راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک

راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک

دفترچه آموزش راهنمای استفاده از ماشین ظرفشوی جنرال الکتریک

راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک یا همان دفترچه آموزش راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک را برای شما عزیزان شرح داده ایم تا چنانچه نیازمند تعمیر ظرفشویی جنرال الکتریک شدید با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک بهره مند شوید . در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به دستورالعمل ایمنی استفاده ، نصب و نگهداری ، موارد غیر قابل شستشو ، نحوه کار با پنل و ر آنچه نیاز است شما درباره ظرفشویی جنرال الکتریک بدانید را برای شما عزیزان شرح داده ایم .

راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک

دستورالعمل ایمنی استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به دستورالعمل ایمنی استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

هشدار!

برای امنیت شما، اطلاعات در این دفترچه راهنما باید دنبال شود تا ریسک آتش سوزی، انفجار، شوک الکتریکی را کاهش دهد و از آسیب، صدمات شخصی، یا مرگ جلوگیری کند.

هشدار! ایمنی آبگرمکن

تحت شرایط خاص، گاز هیدروژن ممکن است در یک آبگرمکن تولید شود که برای دو یا چند هفته استفاده نشده است. گاز هیدروژن قابل انفجار است.

اگر آب گرم برای دو یا چند هفته مورد استفاده قرار نگرفته باشد، با روشن کردن تمام شیرهای آب گرم  و و اجازه دادن به آنها تا اینکه تا چند دقیقه در حرکت باشند، از احتمال آسیب دیدن یا صدمه دیدن آنها جلوگیری کنید. قبل از استفاده از هر وسیله الکتریکی متصل به سیستم آب گرم، این کار را انجام دهید. این روش ساده به هر نوع گاز هیدروژنی ساخته شده اجازه می دهد فرار کند. از آنجا که گاز هیدروژن قابل اشتعال است، سیگار نکشید، از یک شعله باز استفاده کنید یا از تجهیزات در طول این فرآیند استفاده کنید.

نصب و نگهداری مناسب ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به نصب و نگهداری مناسب از ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک باید مطابق دستورالعمل نصب قبل از استفاده، به درستی نصب شود و سپس از آن استفاده شود. اگر شما دستورالعمل نصب ظرفشویی جنرال الکتریک را دریافت نکنید، شما می توانید یک دستورالعمل نصب ظرفشویی جنرال الکتریک را در وب سایت GEAppliances.com دریافت کنید.

ماشین ظرفشویی / لوازم خانگی را به یک فلز زمین شده وصل کنید ، سیستم سیم کشی دائمی؛ یا هادی تجهیزات زمین شده را با مدار هادی ها اجرا کنید و به تجهیزات ترمینال زمین شده را اتصال دهید.

اتصال نامناسب هادی تجهیزات زمین شده می تواند منجر به خطر شوک الکتریکی شود. با تعمیرگاه مجاز ظرفشویی جنرال الکتریک یا نمایندگی خدمات ظرفشویی جنرال الکتریک چک کنید، اگر شما شک دارید که آیا دستگاه به درستی به زمین متصل شده است یا نه؟

تجهیزات از هم جدا شده را مرتب کنید.

تلاش نکنید بخشی از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک را تعمیر یا جایگزین کنید، مگر اینکه به طور خاص در این دفترچه راهنما توصیه شده باشد. برای تمام خدمات دیگر با سرویس کار جهت تعمیر در محل یا تعمیر در منزل تماس بگیرید.

برای کاهش احتمال شوک الکتریکی، دستگاه را قبل از هر گونه تلاش برای تعمیر و نگهداری از منبع تغذیه جدا کنید.

هشدار: برای جلوگیری از آسیب جزئی یا صدمه به دارایی ها

ظروفی که در حالت ضد باکتری شسته می شوند، اگر این حالت در دسترس باشد، ممکن است برای لمس کردن، ظروف داغ  باشند. قبل از دست زدن مراقب باشید که تماس مستقیم با ظرفها نداشته باشید و اجازه دهید پس از اتمام شستشو چند دقیقه سپری شود و بعد درب ظرفشویی جنرال الکتریک را باز کنید.

استفاده از مواد شوینده ای که به طور خاص برای ظرفشویی جنرال الکتریک طراحی نشده است ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک را پر از کف صابون خواهد کرد. در انتخاب پودر یا قرص ظرفشویی دقت کنید که مخصوص ماشین ظرفشویی باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما به یک کلید دیواری متصل است، مطمئن شوید که سوئیچ در اولویت استفاده است.

در آن دسته از ماشین ظرفشویی های جنرال الکتریک که کنترل الکترونیکی دارند، اگر شما به نوبه خود انتخاب می کنید که کلید دیواری را بین چرخه های شستشو خاموش کنید، اجازه دهید

5-10 ثانیه پس از روشن کردن سوئیچ قبل از لمس روشن / خاموش تا اجازه دهید به اینکه کنترل راه اندازی مجدد شود.

موارد غیر قابل شستشو در ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به موارد غیر قابل شستشو ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

قطعاتی مانند فیلتر الکترونیکی تصفیه کننده هوا، فیلتر کوره ای و قلم مو های نقاشی تان را در ماشین ظرفشویی خود شستشو نکنید. شستشوی این موارد در ظرفشویی می تواند منجر به آسیب به ماشین ظرفشویی و تغییر رنگ ظرفشویی جنرال الکتریک یا رنگ پس دادن این موارد به قطعات ظرفشویی یا زنگ زدگی آهن ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک شود.

نظارت بر کودکان توسط بزرگسالان و والدین آنها هنگام استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به نظارت از کودکان در استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

نظارت دقیق  بر روی استفاده کودکان از ظرفشویی یا نزدیک شدن آنها به ظرفشویی جنرال الکتریک لازم است.

عدم تماس اقلام پلاستیکی با المنت حرارتی در استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک

بار سبک، اقلام پلاستیکی، را در ظرفشویی جنرال الکتریک در قفسه های بالایی طوری قرار دهید که آنها نیفتند زیرا در صورتی که بیفتند و به طبقات پایینی برسند، آنها ممکن است با المنت حرارتی تماس برقرار کنند و آسیب ببینند.

درباره کنترل پنل ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به نحوه کار با کنترل پنل ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

شما می توانید شماره مدل ظرفشویی جنرال الکتریک خود را بر روی دیوار وان در داخل درب بیابید. ممکن است که همه ویژگی هایی ظاهری و فنی ظرفشویی های جنرال الکتریک طبق این راهنما نباشد و ویژگی ها و ظاهر ظرفشویی ها وابسته به مدل انتخابی شما متفاوت باشد.

راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک
پنل ظرفشویی جنرال الکتریک

تنظیمات کنترلی ظرفشویی جنرال الکتریک

در مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک به تنظیمات کنترلی ظرفشویی جنرال الکتریک میپردازیم .

 • چرخه های شستشو

شستشو سنگین یا heavy wash:

برای ظروف و یا وسایل آشپزخانه خیلی کثیف و یا قوری یا کتری که روی آن را خاک خشک شده یا پخته شده گرفته باشد. ظروف روزانه ممکن است این برنامه شستشو را شامل شود. این چرخه غذاهای باقیمانده روی ظروف را حذف نخواهد کرد.

 • ذخیره کننده انرژی یا :ENERGY SAVER

برای ظروف و وسایل نقره ای که از قبل یا به آرامی شستشو داده شده اند.

 • شستشو نرمال یا :WASH OF NORMAL

برای بارهای روزمر از ظروف، لیوان و وسایل آشپزی که مقدار کثیفی متوسطی دارند و از قبل شستشو داده نشده اند.

توجه: بسیاری از ظروف کثیفی و گرد و خاک کم تری نسبت به حالت نرمال دارند. انتخاب یک چرخه غیر از "شستشو نرمال" می تواند انرژی و آب را ذخیره می کند.

 • شستشو سبک یا :WASH LIGHT

برای ظروفی که مقدار کثیفی کم تری دارند برای صرفه جویی در انرژی آب و برق می توان از این حالت استفاده نمود.

چینی های کریستالی یا ظروف شیشه ای :CRYSTAL CHINA برای ظروف شیشه ای با مقدار خاک و کثیفی کم بسیار مناسب است. ظروف کریستالی را حتماً باید با این برنامه شست زیرا در درجه حرارت بالاتر می شکنند و خرد می شوند.

 • آبکشی تنها یا :RINSE ONLY

برای آبکشی بارهای جزئی که بعدا شسته خواهند شد. از مواد شوینده استفاده نکنید.

آپشن های ظرفشویی جنرال الکتریک

1-خشک کردن با درجه حرارت بالا یا :HEATED DRY

المنت گرما را برای سریع خشک کردن روشن کنید. این گزینه زمان چرخه شستشوی شما را افزایش می دهد. در چرخه "Rinse Only" در دسترس نیست.

2- شروع تاخیر یا :DELAY START

برای تاخیر در شروع یک چرخه انتخاب شده، DELAY START را فشار دهید تا زمان تأخیر مورد نظر در نشانگر LED نشان داده شود. این اجازه می دهد تا شما به طور خودکار ماشین ظرفشویی خود را تا 24 ساعت بعد از زدن دکمه تاخیر شروع کنید. برای لغو حالت تاخیر یعنی لغو DELAY START و شروع چرخه قبل از پایان دوره تاخیر، دکمه START CANCEL را فشار دهید.

3- دکمه آغاز/ لغو

هنگامی که چرخه و آپشن ها انتخاب شده اند، مطمئن شوید که درب بسته شده است و دکمه STAR / CANCEL را فشار دهید. برای اینکه چرخه شستشو را متوقف کنید یا شروع مجدد کنید، دکمه START / CANCEL را فشار دهید. ماشین ظرفشویی شروع به تخلیه می کند. یک تاخیر زمانی بین شروع و پر کردن آب در وان وجود دارد، بنابراین شما هیچ اقدام شستشویی را به درستی نخواهید شنید.

آپشن خشک کردن

خشک کردن با درجه حرارت بالا تقریبا 30 دقیقه به چرخه شستشو اضافه می کند.

(در چرخه فقط شستشو خشک کردن عالی با درجه حرارت بالا موجود نیست)

نکات استفاده از ظرفشویی جنرال الکتریک

 • دمای آب را بررسی کنید :

آب ورودی برای موثر بودن تمیز کردن و جلوگیری از خسارت  و آسیب به ظروف باید حداقل 49 درجه سانتیگراد باشد (120 درجه فارنهایت) و بیش از 65 درجه سلسیوس (150 درجه فارنهایت) نباشد. دمای آب را با دماسنج گوشت بررسی کنید. نزدیکترین شیر آب گرم به ظرفشویی جنرال الکتریک را روشن کنید. دماسنج را در یک لیوان قرار دهید و اجازه دهید آب به طور مداوم در ظرف شیشه ای بچرخد تا زمانی که درجه حرارت از افزایش متوقف شود.

 • از پاک کننده آبشاری ظروف کریستالی استفاده نمایید.

( Cascade Crystal Clear® Rinse Agent)

عامل شوینده ظروف و لوازم کریستالی لکه ها را از بین می برد و به طور کامل پاک می کند و از ایجاد غشای جدید بر روی ظروف، شیشه ها، ظروف مسطح، وسایل آشپزی و پلاستیکی جلوگیری می کند.

 • پر کردن تلگراف

تلگراف حاوی 99.4 میلی لیتر از عامل شستشو و مواد شوینده است. در شرایط عادی حدود یک ماه طول خواهد کشید تا این ماده شوینده مورد نیاز تلگراف تمام شود. سعی کنید تلگراف را کامل و پر نگه دارید اما بیش از حد در آن ظروف نگذارید.

1- اطمینان حاصل کنید که درب ماشین ظرفشویی کاملاً باز است.

2- سر تلگراف را به سمت چپ بکشید و آن را بلند کنید.

3- افزودن عامل شستشو تا زمانی که پنجره نشانگر پر به نظر برسد.

4- هر عامل تخلیه شده را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

5- کلاه تلگراف را عوض کنید.

 • تنظیم کمک شستشو

مقدار شستشو دهنده آزاد شده در شستشوی نهایی می تواند تنظیم شود. تنظیمات کارخانه در نقطه مرکزی قرار دارد. اگر حلقه های کلسیم بر روی ظروف وجود دارد(آب سخت) ، تنظیمات بالاتر را امتحان کنید. اگر شما کف و حباب را در مرحله نهایی شستشو مشاهده کردید، تنظیم پایین تر را امتحان کنید.

 • برای تطبیق تنظیمات

کلاه تلگراف را بردارید سپس تنظیم کننده را برای افزایش مقدار عامل شستشو در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و یا برای کاهش مقدار مواد شستشو دهنده در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

آماده کردن ظروف برای شستشو در ظرفشویی قبل از بارگیری در صورت استفاده از چرخه شستشوی سنگین، عادی یا سریع نیاز به پیش شستشو برای برطرف کردن گرد و خاک و کثیفی موجود در ظروف لازم نیست.

خاک های سفت و محکم، استخوان ها، دندان ها، پوست ها و دانه های موجود در ظروف را نابود کنید.

مقدار زیادی از مواد غذایی باقی مانده را حذف کنید.

سبزیجات برگ دار، گوشت و مقدار بیش از حد روغن یا گریس را از روی ظروف تر و تمیز کنید.

خاکسترهای مواد اسیدی را از بین ببرید که می تواند سبب بی رنگی یا زنگ زدگی آهن شود.

 • از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید.

فقط از مواد شوینده استفاده کنید که مخصوص به کارگیری در ظرفشویی جنرال الکتریک باشد. مواد شوینده آبشاری ظرفشویی اتوماتیک برای شستشو ظروف درماشین ظرفشویی تأیید شده است. مواد شوینده خود را تازه و خشک نگه دارید. مواد شوینده را در مخزن قرار ندهید تا زمانی که آماده شستن ظرف ها باشید. مقدار مواد شوینده برای استفاده بستگی دارد به اینکه آیا آب شما سخت باشد یا نرم باشد. با آب سخت، شما نیاز به مواد شوینده اضافی دارید. با آب نرم شما نیاز به مواد شوینده کم تری دارید.

از ظروف و ماشین ظرفشویی خود با تماس با شرکت آب و فاضلاب منطقه خود و درخواست شما از آنها برای اینکه ببینید سختی آب چقدر است محافظت کنید. دوازده دانه یا بیشتر آب را بسیار سخت می کند. نرم کننده آب بسیار توصیه می شود. بدون نرم کننده آب، آهک می تواند در دریچه آب ساخته شود، که می تواند در حالتی که دریچه باز است بچسبد و باعث ایجاد سیل شود. مواد شوینده بیش از حد با آب نرم می تواند باعث حالت ابری روی ظروف شیشه ای شود.

دستورالعمل برای تعیین مقدار اتوماتیک مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای قرار دادن در مخزن

هنگام استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی اتوماتیک، به سادگی یک قرص را در تلگراف قرار دهید و پوشش را ببندید. استفاده از مواد شوینده ای که برای ماشین های ظرفشویی طراحی نشده است می تواند باعث ایجاد کف و حباب در ظروف و ظرفشویی شود. استفاده از شوینده های غیر مخصوص ظرفشویی جنرال الکتریک باعث می شود ماشین ظرفشویی هنگام عملکرد کف از دریچه های ظرفشویی بیرون دهد، کف آشپزخانه پر کف شود و کف مرطوب شود.

از آنجا که بسیاری از مواد شوینده ظروف به طور یکسان به نظر می رسند و ظاهر یکسانی دارند، مواد شوینده ماشین ظرفشویی را از همه تمیزکننده های دیگر جدا کنید و در یک فضای جداگانه ذخیره کنید. به هر کسی که ممکن است از این مواد شوینده برای ظرفشویی استفاده کند، مواد شوینده صحیح ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک و جایی که آن را ذخیره کردید، نشان دهید.

در حالی که هیچ آسیبی به ظرفشویی جنرال الکتریک شما وارد نخواهد شد، ظروف خود را با استفاده از شوینده ظرفشویی که برای کار با ظرفشویی فرمول دهی شده است تمیز کنید.

امیدواریم از مقاله راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک لذت برده باشید و برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد .

برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی جنرال الکتریک و نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک کلیک نمایید .

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code