logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟
چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ یکی از سوالات متداولی که در خصوص دستگاه اسپرسوساز پرسیده می شود این است که علت گرم نکردن اسپرسوساز چیست؟ چه عاملی باعث گرم نشدن قهوه در اسپرسوساز می شود؟ در گذشته تنها در کافه ها و مارکت ها از دستگاه اسپرسوساز جهت تهیه قهوه استفاده می شد. اما امروزه به دلیل علاقمندی بسیاری از مردم به نوشیدنی های آماده شده با قهوه خیلی از آن ها اقدام به خرید دستگاه اسپرسوساز برای منزل یا محیط کار کرده اند. اسپرسوساز در حین استفاده ممکن است به مشکلات زیادی دچار شود. گرم نکردن اسپرسوساز از شایع ترین مشکلاتی هستند که ممکن است حین استفاده از دستگاه اتفاق بیافتد. ما در این مطلب به بررسی یکی از مشکلات مهم دستگاه یعنی گرم نکردن آب در اسپرسوساز می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای این محتوا همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش علت گرم نکردن اسپرسوساز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

چرا اسپرسوساز ساز آب را گرم نمی کند؟

اسپرسوساز دستگاه برقی نسبتاً کوچک است که برای استفاده از جریان برق و داشتن عملکرد صحیح از قطعات مختلفی تشکیل شده است. در بسیاری از مواقع ممکن است عملکرد این دستگاه به دلیل خراب شدن برخی از اجزای داخلی اسپرسوساز و موضوعات دیگر مختل شود و کارایی خود را از دست دهد. با توجه به همین موضوع برای تشخیص علت سرد بودن آب اسپرسوساز به بررسی و عیب یابی قطعات این دستگاه می پردازیم. عیب یابی دستگاه اسپرسوساز کاملاً تخصصی است و به دلیل حساسیت بالای این دستگاه باید به واسطه تکنسین های حاذق و معتبر در این زمینه انجام شود. چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟

 1. خراب شدن المنت حرارتی دستگاه اسپرسوساز
 2. نبود جریان برق در دستگاه اسپرسوساز

دلیل گرم نکردن آب در اسپرسوساز

خراب شدن المنت حرارتی علت گرم نشدن آب اسپرسوساز

چرا اسپرسوساز گرم نمی کنه؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است مطلع باشید که اسپرسوساز از چه قطعه ای برای گرم شدن آب کمک می گیرد؟ اسپرسوساز دستگاهی است که با جریان برق کار می کند. بنابراین باید قطعه ای در این دستگاه وجود داشته باشد که جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کند. المنت حرارتی قطعه ای در دستگاه اسپرسوساز است که این وظیفه را بر عهده دارد. المنت حرارتی با دریافت جریان الکتریکی و تبدیل آن به انرژی گرمایی، آب درون دستگاه را گرم می کند. به همین دلیل اگر با مشکل سرد بودن آب اسپرسوساز مواجه شوید، باید در ابتدا بررسی المنت حرارتی انجام شود.

خراب شدن المنت حرارتی اسپرسوساز

نبود جریان برق دلیل گرم نکردن آب در دستگاه اسپرسوساز

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ دومین علت گرم نکردن اسپرسوساز مرتبط با جریان برق است. امروزه بیشتر دستگاه های موجود در بازار از طریق جریان برق کار می کنند. همانطور که می دانید جریان برق با تامین انرژی الکتریکی باعث روشن شدن دستگاه می شود. در صورتی که هیچ جریان برقی در دستگاه اسپرسوساز وجود نداشته باشد، قطعاً این دستگاه بلا استفاده خواهد بود. بنابراین ممکن است دلیل گرم نشدن آب اسپرسوساز نبودن جریان برق باشد. چه عواملی باعث قطع شدن جریان برق می شود؟

 • سوختن محافظ دستگاه اسپرسوساز
 • پارگی و خراب شدن کابل اسپرسوساز
 • نشت آب در اسپرسوساز
 • نوسانات جریان برق
 • جدا شدن دو شاخه دستگاه اسپرسوساز از پریز برق
 • پیچ خوردگی سیم یا کابل اسپرسوساز

عدم وجود جریان برق در اسپرسوساز

برای رفع مشکل گرم نکردن آب اسپرسوساز چه باید کرد؟

در صورتی که هریک از دلایل بالا را مشاهده کرده اید باید برای رفع مشکل گرم نشدن آب دستگاه اسپرسوساز اقدام کنید. در ادامه راهکارهایی را جهت رفع مشکل برای شما آورده ایم:

 • چنانچه علت گرم نکردن آب در اسپرسوساز به دلیل خراب شدن المنت حرارتی باشد، باید آن را تعویض کرد.
 • بنابراین بعد از خرید المنت حرارتی مناسب دستگاه خود، از تعمیرکار بخواهید تا تعویض این قطعه را بدون آسیب زدن به دستگاه انجام دهد.
 • تعویض کردن المنت حرارتی نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد. به همین علت باید توسط افراد متخصص عیب یابی اصولی اسپرسوساز انجام شود.
 • در صورت خراب شدن سیم و کابل نیز بهتر است از تعمیرکار بخواهید تا آن را تعویض کند.
 • همچنین اگر محافظ دستگاه سوخته است، محافظ جدیدی را جایگزین کنید.
 • استفاده از محافظ باعث افزایش طول عمر دستگاه اسپرسوساز می شود.
 • بنابراین توصیه می شود همیشه از محافظ جهت جلوگیری از سوختن اسپرسوساز در اثر نوسانات جریان برق و اتصال کوتاه استفاده کنید.

نتیجه گیری از چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟

در این مطلب به بررسی اینکه چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ پرداختیم. در صورت گرم نکردن اسپرسوساز در ابتدا از وجود جریان برق در دستگاه مطلع شوید. مطمئن شوید که دو شاخه به پریز وصل است و کابل سالم است. اگر دستگاه روشن شده اما گرم نمی کند، بهتر است به بررسی المنت حرارتی بپردازید. المنت حرارتی در صورتی که خراب شود، باید تعویض گردد تا کارایی خود را بدست آورد. بنابراین از یک تعمیرکار خبره بخواهید تا این مشکل را برای شما رفع کند.

آی پی امداد یک شرکت تخصصی و پیشرفته در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی است و با کمک نیروهای متخصص و قطعات اورجینال تعمیرات انواع اجاق گاز، فر، توستر، اسپرسوساز، یخچال و … را انجام می دهد. شما می توانید از طریق شماره تماس 02158941 درخواست خود را برای این مجموعه به ثبت برسانید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد