logo logo تعمیرات اتو پرس با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای خرید اتوپرس

راهنمای خرید اتوپرس
راهنمای خرید اتوپرس
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای خرید اتوپرس به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر از کار کردن با اتوهای قدیمی خسته شده‌اید، اگر می‌خواهید خشکشویی را به درون منزلتان بیاورید و اگر می‌خواهید حجم بزرگی از پارچه را اتو کنید، راهنمای خرید اتوپرس برای شما گزینه مناسبی است. چنانچه قصد خرید اتو پرس مناسب این وسیله را دارید، بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی هنگام خرید آن، ابتدا نکات مهم خرید اتوپرس را مطالعه کنید و سپس براساس اطلاعاتتان از این دستگاه، اتوپرس مناسب و دلخواه خود را خریداری کنید. در ادامه به بررسی ویژگی های انواع اتوپرس خواهیم پرداخت تا بتوانید دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنید. در ادامه با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه راهنمای خرید اتو پرس می توانید آن را در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

راهنمای خرید بهترین اتوپرس

در هنگام خرید اتو پرس بسیاری از نکات می توانند در انتخاب شما تاثیر بگذارند. برخی از این نکات آن قدر مهم هستند که اگر در هنگام خرید به آن ها دقت نکنید، ممکن است بعدا مشکلات زیادی برای دستگاهتان به وجود بیاید و شما را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی جهت تعمیرات آن کند. برخی از مهم ترین نکاتی که حین خرید اتوپرس مناسب باید به آن ها دقت کنید، عبارتند از:

 • قدرت بخار
 • قابلیت تنظیم دما
 • تولید بخار با فشار زیاد
 • قطع شدن اتوماتیک دستگاه
 • قابلیت کار کردن بدون بخار
 • امکان قفل کردن صفحه اتو پرس

بررسی تکنولوژی قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک در هنگام خرید اتوپرس

قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک در هنگام خرید اتو پرس به شرح زیر است:

 • اگر مکرر برایتان اتفاق افتاده است که اتوپرس را بر روی پارچه قرار داده‌اید و به دلیل مشغول شدن به کارهای دیگر، فراموش کرده‌اید که آن را از روی پارچه بردارید، بهتر است اتوپرسی را خریداری کنید که در آن قابلیت قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک وجود دارد.
 • وجود این قابلیت در دستگاه باعث می‌شود هنگامی‌ که دو صفحه بخارده و کفی بیش از مدت ‌زمان مشخص‌ شده بر روی یکدیگر قرار گرفته شده باشند، دستگاه به ‌صورت اتوماتیک خاموش شده و از گرم بیش ‌از حد پارچه شما و سوختن آن جلوگیری شود.

قطع شدن اتوپرس به‌ صورت اتوماتیک

معرفی قابلیت کار کردن دستگاه بدون تولید بخار در انتخاب و خرید یک اتو پرس مناسب

قابلیت کار کردن اتوپرس بدون تولید بخار در انتخاب و خرید اتوپرس مناسب به شرح زیر است:

 • در برخی از اتوپرس‌ها قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان در زمانی که لباس‌هایتان کمی رطوبت دارد، با استفاده از اتوپرس و بدون تولید بخار آن را اتو کنید تا رطوبت موجود در آن‌ها بیشتر نشود و لباس‌هایتان نیز خشک شوند.

سایر امکانات و قابلیت های یک اتو پرس مناسب که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید

سایر امکانات و قابلیت های یک اتو پرس مناسب که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید به شرح زیر است:

 • داشتن قفل برای قفل‌کردن صفحه اتوپرس: اگر بچه‌های کوچک در منزلتان دارید، بهتر است برای جلوگیری از حوادث مختلف هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را انتخاب کنید که دارای قفل صفحه پرس است.
 • قابلیت تمیز شدن اتوپرس به ‌صورت خودکار: در راهنمای خرید اتوپرس به این نکته توجه کنید که آیا درون دستگاه قابلیت تمیز کردن اتوماتیک وجود دارد یا نه؟ پیشنهاد ما به شما این است اتوپرسی را انتخاب کنید که در آن تنها با فشردن یک دکمه، قطعات مختلف در آن تمیز شده و رسوبات موجود در آن نیز از بین برود.
 • توانایی قدرت بخار بالا: هرچقدر توان و قدرت تولید کردن بخار در اتوپرس بیشتر باشد، شما راحت‌تر می‌توانید چروک‌های موجود در پارچه را از بین ببرید.
 • داشتن قابلیت تنظیم کردن دما: بهتر است هنگام خرید اتو پرس دستگاهی را انتخاب کنید که به‌ راحتی بتوانید دما را بر اساس نوع پارچه تنظیم کنید.

امکانات و قابلیت های یک اتو پرس مناسب

نقش قطعات جانبی موجود در برندهای مختلف در راهنمای خرید اتو پرس

یکی از موارد مهم در راهنمای خرید اتوپرس، شرح قطعات جانبی موجود در این دستگاه است. شما هنگام خرید این دستگاه باید با قطعات مختلف و نحوه کار کردن آن آشنایی شوید و با آگاهی کامل دستگاه را انتخاب کنید.

 1. پایه اتوپرس: شما باید براساس قدتان، اتوپرس با پایه مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم دستگاهی را انتخاب کنید که بتوانید پایه اتوپرس را در آن به ‌صورت دستی تنظیم نمایید.
 2. مخزن درجه ‌بندی‌شده در اتوپرس: این مخزن برای ریختن آب در اتوپرس قرار دارد.
 3. بالشتک اتوپرس: این قطعه نقش کمی دارد و به شما هنگام اتو کردن لباس‌هایتان کمک می‌کند.
 4. بطری برای اسپری کردن آب: شما با استفاده از این بطری می‌توانید بر روی لباس‌هایتان به ‌راحتی آب بپاشید و کمی آن‌ها را مرطوب کنید.
 5. دسته اتوپرس: اتوپرس برندهای مختلف دارای دسته‌های متفاوتی هستند که شما باید دسته‌های مختلف آن را بررسی و اتوپرس با دسته‌ای را انتخاب کنید تا به ‌راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید.

تاثیر نوع پارچه در خرید اتو پرس خوب

تاثیر نوع پارچه در خرید اتو پرس خوب و مناسب به شرح زیر است:

 • شما هنگام خرید اتوپرس باید با توجه به اینکه معمولاً از اتوپرس برای اتو کردن چه پارچه‌هایی استفاده می‌کنید، دستگاه اتوپرس مناسب را خریداری کنید.
 • برای مثال، اگر معمولاً از اتوپرس برای اتو کردن پارچه‌های کتان، ابریشم و پارچه‌های ضخیم استفاده می‌کنید، بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که بخار بیشتری تولید می‌کند و قابلیت اسپری کردن بخار را نیز داشته باشد.

تاثیر نوع پارچه در خرید اتو پرس خوب

انتخاب صفحه مناسب در خرید بهترین اتوپرس

انتخاب صفحه مناسب در خرید بهترین اتوپرس به صورت زیر است:

 • ازجمله عوامل مهم در قیمت و عملکرد اتوپرس، صفحه آن است.
 • در حال حاضر، اتوپرس با صفحه‌های 26 اینچی، 28 اینچی و 32 اینچی در بازار موجود است که شما باید براساس میزان استفاده از دستگاه و تعداد اعضای خانواده‌تان، اتوپرس با صفحه مناسب را انتخاب کنید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید اتوپرس

با خواندن مطالب راهنمای خرید اتوپرس در بالا، به ‌احتمال ‌زیاد متوجه شده‌اید که اتوپرسی با چه اندازه و امکاناتی برای شما مناسب است. البته باید بدانید که هنگام خرید اتوپرس حتماً به گارانتی دستگاه توجه کنید. تنها اتوپرس دارای ضمانت نامه خریداری کنید و از خرید اتوپرس بدون ضمانت‌نامه جداً خودداری کنید.

 • بعد از انتخاب اتوپرس و خریدن آن از نمایندگی‌های فروش معتبر، ممکن است پس از مدتی استفاده از دستگاه مشکلات مختلفی برای آن ایجاد شود. آیا می‌دانید هنگام بروز مشکل برای دستگاه، بهترین کار چیست؟
 • پاسخ این سؤال این است که بهترین کار در هنگام بروز مشکلات مختلف برای اتوپرس، ابتدا مراجعه به ضمانت‌نامه دستگاه است و در صورت داشتن اعتبار، بهتر است حل مشکل را به نمایندگی مربوطه سپرده شود.
 • اما اگر مدت اعتبار گارانتی اتوپرس گذشته باشد، برای حل مشکلات آن با نمایندگی مجاز تعمیر اتوپرس در تهران تماس بگیرید و حل مشکلات آن را به تعمیرکاران این نمایندگی‌ها بسپارید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست