راهنمای خرید اتوپرس

تاریخ انتشار: 8 ماه پیش دسته بندی: راهنمای خریدراهنمای خرید اتوپرس 0 دیدگاه
راهنمای خرید اتوپرس

راهنمای انتخاب و خرید اتو پرسی مناسب

اگر از کار کردن با اتوهای قدیمی خسته شده‌اید، اگر می‌خواهید خشکشویی را به درون منزلتان بیاورید و اگر می‌خواهید حجم بزرگی از پارچه را اتو کنید، اتوپرس برای شما گزینه مناسبی است. در صورتی ‌که قصد خرید این وسیله را دارید، بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی هنگام خرید آن، ابتدا راهنمای خرید اتوپرس را مطالعه کنید و سپس براساس اطلاعاتتان از این دستگاه، اتوپرس مناسب و دلخواه خود را خریداری کنید.

همانطور که می‌دانید، پیشرفت تکنولوژی و علم تغییرات زیادی را به وجود آورده است و  باعث شده بسیاری از وسایل و لوازم از شکل و حالت قدیمی و گذشته خود فاصله و شکل جدیدتری به خود گرفته است. یکی از این وسایل که با گذشت زمان تغییرات زیادی کرده است، اتو می‌باشد. این وسیله برقی و پرکاربرد نه‌تنها با گذشت زمان تغییر فراوانی کرده، بلکه نام آن نیز عوض ‌شده است و لقب اتوپرس به خود گرفته است. در مقاله آماده شده توسط آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات اتوپرس در تهران، اطلاعات مفید و کاربردی در مورد راهنمای خرید اتوپرس در اختیار شما قرار داده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

راهنمای انتخاب و خرید اتو پرس
راهنمای انتخاب و خرید اتو پرس

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات لوازم آشپزخانه را ارائه میکند. برای تعمیر وسیله مورد نظر خود کلیک کنید:

راهنمای خرید اتو پرس

در ابتدا راهنمای خرید اتوپرس بهتر است ویژگی‌هایی را به شما معرفی کنیم که وجود آن‌ها در اتوپرس باعث برتری و سهولت کار شما با دستگاه شود. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • داشتن عرض کفی زیاد: اگر فضا کافی برای قرار دادن اتوپرس خود دارید، بهتر است در هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را خریداری کنید که عرض کفی آن زیاد باشد. چون به ‌راحتی با این نوع اتوپرس می‌توانید سطح بیشتری از پارچه را در زمان کمتری اتو نمایید.
 • توانایی قدرت بخار بالا: هرچقدر توان و قدرت تولید کردن بخار در اتوپرس بیشتر باشد، شما راحت‌تر می‌توانید چروک‌های موجود در پارچه را از بین ببرید.
 • داشتن قابلیت تنظیم کردن دما: بهتر است هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را انتخاب کنید که به‌ راحتی بتوانید دما را بر اساس نوع پارچه تنظیم کنید.
 • قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک: اگر مکرر برایتان اتفاق افتاده است که اتوپرس را بر روی پارچه قرار داده‌اید و به دلیل مشغول شدن به کارهای دیگر، فراموش کرده‌اید که آن را از روی پارچه بردارید، بهتر است اتوپرسی را خریداری کنید که در آن قابلیت قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک وجود دارد. وجود این قابلیت در دستگاه باعث می‌شود هنگامی‌ که دو صفحه بخارده و کفی بیش از مدت ‌زمان مشخص‌ شده بر روی یکدیگر قرار گرفته شده باشند، دستگاه به ‌صورت اتوماتیک خاموش شده و از گرم بیش ‌از حد پارچه شما و سوختن آن جلوگیری شود.
 • قابلیت کار کردن اتوپرس بدون تولید بخار: در برخی از اتوپرس‌ها قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان در زمانی که لباس‌هایتان کمی رطوبت دارد، با استفاده از اتوپرس و بدون تولید بخار آن را اتو کنید تا رطوبت موجود در آن‌ها بیشتر نشود و لباس‌هایتان نیز خشک شوند.
 • داشتن قفل برای قفل‌کردن صفحه اتوپرس: اگر بچه‌های کوچک در منزلتان دارید، بهتر است برای جلوگیری از حوادث مختلف هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را انتخاب کنید که دارای قفل صفحه پرس است.
 • قابلیت تمیز شدن اتوپرس به ‌صورت خودکار: هنگام خرید اتوپرس به این نکته توجه کنید که آیا درون دستگاه قابلیت تمیز کردن اتوماتیک وجود دارد یا نه؟ پیشنهاد ما به شما این است اتوپرسی را انتخاب کنید که در آن تنها با فشردن یک دکمه، قطعات مختلف در آن تمیز شده و رسوبات موجود در آن نیز از بین برود.

راهنمای خرید اتوپرس و قطعات جانبی موجود در برندهای مختلف آن

یکی از موارد مهم در راهنمای خرید اتوپرس، شرح قطعات جانبی موجود در این دستگاه است. شما هنگام خرید این دستگاه باید با قطعات مختلف و نحوه کار کردن آن آشنایی شوید و با آگاهی کامل دستگاه را انتخاب کنید.

 1. پایه اتوپرس: شما باید براساس قدتان، اتوپرس با پایه مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم دستگاهی را انتخاب کنید که بتوانید پایه اتوپرس را در آن به ‌صورت دستی تنظیم نمایید.
 2. مخزن درجه ‌بندی‌شده در اتوپرس: این مخزن برای ریختن آب در اتوپرس قرار دارد.
 3. بالشتک اتوپرس: این قطعه نقش کمی دارد و به شما هنگام اتو کردن لباس‌هایتان کمک می‌کند.
 4. بطری برای اسپری کردن آب: شما با استفاده از این بطری می‌توانید بر روی لباس‌هایتان به ‌راحتی آب بپاشید و کمی آن‌ها را مرطوب کنید.
 5. دسته اتوپرس: اتوپرس برندهای مختلف دارای دسته‌های متفاوتی هستند که شما باید دسته‌های مختلف آن را بررسی و اتوپرس با دسته‌ای را انتخاب کنید تا به ‌راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید.

نوع پارچه در راهنمای خرید اتوپرس

شما هنگام خرید اتوپرس باید با توجه به اینکه معمولاً از اتوپرس برای اتو کردن چه پارچه‌هایی استفاده می‌کنید، دستگاه اتوپرس مناسب را خریداری کنید. برای مثال، اگر معمولاً از اتوپرس برای اتو کردن پارچه‌های کتان، ابریشم و پارچه‌های ضخیم استفاده می‌کنید، بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که بخار بیشتری تولید می‌کند و قابلیت اسپری کردن بخار را نیز داشته باشد.

انتخاب صفحه مناسب راهنمای خرید اتوپرس

ازجمله عوامل مهم در قیمت و عملکرد اتوپرس، صفحه آن است. در حال حاضر، اتوپرس با صفحه‌های 26 اینچی، 28 اینچی و 32 اینچی در بازار موجود است که شما باید براساس میزان استفاده از دستگاه و تعداد اعضای خانواده‌تان، اتوپرس با صفحه مناسب را انتخاب کنید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید اتوپرس

با خواندن مطالب راهنمای خرید اتوپرس در بالا، به ‌احتمال ‌زیاد متوجه شده‌اید که اتوپرسی با چه اندازه و امکاناتی برای شما مناسب است. البته باید بدانید که هنگام خرید اتوپرس حتماً به گارانتی دستگاه توجه کنید و تنها اتوپرس دارای ضمانت نامه خریداری کنید و از خرید اتوپرس بدون ضمانت‌نامه جداً خودداری کنید.

بعد از انتخاب اتوپرس و خریدن آن از نمایندگی‌های فروش معتبر، ممکن است پس از مدتی استفاده از دستگاه مشکلات مختلفی برای آن ایجاد شود. آیا می‌دانید هنگام بروز مشکل برای دستگاه، بهترین کار چیست؟ پاسخ این سؤال این است که بهترین کار در هنگام بروز مشکلات مختلف برای اتوپرس، ابتدا مراجعه به ضمانت‌نامه دستگاه است و در صورت داشتن اعتبار، بهتر است حل مشکل را به نمایندگی مربوطه سپرده شود. اما اگر مدت اعتبار گارانتی اتوپرس گذشته باشد، برای حل مشکلات آن با یک نمایندگی مجاز تعمیرات اتوپرس تماس بگیرید و حل مشکلات آن را به تعمیرکاران این نمایندگی‌ها بسپارید.

اگر در تهران زندگی می‌کنید، می‌توانید هنگام بروز مشکلات مختلف در اتوپرس خود با آی.پی امداد تماس بگیرید و مشکلات دستگاه خود را ابتدا با کارشناسان این نمایندگی در میان بگذارید و سپس درصورت نیاز، درخواست تعمیر بدهید. این تعمیرکاران با ثبت درخواست شما در زمانی کوتاه به منزلتان مراجعه کرده و مشکل دستگاهتان را در محل و منزل و در کوتاه‌ترین زمان همراه با قیمت مناسب برطرف می‌کنند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا