل کوچکترین میکروب و آلودگی مریض شوند. همچنین  کودکان دائما لوازم و اسباب بازی خود را درون دهان خود می برند. شما می توانید برای شستشوی انواع اسباب بازی پلاستیکی کودکان، پستونک، شیشه شیر و سایر لوازم مرتبط با کودک؛ از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. امروزه در ماشین های ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده است که می توان از طریق آن به استریل کرده ظروف پرداخت. شما می توانید با استفاده از این برنامه به استریل کردن لوازم کودک خود پرداخته و تمام میکروب های موجود را در لوازم کودک از بین ببرید.

اسباب بازی را میتوانید در ماشین ظرفشویی بشویید

آیا امکان شستشوی لوازم ورزشی توسط ماشین ظرفشویی وجود دارد؟

برای شستن کفش و ساک ورزشی میتوان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟ یکی از راه های شستن لوازم ورزشی، شستشو توسط ماشین ظرفشویی است. شما می توانید برای تمیز کردن انواع لوازم ورزشی مانند کیف، کفش، دمبل های آهنی، مچ بند، پا بند، توپ گلف، تنیس، دسته تنیس، از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. ماشین ظرفشویی باعث می شود تا تمام علاوه ظرفشویی علاوه بر تمیز شدن عاری از هر نوع میکروب و باکتری شوند. شما می توانید با استفاده از ماشین ظرفشویی، شستشوی لوازم ورزشی را با کیفیت بالایی انجام دهید و بلافاصله بعد از شستشو از طریق خشک کن آن ها را خشک کنید تا از خراب شدن آن ها جلوگیری شود.

لوازم ورزشی را در ظرفشویی بشویید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار با ماشین ظرفشویی و اختلال در عملکرد آن باید به چه مرکزی مراجعه کنیم ؟

در این مطلب به توضیح اینکه چه چیزهایی را میتوان در ظرفشویی شست؟ پرداختیم. برای شستن ظرف های متعددی می توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد اما ممکن است ظرف هایی که برای شستشو در ظرفشویی استفاده می شوند در هر دستگاه متفاوت باشد. عملکرد هر دستگاه با توجه به مدل و نوع برند ممکن است متفاوت باشد. اگر در رابطه با نحوه کار با ماشین ظرفشویی نیاز به راهنمایی دارید، می توانید برای پاسخ سوالات خود به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

اگر موفق به دریافت پاسخ سوال خود نشده اید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت آی پی امداد تماس حاصل فرمایید. آی پی امداد یکی از شرکت های بسیار معتبر و پیشرفته است که تعمیرات تخصصی انواع لوازم خانگی را انجام می دهد. شما می توانید در صورت تعمیر ظرفشویی و اختلال در عملکرد آن به شرکت بزرگ آی پی امداد مراجعه کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد