logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت اتومات نکردن کارواش خانگی

علت اتومات نکردن کارواش خانگی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت اتومات نکردن کارواش خانگی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

احتمال دارد هنگام استفاده از کارواش خانگی با مشکل اتومات نکردن آن مواجه شوید. کارواش خانگی یک دستگاه کاربردی است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به مراجعه به کارواش‌های عمومی، خودرو، دوچرخه و حتی حیاط منزل خود را به‌راحتی تمیز کنید. اما هنگام کار با این دستگاه، متوجه می شوید که اتومات نمی‌کند. می‌توان گفت دلایل مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مشکلات مکانیکی و هیدرولیکی، ایراد در برق دستگاه و خرابی ترموستات، پمپ یا کنترلرها اشاره کرد. در این مقاله از آی پی امداد، به بررسی علت اتومات نکردن کارواش خانگی و راهکارهای رفع آن، خواهیم پرداخت. چنانچه سوال خاصی دارید، در دیدگاه این مطلب یا بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد عنوان کنید تا متخصصین این مرکز شما را راهنمایی کنند.

چرا کارواش خانگی اتومات نمی کند؟ 5 علت + راه‌حل

قطع و وصل شدن کارواش خانگی یکی از مشکلات رایجی است که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند. این مسئله می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که در ادامه به 5 مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

 1. مشکل در اتصالات برق
 2. ایراد در پمپ
 3. مشکلات مکانیکی
 4. مشکلات هیدرولیکی
 5. خرابی ترموستات و کنترلرها

قطع و وصل شدن کارواش خانگی

در ادامه این مطلب هر کدام از این موارد و دلیل اتومات نکردن کارواش خانگی را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم و راهکارهایی برای رفع آنها بیان می‌کنیم. لازم به ذکر است که این راهکارها در شرایط خاص کاربرد ندارند و نیازمند مهارت و تخصص هستند. در نتیجه بهتر است برای عیب‌یابی دقیق مشکل کارواش خانگی خود از نمایندگی این برند یا افراد متخصص کمک بگیرید.

1. مشکل در اتصالات برق

گاهی اوقات وجود مشکل در اتصالات برق می‌تواند موجب عدم کارکرد صحیح این دستگاه شود. اگر اتصالات برق به‌درستی برقرار نشده یا سیم‌ها شل باشند، ممکن است باعث قطع و وصل شدن مکرر دستگاه شود. همچنین نوسانات در منبع برق می‌تواند باعث عملکرد ناپایدار کارواش خانگی شود.

مشکل در اتصالات برق

راه‌حل:

 • اطمینان حاصل کنید که اتصالات برق به‌درستی و محکم برقرار هستند.

2. ایراد در پمپ

گاهی اوقات وجود مشکل در پمپ کارواش مانع اتومات شدن آن می‌شود. اگر فیلترها یا نازل‌های دستگاه دچار انسداد شوند، جریان آب به‌درستی عبور نمی‌کند و این می‌تواند باعث قطع و وصل شدن پمپ شود. کاهش فشار آب ورودی به دستگاه نیز می‌تواند عملکرد ناپایدار پمپ را به همراه داشته باشد.

ایراد در پمپ

راه‌حل:

 • در صورتی که اتصالات فرسوده یا خراب شده‌اند، آن‌ها را تعویض کنید.
 • نازل‌های جدید معمولاً کارایی بهتری دارند و می‌توانند مشکل را به طور کامل رفع کنند، پس نازل‌ها را عوض کنید.
 • به طور منظم فیلترها و نازل‌ها را بررسی و در صورت نیاز تمیز یا تعویض کنید.

3. مشکلات مکانیکی

شاید دستگاه شما مشکل مکانیکی داشته باشد که این موضوع می‌تواند عملکرد آن را مختل کند و علت اتومات نکردن کارواش خانگی باشد. قطعات داخلی پمپ ممکن است به‌مرور زمان فرسوده شوند و نیاز تعویض یا تعمیر داشته باشند. همچنین وجود هرگونه سایش یا شکستگی در قطعات متحرک می‌تواند منجر به عملکرد ناپایدار آن‌ها شود.

مشکلات مکانیکی

راه‌حل:

 • کارواش خانگی از قطعات داخلی مانند نازل‌ها، پمپ آب، فیلترها و … تشکیل شده است.
 • در صورت ایجاد مشکل در هریک از این قطعات داخلی و مکانیکی کارواش خانگی، این دستگاه اتومات نخواهد کرد.
 • لازم است دستگاه با دقت باز کنید و هریک از این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

4. مشکلات هیدرولیکی

اگر کارواش مشکلات هیدرولیکی داشته باشند، نمی‌تواند به‌خوبی اتومات کند و عملکرد خوبی نخواهد داشت. اگر هوا وارد سیستم هیدرولیکی دستگاه شود، می‌تواند باعث قطع و وصل شدن جریان آب نیز گردد. همچنین نشتی در لوله‌ها یا اتصالات می‌تواند باعث کاهش فشار و عملکرد ناپایدار دستگاه شود.

مشکلات هیدرولیکی

راه‌حل:

 • مطمئن شوید که خروجی آب مناسب است و بسته نشده‌اند.
 • همچنین مهره‌ها و اتصالات داخلی آن را تنظیم کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که فشار آب ورودی به دستگاه، کافی و مناسب است.

5. خرابی ترموستات و کنترلرها

وجود مشکلات ترموستات و کنترلرها مانع دیگری برای اتومات کردن دستگاه کارواش است. اگر ترموستات دستگاه به‌درستی کار نکند، ممکن است دستگاه به طور ناگهانی خاموش شود تا از داغ شدن بیش از حد جلوگیری کند. از طرفی دیگر سوئیچ‌های کنترل ممکن است به دلیل خرابی یا مشکلات الکتریکی باعث قطع و وصل شدن دستگاه شوند.

خرابی ترموستات و کنترلرها

راه‌حل:

 • ترموستات و سایر کنترلرهای دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز تنظیم یا تعویض کنید.

برای رفع مشکل اتومات نکردن کارواش خانگی با کجا تماس بگیریم؟

استفاده از کارواش خانگی می‌تواند عملیات شستشو را برای شما راحت کند. اما گاهی این دستگاه اتومات نمی‌کند. برای حل و تعمیر کارواش خانگی خود در این شرایط باید مشکل آن را از جنبه‌های مختلف بررسی کنید. در این صورت می‌توانید خودتان تعمیر آن را انجام دهید. در این مطلب علت اتومات نکردن کارواش خانگی را مورد بررسی قرار دادیم. با بررسی هریک از این دلایل، می‌توانید مشکل اتومات نکردن آن را حل کنید. در شرایط مشابه می‌توانید با شماره‌های 02158941 یا 02191093903 تماس بگیرید و از متخصصین آی پی امداد درخواست کمک کنید. اگر مشکل دستگاه شما جدی بود، با تعمیر قطعات معیوب یا تعویض آنها مشکل رفع می‌شود. در پایان باید بگوییم که تعمیر و رفع نواقص کارواش از هر نظر به صرفه‌تر از خرید مجدد آن است.

دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست