logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت داغ شدن ماشین ریش تراش

علت داغ شدن ماشین ریش تراش
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت داغ شدن ماشین ریش تراش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا تا به حال هنگام استفاده از ماشین ریش تراش متوجه شده اید که بیش از حد گرم می شود؟ داغ شدن بیش از حد ریش تراش ممکن است باعث تجربه ناخوشایند از اصلاح صورتتان شود و شما را نگران کرده باشد. در این مقاله تخصصی از آی پی امداد، بررسی علت داغ شدن ماشین ریش تراش می پردازیم. به طور کلی بروز این مشکل می تواند مربوط به کند شدن تیغه ها، عم روغن کاری، مشکلات الکتریکی، استفاده طولانی مدت و … باشد که در این مقاله به بررسی این موارد و راهکارهای رفع آنها پرداخته ایم. اگر ریش تراش شما نیز دچار این مشکل شده است، میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات و یا بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد مطرح کنید و منتظر پاسخ کارشناسان فنی مجموعه باشید.

چرا ماشین ریش تراش داغ میشود؟ 6 علت + راه‌حل

گرم شدن بشی از حد ریش تراش در حین کار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در برخی موارد، نشان دهنده ی مشکل در دستگاه باشد. در ادامه به برخی از علت داغ شدن ماشین ریش تراش و راه حل های آن می پردازم:

 1. استفاده طولانی مدت
 2. ورود ولتاژ نادرست
 3. نقص فنی دستگاه
 4. عدم روغن کاری به موقع
 5. کند شدن تیغه ها
 6. تجمع مو یا آلودگی در تیغه ها

چرا ماشین ریش تراش داغ میشود؟ 6 علت + راه‌حل

گرم کردن ماشین ریش تراش حین کار ممکن است 6 دلیل داشته باشد که در ادامه در مورد آنها توضیح میدهیم.

 1. استفاده طولانی مدت

گرم شدن ریش تراش در حین استفاده طولانی مدت پدیده ای طبیعی است و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر به مدت طولانی از ریش تراش استفاده کنید، موتور آن به دلیل کار زیاد داغ شده و باعث ایجاد گرما می شود. گرم شدن بیش از حد ماشین ریش تراش باعث آسیب دیدگی موتور، مدارها و سیم و کابل ریش تراش خواهد شد. همواره به هنگام کار با ماشین اصلاح خود در بازه های زمانی کوتاه مدت به آن استراحت دهید.

 1. ورود ولتاژ نادرست

اگر ولتاژی به غیر از ولتاژ مناسب وارد دستگاه ریش تراش شود، ممکن است باعث بالا رفتن دمای موتور آن شود. اگر ولتاژ ورودی به ریش تراش بیشتر از حد مجاز باشد، می تواند باعث افزایش جریان الکتریکی و گرم شدن بیش از حد موتور و سایر اجزای الکتریکی شود. ولتاژ غیر مجاز برای ریش تراش خطرناک است و ممکن است به آن آسیب جدی وارد کند.

 • از آداپتور و کابل برق مناسب استفاده کنید که با مشخصات ریش تراش شما مطابقت داشته باشد.
 • از ریش تراش در جایی که نوسانات ولتاژ وجود دارد استفاده نکنید.
 1. نقص فنی دستگاه و مشکلات الکتریکی

برخی از ماشین های ریش تراش هنگام ساخت و مونتاژ دچار نقص فنی می شوند. نقص فنی و یا برخی از مشکلات الکتریکی ماشین ریش تراش باعث داغ شدن آن می گردد. اگر صدای موتور ریش تراش غیرطبیعی به نظر می رسد یا بوی سوختگی به مشام می رسد، احتمالاً موتور دچار مشکل شده است. همچنین ممکن است هریک از اتصالات یا سیم کشی های دستگاه دچار آسیب دیدگی شده و موجب گرم شدن بیش از حد آن شوند.

نقص فنی دستگاه و مشکلات الکتریکی

 • برای بررسی موتور و سایر اجزای الکتریکی دستگاه بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.
 1. عدم روغن کاری به موقع

با توجه به اینکه ماشین ریش تراش دارای قطعات و تیغه های متحرک است، نیاز دارد که هرچند وقت یکبار به خوبی آن را روغن کاری کنید. روغن کاری ماشین ریش تراش از بالا رفتن دمای دستگاه، خوردگی و سایش قطعات نیز جلوگیری می کند. همچنین روغن کاری به محافظت از تیغه ها و فویل ها در برابر سایش و پارگی کمک می کند. اگر ریش تراش به اندازه کافی روغن کاری نشده باشد، تیغه ها و فویل ها سریعتر ساییده می شوند.

 • ریش تراش خود را بعد از هر 5 تا 10 بار استفاده روغن کاری کنید.
 • از روغن مخصوص ریش تراش استفاده کنید.
 1. کند شدن تیغه ها

اگر ماشین ریش تراش شما قدیمی است و مدت هاست از آن استفاده می کنید، احتمال کند شدن تیغه ها به مرور زمان وجود دارد. تیغه های کند شده باعث میشوند که موها به خوبی برداشته نشوند و کاربر مجبور شود تیغه ها را خیلی به صورت نزدیک کند. سایش تیغه ها روی پوست باعث اصطکاک و داغ شدن ماشین ریش تراش میشود.

 • بغا توجه به میزان استفاده شما از ریش تراش، باید هر 12 تا 18 ماه یکبار تیغه ها را تعویض کنید.
 • هنگام اصلاح، از حرکات ملایم و روان استفاده کنید و به ریش تراش فشار زیادی وارد نکنید.
 1. تجمع مو یا آلودگی در تیغه ها

اگر روی تیغه ها مو و آلودگی جمع شده باشد، ممکن است حرکت آنها را دچار مشکل کند. اگر تیغه ها به خوبی حرکت نکنند، به موتور دستگاه فشار وارد شده و داغ میشود. به همین دلیل ریش تراش حین کار داغ می کند. همچنین مو و آلودگی می تواند جریان هوا را در اطراف تیغه ها مسدود کند که باعث می شود گرمای تولید شده توسط موتور به دام افتاده و ریش تراش داغ تر شود.

تجمع مو یا آلودگی در تیغه ها

 • تیغه ها را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید.
 • از برس مخصوص تمیز کردن ریش تراش برای پاک کردن مو و آلودگی از تیغه ها استفاده کنید.

نکات مهم برای جلوگیری از داغ شدن ماشین اصلاح

برای جلوگیری از داغ کردن ماشین ریش تراش، بهتر است نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آنها را خواهیم گفت:

 • برای جلوگیری از کثیف و کند شدن تیغه ها توصیه میشود، پس از هربار استفاده از ماشین ریش تراش به خوبی تیغه ها را تمیز کنید و همه قسمت های داخلی دستگاه را با فرچه مخصوص تمیز کنید.
 • قطعات متحرک و به خصوص تیغه ها را به طور منظم روغن کاری کنید تا از اصطکاک و در نهایت داغ شدن آنها جلوگیری شود.
 • اگر تیغه ها کند شده اند، بهتر است در زمان مناسب آنها را تعویض کنید تا دستگاه عملکرد مناسبی داشته باشد.
 • هیچگاه ماشین ریش تراش را به مدت طولانی روشن نگذارید.
 • برای جلوگیری از داغ شدن ماشین ریش تراش توصیه میشود ولتاژ ورودی را بررسی کنید.
 • اگر تصمیم به تعویض برخی از قطعات یدکی و جانبی ماشین ریش تراش را دارید، باید از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده کنید.

برای رفع مشکل داغ شدن ریش تراش با کجا تماس بگیریم؟

همراهان گرامی آی پی امداد، شما میتوانید رفع مشکل داغ شدن ماشین ریش تراش خود را به تکنسین های آی پی امداد بسپارید تا مشکل دستگاه کاملا رفع شود. برای تعمیرات ریش تراش توسط تکنسین های آی پی امداد میتوانید دستگاه را به مرکز آی پی امداد به صورت حضوری تحویل دهید. اگر امکان تحویل دستگاه را ندارید، میتوانید از تکنسین های آی پی امداد بخواهید در محل شما حضور پیدا کنند و مشکل ماشین ریش تراش را حل کنند. برای ثبت درخواست حضور تکنسین در محل میتوانید به قسمت ثبت درخواست در سایت مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 تماس بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست