راهنمای خرید بخارشو

تاریخ انتشار: 8 ماه پیش دسته بندی: راهنمای خریدراهنمای خرید بخارشو 0 دیدگاه
راهنمای خرید بخارشو

راهنمای انتخاب و خرید انواع بخارشو

در خرید لوازم منزل، وسایلی هستند که تهیه نکردن آن‌ها باعث می‌شود شرایط زندگی برایمان سخت شود؛ مانند گاز، یخچال، تلویزیون و.... وجود آن‌ها باعث می‌شود تا کیفیت زندگی افراد به سطح بالاتری دست پیدا کند و زندگی بدون این لوازم بسیار دشوار است. اما در مقابل آن، وسایلی هستند که خرید آن‌ها ضرورتی ندارد و بدون این وسایل هم می‌توان زندگی بی‌دغدغه‌ای را تجربه کرد و در روند زندگی اختلالی ایجاد نمی‌کند. ولی اگر این وسایل هم در کنار وسایل ضروری منزل وجود داشته باشند، کار را بسیار آسان‌تر می‌کنند. در واقع، وسایلی هستند که کاری مشابه وسایل ضروری را انجام می‌دهند اما به دلیل سهولت استفاده و در دسترس بودن، در اولویت قرار می‌گیرند و بیشتر از وسایل اساسی منزل به کار گرفته می‌شوند. یکی از انواع این وسایل، بخارشو است که جزو لوازم ضروری منزل نیست اما بسیار کاربردی محسوب می شود. در خرید بخارشو باید دقت کافی را به خرج دهید. زیرا برندهای زیادی در بازار وجود دارند که شاید مرغوبیت کافی را نداشته باشند. همین‌طور در خرید آن باید شرایط منزل و نوع مصرف خود را در نظر بگیرید. مثلاً ممکن است کسی بخواهد از آن در مصرف خانگی استفاده کند اما هدف شخص دیگری استفاده صنعتی از آن باشد. بنابراین، مدل‌های مختلف برای استفاده‌های متفاوت وجود دارد. برای خرید بهتر و تهیه بخارشو مناسب، بهتر است که ابتدا در مورد آن اطلاعات کافی کسب کنید. مقاله پیش رو، راهنمای خرید بخارشو است که می‌تواند راهنما خوبی در خرید شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه‌ مقاله را مطالعه فرمایید.

راهنمای انتخاب و خرید بخارشوی
راهنمای انتخاب و خرید بخارشوی

توجه: آی.پی امداد نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران است که کلیه خدمات تعمیر وسایل خانه و آشپزخانه را ارائه میدهد. برای تعمیر وسیله مورد نظر خود کلیک کنید:

معرفی انواع بخارشو در راهنمای خرید بخارشو

بخارشو مقدار کمی آب مصرف می‌کند و این ویژگی یعنی رطوبت کم، باعث می‌شود که در منازل هم کاربرد داشته باشد. به‌ طور کلی، بخارشو ها به دو دسته‌ مکش دار و دستی تقسیم می‌شوند.

بخارشو دستی: بعضی از بخارشو ها دارای سر متصل به بدنه هستند. بسیاری از مدل‌هایی که برس چرخان یا متحرک دارند، کاربرد بیشتری دارند و مورد استقبال قرار می‌گیرند که در پاک کردن سطوح، سرامیک، سنگ و حتی موکت و فرش هم قابل ‌استفاده هستند. این مدل در تمیز کردن اجاق‌گاز و سرویس بهداشتی کاربرد دارد. به همین دلیل، این مدل‌ها در اندازه‌ کوچک‌تری تولید می‌شوند که استفاده از آن راحت‌تر است. بنابراین، این مورد در راهنمای خرید بخارشو حائز اهمیت است.

بخارشو های چندکاره یا چند منظوره: این مدل از بخارشو دارای ابزار و قطعات بسیار زیادی برای پاک کردن و ضد عفونی کردن محیط است. این نوع از دستگاه بخارشو دارای سر بزرگی است و شباهت زیادی به تی دارد که با داشتن این شرایط، امکان استفاده از آن بر روی سینک، گاز و غیره بیشتر شده است. همچنین می‌توان سطوح کف خانه و حتی زیر مبل و وسایل آشپزخانه را به ‌صورت کاملاً بهداشتی نظافت کرد. علاوه بر قسمت‌های ضروری، می‌توان کل خانه را با آن تمیز کرد. مدت ‌زمان به جوش آمدن آب در درون مخزن این دستگاه، بالاتر از نمونه‌های دیگر آن است. همین‌طور به دلیل بزرگ‌تر بودن مخزن آن، فضا بیشتری را اشغال می‌کند.

بخارشو مکش دار: این مدل‌ها دارای دو محفظه هستند که مخزن اول در تبدیل شدن آب به بخار کمک می‌کند و مخزن دوم، آب‌های کثیف را به درون خود می‌کشاند. به همین دلیل است که باید با توجه به نیاز خود، مناسب‌ترین نوع از آن را تهیه کنید.

راهنمای خرید بخارشو و نکات آن

 • اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت، این است که بخارشو ها معمولاً ظرفیت بین 300 میلی ‌لیتر تا 3 لیتر را دارند. اما اگر ظرفیت مدل انتخابی شما ظرفیت پایین‌تر داشته باشد، باید اطمینان حاصل کنید که قابلیت اضافه کردن آب بعد از شروع کار را دارد.
 • هر چقدر توان دستگاه انتخابی شما بالاتر باشد، دستگاه قدرت بیشتری برای تولید بخار دارد. برای مصارف خانگی این توان باید حداقل 1500 باشد.
 • هنگام خرید باید توجه کنید که قدرت تولید بخار در آن چقدر است و با در نظر گرفتن شرایط، انتخاب خود را انجام دهید.
 • اگر برای نگهداری دستگاه بخارشو فضا کافی در اختیار ندارید، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که با فضا منزل شما همخوانی داشته باشد و حجم کمتری را بگیرد.
 • اگر با کمبود فضا مواجه هستید، بهتر است دقت کنید که لوله قابلیت جدا شدن از دستگاه اصلی را نداشته باشد؛ چون در غیر این صورت، فضا بیشتری را اشغال می‌کند.
 • در راهنمای خرید بخارشو یادتان باشد برای هر وسیله‌ای که نیاز به جابجایی مکرر دارد، بهتر است وزن آن را در نظر بگیرید؛ چون باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید به ‌راحتی آن را جابجا کنید.
 • هر دستگاه و وسیله‌ای که خریداری می‌کنید، باید استاندارد باشد و از نظر رعایت ایمنی دارای رتبه‌ بالایی باشد. در دستگاه بخارشو، داشتن استاندارد و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید دارای امکاناتی باشد که برای کودکان خطر آفرین نباشد.
 • این دستگاه با کمک بخار آب به نظافت می‌پردازد که در بعضی از مدل‌ها آلودگی‌ها توسط حوله‌ای در سر دستگاه پاک می‌شوند.

معرفی بخارشو و قطعات آن

همان‌طور که از اسمش پیداست، بخارشو ابزاری است که به وسیله‌ بخار، اجسام و سطوح را تمیز کرده و حتی محیط را ضد عفونی می‌کند. در واقع، با ریختن آب به درون محفظه‌ بخارشو، هنگام استفاده این آب به بخار تبدیل می‌شود و کشیدن بخارشو بر روی سطوح منجر به پاکیزگی می‌شود. البته بعضی از بخارشو ها دارای قابلیت مکش هم هستند که قدرت پاک‌ کنندگی را چندین برابر می‌کنند. برای راهنمای خرید بخارشو بهتر و آشنایی بیشتر با ابزاری که خریداری می‌کنیم، بهتر است قطعات سازنده‌ آن ها را بشناسیم. قطعات بخارشو شامل:

