021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی لتو با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو

راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو
راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

استفاده از یک ماشین ظرفشویی در جهت افزایش طول عمر و بهبود کارایی آن تنها در صورتی امکان پذیر است که شما بدانید از دستگاه خود چگونه باید استفاده کنید. به این منظور اگر شما هم به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از برند لتو نموده اید و برای استفاده از آن نیازمند اطلاعلات بیشتری هستید، با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای ظرفشویی لتو دسترسی ندارید، می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی لتو بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی لتو

یکی از درگیری های ذهنی افراد پس از خرید یک ماشین ظرفشویی محل قرار دادن این دستگاه است که مشخص کننده چگونگی کارکرد دستگاه در دراز مدت برای ما می باشد. به منظور اطلاع شما از این موضوع در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی لتو می پردازیم:

 • سعی کنید سطح زیری دستگاه شما کاملا صاف و یکپارچه باشد تا این دستگاه هچگونه لرزشی در حین کار نداشته باشد.
 • بهتر است فاصله دستگاه شما از دیوار پشتی آن در حدود 30 سانتی متر در نظر گرفته شود.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو شما باید این محل را در نزدیکی مکانی برای تخلیه آب حاصل از شستشو و همچنین شیر آب ورودی دستگاه در نظر بگیرید.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی خود را در نزدیکی کابینت چیدمان ظروف خود قرار دهید تا برای چیدمان آنها مشکلی نداشته باشید.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی لتو

تراز کردن یک دستگاه برای بهبود کارکرد دستگاه و وارد نشدن فشار به آن در حین کار کردن انجام می شود. به این منظور و اطلاع شما در ادامه به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی لتو برای شما می پردازیم:

 • برای این کار از سمت شرکت تولید کننده دستگاه در قسمت جلویی پیچ هایی قرار داده شده است که می توانید با چرخاندن آنها در جهت عقربه های ساعت، اقدام به تراز نمودن ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • دقت داشته باشید که دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو فاصله استاندارد بین زمین و دستگاه را 20 میلی‌متر در نظر گرفته است.
 • همچنین این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که شما با تراز نمودن آن در قسمت جلویی نیاز به انجام این کار در قسمت پشتی ندارید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی لتو

پس از انجام مراحل فوق برای ماشین ظرفشویی خود نوبت به انجام راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی لتو می رسد که برای انجام این کار می توانید از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو که در ادامه آورده ایم، استفاده نمایید:

 • برای انجام راه اندازی ماشین ظرفشویی لتو یک پیچ راه اندازی که وظیفه نگهداری قطعات را بر عهده دارد، در قسمت پشتی دستگاه تعبیه شده است که باید این پیچ را باز نمایید.
 • پس از آن اقدام به وصل کردن شیر آب ورودی به دستگاه و همچنین شلنگ تخلیه دستگاه نمایید.
 • مرحله بعدی در راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی لتو اتصال دستگاه به برق به وسیله یک محافظ می باشد.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی لتو

برای استفاده از ماشین ظرفشویی لتو باید معنای دکمه های آنها را به خوبی بدانید تا بتوانید آنها را به درستی تنظیم نمایید. در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی لتو می پردازیم:

 • دکمه اولی که بر روی کنترل پنل ماشین ظرفشویی لتو مشاهده می کنید، power می باشد که برای خاموش و روشن کردن دستگاه از آن استفاده می شود.
 • دکمه بعدی که با علامت play مشخص شده، به منظور شروع فعالیت دستگاه قرار داده شده است.
 • دکمه بعدی به صورت تایمر بر روی این پنل قرار دارد که برای انتخاب زمان از آن استفاده می شود.
 • دکمه بعدی دکمه wash در این دستگاه می باشد که برای شست وشو از آن استفاده می شود.
 • از دکمه options می توانید دیگر دسترسی ها را انجام دهید.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی لتو

برای شستشوی اصولی ظروف در ماشین های ظرفشویی لتو باید مطابق با این مراحل در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو اقدام نمایید:

 • بهتر است در ابتدا به صورت منظم و طبق ظرفیت دستگاه خود اقدام به قرار دادن ظروف در آن نمایید.
 • پس از آن برای قرار دادن قاشق و چنگال ها در محل خودشان اقدام نمایید.
 • در مرحله بعدی یک قرص شوینده را در محل خود قرار دهید.
 • برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی لتو باید اقدام به انتخاب برنامه مناسب با ظروف خود نمایید. برای این کار می توانید از منوی options وارد شوید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی لتو

برای افزایش بهره وری و طول عمر مفید دستگاه، شما باید به طور منظم اقدام به تمیز کردن آن نمایید. به این منظور می توانید از مراحل زیر در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی لتو استفاده نمایید:

 • برای تمیز کردن قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی که به آن تسلط و دسترسی ندارید، می توانید از یک فرچه دسته بلند استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی خود می توانید مقداری جوش شیرین را در آب حل نموده و با یک دستمال نرم اقدام به تمیز کردن بدنه دستگاه خود نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو می توانید در صورت چربی زیاد سینی کف و قفسه های ماشین ظرفشویی آنها را بیرون آورده و پس از شستشو در محل خود قرار دهید.
 • همچنین می توانید مقداری سرکه را در فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود اسپری نموده و ماشین را بدون ظرف برای حداقل زمان شستشو تنظیم نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی لتو در هنگام اثاث کشی

ماشین های ظرفشویی دستگاه های حساسی هستند که از تعداد بسیار زیادی قطعه تشکیل شده اند و حمل و نقل اشتباه ممکن است سبب بروز آسیب به آنها گردد. به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه برای شما عزیزان نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی لتو در هنگام اثاث کشی را آورده ایم:

 • برای انجام این کار بهتر است در ابتدا اتصالات برقی دستگاه خود را باز نمایید.
 • پس از آن اقدام به جدا کردن شیر آب ورودی و شلنگ تخلیه از دستگاه خود نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو باید در هنگام اثاث کشی پیچ راه اندازی دستگاه خود را ببندید.
 • پس از آن برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی دستگاه خود می توانید آن را درون پلاستیک حباب دار قرار دهید.
 • برای حمل و نقل دستگاه خود بر روی یک سطح صاف می توانید از پایه چرخ دار استفاده نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی لتو

برای بهبود کارایی و افزایش عمر دستگاه خود باید تمام مراحل استفاده از دستگاه را مطابق با دفترچه راهنمای آن انجام دهید. به این منظور می توانید از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو که در مقاله بالا برای شما آوردیم، استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی لتو بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی لتو چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی لتو را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی لتو خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی لتو با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی لتو به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی لتو توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست