021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟
چرا بدنه لباسشویی برق دارد
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در استفاده از همه وسایل برقی ما باید همیشه نکات ایمنی را رعایت کنیم اما در استفاده از ماشین های لباسشویی و به دلیل کارکرد این وسیله توسط آب و برق و خطرناک بودن آن باید موارد ایمنی را دو چندان رعایت نماییم، تا از مشکل برق گرفتگی در امان باشیم زیرا آب و برق بر خلاف یکدیگر هستند و بروز مشکل توسط این دو میتاند بسیار خطر آفرین باشد به همین دلیل بهتر است همیشه از سلامت و درست کارکردن ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کنید تا بروز هرگونه خطر را به صفر برسانید اگر شما نیز علاقه مند به دانستن این موضوع هستید که چرا بدنه لباسشویی برق دارد در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی مواجه اید با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این موقاله می توانید به بررسی عیب و نحوه رفع این مشکل در منزل بپردازید.

علت برق داشتن دیواره های ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد و با توجه به خطرناک بودن دستگاهی مانند لباسشویی که همزمان از برق و آب استفاده میکند سعی کنید قبل از بررسی علت برق داشتن دیواره های ماشین لباسشویی حتما دوشاخه ان را از برق بکشید و پس از ان موارد زیر را بررسی نماییید:

  • اولین و اصلی ترین دلیلی که ممکن است موجب برق دار شدن دیواره های بیرونی ماشین لباسشویی گردد اختلال و خرابی در اتصالات و سیم پیچی های لباسشویی میباشد ممکن است در اثر کارکرد طولانی مدت و یا سوختگی یکی از سیم ها جریان برق راهی برای انتقال به بدنه دستگاه شما را پیدا کرده باشد.
  • اتصال نادرست سیم ارت ماشین لباسشویی به زمین نیز میتواند یکی از علل برق داشتن دیواره های ماشین لباسشویی باشد.
  • ممکن است پریز برقی که ماشین لباسشویی شما به آن متصل است دچار خرابی و یا زنگ زدگی شده باشد که این موضوع نیز سبب برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی شما میشود.
  • ممکن است ماشین لباسشویی شما دچار نشتی آب شد باشد که این نشتی عاملی برای قاطی شدن جریان آب و برق شده باشد.
  • ممکن است موتور ماشین لباسشویی شما دچار سوختگی ناقص شده باشد و یا به اصطلاح نیم سوز شده باشد که در اینصورت نیز شما شاهد برق داشتن بدنه لباسشویی خود خواهید بود.
  • بهتر است از طریق یک فازمتر در هنگام خاموش بودن لباسشویی نیز اقدام به بررسی وجود برق در بدنه دستگاه خود نمایید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟

گاهی ممکن است شاهد این موضوع باشیم که در هنگام کارکرد و دست زدن به بدنه دستگاه دچار احساس برق گرفتگی نشویم اما در هنگام قرا دادن و یا بیرون آوردن لباس ها از دیگ لباس شویی برق را احساس کنیم در این زمان باید به بررسی این سوال که چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟ بپردازیم:

  • ممکن است سیم های اتصالات داخلی ماشین لباسشویی ما از بین رفته باشد و در اثر ان ما شاهد برق گرفتگی در دیگ ماشین لباسشویی هستیم.
  • ممکن است خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی ما دچار مشکل شده باشد که در اینصورت در هنگام لمس دیگ لباسشویی شاهد وجود برق در آن هستیم.
  • همچنین کهنگی و یا از بین رفتن المنت دستگاه نیز میتواند باعث ایجاد برق در دیگ لباسشویی باشد.

نتیجه گیری از علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد برق داشتن بدنه فلزی و یا داخلی ماشین های لباسشویی میتواند برای ما بسیار خطر آفرین باشد و در صورت مشاهده و احساس برق در اولین فرصت باید دستگاه را از برق جدا کرده و برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید و تا حد امکان از استفاده مجدد از دستگاه تا زمان برطرف کردن مشکل خودداری نمایید تا هم از بروز آسیب های بیشتر به دستگاه خود جلوگیری کنید و هم برای سلامت خودتان مشکلی پیش نیاید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست