021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات آبمیوه گیری با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

روش تمیز کردن آبمیوه گیری

روش تمیز کردن آبمیوه گیری
روش تمیز کردن آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

 روش تمیز کردن آبمیوه گیری بسیار حائز اهمیت است چون ارتباط مستقیمی با افزایش طول عمر محصول و بهبود عملکرد دستگاه دارد پس باید به روش درست اقدام به تمیز کردن آب میوه گیری نمود تا از بروز آسیب به دستگاه جلوگیری شود.

هدف ما در این مقاله آموزش کامل تمیز کردن آبمیوه گیری و بررسی نکات مهم در رابطه با نحوه شستشو دستگاه به صورت کامل می می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود سوال و یا پیشنهادی در زمینه روش تمیز کردن آبمیوه گیری میتوانید در انتهای همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ از کارشناسان آی پی امداد پرسش نمایید.

ضرورت تمیز کردن به موقع آبمیوه گیری چیست؟

آبمیوه گیری نیز مانند سایر لوازم برقی خانگی پس از هر بار مصرف لازم است تمیز شود. اما گاهی در تمیز کردن آبمیوه گیری تنبلی میکنیم و این باعث میشود بدنه آبمیوه گیری تغییر رنگ داده و بدتر از آن اینکه باقی مانده و تفاله های میوه ها روی بدنه و داخل دستگاه به مرور زمان کپک میزند. کپک زدن باقی مانده میوه ها در منافذ آبمیوه گیری موجب تولید بوی بد شده و علاوه بر آن سلامتی شما را نیز به خطر می اندازند.

به همین دلیل به شما توصیه میکنیم که روش تمیز کردن آبمیوه گیری را بیاموزید تا همواره آبمیوه ای تازه بدون بوی گندیدگی حاصل از کثیفی دستگاه نوش جان کنید.

آب میوه گیری را چگونه تمیز کنیم؟

با توجه به اینکه تمیز نگه داشتن دستگاه ارتباط مستقیمی با عملکرد مفید دستگاه دارد پس باید به این موضوع دقت کرد.

 • به یاد داشته باشید که خیلی راحت می توانید بعد از هر بار استفاده از دستگاه آبمیوه گیری با استفاده از فرچه های کوچک و مخصوصی که معمولاً در لوازم و ملزومات جانبی دستگاه وجود دارد، اقدام به تمیز کردن بدنه و قسمت های حساس دستگاه کنید .
 • با توجه به اینکه امکان شستن تمام بخش های دستگاه با اب وجود ندارد و فقط باید بخش های جدا شدنی با اب شسته شوند به همین دلیل باید با استفاده از فرچه مخصوص و دستمال نم دار اقدام به تمیز کردن سایر قسمت های آب میوه گیری گردد.
 • می‌توانید بخش توری دستگاه را به صورت مستقیم با اب شستشو دهید.
 • در واقع تمام قطعات جدشدنی غیر از بدنه اصلی قابل شستشو با اب سرد می باشد و فقط باید از تماس با موتور و بدنه اصلی جلوگیری کرد چون باعث بروز مشکل در دستگاه و سوختن موتور می گردد.

با ادامه مقاله روش تمیز کردن آبمیوه گیری در آی پی امداد همراه باشید.

هنگام شستشو آبمیوه گیری باید به چه مواردی دقت کنیم؟

در هنگام شستشو آبمیوه گیری باید به موارد مهمی توجه کنید که در صورت عدم رعایت آن ها ممکن است موجب بروز مشکلات بسیاری شود.

 • از تماس موتور دستگاه با آب به صورت حتمی خودداری نمایید چون می تواند باعث سوختگی موتور شود.
 • قسمت های جدا شدنی دستگاه را می توانید به صورت مستقیم با آب سرد شستشو دهید
 • با استفاده از فرچه های های بسیار کوچک و مخصوص که در بخش لوازم جانبی آبمیوه گیری وجود دارد می توانید بخش‌های مختلف دستگاه را به صورت کامل تمیز نمایید در این حالت به مرور زمان امکان بروز رسوب ناشی از تفاله میوه جات وجود ندارد و این مورد بسیار حائز اهمیت است.
 • تمیز نمودن فیلتر آبمیوه گیری بسیار حائز اهمیت است و باید به دقت انجام شود چون مسدود بودن بخش صافی و یا فیلتر می‌تواند به مرور زمان باعث رسیدن آسیب به موتور دستگاه شود.
 • استفاده از شوینده هایی مانند تینر و یا مواد شیمیایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و فقط شستشو با آب سال سرد کافی است.

هنگام تمیز کردن آبمیوه گیری قطعاتی که جدا میشوند را از دستگاه باز کنید و جدا گانه بشویید!

 • به هیچ عنوان قطعات جدا شده آبمیوه گیری را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
 • می توانید قطعت جداشدنی دستگاه همانند درپوش و ظرف تفاله و… را به صورت مستقیم با آب شستشو داده و بعد از خشک شدن در محل مخصوص خود نصب نمایید، در واقع به هیچ عنوان نباید قطعات شسته شده و خیس را بر روی دستگاه نصب کرد چون خیس بودن قطعات و احتمال تماس قطرات اب با بخش های حساس دستگاه میتواند باعث آسیب رسیدن به اب میوه گیری شود.
 • به هیچ عنوان نباید برای تمیز کردن آبمیوه گیری آن را به صورت کامل درون آب قرار دهید.
 • در برخی مواقع مشاهده می شود که لکه هایی از آب میوه ها بر روی دستگاه وجود دارد که در این حالت می توانید با استفاده از یک پارچه نمدار اقدام به تمیز کردن دستگاه نمایید.

شست و شوی آبمیوه گیری صنعتی  چگونه انجام میشود؟

یکی از ضروری ترین موارد در حفظ بهداشت دستگاه آبمیوه گیری صنعتی تمیز کردن منظم این دستگاه می باشد.  در واقع روش شستشو  ارتباط مستقیمی با طول عمر محصول دارد و به هیچ عنوان نباید موتور دستگاه با آب تماس پیدا کند.  با توجه به اینکه این مدل از آبمیوه گیری ها به گونه ای طراحی شده اند که در بازه زمانی کوتاه می تواند حجم زیادی از اب  میوه را بگیرد و معمولاً ظرف تفاله و بخش آب و دهانه ورودی از هم جدا هستند به همین دلیل شستشوی این دستگاه ها کار دشواری نیست.

مشتریان عزیز برای شستشو آبمیوه گیری صنعتی نیز باید به مواردی دقت نمایید که در لیست زیر مهم ترین موارد بیان شده است:

 • ابتدا باید قطعات و قسمتهای جداشدنی را از هم جدا کرده و اقدام به شستشو با آب نمایید.
 • از شستن بخش موتور به صورت جدی خودداری نمایید.
 • بهتر است محفظه نگهدارنده را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید و اقدام به شستشو نکنید.
 • هنگان شستشو تیغ های اب میوه گیری دقت نمایید چون میتواند باعث زخمی شدنتان شود.
 • بعد از شستن قطعات جدا شده باید منتظر بمانیی تا خشک شوند و بعد از آن اقدام به نصب کنید.

چگونه تغییر رنگ به وجود آمده در آب میوه گیری را از بین ببریم؟

به احتمال زیاد شما نیز به مرور زمان و استفاده از مکرر از آب‌میوه‌گیری مشاهده تغییر رنگ جزئی در بخش های پلاستیکی دستگاه شده اید، که دلیل این امر استفاده از میوه های مختلف با رنگهای گوناگون می باشد که به مرور زمان ممکن است باعث تغییر رنگ شود.

برای از بین بردن این تغییر رنگ به وجود امده دو روش ساده وجود دارد:

 • روش اول این میباشد که کمی آب را با مقداری بسیار کم وایتکس محلول مخلوط کرده و اقدام به شستشو نمایید.
 • روش دوم نیز کمی مشابه با روش اول است در این روش شستشو باید نصف لیوان مایع سفید کننده را با یک چهارم جوش شیرین و چهار فنجان آب گرم مخلوط نمایید و با استفاده از اسفنج بخش های پلاستیکی دستگاه را که به دلیل استفاده مکرر در طول زمان باعث تغییر رنگ شدن را می توانید پاک کنید.

لازم به ذکر است که خیس کردن قطعاتی که تغییر رنگ داده‌اند به مدت ۱۰ دقیقه با این محلول می‌تواند باعث تمیزتر شدن دستگاه شود.

خلاصه و نتیجه گیری مقاله نحوه شستشو صحیح آب میوه گیری

همان گونه که توضیح داده شد تمیز کردن آب میوه گیری کار دشواری نیست و خیلی راحت میتوان با جدا کردن قطعات اقدام به شستشو با استفاده از آب سرد نمود. فقط باید بدنه اصلی با اب به صورت مستقیم تماس پیدا نکند و برای از بین بردن لکه های موجود بر روی بدنه نیز میتوان از پارچه نم دار استفاده کرد. هم چنین به هیچ عنوان نباید موتور دستگاه با اب تماس پیدا کند چون باعث سوختگی موتور آب میوه گیری می گردد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست