راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش

راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش

آموزش و دفترچه راهنمای استفاده از لباسشویی آزمایش

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی آزمایش

در مقاله راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش به دفترچه فارسی ، راهنمای برنامه های شستشو ، نحوه تمیز کردن لباسشویی آزمایش و موارد استفاده درست از آن میپردازیم ( با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید . )

آموزش و دفترچه راهنمای استفاده از لباسشویی آزمایش
آموزش و دفترچه راهنمای استفاده از لباسشویی آزمایش

راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش : استفاده درست و بهینه از هر وسیله باعث عمر طولانی آن دستگاه می شود ، در این مقاله راهنمای استفاده صحیح از ماشین لباسشویی آزمایش تهیه گردیده است تا با استفاده صحیح بتوانید زمان بیشتری از کارکرد با کیفیت ماشین برخوردار گردید.

توجه : شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی آزمایش میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات آزمایش بهره مند شوید .

دفترچه فارسی راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش

نحوه ی کارکرد دکمه های پنل ماشین لباسشویی آزمایش

در راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش به توضیح دکمه های پنل آن میپردازیم :

دکمه هایی بر روی پانل ماشین لباسشویی آزمایش تعبیه شده است که می توانید از طریق آگاهی از کارکرد هر دکمه ، برنامه مناسب شستشوی ماشین لباسشویی را انتخاب کنید ، عملکرد هر دکمه مطابق با اسم آن قابل تنظیم است

 • Pre Wash : این دکمه جهت شستشوی لباس هایی که کثیفی زیادی دارند و نیاز به شستشوی بیشتری جهت تمیز شدن دارند تعبیه شده است و به نام پیش شستشو معروف است .
 • Medic Rinse: عملکرد این دکمه که بر روی پانل شستشو تعبیه شده است برای لباس هایی که نیاز به آبکشی بیشتری دارند تا پاک شوند مناسب است.
 • Intensive: این دکمه برای لباس هایی مناسب است که نیاز به شستشوی بیشتری جهت تمیز شدن دارند ، در این برنامه عملکرد شستشو زمان بیشتری را نیاز دارد ( در صورتی که لباس ها به هر دلیلی دچار کثیفی مضاعف بر شستشوی روزانه شده اند این دکمه راه حل مشکل شما برای پاک کردن لباس های کثیف است )
 • Easy Iron: این دکمه برای کاهش چروک در هنگام شستشوی البسه تعبیه شده است ، در صورتی که زمان برای اتوکشی لباس پس از شستشو ندارید یا برای شستشوی کت و شلوارتان که معمولا هزینه اتوشویی آن بالاست می توانید از این آپشن تعبیه شده استفاده کنید .
 • Eco Bubble: در این آپشن ین قابلیت در برخی مدل های جدیدتر ماشین لباسشویی وجود دارد و به صورت پیشفرض فعال است. این قابلیت بالشت کف ایجاد می کند و باعث تمیزی بیشتر و مراقبت بهتر از پارچه شما می شود.
 • Time Delay: در این دکمه که به تاخیر شستشو معروف است به شما اجازه می دهد تا آغاز به کارکرد شستشوی ماشین لباسشویی را به تاخیر بیاندازید و زمان مورد نظر خود را ارائه دهید که معمولا با چند بار فشردن این دکمه قابل تنظیم است .
 • پنل قفل کودک بسیار مناسب کسانی است که کودکی در خانه دارند و به دلیل کنجکاوی کودک ممکن است با دست کاری دکمه ها و پنل ماشین لباسشویی دچار اختلال در کارکرد شستشو شود بنابراین با این دکمه می توانید پنل دکمه ها را قفل کنید تا کودک در تغییر برنامه های شستشو ناتوان گردد ، بافشردن دکمه هایTemp و  Rinse می توانید قفل کودک را فعال کنید و با خیالی آسوده اجازه دهید ماشین لباسشویی به فعالیت شستشو بپردازد و خللی در کارکرد آن ایجاد نگردد .

 

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی آزمایش

در مقاله راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش به برنامه های شستشوی آن میپردازیم :

برای این که بتوانید برنامه ای مناسب با لباس و شستشوی مورد نظرتان را انتخاب کنید نیازمند آگاهی از کارکرد ماشین لباسشویی در برنامه های متنوع تعبیه شده در ماشین باشید .

 • Baby Care: این برنامه همانطور که از نام آن پیداست برای مراقبت از پوست کودک دلبندتان تعبیه شده است ، در این برنامه دما و زمان آبکشی بالاتر است تا بتوانید لباس های کودک را عاری از هرگونه پودر و مواد شیمیایی به کار رفته در پودر شستشو انجام دهد ، با این آپشن شستشو طبق استانداردهایی برای مراقبت از پوست حساس کودکان انجام می گردد .
 • Cotton: این برنامه را می توانید برای شستشوی روزانه انتخاب کنید در صورتی که لباس ها سطح کثیفی کمی دارند برای شستشوی پارچه های نخی و لباس های زیر و حوله ها نیز این برنامه مناسب می باشد
 • Handwash: در این برنامه تعبیه شده در ماشین لباسشویی ، شستشوی سبکی ارائه می گردد، اسم این برنامه شستشوی دستی است بنابراین مناسب لباس هایی است که در راهنمای شستشوی آن ها شسشتوی دستی ثبت گردیده ، این برنامه مناسب لباس های کثیف و پاک کردن لکه های موجود روی لباس نیست زیرا چرخه شستشو سنگین نیست و قارد به تمیز کردن این موارد نمی باشد
 • Quick 30: این برنامه مناسب کسانی است که نیاز به شستشوی سریع البسه دارند و می تواند لباس های کثیف را سریع تمیز کند ، زمان مورد نیاز برای شستشوی لباس ها در این برنامه نیم ساعت می باشد .
 • Spin: برنامه ای برای خشک کردن لباس های مرطوب است ، با انتخاب این برنامه می توانید درجه خشکی را نیز تعیین کنید .
 • Wool: این برنامه برای شستشوی لباس های ضخیم مانند پشمی و بافتنی مورد استفاده قرار می گیرد و شستشوی سبکی را انجام می دهد تا اسیبی به بافت لباس نرساند در صورت مکث نگران خرابی ماشین نشوید و هم چنین برای شستشو در این برنامه نیازی به پودر شستشوی بیشتری نیست .

قسمت محفظه جاپودری که باید پودر ماشین لباسشویی آزمایش را قبل از شستشو در این محفظه قرار داد ، در حین کاکرد ماشین محفظه را به هیچ عنوان باز نکنید ، قسمت اول محفظه جاپودری برای شستشوی مقدماتی تعبیه شده است و قسمت دوم برای شستشوی اصلی ماشین لباسشویی می باشد و قسمت سوم جاپودری برای قرار دادن مواد نرم کننده شستشو می باشد ( برای شستشوی مقدماتی نصف پودری که برای شستشوی اصلی نیاز است را در جاپودری بریزید و حتما از پورهای شستشوی استاندارد در ماشین لباسشویی استفاده کنید تا پودر لباس ها را تمیز بشوید و هم چنین در جاپودری انباشته نشود )

 

چگونه ماشین لباسشویی آزمایش را تمیز کنیم ؟

اینکه چگونه لباسشویی آزمایش خود را تمیز نمایید در مقاله راهنمای ماشین لباسشویی آزمایش آورده ایم ، بنابراین با دقت و آرامش به خواندن ادامه دهید .

باز کردن درب ماشین لباسشویی آزمایش پس از هربار مصرف باعث خروج رطوبت حاصل از دمای بالای محفظه داخلی پس از شستشو می شود و از ایجاد میکروب ها در این فضا جلوگیری می کند .

لباس های داخل ماشین لباسشویی را پس از هر بار شستشو سریعا خارج کنید ، این کار هم از بوی بد جلوگیری می کند هم از البسه حفاظت می کند.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آزمایش را مرتبا تمیز و خشک کنید زیرا این قسمت محلی مناسب برای تولید انواع میکروب ها و جرم ها است .

برای حفاظت از فیلتر ماشین لباسشویی که قسمت بسیار مهمی در ماشین لباسشویی است مرتبا آن را تمیز کنید در این قسمت معمولا کثیفی ها ی باقی مانده از لباس ها گیر می کند و باعث مشکلاتی در شستشو می شود .

 

موارد استفاده درست از ماشین لباسشویی آزمایش

در صورت استفاده درست از ماشین لباسشویی آزمایش می توانید طول عمر و کارایی ماشین را افزایش دهید ، نکاتی در ذیل برای آگاهی از طرز استفاده صحیح از ماشین لباسشویی آزمایش آمده است :

 • نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد محل قرار گیری ماشین لباسشویی است ، ماشین را در محل قرار گیری تراز کنید تا در هنگام کارکرد ایجاد لرزش و صدا نکند ، هم چنین عملکرد شستشو را با کیفیت بهتری انجام دهد ، هرگز ماشین لباسشویی را در محل بسته قرار ندهید مانند حمام که در این مکان تولید میکروب در ماشین بسیار راحت تر ایجاد می شود و باعث ایجاد حساسیت هایی برای شما می گردد ، بهترین محل آشپزخانه است .
 • برای شستشوی لباس زیر از ماشین لباسشویی استفاده نکنید ، زیرا باعث می شود آلودگی دیگر البسه تکثیر یابد و در لباس زیر نفوذ کند و باعث ایجاد بیماری های عفونی در بدن شما گردد .
 • آلودگی و کثیفی های موجود در لباس هایتان باعث انتقال این کثیفی ها به ماشین و سایر البسه می باشد ، در صورتی که لباس و کفش های تان کثیف و خاکی هستند و فرصت تمیز کردن آن ها را ندارید این کار را به زمان دیگری موکول کنید ، ابتدا خاک و گل های موجود را از بین ببرید و سپس البسه را در ماشین برای شستشو قرار دهید در این صورت هم از ماشین لباسشویی محافظت کرده اید و هم از موجبات انتقال میکروب ها جلوگیری کرده اید .
 • هر ماشین لباسشویی بسته به مدل آن دارای ظرفیت لباس محدودی است ، بنابراین هرگز بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار ندهید تا آسیبی به ماشین وارد نکنید .

توجه : شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی برندهای دیگر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 دیدگاه

 • جواد علی نیا

  عالیه… خيلی راضیم ازش! هم بسیار زیبا و هم کاراییه عاای داره… فقط ممنون میشم یک توضیحات کاملی از طریقه نصبش درج کنید در اینجا که ما بتونیم تو جابجایی و نقل مکان خودمون نصبش کنیم و هزینه دوباره ندیم واس نصبش… با سپاس

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.