logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت رقیق شدن قهوه اسپرسو

علت رقیق شدن قهوه اسپرسو
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت رقیق شدن قهوه اسپرسو به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

تقریبا همه ی ما عاشق قهوه هستیم و هرروز صبح را با قهوه ای تازه شروع می کنیم و شاید بسیاری از ما ندانیم که میزان استاندارد غلظت اسپرسو چقدر است. در ادامه همراه آی پی امداد باشید تا به علت رقیق شدن قهوه اسپرسو چیست؟ و روش تنظیم غلظت اسپرسو بپردازیم. همچنین در بخش نظرات می توانید نظر خودتان را درباره نحوه درست کردن قهوه برای ما قرار دهید.

خلاصه ای از دلیل رقیق شدن قهوه اسپرسو

کاربران گرامی وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از دلیل رقیق شدن قهوه اسپرسو را مطرح کرده ایم.

میزان استاندارد غلظت اسپرسو چقدر است؟
 • میزان استاندارد غلظت اسپرسو بین 8٪ تا 12٪ است.
دلیل رقیق شدن قهوه اسپرسو چیست؟
 • ریز بودن بیش از حد پودر قهوه
 • کم شدن قدرت دستگاه
 • کم بودن پودر قهوه
نحوه تنظیم غلظت اسپرسو
 • طبق تست صورت گرفته با انکسارسنج، TDC قهوه دم شده بین 1.15٪ تا 1.35٪ می باشد.
 • این عدد برای اسپرسو اصلی بین 8٪ تا 12٪ خواهد بود.

میزان استاندارد غلظت اسپرسو چقدر است؟

همه ی ما اسپرسویی غلیظ دوست داریم و می دانیم که هرچه اسپرسو غلیظ تر باشد، برای برخی از افراد خوشایندتر خواهد بود. میزان غلظت اسپرسو بین 8٪ تا 12٪ است که اگر بتوانید در بین این اعداد یک اسپرسوی خوب درست کنید، قطعا از آن لذت خواهید برد. همچنین برخی از افراد وجود دارند که اسپرسوی رقیق دوست دارند و اسپرسوی رقیق می نوشند.

میزان استاندارد غلظت اسپرسو چقدر است

علت رقیق شدن قهوه اسپرسو چیست؟

تهیه قهوه برای بسیاری از افراد ممکن است دشوار باشد و ممکن است برای تنظیم قدرت اسپرسوی خود دچار مشکل شوند. به عبارت دیگر همانطور که گفته شد، کیفیت اسپرسو را می توان با پودر قهوه استفاده شده و همچنین غلظت نوشیدنی بررسی کرد. در ادامه به بررسی علت رقیق شدن قهوه اسپرسو خواهیم پرداخت:

 1. ریز بودن بیش از حد پودر قهوه
 2. کم شدن قدرت دستگاه
 3. کم بودن پودر قهوه

ریز بودن بیش از حد پودر قهوه

شاید ندانید دمای قهوه چقدر است، در واقع باید بگوییم که وقتی پودر قهوه می‌ خرید و در پرتافیلتر اسپرسو ساز می‌ گذارید، باید پودر را فشار دهید تا حجم آن کم شود و این کار ضربه زدن یا فشار دادن نامیده می شود. پودر قهوه در واقع، چین و چروک یک عملیات آزمایشی در نظر گرفته می شود و شما باید از طریق آزمون و خطا به میزان مناسبی از چین خوردگی دست پیدا کنید. پس از چند بار انجام این کار، به خوبی متوجه خواهید شد که چه مقدار پودر قهوه باید بریزید.

ریز بودن بیش از حد پودر قهوه

کم شدن قدرت دستگاه

مشکل دیگری که می تواند نوشیدنی اسپرسو شما را رقیق کند، مشکل دستگاه اسپرسوساز است. به طور کلی یک دستگاه اسپرسوساز برای تهیه نوشیدنی اسپرسو نیاز به ایجاد فشار بین 9 تا 15 بار دارد. بیشتر ماشین‌ ها این فشار را تولید می‌ کنند، اما از ماشینی به ماشین دیگر متفاوت است و اسپرسوسازها اعداد مختلفی را برای تعیین فشار ارائه می‌ دهند. اسپرسوسازهای خانگی به دلیل قدرت کم، اغلب آب داخل دستگاه را به طور کامل عبور نمی دهند، بنابراین مقداری آب در بالای فیلتر جمع می شود و این می تواند یکی از دلایل خیس شدن قهوه داخل فیلتر باشد.

کم شدن قدرت دستگاه

کم بودن پودر قهوه

یکی دیگر از دلایل خیس کردن قهوه آسیاب شده و آبکی شدن اسپرسو این است که قهوه آسیاب شده کم است. مقدار قهوه آسیاب شده مورد نیاز برای تهیه اسپرسو باید 7-10 گرم باشد. البته لازم به ذکر است که تعیین میزان آن به صورت 100% غیر ممکن است؛ زیرا بستگی به سلیقه افراد دارد.

کم بودن پودر قهوه

روش تنظیم غلظت اسپرسو

پس از بررسی و تحقیق متوجه شدیم که اسپرسو غلیظ تر از قهوه دمی است. حال این سوال پیش می آید که روش تنظیم غلظت اسپرسو چگونه است؟

 • با توجه به محاسبات انجام شده با انکسارسنج، TDC قهوه دم شده چیزی بین 1.15٪ تا 1.35٪ است، در حالی که این عدد برای اسپرسو اصلی بین 8٪ تا 12٪ است.
 • گزینه های مختلفی برای اسپرسو وجود دارد، ممکن است نام لانگو و ریسترتو را شنیده باشید. به زبان ساده، لانگو یک اسپرسو با غلظت کمتر از 8 درصد است. در حالی که این عدد برای یک اسپرسو اصولی ۸٪ تا ۱۲٪ می باشد.
 • در مورد ریستورتو برعکس است و غلیظتر از اسپرسو معمولی است و در واقع با اسپرسویی با درصد بالاتر از 12 درصد سروکار دارید.
 • از طرف دیگر در قهوه‌ های دمی، غلظت کمتر از ۱/۱۵٪ را قهوه‌ ای رقیق و بیشتر از ۱/۳۵٪ را قهوه‌ ای غلیظ به حساب می‌ آورند.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست