logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت نتراشیدن ماشین ریش تراش

علت نتراشیدن ماشین ریش تراش
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت نتراشیدن ماشین ریش تراش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برای آقایانی که به مرتب بودن ظاهر و ریش های خود اهمیت می دهند، هیچ چیز به اندازه داشتن یک ریش تراش با کارایی بسیار خوب، کاربردی نخواهد بود. اما گاهی پیش می آید که حین اصلاح متوجه میشوید که ماشین ریش تراش عملکرد ضعیفی دارد و موها را به خوبی نمی زند. اما علت نتراشیدن ماشین ریش تراش چیست؟ برای پاسخ به این سوال، مطالعه این مقاله تخصصی که با بهره گیری از دانش و تجربه تکنسین های آی پی امداد نوشته شده است را به شما همراهان آی پی امداد پیشنهاد میکنیم. اگر در مورد این مشکل سوالات بیشتری دارید، میتوانید سوالاتتان را در بخش نظرات و یا بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد مطرح کنید. کارشناسان فنی آی پی امداد در اولین فرصت به سوالاتتان پاسخ خواهند داد.

چرا ماشین ریش تراش موها را نمی زند؟ 6 علت + راه‌حل

اگر از عملکرد ماشین ریش تراش راضی نیستید و احساس می کنید به درستی موها را نمی تراشد، ممکن است به دلایل زیر مربوط باشد:

 1. از ریش تراش به درستی استفاده نمی کنید.
 2. ماشین اصلاح کیفیت مطلوبی ندارد.
 3. به ماشین ریش تراش فشار زیادی وارد می کنید.
 4. ماشین اصلاح را به درستی تمیز نکرده اید.
 5. قد موی ریش شما بلند است.
 6. از ریش تراش متناسب با پوستتان استفاده نکرده اید.

چرا ماشین ریش تراش موها را نمی زند؟ 6 علت + راه‌حل

در ادامه علت نتراشیدن ماشین ریش تراش و راه حل رفع مشکل را خواهیم گفت.

 1. از ریش تراش به درستی استفاده نمی کنید

اگر طرز استفاده صحیح از ماشین ریش تراش را ندانید، ممکن است هنگام کار با این دستگاه دچار مشکل شوید و احساس کنید دستگاه به خوبی موها را نمی زند. هنگام استفاده از ماشین ریش تراش این موارد را رعایت کنید:

 • برای جلوگیری از آسیب دیدن و ایجاد حساسیت های پوستی، قبل از استفاده از ماشین ریش تراش از ژل اصلاح مناسب و سازگار با پوستتان استفاده کنید.
 • بعد از اصلاح از مرطوب کننده متناسب با پوستتان استفاده کنید.
 • اصلاح صورت را از قسمت هایی که اصلاح آن ها سخت تر است، شروع کنید. پوست گردن به دلیل حساسیت، رشد موها در چند جهت و دسترسی سخت تر به آن باید در ابتدا اصلاح شود.
 • قبل از روشن کردن و استفاده از ماشین ریش تراش مطمئن شوید که به اندازه کافی شارژ دارد.
 1. ماشین اصلاح کیفیت مطلوبی ندارد

اگر ماشین اصلاح خریداری شده از برند نامعتبر بوده و کیفیت ساخت و عملکرد آن پایین باشد، ممکن است نتواند به خوبی موهای صورتتان را اصلاح و رضایت شما را جلب کند.

ماشین اصلاح کیفیت مطلوبی ندارد

 • توصیه می کنیم ماشین ریش تراش را از شرکت های سازنده و از برندهای معتبر تهیه کنید.
 • گاهی قیمت پایین تر برخی از دستگاه های اصلاح نشانه بی کیفیت بودن آنهاست. بنابراین برای خرید ماشین ریش تراش کیفیت و عملکرد مناسب را در اولویت قرار دهید.
 1. به ریش تراش فشار زیادی وارد می کنید

اغلب ماشین های اصلاح و ریش تراش دارای یک مانع فیزیکی به شکل فویل یا شانه هستند. وجود این قطعه باعث محافظت از پوست صورتتان هنگام اصلاح خواهد شد. اگر عادت دارید ماشین ریش تراش را خیلی به پوستتان نزدیک می کنید و فشار می دهید، ممکن است حرکت تیغه را با مشکل مواجه کند و در نهایت موها به خوبی تراشیده نشوند. ضمن اینکه چسباندن و وارد کردن فشار بیش از حد به ریش تراش باعث اعمال فشار روی موتور دستگاه شود. بنابراین با این کار طول عمر دستگاه نیز کاهش می یابد.

 • برای رفع این مشکل تنها کاری که باید انجام دهید، این است که ماشین ریش تراش را در فاصله مناسب از پوست صورت و گردنتان قرار دهید.
 1. ماشین اصلاح را به درستی تمیز نکرده اید

یکی از دلایلی که ماشین اصلاح به خوبی موها را نمی تراشد، این است که روی تیغه ها مو، کرک و یا آلودگی تجمع پیدا کرده و به همین دلیل تیغه ها کند شده اند. موها و آلودگی باقی مانده روی تیغه ها مانع حرکت صحیح و تراشیدن موها خواهد شد.

 • پس از هربار استفاده از ماشین ریش تراش سری دستگاه را جدا کرده و تیغه را به خوبی بشویید و خشک کنید.
 • برای تیز ماندن تیغه های ماشین اصلاح بهتر است هر 2 هفته یکبار آنها را به خوبی روغن کاری کنید.
 1. قد موی ریش شما بلند است

اگر مدت زیادی است که ریش هایتان را کوتاه نکرده اید، ممکن است ماشین ریش تراش به درستی موهای شما را نتراشد؛ زیرا ساختار ماشین های اصلاح به شکلی است که ریش های با قد کوتاه را به خوبی اصلاح کنند. بنابراین اگر موهای ریشتان بسیار بلند شده است، نباید از ماشین ریش تراش اصلاح تمیز و یکدستی را انتظار داشته باشید.

قد موی ریش شما بلند است

 • اگر ریش هایتان بلند شده است، بهتر است ابتدا آن ها را کوتاه کنید و سپس از ریش تراش برای اصلاح کامل آن ها استفاده کنید.
 1. از ریش تراش متناسب با پوستتان استفاده نکرده اید

ماشین های ریش تراش یا از نوع فویلی هستند یا از نوع چرخشی، هر کدام از این ماشین های ریش تراش دارای ویژگی های مختلف هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1. ماشین ریش تراش فویلی:

 • از پرکاربردترین ماشین های اصلاح، نوع فویلی است که دارای سری مستطیل شکل و تیغه هایی که با سرعت بالا بالا، پایین، چپ و راست حرکت می کنند و موهای صورت را به خوبی می تراشند و اصلاح می کنند.
 • ماشین ریش تراش فویلی از پوست محافظت می کند و اصلاح را به خوبی انجام می دهد.
 • اما مشکل این نوع ریش تراش انعطاف ناپذیر بودن آن است.
 • اگر موهای ریش شما در جهات مختلف رشد کرده اند، بهتر است از این نوع ریش تراش استفاده نکنید.

2. ماشین ریش تراش چرخشی:

 • این نوع ماشین ریش تراش دارای سری چرخشی است که سه تیغه گرد با دیسک های پر سرعت درون آنها قرار گرفته است.
 • ویژگی برتر ریش تراش های چرخشی این است که انعطاف پذیر هستند و با چرخش در جهات مختلف همه موها را با هر جهت رویش می تراشند.
 • اگر موهای ریش شما ضخیم است و جهت رویش آن ها مشخص نیست، میتوانید از ریش تراش چرخشی استفاده کنید.
 • مشکل ماشین ریش تراش چرخشی این است که ممکن است باعث حساسیت پوست شما شده و یا خیلی دقیق موهایتان را اصلاح نکند.

ماشین ریش تراش چرخشی

برای رفع مشکل نتراشیدن ریش تراش با کجا تماس بگیریم؟

امیدواریم مطالعه این مطلب در عیب یابی و رفع مشکل نتراشیدن ماشین ریش تراش به شما کمک کرده باشد. اگر رفع این مشکل برایتان مقدور نیست، بهتر است تعمیر این دستگاه را به تعمیرکار ماهر در این زمینه بسپارید. مجموعه آی پی امداد یکی از برترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات تعمیر دستگاه های اصلاح، ماشین ریش تراش و موزر در استان تهران است. برای تعمیر ریش تراش توسط تکنسین های آی پی امداد میتوانید دستگاه را به شعب آی پی امداد در سراسر استان تهران تحویل دهید. تا از خدمات در محل خود بهره مند شوید. برای ثبت درخواست حضور تکنسین در محل میتوانید به قسمت ثبت درخواست در سایت مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 تماس بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست