قطعات جاروبرقی

لوازم یدکی جاروبرقی

قطعات جاروبرقی

مجموعه آی.پی امداد جهت رفاه حال شما عزیزان و مبارزه با گران فروشی کلیه قطعات جاروبرقی را به سراسر ایران ارسال مینماید ، قطعات جاروبرقی بر حسب برند و سایز فروخته میشود ، در ادامه به کیفیت قطعات ، نوع  و مدل آنها میپردازیم .

موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی
موتور جاروبرقی

این روزها وسایل خانگی آنقدر زیبا و دلفری

ب شده اند و خانم های خانه دار آنقدر به دکوراسیون و زیبایی تک تک وسایل خانه شان فکر میکنند که کمتر کسی به عملکرد واقعی دستگاه توجه میکند. اما آیا در هنگام خرید دستگاه های مصرفی، مانند جاروبرقی، زیبایی مهم است یا کارکرد قوی؟ چه کسی دوست دارد بعد از شش ماه جاروبرقی فانتزی گران دلفریبش خراب شده و دلیل این خرابی فقط ضعیف بودن موتور دستگاه باشد؟ اگر این مسائل را در نظر بگیریم، متوجه میشویم که باید موقع خرید جاروبرقی توجه بیشتری به نوع و قدرت موتور دستگاه داشته باشیم.

پراهمیت ترین فاکتوری که باید در هنگام خرید جاروبرقی به آن توجه داشته باشید، نوع موتور و میزان قدرت دستگاه است که اصطلاحا با واحد «وات» اندازه گیری میشود. در واقع «وات» واحد بین المللی اندازه گیری میزان توان یا قدرت دستگاه های برقی است. موتورهای جاروبرقی از نوع یونیورسال هستند که در آنها از ساده ترین نوع مدار، یعنی مدار دوحالته (خاموش و روشن)، استفاده میشود. البته امروزه سر راه بیشتر مدارهای موتور جاروبرقی از فیوز حرارتی (اورلود) استفاده میشود تا در صورت داغ شدن موتور، دستگاه خود به خود خاموش شود.

میزان توان جاروبرقی های خانگی و معمولی امروزی بین 1300 تا 2200 است که در هنگام خرید جاروبرقی باید بر اساس نیاز، بودجه و انتظاری که از آن دارید، دستگاه مناسب را انتخاب کنید. اندازه منزل، تعداد اعضای خانواده، تعداد کودکان و میزان ریخت و پاش عواملی هستند که باید در هنگام خرید جاروبرقی به آنها توجه کنید.

اگر به خرید جاروبرقی با توان بالای 2000 فکر میکنید، باید این را نیز در نظر بگیرید که ممکن است به دلیل مکندگی قوی، باعث افزایش سرعت فرسودگی فرشتان شود. این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکند که فرش منزل تان دست باف و گران قیمت باشد.

نکات نگهداری درست از موتور جاروبرقی

اجازه ندهید که بیش از دو سوم پاکت جاروبرقی پر شود و قبل از پر شدن کامل پاکت آن را تعویض یا تخلیه کنید.

نظافت فیلتر جاروبرقی نیز تاثیر زیادی بر عملکرد درست موتور دستگاه دارد. هر ماه فیلتر را درآورده، با آب گرم و صابون بشویید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. یادتان باشد که به ازای چهار بار تعویض پاکت ، باید یک فیلتر نو بخرید و استفاده کنید.

برای نظافت هر نوع سطح از دور موتور مخصوص آن استفاده کنید. به عنوان مثال دور موتور فرش با سرامیک فرق دارد و اگر از دور موتور متغیر فرش برای نظافت سرامیک استفاده کنید، فشار زیادی به موتور دستگاه وارد میشود.

هر نوع گرفتگی در لوله و خرطومی جاروبرقی میتواند به موتور فشار وارد کند.

اگر موتور جاروبرقی تان پس از رسیدن به سطح گرمای بخصوص به طور خودکار خاموش نمی شود، یادتان باشد که بیش از بیست دقیقه از جاروبرقی استفاده نکنید و اجازه دهید موتور خنک شود.

از جاروبرقی خانگی برای نظافت زباله های مرطوب، نوک تیز، قابل اشتعال، پارچه و کاغذ استفاده نکنید تا به موتور دستگاه ضربه وارد نشود. در صورتی که قصد دارید بیرون از منزل را جاروبرقی بکشید، بهتر است به خرید جاروبرقی صنعتی فکر کنید، چون دستگاه های خانگی قابلیت این کار را ندارند.

لوله جاروبرقی

لوله جاروبرقی
لوله جاروبرقی

اگر به فکر خرید جاروبرقی هستید ، به شما پیشنهاد میکنیم که این کار را حسابی جدی بگیرید و به بررسی تک تک قطعات این دستگاه بپردازید. به هرحال جاروبرقی وسیله تزئینی نیست که بخواهید پس از یکی دو سال عوضش کنید و یکی بهتر و زیباترش را بگیرید! احتمالا شما نیز مانند بقیه مردم دوست دارید این وسیله کاربردی سال ها برایتان کار کند و پاکیزگی را به محل زندگی تان بیاورد.

لوله جاروبرقی یکی از قطعاتی است که به طور مستقیم با ارگونومی، یعنی دانش سازگار کردن محیط و وسایل با بدن انسان، ارتباط دارد. لوله جاروبرقی نباید آنقدر کوتاه باشد که شما هنگام جارو کشیدن مجبور به خم شدن روی آن و تحمیل کردن وزن خود به لوله دستگاه باشید. درازای آن نیز نباید آنقدر زیاد باشد که نتوانید جارو را به خوبی کنترل کنید. یکی از انواع نسبتا جدیدتر لوله های جاروبرقی،  لوله تلسکوپی است. به منظور سازگاری بیشتر این قطعه با بدن انسان، آن را طوری طراحی کرده اند که میتوانید بسته به قدتان در اندازه های مختلفی تنظیمش کنید. بدین شکل دیگر مجبور به خرید لوله جاروبرقی متناسب با قدتان نخواهید بود و میتوانید به آسانی این لوله را به هر ارتفاعی که میخواهید، تنظیم کنید.

دیگر نکته مهمی که باید در مورد لوله جاروبرقی بدانید، جنس این قطعه است. لوله جاروبرقی ای از جنس فلز، ترجیحا استیل ضد زنگ انتخاب کنید تا دچار شکستگی، زنگ زدگی یا خوردگی نشود. حین جاروکشی ممکن است بارها لوله از دستتان افتاده و با وسایل یا دیوار برخورد کند. خرید لوله جاروبرقی از جنس پلاستیک گزینه خوبی نیست؛ چرا که پلاستیک با تغییرات دمایی دچار مشکل می شوند و ترک می خورند. البته لازم به ذکر است که لوله های پلاستیکی هم قیمت کمتری نسبت به همتای فلزی شان دارند و هم سبک تر هستند. پس باید بسته به بودجه و کاربردتان بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

از جمله نکاتی که برای نگهداری بهتر از لوله جاروبرقی باید رعایت کنید، این است که باید همیشه جاروبرقی را تمیز نگه داشته و مطمئن شوید که شیء بزرگی داخل لوله ها گیر نکرده است. اگر زباله بزرگی در لوله ها گیر کند، فشار بیشتری به موتور دستگاه وارد میشود. همچنین مراقب باشید که اشیای نوک تیز، مانند شیشه شکسته را با جاروبرقی جارو نکنید. این کار هم میتواند به لوله ها آسیب بزند و هم خرطومی جاروبرقی را پاره کند، که در نتیجه قدرت مکش دستگاه کم شده و به موتور فشار وارد میشود. ضمنا باز هم یادآوری میکنیم که ارتفاع لوله را باید به درستی تنظیم کنید تا مجبور نباشید موقع جارو زدن وزن خود را به لوله جاروبرقی تحمیل کنید و دستگاه را خراب کنید یا به دفعات زیاد خم و راست شوید و به بدن خودتان آسیب برسانید.

فیلتر جاروبرقی

فیلتر پشت موتور جاروبرقی
فیلتر پشت موتور جاروبرقی

فیلتر پشت پاکت جاروبرقی
فیلتر پشت پاکت جاروبرقی

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین بخش های جاروبرقی های خانگی و صنعتی را نام ببریم، باید به سیستم فیلتراسیون آن اشاره کنیم. فیلتر جاروبرقی نقش زیادی در عملکرد بهینه دستگاه دارد و اگر سر وقت تعویض شده و به خوبی نگهداری شود، میتوان امیدوار بود که دستگاه جاروبرقی نیاز به تعمیرات زیادی پیدا نکند.

اگر بخواهیم فیلتر جاروبرقی را در یک جمله تعریف کنیم، میتوانیم بگوییم «فیلتر جاروبرقی وظیفه تصفیه هوای داخل دستگاه را به عهده داشته و گرد و غبار را به خود جذب می کند تا از رسیدن آن به موتور جاروبرقی جلوگیری شود.»

ذرات ریز گرد و غبار هنگام جارو کردن به داخل دستگاه مکیده میشوند و اگر فیلتری وجود نداشته باشد که این ذرات را جذب خود کند، یا وارد موتور میشوند و یا با هوای خروجی موتور به محیط پیرامون ما باز می گردند. البته با این تفاوت که به جای نشستن روی زمین و اثاثیه، در هوا پخش شده و با تنفس وارد بدن ما میشوند. برای جلوگیری از این اتفاق، از لایه های فشرده اسفنج مانند، یا همان فیلتر، بر سر راه هوای خروجی از کیسه و قبل از رسیدن آن هوا به موتور استفاده میکنند.

در هنگام خرید فیلتر جاروبرقی باید توجه زیادی به کیفیت و تناسب آن با دستگاه خود داشته باشید، زیرا اگر فیلتر نادرستی برای جاروبرقی تان خریداری کنید ، باعث کاهش طول عمر دستگاه و همچنین به خطر افتادن سلامت افراد منزل خواهید شد.

البته بهتر است وقتی که به خرید جاروبرقی فکر میکنید، به نوع فیلتر دستگاه نیز توجه داشته باشید و جاروبرقی هایی را انتخاب کنید که دارای فیلترهایی با بافت بسیار ریز یا چندلایه هستند. البته بهتر است از آن طرف بام هم نیفتید. اگر فیلتر انتخابی تان کوچک و به شدت فشرده و متراکم باشد، هوا به سختی از آن عبور کرده و به موتور دستگاه فشار می آید. فشار آمدن به موتور جاروبرقی هم معادل سوختن و تعویض آن خواهد بود. بهتر است فیلتر دستگاه آنقدری بزرگ باشد که منافذ آن خیلی زود با گرد و غبار پوشانده نشوند.

سه ویژگی مختلف کیفیت فیلترهای جاروبرقی را تعیین میکنند که باید در هنگام خرید آنها را مدنظر داشته باشید:

 • ضخامت فیلتر
 • سرعت و میزان عبور هوا از سطح مقطع فیلتر
 • قطر الیاف به کار رفته در فیلتر

نیازی نیست که با هر بار تعویض پاکت جاروبرقی به خرید فیلتر جاروبرقی جدید هم فکر کنید. معمولا به ازای چهاربار خرید پاکت جاروبرقی ، باید یک فیلتر نیز خریداری کنید. به طور میانگین میتوان گفت که عمر مفید فیلترهای جاروبرقی یکی دو سال است. فراموش نکنید که نباید فیلترهای جاروبرقی های خانگی را با آب بشویید. بلکه بهتر است هر دو ماه یک بار آن را به شکل برعکس در دستگاه قرار داده و بیرون از منزل دستگاه را روشن کنید تا گرد و خاک فیلتر به همراه هوای خروجی به بیرون رانده شود.

پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی
پاکت جاروبرقی

صدها مدل پاکت جاروبرقی (به آن کیسه جاروبرقی هم می گویند) برای برندهای مختلف و در جنس های متفاوت در بازار وجود دارد. کوچک ترین اندازه آن 5 و بزرگترین اندازه آن 125 سانتیمتر است. در هنگام خرید جاروبرقی باید بدانید که این پاکت ها انواع مختلفی دارند: یک لایه، دولایه، سه یا چهارلایه. گاهی به آنها میکروفیلتری نیز اضافه میشود که در داخل جاروبرقی قرار گرفته و از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری میکند. نیازی نیست که هربار با خرید پاکت جاروبرقی بخواهید یک میکروفیلتر هم خریداری کنید. میتوان گفت که برای هر چهار پاکت جاروبرقی که خریداری میکنید، یک میکروفیلتر کافی است. خودتان به راحتی میتوانید میکروفیلتر جاروبرقی را تعویض کنید. معمولا یک فیلتر داخل محفظه پاکت و یک فیلتر بیرون از آن قرار میگیرد.

پاکت های جاروبرقی به دو نوع کلی تقسیم میشوند :  یک بار مصرف و دائمی.

پاکت های یک بار مصرف یک مزیت بزرگ دارند: بهداشتی تر از نوع دائمی هستند. این پاکت های یک بار مصرف در طول زمان متحول شده و طراحی بخصوص و جادارتری به خود گرفته اند. یعنی به مدت طولانی میتوانید از جاروبرقی تان استفاده کنید و هر دو سه ماه یک بار به فکر خرید پاکت جاروبرقی باشید. این پاکت ها از مواد با کیفیت و خوبی تولید شده اند، درپوش دارند و مجهز به فیلتراسیون هستند. وقتی که پاکت جاروبرقی تان پر شد، میتوانید درپوش را کاملا ببندید تا هنگام جابجایی آشغال ها و گرد و خاک به بیرون درز نکرده و خارج نشود.

در هنگام خرید پاکت جاروبرقی توجه داشته باشید که پاکت مخصوص همان مدل دستگاه را تهیه کنید. اگر اطلاعات بیشتری میخواهید، از تعمیرگاه مجاز جاروبرقی سوال بپرسید.

یکی از معروف ترین انواع پاکت جاروبرقی، پاکت های هپا هستند. به نظر می رسد که از جنسی مانند پارچه ساخته شده اند، اما به هرحال باید بدانید که یک بار مصرف هستند. از ویژگی های دیگر آنها میتوان به بهداشتی بودن شان اشاره کرد. هیچ میکروبی نمیتواند به آنها نفوذ کند.

عمر این محصول نیز نسبت به پاکت های کاغذی بیشتر بود و به شکل بهتری میتوانند از نفوذ گرد و خاک به موتور جلوگیری کنند. البته برندهای مختلفی به تولید پاکت جاروبرقی پرداخته اند که از آن جمله میتوان به برندهای «آ اِ گِ»، «آیو»، «آزمایش»، «بیم»، «بوتان»، «بوش»، «بلک‌اند‌دکر»، «دوو»، «فیلیپس»، «فکر»، «کنوود»، «ال‌جی»، «ناسیونال»، «مولینکس»، «پارس خزر» و «پاناسونیک» اشاره کرد.

برخی از انواع جاروبرقی ها اما کیسه های دائمی دارند که جنسشان پارچه فیلتری بوده و پس از پر شدن باید تخلیه شان کنید و مجددا استفاده کنید.

تمیز کردن این نوع پاکت جاروبرقی کار سختی نیست اما به هرحال باید نکاتی را رعایت کنید تا به دستگاه و پاکت آسیب نزده و مجبور به خرید پاکت جاروبرقی در فواصل کوتاه مدت نشوید. عوض کردن پاکت جاروبرقی هم مانند روغن کاری خودرو یکی از کارهایی است که معمولا همه ما پشت گوش می اندازیم، چون به هر حال کار دلنشینی نیست! توجه داشته باشید که اگر واقعا به این موضوع بی توجهی کنید، ممکن است موتور جاروبرقی تان بسوزد و کلی آت و آشغال روی فرش و کف خانه تان باقی بگذارد!

 1. پاکت را خالی کنید. ترجیحا بیرون از منزل و در فضایی باز قرار گرفته، ماسک بزنید و آن را با تکان دادن در یک سطل زباله تخلیه کنید.
 2. زمانی که پاکت کاملا خالی شد، قسمت پارچه ای آن را چند بار به دیوار بزنید تا هرگونه آشغال که احتمالا به دیواره پاکت چسبیده، از آن جدا شود. اگر درپوش پاکت به اندازه کافی بزرگ هست، از برس یا فرچه ای برای این کار استفاده کنید.
 3. دوباره کیسه را در یک سطل آشغال بتکانید تا هرگونه گرد و خاک اضافی و زباله ای از آن خارج شود.
 4. اگر جاروبرقی دیگری دارید، به عنوان مثال یک جاروی شارژی، میتوانید آن را روی درجه کم گذاشته و داخل پاکت جاروبرقی را جارو کنید.
 5. برای بار آخر کیسه را بتکانید و وقتی از نبود گرد و خاک مطمئن شدید، آن را دوباره سرجای خود نصب کنید.

نظافت و تعویض پاکت جاروبرقی به شدت باعث افزایش عمر این دستگاه خواهد شد.

در تمام دستورالعمل هایی که برای حفظ و نگهداری بهتر از جاروبرقی عنوان میشوند، گفته میشود که توجه زیادی به پاکت جاروبرقی و پر شدن آن داشته باشید. بسیاری از اوقات به طور کلی تمیز کردن پاکت جاروبرقی یا تعویض پاکت جاروبرقی را فراموش میکنیم و اجازه میدهیم که آنقدر پر شود که قدرت مکش دستگاه کاهش یافته و فشار زیادی به موتور وارد شود. قطعا خرید پاکت جاروبرقی به صرفه تر از تعویض کل دستگاه خواهد بود. پاکت های تمیز به شکل بهتری گرد و خاک را فیلتر می کنند، قدرت مکش بیشتری به دستگاه میدهند و موتور جاروبرقی هم روان تر و بهتر عمل خواهد کرد.

هر از چند وقت یک بار باید پاکت جاروبرقی را تمیز یا تعویض کرد؟

بستگی دارد. هر دستگاه قلق و زمان خاص خود را دارد. بهتر است وقتی که حدود دو سوم از حجم پاکت پر شده است، به خرید پاکت جاروبرقی نویی فکر کنید. البته گاهی و در برخی از دستگاه ها حتی پر شدن یک سوم از حجم کیسه نیز میتواند به کاهش قدرت مکش دستگاه بینجامد. پس زیاد به نشانگر پر شدن پاکت دستگاه متکی نشوید. میدانم که همه جاروبرقی ها این نشانگر را دارند، اما بهتر است خودتان حواستان به این موضوع باشد تا از فشار آمدن به دستگاه جلوگیری کرده باشید. نکته ای که میتواند در این زمینه کمک تان کند، این است که اگر در هنگام استفاده از جاروبرقی تان متوجه شدید که گرد و خاک یا آشغال های روی زمین به طور کامل جمع آوری نمیشوند، بهتر است نگاهی به پاکت جاروبرقی بیندازید.  اگر بچه کوچکی دارید یا از حیوان خانگی ای نگهداری میکنید، بهتر است هر دو ماه یک بار به تعویض پاکت جاروبرقی یا نظافت آن بپردازید. اگر نه، بسته به اندازه منزلتان، شاید دو یا سه بار در سال کافی باشد.

باز هم تاکید میکنیم که باید مطمئن شوید که پاکت مخصوص و اصلی ساخته شده برای مدل جاروبرقی تان را می خرید. استفاده از کیسه های متفرقه و تقلبی یا حتی استفاده از کیسه های اصلی جاروبرقی ای جز جاروبرقی خودتان، میتواند راندمان دستگاه را کاهش داده و صدمات جبران ناپذیری به دستگاه بزند.

خرطومی جاروبرقی

لوله خرطومی جارو برقی
لوله خرطومی جاروبرقی

وقتی قصد خرید جاروبرقی دارید، احتمالا وقت زیادی به شناخت اجزای آن اختصاص نمی دهید و بیشتر به ظاهر و رنگ و برند دستگاه توجه میکنید! اما بهتر است قبل از اقدام به خرید، بدانید که جاروبرقی ای که میخواهید بخرید، از چه اجزایی تشکیل شده است؛ تا در هنگام شنیدن توضیحات فروشنده انگشت به دهان نمانید و حداقل بدانید که مثلا خرطومی یکی از اجزای دستگاه است و ربطی به آن حیوان بزرگ جثه ندارد!

خرطومی چیست

شلنگ انعطاف پذیر جاروبرقی را خرطومی جاروبرقی هم می نامند. این شلنگ از لاستیکی نرم و انعطاف پذیر ساخته شده است. در هر دستگاه مکنده ای، چه خانگی و چه صنعتی یک خرطومی وجود دارد که یکی از اجزای ضروری آن دستگاه به حساب می آید. این دستگاه های مکنده برای ایجاد خلاء در دستگاه از فشار اب یا هوا استفاده می کنند. همین خلاء است که مواد را به داخل خرطومی می کشاند.

خلاء چیست

اگر بخواهیم انواع متفاوت خرطومی ها را بشناسیم، باید در ابتدا با واژه خلاء آشنا شویم. همانطور که احتمالا می دانید، معنای ضمنی خلاء به شرایطی اطلاق می شود که هیچ ماده ای در مکان بخصوصی وجود نداشته باشد. خلاء به وسیله فشار منفی، یعنی فشاری کمتر از فشار اتمسفر به وجود می آید.

دستگاه های مکنده صنعتی بر اساس میزان خلاء موجود در آنها طبقه بندی میشوند. این که این خلاء تا چه حد به خلاء مطلق نزدیک است، قدرت دستگاه را تعیین میکند.

بین اندازه خرطومی و اندازه موتور دستگاه باید تناسب برقرار باشد. اگر موتور دستگاه بزرگ و خرطومی نسبت به آن کوچک باشد، فشار زیادی به موتور وارد میشود، زیرا خرطومی نمیتواند هوای لازم برای خنک نگه داشتن موتور را به آن برساند. برای حفظ عملکرد خوب دستگاه باید اندازه مناسبی از خرطومی را انتخاب کنید.

جنس خرطومی

مواد مختلفی در خرطومی جاروبرقی استفاده میشود که به نوع کاربرد دستگاه بستگی دارد. البته اگر قصد خرید جاروبرقی خانگی دارید، به مواد مصرفی آن کار نداشته باشید چرا که در جاروبرقی های خانگی معمولا از مواد پلی اتیلن استفاده میشود. این ماده، ماده ای انعطاف پذیر است که به مشتری اجازه میدهد به کنج ها و گوشه های منزل و مبلمان دسترسی داشته باشد.

برخی از مردم مایل به خرید جاروبرقی هایی هستند که هم برای آب و هم خاک کاربرد داشته باشند. باید بدانید که یکی از عوامل تاثیرگذار در دوکاره شدن جاروبرقی همین خرطومی های دوکاره ای است که میتوانند بدون آسیب دیدن به جمع آوری آب و خاک به طور همزمان بپردازند.

در هنگام خرید جاروبرقی توجه داشته باشید که جاروبرقی های ایستاده خرطومی ندارند . جاروبرقی های خوابیده همان دستگاه هایی هستند که با شنیدن نام «جاروبرقی» به ذهنتان خطور می کنند. ویژگی اساسی این دستگاه ها داشتن خرطومی و لوله های فلزی شان است. در هنگام خرید جاروبرقی باید به تفاوت های آنها توجه کافی داشته باشید. 

تعمیر خرطومی جاروبرقی

اگر دستگاه جاروبرقی تان دچار مشکل شده و خودتان هم زیاد از کارهای  فنی سر در نمی آورید، بهتر است کار را به کاردان سپرده و از خسارت های بیشتر جلوگیری کنید. وگرنه ممکن است با خراب تر کردن دستگاه، مجبور به خرید جاروبرقی دیگری شوید. با این حال میتوانید به بررسی اولیه اجزای جاروبرقی بپردازید و ایراد دستگاه را متوجه شوید.

اگر قدرت مکش دستگاه تان کاهش یافته، ممکن است مشکلات متفاوتی نظیر پارگی خرطومی، پر شدن کیسه یا مخزن، مشکلات الکتریکی و فنی و ... در آن دخیل باشند.

اگر خرطومی دستگاه تان نیاز به تعمیر دارد، میتوانید به تعویض خرطومی، خرید خرطومی نو یا تعمیر خرطومی بپردازید. شاید عبارت «تعمیر خرطومی» کمی عجیب به نظر برسد و فکرکنید که مگر میشود خرطومی، که در واقع یک شلنگ است را تعمیر کنید؟! پاسخ مثبت است. اما باید نوع ایراد آن مشخص شود تا در صورت امکان به تعمیر خرطومی بپردازید.

در آسان ترین شکل ممکن، احتمال دارد که خرطومی از قسمت بالا، یعنی محل اتصال به دستگاه پاره شده یا ترک خورده باشد. اگر چنین باشد شانس آورده اید. چون میتوانید به راحتی آن را باز کرده، پارگی را برش داده و دوباره روی دستگاه نصب کنید.

مگر خرطومی از دستگاه جدا میشود؟!

بله. تا به حال فکر میکردید که خرطومی به صورت پرسی به دستگاه متصل شده است؟ اینطور نیست. معمولا لوله های خرطومی در جهت ساعت گرد به دستگاه متصل شده اند. میتوانید برای باز کردنشان آنها را در دست گرفته، در جهت پادساعت گرد (برعکس حرکت عقربه های ساعت) آن را بچرخانید و از جاروبرقی جدایش کنید. سپس به تعمیر، برش یا تعویض خرطومی پرداخته و بخش سالم یا خرطومی نو را به دستگاه وصل کنید (در جهت ساعت گرد بپیچانید). برای خرید خرطومی نو و سالم به نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید.

سوراخ شدن خرطومی جاروبرقی

معمولا خانم های خانه دار بدون توجه به حساسیت دستگاه و بخصوص خرطومی، آن را با فشار به دنبال خود می کشند و بدین شکل فشار زیادی را به خرطومی وارد میکنند. همین موضوع ممکن است به سوراخ شدن یا شکستن خرطومی و کاهش مکندگی دستگاه منجر شود. ولی نگران نباشید. نیازی به خرید جاروبرقی جدید نیست، چون میتوانید تعمیرش کنید و عملکرد خوب دستگاه را به آن برگردانید.

در ابتدا کافی است محل شکستگی یا ترک را مشخص کنید. همانطور که گفتیم، اگر شکستگی نزدیک به یکی از دو سر شلنگ رخ داده باشد، به راحتی میتوانید آن را برش داده و دوباره سرجای خود برگردانید. اما اگر اینطور نیست، باید به پوشاندن و مهر و موم کردن آن سوراخ بپردازید. محل شکستگی را به خوبی با مایع دستشویی بشویید تا عاری از هرگونه چربی و گرد وخاک باشد. و سپس خرید چسب مخصوص عایق کاری را در اولویت خود قرار داده و با کمک راهنمایی متخصصین تعمیرگاه جاروبرقی آی پی امداد، به تعمیر دستگاه خود بپردازید.

تمیز کردن خرطومی جاروبرقی

اگر در نگهداری از خرطومی دستگاه تان کوشا باشید، نیازی به خرید خرطومی در فواصل زمانی کوتاه مدت پیدا نخواهید کرد. در سینک یا یک تشت مقداری آب گرم بریزید و دو قاشق وایتکس یا یک فنجان سرکه سفید به همراه کمی مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید. خرطومی را به مدت یک ربع در آن محلول قرار دهید. مطمئن شوید که خرطومی به طور کامل در محلول پاک کننده تان قرار گرفته است. آن را تکان دهید تا محلول به همه جای آن برسد. سپس خرطومی را بشویید. ابتدا یک سر آن را در کنار شیر آب گرفته و اجازه دهید آب در آن جریان پیدا کند و از سر دیگر بیرون بیاید. بدین شکل هم خرطومی به طور کامل شسته میشود و هم از نبود ترک یا شکستگی مطمئن میشوید. سپس قسمت بیرونی اش را با یک تکه پارچه خشک کنید. خرطومی را آویزان کنید تا آب داخل آن به طور کامل بیرون آمده و خشک شود.

قبل از استفاده مطمئن شوید که خرطومی کاملا خشک است.

برس جاروبرقی

برس جاروبرقی
برس جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی باید به نوع استفاده تان از این دستگاه توجه داشته باشید و سوالاتی از خود بپرسید. آیا فقط میخواهید از این دستگاه برای جارو کردن سطوح فرش و موکت استفاده کنید؟ یا میخواهید پرده ها، وسایل منزل و سایر سطوح را نیز با جارو گردگیری و تمیز کنید؟ اگر جواب سوال دوم مثبت است، پس باید به خرید برس های متفاوتی فکر کنید.

برس های جاروبرقی در شکل ها و اندازه های مختلفی برای خرید به بازار عرضه میشوند. برس هایی به شکل مستطیلی و مثلثی. برس هایی برای پاک کردن زمین، کناره های دیوار (که به آن «کنار پاک‌کن» یا «گوشه‌گیر» هم میگویند)، مبل، پرده و دیگر برس های مخصوص. برس توربوی فرش که موها و پرزها را به طور کامل از روی آن پاک میکند، برس گردگیری که گرد و خاک وسایل منزل را می زداید و برس مخصوص درزها که به وسیله آن میتوانید به جاهایی که دسترسی بهشان دشوار است، دست پیدا کرده و نظافتشان کنید.

معمولا هنگام خرید جاروبرقی سه نوع سری مختلف به همراه آن فروخته میشود: یک برس معمولی برای نظافت سطح زمین، یک سری مخصوص مبل و صندلی و ابزاری برای پاک کردن شکاف های باریک.

کسانی که حیوان خانگی دارند یا فرش هایشان از نوع کرک دار است، باید یک برس جاروبرقی اضافی به اسم برس توربینی بخرند که موهایی زبر و کف لاستیکی دارد تا قدرت مکش بیشتری به دستگاه بدهد.. اگر کف خانه تان را پارکت یا لمینت پارکت کرده اید، بهتر است به خرید برس موی اسبی یا برس مخصوص چوبفرش هم فکر کنید. این نوع برس ایده آل ترین نوع برای سطوح چوبی است. نوع دیگری از برس ها هم در بازار وجود دارند که به برس متحرک معروفند (و کمی به برس های داخل جارودستی شباهت دارند!). این نوع برس باعث حرکت سریع تر و عمیق تر گرد و خاک به سوی مکنده دستگاه شده و فرآیند نظافت را ساده تر میکند. نکته منفی این مدل برس این است که باید در فواصل زمانی کوتاهی به نظافت آنها بپردازید.

برس جاروبرقی هم مانند هر قطعه دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری دارد تا عمر جاروبرقی طولانی تر شده و نیاز به خرید دستگاه جدید کاهش پیدا کند.

اول از همه مطمئن شوید که جاروبرقی به برق نباشد تا احتمالا هرگونه صدمه و خسارت مالی و جانی را به صفر برسانید. احتمالا دیده اید که داخل برس جاروبرقی چیزهای مختلفی مثل گردوغبار، کرک، نخ، مو، پرز، کاموا، نوارهای پلاستیکی یا هرچیز دیگری جمع شده و مکش جاروبرقی را کاهش میدهند. باز کردن برس جاروبرقی کار سختی نیست، چون به راحتی و با باز کردن یک یا دو پیچ باز میشوند. به طور مرتب داخل برس را تمیز کنید. سپس با یک قیچی نازک یا هرچیز تیز دیگری به باز کردن موها و نخ هایی بپردازید که دور برس جاروبرقی گیر کرده اند. سپس به راحتی از روی برس با دست برشان دارید. حواستان باشد که فقط موها و پرزها را جدا کنید و برس را قیچی نکنید!

197 دیدگاه

 • سوسن امیری

  سلام..موتور جارو کنوود 2200 وات مدل vc2205 موجود دارید و قیمت را لطف کنید..ممنون

  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی کنوود موجود است .

 • ناشناس

  سلام برس جاروبرقی qeen 21 سامسونگ دارین ؟

  • مدیر

   سلام ، بله ، برس جاروبرقی سامسونگ موجود میباشد .

 • ناشناس

  سلام فیلتر جاروبرقی ال جی مدل
  V_kc20910ht
  چهار گوش دارید؟ ممنون

  • مدیر

   سلام ، بله ، فیلتر جاروربقی الجی موجود است .

  • علی اکبراسحاقیان

   جاروسطلی طاهاقسمت موتورشکسته

 • موسی ملایی

  باعرض سلام
  تولید کننده قطعات جاروبرقی وآبمیوه گیری را دارم
  امری باشد در خدمتم

  • مدیر

   سلام ، لطفا با تلگرام مشاور در بالا ارتباط برقرار نمایید .

  • سعید بابکان

   سلام.شما دسته های تلسکوپی هم تولید میکنید؟

  • وحید حداذی

   سلام شماره تماستون و لطف کنید ممنون میشم

   • مدیر

    سلام ، با شماره 09333336936 جهت خرید قطعات جاروبرقی در تماس باشیید .

 • امیر محمدی

  سلام ببخشید شما پارویی مبل شویی جارو اب و خاک دارید

  • مدیر

   سلام ، پارویی مبل شویی موجود است .

 • شیروانی

  فیلتر جاروبرقی سطلی ap250 ecp دارید؟

  • مدیر

   سلام ، فیلتر جاروبرقی موجود است .

 • محمد محمودی

  سلام بنده موتور جاروبرقی پاناسونیک مدل mc5530 را لازم دارم لطفا قیمتش رو بفرمایید در صورت موجود بودن. ممنون

  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی پاناسونیک موجود است ، استعلام بگیرید از تلگرام مشاور .

 • محسن مقدم

  سلام. لوله خرطومی پاناسونیک قدیمی موجود هست؟ قیمت یک عدد؟

  • مدیر

   سلام ، بله . لوله خرطومی پاناسونیک موجود است .

  • بهمن

   سلام کوپل جاروبرقی aeg ۲۴۰۰ رو دارین؟

 • ناشناس

  سلام
  خرطومی جاروبرقی فیشر نیاز دارم.
  شما موجود دادرین؟

  • مدیر

   سلام ، خرطومی جاروبرقی موجود است .

 • احمدی

  سلام
  لوله و خرطومی فیلیپس FC-9088 رو موجود دارید؟

  • مدیر

   سلام ، بله .
   لوبه خرطومی جاروبرقی فیلیپس موجود میباشد .

 • نادر

  با سلام من نیاز به بدنه کامل جارویرقی بیم 2000 لرد دارم .

 • شریفی

  باسلام. لوله ی جاروبرقی ۲۰۰۰ وات سامسونگ مدل کینگ موجود دارین؟؟؟؟

  • مدیر

   سلام ، بله لوله جاروبرقی سامسونگ موجود است .

   • شریفی

    از شهرستان مزاحم میشم. چطوری باید تهیه کنیم. آدرس فروشگاهتون را میفرستید؟؟؟ و همچنین شرایط ارسال پستیتون را هم بفرستین.ممنون

 • شریفی

  باسلام. لوله ی جاروبرقی سلمسونگ ۲۰۰۰ وات مدل وینگ موجود دارین؟!؟!؟!

 • علی

  سلام
  پارویی جارو برقی aeg مدل ultrasilencer دارید؟

  • مدیر

   سلام ، پارو جاروبرقی یا همان برس جاروبرقی آاگ موجود است .

 • سهند

  سلام. فیلتر جاروبرقی آب و خاک مارک واکس دارید؟ 2200 وات

  • مدیر

   سلام ، خیر

 • نعمت الهی

  سلام ببخشید شما لوله خرطومی و لوله وبرس وپاکت و فیلتر جارو برقی فیلیپس مدل fc9170
  رو هم دارید ممنون میشم ج بدید خیلی احتیاج دارم بهشون

  • مدیر

   سلام ، بله
   قطعات جاروبرقی فیلیپس ، اعم از لول خرطومی ، برس ، پاکت و فیلتر و … موجود میباشد .

  • jafaryavarzadeh

   با عرض سلام .رفتگان این سایتوبیامرزه که واقعاشغل ایجادمیکنن.دیگه مثل زمان قدیم نیس که چیزی بهت یاد نمیدادن.الان کسی یه ذره عرضه داشته باشه همه کار میتونه انجام بده.باتشکرازمدیریت

   • مدیر

    سلام ، ممنونم لطف دارید .

 • سعید رنجسرابی

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت مدیران و ادمین های زحمت کش سایت با عرض تبریک سال نو و فرا رسیدن عید باستانی نوروز انشالله که سالی پر از خیرو برکت و موفقیت روز افزون برای شما عزیزان باشه

  ببخشید من درمورد بُرد جارو برقی سامسونگ ۳۰۰۰w
  سوال داشتم و خواستم بدونم بُرد کم و زیاد کردن این مدل جارو برقی هست یا نه ؟؟؟ اگه هست قیمتش چنده؟؟ممنون میشم جواب بدبد

  • مدیر

   سلام ، بله کیت الکترونیکی جاروبرقی سامسونگ موجود میباشد .

 • شاهین عزتی

  سلام.خیلی جالبه.خیلی.فقط این وسط من یه مشکل کوچولو دارم.که اگه بزرگواری نمایید ومشکل بنده رو مرتفع نمایید،تا چند روز ،دعای خیر بنده شامل احوالتان میگردد.یه عکس ،یا طرح از ترتیب اجزای موتور الکترولوکس،مدل345میخوام،لطفا.این مشکلم بود،حالا اگه اجازه بدین نظرم رو عرض کنم.من تو هیچ زمینه ای ،هیچ ادعایی ندارم.ولی تصورم اینه یه آدم فنی،باید بتونه ایراد دستگاه روبرطرف کنه،نه اینکه فقط وفقط اولین وآخرین گزینه اش،تعویض قطعه باشه.متاسفانه امروزه ،این مشکل اپیدمی شده وکمتر کسی رو میبینی که خلاق باشه،وقت بزاره وابتکار عمل داشته باشه.
  ممنونم برای مطالب آموزشی تون.

 • مرتضی

  سلام
  بدنه زیر جارو برقی پاناسونیک مدل mc7650
  موجود دارید؟

  • مدیر

   سلام ، بدنه در حد نو زیر جاروبرقی پاناسونیک موجود است .

   • مرتضی

    تشکر
    از چه طریقی در خصوص قیمت و نحوه ارسال و دریافت تصاویر قطعه میشه اطلاعات کسب کرد …

 • شفیع زاده

  سلام ببخشیدآدرس فروش لوازم جارو برقی به صورت عمده دارین

  • مدیر

   سلام ، بله ، لطفا جهت خرد عمده قطعات لوازم خانگی با شعبت ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن .

 • شفیع زاده

  در ضمن خیلی کارتون عالی که ارطریق ایمیل ما میتونیم باشما ارتبات برقرارکنیم.متشکریم

  • مدیر

   خواهش میکنم لطف شما است .

 • Reza Salman

  سلام. ببخشید شما لوله خرطومی با دسته جارو برقی رونتا مدل RO 331
  رو هم دارید ممنون میشم جواب بدید.

  • مدیر

   سلام ، خیر

 • ترگل

  سلام خسته نباشید ببخشید فیلتر واسه جاروبرقی cowyدارید ممنون

  • مدیر

   سلام ، خیر فیلتر جاروبرقی برندهای مختلف موجود است .

 • رضا

  سلام
  وقت بخیر
  فیلتر dessini 2600 موجود است؟

 • جمالی

  سلام خدمت مهندس عزیز
  میخواستم ببینم کلید کنترل روی دسته جارو برقی سامسونگ مدل Queen -2100 موجود دارین. اگه هست قسمت رو لطفا بدین
  ممنون

  • مدیر

   سلام ، منظورتون دسته بلوتوث جاروبرقی سامسونگ هست ؟

 • نواب

  سلام
  لوله تلسکوپی جاروبرقی فیلیپس موجود دارید؟
  ضمنا آدرس کجا هستش و امکان مراجعه حضوری وجود داره یا خیر؟

  • مدیر

   سلام ، بله . لوله تلسکوپی جاروبرقی فیلیپس موجود است و امکان خرید حضوری نیز میسر است .

 • سهند

  سلام.
  فیلتر داخل مخزن جاروبرقی خانگی وکس رو دارید؟
  مدل آب و خاک

  • مدیر

   سلام ، فیلتر جاروبرقی موجود است ، باید اول برند جاروبرقی و مدل آن را بفرمایید .

 • علیرضا گیوکی

  سلام موتور جاروبرقی (بوش)من کار نمی کند ایاموتور موجودهست یا خیر در صورت مثبت بودن لطفا قیمت ونحوه ارسال ان را مرقوم فرمایید

  • مدیر

   سلام ، بله موتور جاروبرقی بوش موجود میباشد ، نوع موتور شما و قدرت آن قیمت را مشخص میکند ، تماس حاصل نمایید تا راهنمایی شوید .

 • فردین قشلاقخانی

  سلام موتور جاروبرقی (فیلیپس 9176 )موجودهست یا خیر در صورت مثبت بودن لطفا قیمت ونحوه ارسال ان را مرقوم فرمایید

  • مدیر

   سلام ، بله موتور جاروبرقی فیلیپس موجود است و برای استعلام قیمت تماس بگیرید .

  • رضا ،ف،ن

   سلام ،کیت برقی [برد] جارو برقی 2000w سامسونگ دارید؟

 • مهران براهیمی

  سلام
  آیا زانویی جاروبرقی سامسونگ مدل vc ۹۶۵۰ موجود است؟
  متشکرم

  • مدیر

   سلام بله ، قطعات جاروبرقی سامسونگ موجود است .

 • پوریا جوادی

  سلام وقت بخیر،میخواستم بپرسم برس پارویی توربو جاروبرقی رو دارید؟چون هرجا میپرسم میگن نداریم،جاروبرقی که داریم ال جی 1600 وات هست و سر لوله تلسکوپی 30 میلی متر و یا سه سانت هست،اگر دارید بگید چطور میتونم سفارش بدم،ممنون

 • محمدرضا صفی خانی

  سلام لوله خرطومی و دسته بلوتوث جارو برقی ال جی موجود دارید

  • مدیر

   سلام ، بله لوله خرطومی و دست بلوتوث جاروبرقی ال جی موجود است .

 • مهدي كرمي

  با سلام و احترام
  مدل جارو برقي بنده samsung queen 2100 است كه به دليل دماي زياد هواي خروجي ، درب روي جارو برقي ذوب شده و از شكل خودش خارج شده، آيا درب كامل اين مدل موجود است؟ در صورت امكان قيمت رو هم بفرماييد. ممنون

 • Meloody

  سلام
  قاب کامل جاروبرقی مدلORANGE2200WساختP.R.Cموجوده؟

 • حسن زاده

  سلام بنده فروشگاه قطعات لوازم خانگی رو دارم تلفن تماس خودتون رو جهت همکاری لطف کنید

  • مدیر

   سلام ، تلفن ها نمایش داده شده

 • امید بیگدلو

  سلام موتور جارو برقی سامسونگ 2000 وات مدل کینگ موجود دارید

  • مدیر

   سلام بله موتور جاروبرقی سامسونگ موجود ست ، با شماره 09333336936 جهت سفارش تماس حاصل نمایید .

 • ناشناس

  سلام
  سری پرده جاروبرقی فیلیپس رودارین؟قیمتمش درصورت موجود بودن بفرمایید.
  منظورم اون سری هست که مویی داره.

  • مدیر

   سلام قطعات جاروبرقی فیلیپس موجود است ، با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

 • مسعود توکلی

  سلام .روز بخیر.
  عذرخواهم ، شما برس جاروبرقی سامسونگ و فیلترای مدل 2000w رو دارید؟

  • مدیر

   سلام ، بله . برس و فیلتر جاروبرقی سامسونگ موجود است .

  • مدیر

   سلام ، بله برس و فیلتر جاروبرقی سامسونگ موجود است .

 • مریم سلطانی

  سلام
  برس جاروبرقی دلونگی موجود دارید؟
  و آیا امکان ارسال به شهرستان هست؟
  قیمت رو هم لطفا بفرمایید.

 • امیرعباس قنبری

  سلام موتور جاروبرقی سامسونگ 2100وات چه قیمت هست

  • مدیر

   سلام ، بله موتور جاروبرقی 2100 وات سامسونگ موجود است .

 • پدرام شهرابی

  سلام وقت بخیر ببخشید شما چرخ های جارو برقی ال جی را دارید؟
  منظورم چرخ های جفت عقب جارو هستش

 • فاطمه بابایی

  سلام جاپاکتی جاروبرق سانی ایران رودارین

  • مدیر

   سلام ، برای درخواست قطعات به شماره 09333336936 از طریق واتس آپ یا تلگرام پیغام دهید .

 • میعادی

  سلام
  آیا پاکت گیر و نگهدارنده پاکت جاروبرقی فیلیپس هم دارید
  با تشکر از شما

 • رضا حفاظت

  سلام موتور پاناسونیک مدلmc4990s را دارید

  • مدیر

   سلام ، بله موتور جاروبرقی پاناسونیک موجود میباشد .

 • علیرضا شیرازی

  موتور جارو برقی

 • کریمی

  سلام آیا تعمیرات جارو برقی 2000 پریمر راهم انجام میدهید

  • مدیر

   سلام ، بله .

 • محسن احمدی

  سلام فیلترهای جارو برقی سامسونگ 1600 مدل vc 9840 دارید؟

  • مدیر

   سلام ، بله موجود است .

 • امیرزند

  سلام ایا فیلتر جاروبرقی فیلیپس موجود میباشد ایا

  • مدیر

   سلام ، بله قطعات جاروبرقی فیلیپس موجود است .

 • خانی

  سلام ارمیچر جاروبرقی ناسیونال1700وات دارید؟

  • مدیر

   سلام ، آرمیچر ، موتور جاروبرقی و قطعات ناسیونال موجود است

 • علی

  موتر جارو برقی LG 1600W رادارید؟قیمت چند ؟

  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی الجی موجود است .

 • حامد برزگری

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده جارو برقی بوش مدل Bgsl 2 move دارم بعداز مدتی برای تعویض کیسه خیلی چرخیدم تا شرکتی تهیه کنم اما نتونستم تا از یکی از تعمیرگاه ها با تاکید و اورجينال بودن تهیه کردم اما بعداز نصب بعداز ۲ -۳ بار استفاده زمان روشن کردن ابتدا مکش عادی ( خوب ) اما بعداز چند ثانیه ( حدود ۵ ثانیه ) مکش تدریجی افت میکنه تا حدی که ماکزیمم قدرت جارو تا حد مینیمم هست!! خواستم بدونم علت چیه از کیسه هست؟ یا اینکه موتور آسیب ديده؟

  • مدیر

   سلام ، جا پاکتی شما مشکل دارد، پاکت در حین کار در میاد ، همچنین فیلترها را تمیز نمایید .

 • مبینادشتی

  سلام برس جاروبرقی پاناسونیک مدلmc-cj905 موجود هست؟

  • مدیر

   سلام ، قطعات جاروبرقی پاناسونیک موجود است .

 • عیسی نژاد

  سلام
  جاروبرقی من مدل hunter متاسفانه دسته کنترلی که روی لوله خرطومی قرار داره و برای روشن و خاموش کردن و کم و زیاد کردن جاروبرقی استفاده میشه خراب شده میخواستم ببینم شما یدکی و سالم اونو دارین که به این مدل جاروبرقی بخوره

  • مدیر

   سلام ف بله قطعات موجود است ، برای خرید با شماره 09333336936 ارتباط برقرار نمایید .

 • کمالی

  عرض سلام
  شما بدنه جارو برقی فوما رو دارید ممنون

 • حسین

  سلام فیلتر جاروبرقی زانوسی را دارید؟

 • زهرا يوسفي

  سلام وقتتون بخير ، برس جاروبرقي سامسونگ موجود داريد؟ قيمتش چنده؟

  • مدیر

   سلام ، بله ، برس جاروبرقی سامسونگ موجود است .

 • فرزاد زرین قلم

  سلام خازن mkp 680,,275v
  Mkp 330,,275v
  برای جاروبرقی سامسونگ هستش لازم دارم شما دارید؟؟

 • مرجان

  سلام خسته نباشید من یه جاروبرقی فیلیپس مدل fc۹۱۷۰ خریدم حالا که بازش کردم لوله خرطومی نداره .چیکار کنم

 • حجت عبدي

  سلام بدنه جارو برقي سطلي ناسيونال سبز رنگ ها شكسته شده تو بازار موجود هست؟

  • مدیر

   سلام ، بله .

 • مظاهر جنتی

  سلام برد الکترونیکی جاروبرقی qubeen 21 دارید ?

 • میلاد قاسمی

  سلام خسته نباشد من از ماکو مزاحم شدم میخوام خرید کنم

 • علی اکبر سقفی

  سلام خسته نباشید من دنبال بدنه جارو برقی ناسیونال 1300w قدیمی میگردم میخواستم بدونم میشه پیدا کرد

  • مدیر

   سلام ، دسته وم موجود است . چون بدنه فابریک وجود ندارد .

 • سید شایان موسوی

  سلام خسته نباشید
  لوله خرطومی جارو برقی ال جی مدل vn20250HTS خراب شده که کنترل ریموت روشن و خاموش و کم و زیاد با همون انجام میشه میخواستم ببینم کامل موجود دارین ؟؟

 • عارف شجراتی

  سلام ،لوله استیل و بروس جاروبرقی اوژن موجوده؟

 • عارف شجراتی

  سلام ،لوله استیل و بروس جاروبرقی اوژن موجوده؟قیمتش چند؟

 • داریوش سعید

  سلام بدنه کامل ال جی اکسترون 1500هم دارید

 • میثم خالقی راد

  خرطومی شلنگ پاناسونیک موجود است ؟

  • مدیر

   سلام ، بله . قطعات جاروبرقی پاناسونیک موجود است .

 • محمدجوادجعفری

  سلام بردجاروبرقی سامسونگ مدلCROWN2200موجوددارین؟

  • مدیر

   سلام ، برای خرید قطعات جاروبرقی با شماره 09333336936 تماس حاصصل نمایید .

 • شهاب حقیقت

  با سلام وت‌شکر از سایت خوبتون.
  من یک جاروبرقی قدیمی بوش دارم، مدل سولیدا 10.
  حدود 15 سال هست که کار میکنه ولی قسمت اتصال لوله خرطومی به درب بدنه شکست و مجبور شدیم یه خرطومی معمولی به جاش بذاریم که با چسب به درب وصل شده و دیگه خرطومی نمیچرخه که خودش خیلی اذیت میکنه.
  خواستم بدونم آیا درب بدنه و لوله خرطومی اورجیجینالش و البته برسش پیدا میشه یانه.
  ببخشد طولانی شد.
  ممنون می‌شم جواب بدید.

  • مدیر

   سلام ، کوبل بای تعویض گردد . با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

 • ناشناس

  سلام بست بغل وفرم کیسه جارو برقی پاکتین مدل3300

  • مدیر

   سلام جهت خرید قطعات جاروبرقی با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

 • شروین دادفر

  با سلام.خسته نباشد.فیلتر جارو برقی کنوود مدل vc6000 موجود دارید؟

  • مدیر

   سلام ، برای تهیه قطعات جاروبرقی در سراسر ایران با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

 • الهام سالمی

  سلام برس جارو برقی AEG را دارید؟ یکی خریدم ولی روی زمین که کشیده میشه صدا ی خش خش میده

 • محمد

  مشکل فنر سیم جمع کن جارو برقی پاناسونیک
  قیمت؟

 • ناشناس

  سلام فیلتر پشت جارو برقی ال جی (خروجی هوا) (جارو برقی مدل نمیدانم ولی نشانی آن زباله را فشرده میکند) و فیلتر داخل جارو برقی بخواهم تهیه کنم چگونه میتوان درخواست و از طریق پیک ارسال داشت مچکرم

 • م.خ

  سلام خسته نباشید
  موتور جارو برقی ال جی مدل vB-14450HRFرا دارید؟قیمتش چنده؟

 • افسانه حیدری

  سلام من جاروبرقی vax دارم از این مدل سطلی ها که پاکت ندارن فقط یه فیلتر گرد داره که اون به جای پاکت عمل میکنه شما موجود دارین فیلتر گرد؟؟؟؟

 • محمد هاساواری

  با سلام فیلتر جاروبرقی سامسونگ مدل ۹۵۹۵ .۱۸۰۰ وات رو دارید هم فیلتر پشت هم داخل من احتیاج دارم

 • داود ابراهیمی

  سلام
  آیا دستگیره جاروبرقی سطلی هیتاچی 21 لیتری مدل CV-970 BL موجود است؟
  قیمت آن و قیمت خرطومی را اعلام فرمایید. آیا قطعات اصلی می باشد؟
  امکان ارسال یا مراجعه به فروشگاه(آدرس) را اعلام بفرماييد
  با تشکر

 • علیرضا زارع

  سلام خسته نباشید برد جارو برقی سامسونگ مدلی که کلید استارتش در زانو باشه دارید ممنون؟!

 • مهران چگینی

  سلام مخزن جارو برقی ال جی مدل vf-4805ht دارید.

 • صادقیان

  یه جارو برقی کارشر خریدم لوله خرطومیش 35 میلی متر می باشد دارین لوله خرطومیشو یا باید از شرکت تهیه کنم چون شرکت خیلی کرون میده

 • حمید

  سلام ببخشید پوسته جارو برقی LG مدل V_5000ST موجود میباشد باتشکر

 • زینب خانمحمدی

  سلام موتور جارو برقی نانیوا 2000 وات قیمتش چنده

 • امین امیدی

  سلام
  ببخشید بورد جارو برقی الکترولوکس مدل اکسین پلاس موجود دارید
  با سپاس

 • سعید محمدی

  سلام لوله و خرطومی جارو برقی فلکس دارید.

 • اسماعیل معصومی

  سلام.موتور سامسونگ۲۰۰۰دارید لطفا قیمت

 • مهران

  سلام خسته نباشید ما جاروبرقی پارس خزر داریم که فقط آرمیچر سوخته و موتورش سالمه میخواستم بدونم قیمت یه آرمیچر چه قده؟

 • ندا

  سلام . سری خم جاروبرقی میله (اون قسمت پلاستیکی که وصل لوله جاروبرقی میشه شکسته) شما موجود دارین؟

 • samaneh mousivand

  سلام و خسته نباشید ، موتور جارو برقی2100 وات سامسونگ queen 21 رو موجود دارید ؟

  • مدیر

   سلام ، بله . موتور جاروبرقی سامسونگ موجود میباشد ، برای خرید با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید ، یا از طریق واتس آپ درخواست قطعه بدید .

 • علیرضا عرب

  سلام موتور جارو برقی پاناسونیک موجود دارید؟ موتور اصلی؟ قیمت چند هست؟

  • مدیر

   سلام ، بله موتور اصلی پاناسونیک موجود است . برای خرید موتور جاروبرقی با شماره 093333369636 تماس حاصل نمایید .

 • جمال علیزاده

  سلام.ببخشید شلنگ(لوله خرطومی)جاروبرقی سوزنی مدل vb-20420hbkدارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • مرادی

  سلام وقت بخیر . پارویی (کفی) جاروبرقی مارک ااگ دارید؟

 • teknofilteryazd

  130 مدل انواع فیلتر جاروبرقی
  جهت همکاری

 • احسان بایرامی

  سلام بورس دستگاه ما خراب شده شما دارین؟؟؟؟؟

 • ناشناس

  ایا موتور جاروبرقی ناسیونال 1100وات قدیمی موجود است

  • مدیر

   سلام ، بله .

 • صیرفی

  VB-20700HTS برس سر این مدلجاروبرقی را دارین؟ لطفا قیمت راهم بفرمایید؟ ارسال به شهرستان هم دارین؟

 • رحمانی

  سلام
  برس جارو برقی سامسونگ مدل کینگ ۲۰۰۰ w رو دارین؟ اسمارت براش

  • مدیر

   سلام ، بله قطعات جاروبرقی سامسونگ موجود میباشد .

 • فاطمه شیرمحمدی

  سلام ببخشید دسته تلسکوپی وکیسه پارچه ای جاروبرقی سامسونگ رو دارید؟چطوری میتونم تهیه کنم لطفا راهنمایی بکنید

 • فروغی

  سلام. جارو برقی سامسونگ مدل vc-9650 بنده از قسمت رابط بین خورطومی و لوله فلزی اون خراب شده.موجود دارید؟

 • ناصر عباس زاده

  سلام مخزن جارو برقی الجی مدل4220HPL دارید؟؟

  • مدیر

   سلام ، بله قطعات جاروبرقی ال جی موجود میباشد .

 • سید محمد تقوی

  سلام ببخشید نازل سه تیکه جاروبرقی پاناسونیک هم دارید؟قسمتی از نازل که روی برس(کفی) جارو برقی قرار می‌گیرد

 • اکبر

  سلام موتور جارو برقی LG 1900 وات دارین؟قیمتش چنده؟با موتور جارو برقی کازار ۱۶۰۰ وات دارین

 • مهدی

  سلام جا پاکت جاروفوما۳۳۰۰ موجوده

 • انیس ساکی

  سلام لوله وخرطوم کامل جاروبرقی الونسا 8000وات دارین

 • رسول یعقوبی

  سلام خسته نباشین.. پایه پلاستیکیه نگهدارنده جارو برقی شکسته.شما موجود دارین؟ kenwood 2200قدیمیه

 • ناشناس

  سلام سطل جارو برقی تایفون دارید خیلی فوری نیاز دارم

 • احسان ترکمن

  سلام. موتور جاروبرقی سامسونگ 2400 وات. مدل موتور : VCM-M30AU کلاس “F” SCBTH7L0838 موجود دارین؟ آرمیچرش روو چطور؟

 • ناشناس

  سلام وقت بخیر .پوسته جارو برقی Electrolux همراه با خرتومی وبقیه وسایلش دارید؟؟قیمتش چنده ؟؟ممنون میشم پاسخ بدین

  • مدیر

   سلام ، برای خرید قطعات جاروبرقی در سراسر ایران با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

 • رامین نیک بخت

  سلام درب روی قسمت کیسه جاروبرقی که لوله خرطومی هم به اون وصل میشه(درب کامل)جاروبرقی ال جی v5000st موجود هست؟

 • علی

  جعبه جارو فرقی مارس خزر دهرید دربش شکسته

 • مجتبی قربانیون

  سلام برس جاروبرقی عرشیا ۲۴۰۰ وات موجود هست

 • لاجوردی

  با سلام خدمت شما سطل زباله جاروبرقی سامسونگ 2000 رو موجود دارین

 • سیدمحسن موسوی

  سلام. من جا فیلتر جارو برقی سامسونگ نیاز دارم نمایندگی های اصفهان هم رفتم اصلن رسیدگی نکردن کجا میتونم تهیه کنم

  • مدیر

   سلام ، برای تهیه فیلتر جاروبرقی سامسونگ یا هر قطعه ای از جاروی خود میتوانید با شماره 09333336936 ارتباط برقرار نمایید .

 • بهزاد

  با سلام
  در حین تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی یکی از شاخکهای انتقال برق شکست
  میخواستم بدونم از کجا میشه تهیه کرد
  یا اگر خود شما موجود دارین بفرمایید قیمتش حدودا چقدر هست
  با تشکر

  • مدیر

   سلام ، پلاتین های سیم جمع کن باید تعویض شود .

 • محمدرضا شیری

  سلام موتور جاروبرقی سامسونگ 2100 وات موجود دارید؟ قیمت چنده؟

  • مدیر

   سلام ، بله ، جهت خرید قطعات جاروبرقی سامسونگ با شماره 09333336936 در ارتباط باشید .

 • محسن

  با سلام
  میخواستم بدونم دسته جارو برقی سامسونگ مدل امپراتور 1700 وات ، موجود دارید؟
  لازم به توضیحه تمام دسته سالمه فقط در محل رابط دسته که وارد لوله میشه ، بدلیل پلاستیکی بودن ، ترک خوردگی بوجود اومده

 • مصطفی

  سلام درب جاروبرقی بوش مدل BSG72233 موجودی دارید؟ در صورت موجودی، لطفا قیمت را هم بفرمایید. (منظورم درب برزگ جاروبرقی است که هنگام تعویض کیسه باید باز شود)

 • مهدی کرمی

  سلام یک چرخ جاروبرقی مارشال۲۲۰۰ رو دارید؟

 • حسین ماهرخ زاد

  سلام
  وقت به خیر
  لوله تلسکوپی و سری لوله جاروبرقی بیم موجود دارین؟
  چرخ جارو برقی چطور؟
  ممنون

 • هادی فیضی

  سلام و خسته نباشید.
  چفت درب جاروبرقی ال جی موجود دارین

 • -

  با سلام خدمت مدیر
  برس جاروبرقی soniya رو دارید؟
  ممنون میشم اگه زود جواب بدید

  • مدیر

   سلام ، برای تهیه قطعات جاروبرقی سونیا یا هر برند دیگری از طریق واتس آپ به شماره 09333336936 همراه با عکس مربوطه پیغام دهید.

 • جواد ظهرابی

  سلام.لوله تلسکوپی و بروس سامسونگvc 980 میخواستم

 • فایقه

  سلام بدنه زیر جاروبرقی پاناسونیک موجود دارید؟چه قیمتیه؟

 • مهدی حیدری

  پارویی یا همون برس سامسونگ مدل کینگ ۲۰۰۰ و اون محفظه سیلیکونی اش رو موجود دارید ؟ قیمتش؟

 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.