 • نازل
 • زانوپرس
 • رابط خروجی
 • شستی دست گیره
 • پمپ داخل دسته
 • نازل خارجی
 • دستمال یا حوله
 • مخزن بخارشو
 • برس، خرطومی
 • کوبل، واسطه قیفی و مثلثی
 • چرخ، برد روی مخزن
 • ترموفیوز
 • شیشه شوی
 • شیلنگ داخل خرطومی
 • حوله بخارشو
 • لوله رابط
 • شیر برقی
 • کوبل نر و ماده
 • درب مخزن شاسی
 • شیر تنظیم بخار
 • آمپر
 • کوبل بدنه
 • نازل رابط

می‌شود. ممکن است این قطعات در مدل‌ها و برندهای مختلف، متفاوت باشند.

قطعات مهم بخارشور

 • شیر تنظیم بخار: همان‌طور که از اسمش مشخص است، این قطعه بخار درون مخزن بخارشو را تنظیم می‌کند.
 • پمپ: این قطعه باعث جریان سیال آب درون محفظه‌ مشخص بخار می‌شود و به تبدیل شدن آن به بخار کمک می‌کند. همچنین فشار آب را نیز بالا می‌برد.
 • مخزن آب: دریچه یا محفظه‌ای که با ریختن آب در این محفظه، طی مدت کوتاهی دما آن را به 140 درجه سانتی‌گراد می‌رساند.
 • نازل: از قطعاتی است که به تولید آب جوش کمک می‌کند.

راهنمای خرید بخارشو و ویژگی‌های اصلی آن

نکته‌ اصلی که به‌ عنوان راهنمای خرید بخارشو باید به آن توجه کنیم، این است که در صورتی‌ که مدل و برند مورد انتخاب شما به تعداد و سری زیاد توزیع‌ شده باشد، می‌توان پیش‌بینی بهتری نسبت به عملکرد آن داشت. همین‌طور می‌توانید بررسی کنید که کیفیت نظافت دستگاه بر روی فرش، پارکت و... چگونه است. یکی از مشکلات اساسی در دستگاه بخارشو، خروج آب به همراه بخار است ولی در عین‌ حال، در بعضی از بخارشو ها سیستمی تعبیه شده است که جلو این اتفاق را می‌گیرد. در بعضی از دستگاه‌های جدید می‌توان درجه‌ حرارت آب را تغییر داد و به صورت ‌دلخواه تنظیم کرد که اهمیت زیادی دارد؛ مثلاً برای از بین بردن یک لکه، شاید به درجه‌ بالاتری احتیاج باشد. برای خروج بخار، بر روی دستگاه‌های معمولی دکمه‌ای تعبیه نشده اما در مدل‌های اتوماتیک و خودکار دکمه‌ای را برای آن طراحی کردند.

مزایای خرید بخارشو

نکته‌ اصلی، در نظر گرفتن مزایا آن است که یکی از آن‌ها، ضدعفونی کردن سطوح است. به صورتی که اگر از بخارشو استفاده شود، دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده‌ و شیمیایی مضر نیست. همان‌طور که می‌دانید، این مواد شوینده سلامت انسان را در خطر می‌اندازد اما با استفاده از این دستگاه، سلامت خود را تنظیم می‌کنید. همین‌طور باید بگویم که در راهنمای خرید بخارشو علاوه بر بحث سلامت، از نظر هزینه هم بسیار مقرون ‌به‌ صرفه است.

بر روی سطوح منزل و کف آن ممکن است اثراتی از مواد شوینده‌ای که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته است، باقی مانده باشد که بخارشو می‌تواند آن ها را از بین ببرد و ضد عفونی کند. سومین مزیت آن، سرعت و دقت است. استفاده از بخارشو راحت است و می‌توان به ‌سرعت و با نهایت پاکیزگی، سطوح را تمیز کرد. از بین بردن میکروب‌های موجود در محیط جزو مزایا دیگر دستگاه بخارشو است و برای کسانی که کودک خردسال دارند، بسیار کارآمد است؛ زیرا می‌توان با این دستگاه، وسایل نوزاد و کودک را ضد عفونی کرد تا میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا به او آسیب نرسانند. یکی از مزایا دیگر دستگاه بخارشو، جدا کردن کاغذ دیواری یا جدا کردن انواع چسب از سطوح است. از بخارشو در تمیز کردن زیورآلات نیز استفاده می شود که موجب براق شدن طلا می گردد.

انتخاب بخار شوی از روی ظاهر در راهنمای خرید بخارشور

یکی دیگر از نکاتی که به ‌ویژه در خانم‌ها به آن توجه می‌کنند، توجه به ‌ظاهر آن است. در بعضی از موارد، افراد به‌ جای توجه به اهمیت کارایی و قدرت وسیله‌ خریداری‌ شده، به ‌ظاهر آن و اینکه با بقیه‌ وسایل خانه همخوانی داشته باشد، توجه می‌کنند. این مورد هم می‌تواند ملاک باشد اما قطعاً ملاک مناسبی نخواهد بود؛ زیرا بعضی از برندها به ‌جای ارائه‌ کیفیت بهتر، بیشتر بر روی ظاهر دستگاه ‌وقت و سرمایه را هزینه می‌کنند در صورتی که ممکن است این دستگاه‌ها مشکلاتی از قبیل ریختن آب از مخزن داشته باشند یا حتی به دلیل شکیل بودن، نتواند میزان آب مناسبی را در مخزن خود جا بدهد.

نحوه استفاده از بخار شوی در راهنمای خرید بخارشوی

بعد از گذراندن مراحل انتخاب و سبک و سنگین کردن شرایط برای انتخاب مناسب به کمک راهنمای خرید بخارشو و در نهایت خریداری یک دستگاه خوب، باید نحوه‌ استفاده از آن را نیز بلد باشید که در مدل‌های مختلف، متفاوت است. اما در مورد بخارشو های چند منظوره کاملاً راحت است و فقط کافی است حوله را به سری دستگاه وصل کنید، سپس آن را روشن کرده و به شکل تی بر روی زمین بکشید. در مورد بقیه مدل‌ها هم نحوه‌ استفاده تفاوت چندانی ندارد و آسان است.

نتیجه گیری از راهنمای خرید بخارشو

اگر در منزل یا محل کار خود دستگاه بخارشو دارید، بهتر است هر از چند گاهی آن را سرویس و عیب‌یابی کنید. در بیشتر مواقع، دستگاه بخارشو با عیب‌های کوچکی مواجه خواهد شد که می‌توانید با سرویس‌های متداول، ایرادات جزئی آن را برطرف کنید تا راه را برای به وجود آمدن مشکل بزرگ‌تر باز نکنید.

در انتها، توصیه می شود که از خدمات شرکت های مجاز تعمیرات دستگاه بخارشو غافل نشوید. آی.پی امداد که یکی از کار درست ترین آن ها است، می تواند کمکی بزرگی باشد به همشهریان تهرانی که هنگام عاجز شدن در تعمیر این دستگاه، از این شرکت به بهترین شکل ممکن یاری بگیرند.

تمامی کارکنان خدمات تعمیرات بخارشو، کارآزموده هستند و آموزش تعمیرات بخارشو را به خوبی یاد گرفته اند. در صورت وجود چنین مشکلی می‌توانید دستگاه را به اولین تعمیراتی که می‌دانید، ببرید یا با پرس و جو می‌توانید بهترین تعمیرکار و متخصص را در زمینه تعمیر دستگاه بخارشو پیدا کنید. تعمیرکاران متخصص و باتجربه، به تمامی مشکلات دستگاه بخارشو واقف هستند و با دانش و آگاهی بالا به همراه صرف زمان بسیار کمی در تعمیر، مشکل را برطرف می کنند. آن‌ها پس از یک بررسی کوتاه، سریعاً محل آسیب ‌دیده را پیدا خواهند کرد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا