logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

نحوه از بین بردن خط و خش جاروبرقی

نحوه از بین بردن خط و خش جاروبرقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله نحوه از بین بردن خط و خش جاروبرقی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

نحوه از بین بردن خط و خش جاروبرقی کار چندان دشواری نمی باشد و برای انجام این کار، در این مقاله از آی پی امادد به موضوعات بسیار مهمی اشاره کرده ایم که می توان در این میان به علت ایجاد خط و خش بر روی جاروبرقی، چگونه خط و خش را از جاروبرقی پاک کنیم؟ و … اشاره کرد.

خلاصه ای از طریقه از بین بردن خط و خش جاروبرقی

کاربران گرامی سایت تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از طریقه از بین بردن خط و خش جاروبرقی را مطرح کرده ایم.

دلیل خط و خش بر روی جاروبرقی
 • کشش جاروبرقی بر روی سطوح مختلف مانند پایه میز ناهارخوری، دیوارها، کابینت ها، ستون ها و …
چگونه خط و خش را از جاروبرقی پاک کنیم؟
 • استفاده از خمیر دندان
 • استفاده از سشوار
 • استفاده از پولیش خودرو
 • استفاده از سرکه سفید

علت ایجاد خط و خش بر روی جاروبرقی

عوامل زیادی باعث ایجاد خط و خش در جاروبرقی می شوند و همچنین راه های زیادی برای رفع خراش جاروبرقی وجود دارد. یکی از اصلی ترین مواردی که باعث ایجاد خط و خش روی این دستگاه می شود کشش آن بر روی سطوح مختلف مانند پایه میز ناهارخوری، دیوارها، کابینت ها، ستون ها و … است.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که برای نگهداری از لوازم منزل خود تلاش زیادی می کنند، اما باید بدانید که سالم نگه داشتن جاروبرقی و بدون خط و خش بر روی وسایل منزل به خصوص جاروبرقی غیرممکن و بسیار سخت است. اگر فرزند کوچکی در خانه داشته باشید، این امر حتی دشوارتر می شود.

کودکان عاشق بازی با لوازم خانگی هستند و جاروبرقی یکی از موارد مورد علاقه آنها است زیرا چرخ دارد. این کار کودکان نیز می تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی این دستگاه ها شود، از سوی دیگر توقف آن ها مطلقا غیرممکن است. اما جای نگرانی نیست، این روزها روش های جدید و متفاوتی برای رفع خراش جاروبرقی و سایر لوازم خانگی در بین مردم رایج شده است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد ذکر شده زیر اشاره کرد.

چگونه خط و خش را از جاروبرقی پاک کنیم؟

همانطور که گفته شد، جاروبرقی ها از اجزای مختلفی ساخته می شوند که یکی از موادی که برای ساخت بدنه جاروبرقی استفاده می شود، پلاستیک است. این ماده می تواند به سرعت فرسوده شود و در مقایسه با قطعات فلزی در برابر ضربه یا خراش مقاومت نمی کند. اما نگران نباشید راه هایی برای از بین بردن خط و خش جارو برقی با بدنه پلاستیکی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 1. استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن خط و خراش سطوح شیشه ای جاروبرقی
 2. از بین بردن خط و خش سطوح پلاستیکی جاروبرقی
 3. از بین بردن خط و خش سطوح فلزی یا استیل جاروبرقی
 4. صیقل اندازی برای از بین بردن خط و خش جاروبرقی

استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن خط و خراش سطوح شیشه ای جاروبرقی

 • خمیردندان را به کمک مسواک بر روی سطح بکشید.
 • محل خراش را به کمک یک دستمال پاک کنید.
 • می توانید از قلم مو برای انجام این کار استفاده کنید.
 • پس از پایان کار خطوط روی یخچال را با روغن زیتون مرطوب کنید.

استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن خط و خراش سطوح شیشه ای جاروبرقی

از بین بردن خط و خش از روی سطوح پلاستیکی جاروبرقی

برای از بین بردن خط و خش از روی سطوح پلاستیکی جاروبرقی می توانید از مراحل ذکر شده زیر استفاده کنید:

استفاده از سشوار برای از بین بردن خط و خراش جاروبرقی:

می توانید از یک سشوار معمولی برای از بین بردن هرگونه نقص یا خراش روی سطوح صاف استفاده کنید.

 • سشوار را روی حداکثر قدرت قرار دهید و جریان هوا را در امتداد سطح هدایت کنید، در صورت لزوم می توانید دما را تا زمانی که سطح کاملا گرم شود و خراش ها از بین برود، افزایش دهید.
 • هوا را به مدت 10-15 دقیقه مستقیماً روی بدنه جاروبرقی دمیده و سپس آن را به خوبی تمیز کنید تا خط و خش از بین برود.

استفاده از سشوار برای از بین بردن خط و خراش جاروبرقی

استفاده از پولیش خودرو برای از بین بردن خط و خراش جاروبرقی:

علاوه بر این روش دیگری که می تواند برای از بین بردن خط و خش بدنه های پلاستیکی جاروبرقی بسیار مفید باشد، استفاده از پولیش خودرو است. شما می توانید پولیش را از فروشگاه های قطعات خودرو، رنگ فروشی ها و … خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که پولیش ها انواع و مواد مختلف با خواص متفاوت دارند، بنابراین هنگام خرید حتما به فروشنده بگویید که چه چیزی می خواهید تا بتوانید پولیش مناسب را تهیه کنید.

 • در این روش ابتدا از کثیف نبودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل کنید و در صورت کثیف بودن آن را کاملا تمیز کنید.
 • سپس روی آن پولیش بزنید و سطح آن را با پارچه مخصوص کاملا تمیز کنید.
 • برای این کار بهتر است از پارچه های بدون پرز استفاده کنید.

استفاده از پولیش خودرو برای از بین بردن خط و خراش جاروبرقی:

از بین بردن خط و خش روی سطوح فلزی یا استیل جاروبرقی

اکثر جاروبرقی های امروزی از فلز یا استیل ساخته شده اند و به دلیل زیبایی ظاهری که دارند، اولین انتخاب خانم ها هستند. باید چند مرحله را به درستی دنبال کنید تا بتوانید به راحتی خط و خش روی سطوح فلزی یا استیل جاروبرقی را حذف کنید.

 • ابتدا باید جهت خط و خش را پیدا کرده و افقی یا عمودی بودن آن را بررسی کنید؛ زیرا برای پاک کردن آن باید در جهت خط و خش حرکت کنید.
 • پس از آن می توانید از سرکه برای پاک کردن خراش های سطح جاروبرقی استفاده کنید.
 • سرکه قرمز 1% اسیدی تر از سرکه سفید است و این اسیدیته اضافی به این مایع اجازه می دهد تا اثر پاک کنندگی بسیار قوی تری داشته باشد.
 • سرکه را در ظرف تمیزی بریزید و پارچه تمیزی را در آن فرو کنید سپس پارچه را به آرامی در جهت خراش بمالید تا سطح جاروبرقی کاملاً بدون خط و خش شود.

از بین بردن خط و خش روی سطوح فلزی یا استیل جاروبرقی

صیقل اندازی برای از بین بردن خط و خش جاروبرقی

پس از انجام مراحل رفع خط و خش جاروبرقی می توانید آن را تمیز کنید. برای این کار سطح جاروبرقی را با پارچه و مواد جاذب تمیز کنید. با این کار بقایای مواد استفاده شده، تکه های ماسه و فلز پاک می شود. برای رسیدن به فرم بدنی زیبا، بهتر است بدنه را با سرکه بشویید و سپس با یک پارچه تمیز دیگر بدنه را خشک کنید. سرکه علاوه بر تمیز کردن بدنه دستگاه و در از بین بردن مواد شوینده باقی مانده روی بدنه نیز به خوبی عمل می کند. بهتر است پس از تمیز کردن و خشک کردن بدنه فلزی، مقداری روغن بر روی پارچه فیبری بریزید، برای این کار می‎ توانید از روغن معدنی، گیاهی و یا روغن زیتون استفاده کنید. پارچه را بر روی بدنه جاروبرقی بکشید و آن را برق بیندازید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست