021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی حایر با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی حایر

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی حایر
راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ممکن است زمانی که برای خرید یک ماشین ظرفشویی اقدام می کنید، در بین برندهای ماشین ظرفشویی با برند حایر نیز برخورد کنید که یکی از برندهای خوب لوازم خانگی و مخصوصا ماشین های ظرفشویی است. اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از این برند نموده اید، می توانید در ادامه با راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی حایر دسترسی ندارید، می توانید به کمک تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی حایر استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی حایر

اتنخاب محل درست برای قرار دادن ماشین ظرفشویی حایر همواره یکی از سوالات همیشگی خریداران این محصول می باشد. این مساله انتخاب بسیار مهمی است؛ زیرا در واقع شما با این کار بر نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی خود تاثیر می گذارید و این بخش یکی از مهمترین بخش های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر می باشد. برای اطلاع از این محل در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

 • یکدست بودن سطح زیرین ماشین ظرفشویی همواره یکی از نکات قابل توجه در هنگام انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی حایر می باشد.
 • در صورت وجود پستی و بلندی در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی خود حتما اقدام به یکدست نمودن آن نمایید.
 • به دلیل وجود شیرهای تخلیه و آب باید دستگاه شما در نزدیکی شیر آب و چاه فاضلاب مکان شما باشد تا از استفاده از شلنگ های خیلی طولانی جلوگیری نمایید.
 • بهتر است این مکان در نزدیکی پریز برق نیز باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی حایر در راهنمای فارسی

تراز نمودن وسایل آشپزخانه به منظور کارکرد بهتر در این وسایل انجام می گردد و همچنین موجب افزایش طول عمر دستگاه و وارد نشدن آسیب به ظروف شکستنی دور آن نیز می گردد و در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر نیز به اهمیت این مرحله اشاره شده است. در ادامه به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی حایر در راهنمای فارسی می پردازیم:

 • یکی از اصلی ترین دلایل تراز نمودن ماشین ظرفشویی حایر در راهنمای فارسی به دلیل بی صدا کارکردن آن می باشد. اگر به دنبال یک کارکرد آرام و بدون صدا در ماشین ظرفشویی خود هستید، بهتر است به این مرحله توجه ویژه ای داشته باشید.
 • ماشین ظرفشویی در قسمت پایه های جلویی خود دارای پیچ های تنظیم تراز می باشد.
 • شما باید هر پایه را به صورت جداگانه تظیم نمایید. پس از آن برای تنظیم پیچ های پشتی باید قسمت پشتی ماشین ظرفشویی خود را کمی بلند کنید و پیچ های آن را تنظیم نمایید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی حایر در راهنمای فارسی

بعد از قرار دادن ماشین ظرفشویی در محل مناسب و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی این دستگاه می رسد. به این منظور شما باید مراحل زیر که طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر است را انجام دهید:

 • در ابتدا اقدام به جدا کردن پلاستیک های قطعات مختلف ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • پس از آن باید قفسه های این دستگاه را در محل خود در درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • و برای آب ورودی شیر آب و برای تخلیه شلنگ تخلیه را در محل خود نصب نمایید.
 • بعد از این مرحله به کمک یک محافظ دستگاه خود را به برق متصل نمایید تا از وارد شدن خسارات برقی به دستگاه خود جلوگیری کنید و مراحل راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی حایر در راهنمای فارسی را به درستی انجام داده باشید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی حایر

قطعا اطلاع از معنای دقیق و کارکرد هرکدام از دکمه های ماشین ظرفشویی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از تمام امکانات دستگاه خود استفاده نمایید. در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی حایر می پردازیم:

 • از سمت چپ اولین دکمه ای که در نوار بالایی ماشین ظرفشویی خود مشاهده می کنید، دکمه power است که برای خاموش و روشن شدن دستگاه از آن استفاده می گردد.
 • دکمه بعدی normal است که برای شستشوی استاندارد ظروف استفاده می شود.
 • دکمه بعدی heavy می باشد که برای استفاده در مواقع چربی زیاد ظروف شما مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دکمه بعدی rinse only به معنای شستشوی تنها و بدون خشک کردن است.
 • دکمه بعدی دکمه dry به معنای خشک کردن ظروف است.
 • در انتهای این نوار شما شاهد وجود دکمه reset برای از سرگیری فعالیت های ماشین ظرفشویی خود برای زمان مواجه با خطا هستید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی حایر

تعمیر کردن و پرداخت هزینه های زیاد برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی برای هیچ کس خوشایند نیست. از این رو باید به مسائل و راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی حایر خود دقت کافی داشته باشید. در ادامه نکات مهمی در مورد این موضوع را برای شما آورده ایم:

 • قطعا رعایت الگوی مناسب استفاده از ماشین ظرفشویی حایر یکی از این راه ها می باشد. همچنین بهتر است از قسمت های شلنگ ماشین ظرفشویی خود نیز غافل نشوید و از تخلیه درست آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • همچنین همانطور که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر به آن اشاره شده است، رعایت کردن اصول این دفترچه در هنگام حمل و نقل و نصب می تواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی حایر

ماشین های ظرفشویی برای شستشوی بهتر ظروف باید طبق دستورالعمل های درست راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر مورد استفاده قرار بگیرند تا هم منجر به شستشوی بهتر شوند و هم به ماشین ظرفشویی شما فشار وارد نگردد. به این منظور می توانید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 • در ابتدا اقدام به چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی به صورت درست و اصولی نمایید.
 • پس از آن بهتر است قاشق و چنگال ها را نیز در محل مناسب خود قرار دهید.
 • قرص شستشو را در جایگاه خود بگذارید.
 • پس از انجام این مراحل برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی باید دکمه power دستگاه را فشار دهید. در این زمان ماشین ظرفشویی شما شروع به کار خواهد کرد.
 • اگر می خواهید ماشین ظرفشویی ظرف های شما را خشک هم کند، باید دکمه dry را نیز فشار دهید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی حایر

گاهی در هنگام کارکرد ماشین ظرفشویی شما متوجه دیرتر کار کردن و یا بد کار کردن ماشین ظرفشویی خود می شوید که به این منظور باید دستگاه خود را ریست نمایید. شما می توانید با انجام مراحل زیر به راحتی از نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی حایر مطلع شوید:

 • برای این کار طبق توضیحات دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر تنها کافی است اقدام به فشردن دکمه ریست از کنترل پنل ماشین ظرفشویی حایر نمایید و آن را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی حایر

با توجه به نوع کارکرد و ماهیت ماشین ظرفشویی که به منظور نظافت طراحی شده است، شما نباید از نظافت قطعات بیرونی و بدنه آن غافل شوید. به این منظور با استفاده از نکات راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر می توانید برای تمیز کردن این دستگاه اقدام نمایید:

 • برای این کار در ابتدا اقدام به خالی کردن ماشین ظرفشویی خود به طور کامل نمایید.
 • پس از آن قفسه های ماشین ظرفشویی را نیز بیرون آورده و به کمک آب گرم و یک ماده شوینده شست و شو دهید. اگر این قفسه ها به میزان زیادی چرب بودند، می توانید آنها را 2 ساعت در آب داغ گذاشته و سپس شستشو دهید.
 • می توانید برای شستشوی قسمت آبپاش ماشین ظرفشویی آن را با آب بشویید.
 • برای تمیز کردن بدنه در صورت رنگی بودن بدنه ماشین ظرفشویی، شما می توانید از آب ولرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • اگر بدنه ماشین ظرفشویی شما از جنس استیل است، می توانید برای تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی حایراز یک دستمال نرم و مایع پاک کننده سطوح کمک بگیرید.
 • بهتر است سینی کف ماشین ظرفشویی را نیز به آرامی بیرون بیاورید و با آب داغ و یک ماده شوینده قوی اقدام به شستن آن نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی حایر در هنگام اثاث کشی

نحوه جابه جا کردن ماشین ظرفشویی یکی از مسائلی است که باید به آن دقت بسیاری داشته باشید تا با پرداخت هزینه های زیاد برای تعمیر و تعویض قطعات آن مواجه نگردید. به این قسمت در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر نیز توجه زیادی شده است. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم:

 • بهتر است برای این کار اقدام به بیرون آوردن قفسه ها و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • برای جا به جا کردن ماشین ظرفشویی حایر در هنگام اثاث کشی بهتر است برای حرکت در سطوح صاف آن را روی یک پایه چرخ دار قرار دهید.
 • بهتر است برای جلوگیری از خط افتادن روی یخچال خود دور آن را با وسیله ای مثل پتوی نرم بپوشانید.
 • همچنین در نظر داشته باشید که ماشین ظرفشویی را در همه جهات نچرخانید و از قرار دادن اجسام سنگین روی آن جلوگیری نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی حایر

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر برای این هدف طراحی و در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد تا استفاده از آن به بهبود کارایی و افزایش رضایتمندی از ماشین ظرفشویی شما منجر شود. همچنین در نظر داشته باشید با استفاده از مقاله بالا می توانید از همه قسمت های ماشین ظرفشویی حایر خود به صورت درست و اصولی استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی حایر بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی حایر چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی حایر را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی حایر خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی حایر با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی حایر به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست