logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟

چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟
چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از سوالات متداولی که در خصوص دستگاه اسپرسوساز پرسیده می شود، این است که چرا اسپرسوساز گرم نمیکنه؟ یا دلیل سرد بودن قهوه اسپرسو چیست؟ چه عاملی باعث گرم نشدن اسپرسوساز می شود؟

در گذشته تنها در کافه ها و مارکت ها از دستگاه اسپرسوساز جهت تهیه قهوه استفاده می شد، اما امروزه به دلیل علاقمندی بسیاری از مردم به نوشیدنی های آماده شده با قهوه، بسیاری از آنها اقدام به خرید و استفاده از دستگاه اسپرسوساز برای منزل یا محیط کار خود کرده اند. اسپرسوساز در حین استفاده ممکن است به مشکلات زیادی دچار شود که یکی از رایج ترین این ایرادات، گرم نکردن دستگاه است. ما در این مطلب از آی پی امداد، به بررسی علت سرد بودن قهوه اسپرسو در دستگاه و روش های رفع آن پرداخته ایم. همچنین یک فیلم آموزشی نیز برای درک بهتر این موضوع برای شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

کاربران گرامی آی پی امداد سوالات خود را درباره علت گرم نکردن اسپرسوساز، در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد مطرح نمایید.

فیلم آموزشی علت گرم نشدن آب دستگاه اسپرسوساز

جهت بررسی و عیب یابی علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز، یک ویدیوی آموزشی به کمک تکنسین متخصص آی پی امداد آماده کرده ایم که پیش از مطالعه مقاله می توانید با مشاهده این ویدیو، نسبت به علل بروز مشکل و روش های رفع آن اطلاعات مهمی به دست آورید.

6 علت گرم نکردن دستگاه اسپرسوساز

اسپرسوساز دستگاه برقی نسبتاً کوچک است که برای استفاده از جریان برق و داشتن عملکرد صحیح، از قطعات مختلفی تشکیل شده است. در بسیاری از مواقع ممکن است عملکرد این دستگاه مختل شود و قادر به گرم کردن آب جهت تهیه قهوه اسپرسو مناسب نباشد. عیب یابی مشکل گرم نکردن دستگاه اسپرسوساز امری کاملاً تخصصی است و به دلیل حساسیت بالای این دستگاه، باید به واسطه تکنسین های حاذق و متخصص در این زمینه انجام شود.

به طور کلی دلایل گرم نشدن آب در اسپرسوساز شامل موارد زیر می باشد:

 1. معیوب شدن ترموستات اسپرسوساز
 2. خراب شدن المنت گرمایشی
 3. نبود جریان برق در دستگاه
 4. خرابی فیوز حرارتی دستگاه
 5. ایجاد رسوب بیش از حد در اسپرسوساز
 6. خرابی برد کنترل دستگاه

دلیل گرم نکردن آب در اسپرسوساز

1. معیوب شدن ترموستات

یکی از قطعات اصلی در اسپرسوساز که وظیفه آن تنظیم دمای دستگاه است، ترموستات می باشد. در صورتی که دمای دستگاه بیش از اندازه بالا برود، ترموستات فرمان خاموش شدن اسپرسوساز را صادر می کند. در صورتی که این قطعه دچار خرابی یا از کار افتادگی شود، عملکرد اسپرسوساز دچار مشکل شده و آب درون آن گرم نشده یا بیش از اندازه داغ خواهد شد. بنابراین در صورت مواجهه با این مشکل لازم است ترموستات اسپرسوساز خود را مورد بررسی قرار دهید.

 • برای بررسی ترموستات اگر از نوع قابل تنظیم باشد، باید آن را تنظیم نموده و بر روی درجه مناسب قرار دهید.
 • در غیر اینصورت اگر ترموستات معیوب شده باشد، لازم است آن را با یک قطعه نو جایگزین نمایید.

2. خراب شدن المنت گرمایشی

چرا اسپرسوساز گرم نمی کنه؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است مطلع باشید که اسپرسوساز از چه قطعه ای برای گرم شدن آب کمک می گیرد. اسپرسوساز دستگاهی است که با جریان برق کار می کند. بنابراین باید قطعه ای در این دستگاه وجود داشته باشد که جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کند. المنت حرارتی قطعه ای در دستگاه اسپرسوساز است که این وظیفه را بر عهده دارد. المنت حرارتی با دریافت جریان الکتریکی و تبدیل آن به انرژی گرمایی، آب درون دستگاه را گرم می کند.

 • به همین دلیل اگر با مشکل سرد بودن آب اسپرسوساز مواجه شوید، باید در ابتدا بررسی المنت حرارتی انجام شود.
 • لازم به ذکر است که اگر المنت خراب و از کار افتاده باشد، امکان تعمیر آن وجود نداشته و باید المنت را تعویض کنید.

خراب شدن المنت حرارتی اسپرسوساز

3. نبود جریان برق در دستگاه اسپرسوساز

دیگر علت گرم نکردن اسپرسوساز مرتبط با جریان برق است. امروزه بیشتر دستگاه های موجود در بازار از طریق جریان برق کار می کنند. همانطور که می دانید، جریان برق با تامین انرژی الکتریکی باعث روشن شدن دستگاه می شود. در صورتی که هیچ جریان برقی در دستگاه اسپرسوساز وجود نداشته باشد، قطعاً بلا استفاده خواهد بود. بنابراین ممکن است دلیل گرم نشدن آب اسپرسوساز نبودن جریان برق باشد. اما چه عواملی باعث قطع شدن جریان برق می شود؟

 • سوختن محافظ دستگاه
 • پارگی و خراب شدن کابل
 • نوسانات جریان برق
 • جدا شدن دو شاخه دستگاه از پریز برق
 • پیچ خوردگی سیم یا کابل

راه‌حل:

 • در صورت خراب شدن سیم و کابل، بهتر است از تعمیرکار متخصص بخواهید تا آن را تعویض کند.
 • همچنین اگر محافظ دستگاه سوخته است، محافظ جدیدی را جایگزین کنید.
 • توصیه می شود همیشه از محافظ جهت جلوگیری از سوختن اسپرسوساز در اثر نوسانات جریان برق و اتصال کوتاه استفاده کنید.

عدم وجود جریان برق در اسپرسوساز

4. خرابی فیوز حرارتی

از دیگر قطعات مهم برای عملکرد صحیح دستگاه اسپرسوساز که می تواند جلوی گرم شدن آب را بگیرد، فیوزها می باشند. فیوز اسپرسوساز وظیفه دارد تا در صورت داغ شدن المنت، مانع از رسیدن برق به المنت شده و آن را خاموش کند. اگر پس از بررسی موارد بالا همچنان آب درون اسپرسوساز شما گرم نمی شود، لازم است فیوز حرارتی آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که ترموستات دستگاه به خوبی کار نکند، منجر به آسیب دیدگی فیوزهای دستگاه خواهد شد.

 • در صورتی که پس از بررسی فیوز متوجه عدم کارکرد صحیح یا سوختن آن شده اید، لازم است آن را تعویض نمایید.
 • لازم به ذکر است که پیش از بررسی و نصب فیوز جدید، باید حتما اسپرسوساز را از منبع برق جدا نمایید.

5. ایجاد رسوب بیش از حد

یکی دیگر از موارد موثر در بروز مشکل گرم نشدن آب در اسپرسوساز، مربوط به تشکیل رسوب در دستگاه است. به طور کلی ایجاد رسوب زیاد در دستگاه اسپرسو می تواند علاوه بر تاثیر گذاشتن بر روی طعم نوشیدنی، موجب بروز مشکلاتی در عملکرد دستگاه نیز شود. در صورتی که پس از بررسی متوجه شدید که سیستم گرمایشی اسپرسوساز شما به درستی عمل می کند، اما باز هم آب گرم نمی شود، می تواند به دلیل تجمع آهک و رسوب زیاد در مدار دستگاه باشد که اجازه رسیدن به دمای ایده آل را نمی دهد.

 • در این شرایط کافیست اقدامات لازم را در جهت رسوب زدایی اسپرسوساز انجام دهید.
 • این کار باید با استفاده از محلول مخصوص و به صورت اصولی انجام شود. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به کارشناسان آی پی امداد بسپارید.

ایجاد رسوب بیش از حد در اسپرسوساز

6. خرابی برد کنترل

برد کنترل یکی از قطعات مهم و اصلی در دستگاه اسپرسوساز است که می تواند عملکرد بخش های مختلف آن را کمترل نماید. چنانچه هیچ یک از موارد بالا مربوط به مشکل گرم نکردن اسپرسوساز شما نمی باشد، باید به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید. در برخی مواقع ممکن است برد اتصالی داشته یا معیوب شده باشد که باید بررسی شود.

 • برای رفع این مشکل باید برد دستگاه اسپرسوساز شما توسط یک تکنسین متخصص بررسی شده و در صورت نیاز، اجزای معیوب آن تعویض شود.
 • حتما باید به این نکه توجه داشته باشید که هنگام نصب برد کنترل جدید، سیم ها را در مکان های دقیق وصل کنید.
 • جهت تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی دستگاه اسپرسوساز خود می توانید از متخصصین آی پی امداد کمک بگیرید.

برای تعمیر مشکل گرم نکردن دستگاه اسپرسوساز با کجا تماس بگیریم؟

در این مطلب به بررسی اینکه چرا اسپرسوساز گرم نمی کنه، پرداختیم. در صورت گرم نشدن آب در دستگاه اسپرسوساز خود در ابتدا می توانید هریک از موارد ذکر شده را به دقت مورد بررسی قرار دهید. چنانچه از تخصص و دانش لازم برای عیب یابی و رفع مشکل گرم نکردن اسپرسوساز خود برخوردار نیستید، بهتر است از یک تعمیرکار خبره بخواهید تا این مشکل را برای شما رفع کند. آی پی امداد یک مرکز تخصصی و پیشرفته در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی است و با کمک نیروهای متخصص و قطعات اورجینال، تعمیر اسپرسوساز شما را انجام می دهد. شما می توانید از طریق شماره تماس 02158941 یا 02191093903 درخواست خود را برای بهره مندی از خدمات این مجموعه به ثبت برسانید.

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • احسان حیدری 16 تیر 1403

  سلام دستگاه ۲۲۲ دسینی دارم روشن که میکنم چراغ چشمک میزنه آب گرم نمیشه اما در جای لیوان یا کاپو چینو آب گرم میشه علت چیست؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 16 تیر 1403

   درود، المنت بویلر دستگاه یا از قسمت ترموسوییچ قطع شده و یا سوخته است که باید بررسی گردد.

   پاسخ دادن
 • حسین باصولی 19 خرداد 1403

  با سلام من یک دستگاه اسپرسوساز نوا۱۶۳ خریدم ولی قهوه رو داغ نمیکنه ایا روشی داره برای زدن قهوه که گرم کنه قهوه رو

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 19 خرداد 1403

   درود، مشکل می تواند از برد فرمان یا ترموسوییچ های بویلر باشد.

   پاسخ دادن
1 2