021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از برندهای موفق در تولید لوازم خانگی برند سام میباشد که توانسته است با تولید محصولات با کیفیت بالا درصد بالایی از رضایتمندی را در بین مصرف کنندگان به دست بیاورد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از برند سام نموده اید بهتر است برای بهروری بیشتر و استفاده درست از این محصول با ما در مقاله راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورتی عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سام می توانید با همراهی متخصصین تعمیرگاه لوازم خانی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از ظرفشویی سام بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی سام

بعد از خرید ماشین ظرفشویی اولین دغدغه مصرف کنندگان محل نصب این دستگاه میباشد که در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این دلیل به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • برای این انتخاب محلی را در نظر داشته باشید که به چاه فاضلاب و شیر ورودی نزدیک باشد تا برای تخلیه آب و همچنین آب ورودی دستگاه مجبور به استفاده از شلنگ های بلند نباشید.
 • بهتر است در انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی سام به این نکته توجه داشته باشید که سطح زیر ماشین ظرفشویی شما باید کاملا صاف و یکدست باشد.
 • همچنین دستگاه شما نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار داشته باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی سام

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی محل قرار گیری ظروف شما میباشد باید در محل خود ثابت بوده و هیچ گونه لرزشی نداشته باشد این موضوع بسیار با اهمیت بوده و در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام نیز تکرار شده است به همین دلیل در ادامه به چگونگی انجام اینکار برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای تراز کردن ماشین ظرفشویی خود باید اقدام به تنظیم کردن پیچ های تراز در زیر ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • به منظور تراز نمودن ماشین ظرفشویی سام در ابتدا در پیچ قسمت جلوی ماشین ظرفشویی خود را در جهت عقربه های ساعت چرخانده تا در ارتفاع مناسب در محل خود ثابت شوند.
 • پس از آن پیچ های قسمت عقبی را با بلند کردن این قسمت بچرخانید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی سام

پس از قرار دادن ماشین ظرفشویی سام در محل خودش و تراز نمودن آن نوبت به راه اندازی این دستگاه میرسد که در ادامه به بررسی نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی سام میپردازیم:

 • به منظور انجام اینکار باید در ابتدا تمام قطعات ماشین ظرفشویی را از بسته بندی های خود بیرون بیاورید.
 • پس از آن مطابق با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام باید قفسه ها و سینی ماشین ظرفشویی خود را در محل خودشان قرار دهید.
 • در مرحله بعدی باید اقدام به وصل کردن شیر آب ورودی و شلنگ تخلیه آب نمایید.
 • پس از آن به کمک یک محافظ اتصالات برقی دستگاه خود را برقرار نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی سام

دکمه های قرار داده شده در روی ماشین ظرفشویی سام به منظور اعمال تنظیمات این دستگاه میباشد در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی سام میپردازیم:

 • در ابتدا بر روی کنترل پنل این دستگاه دکمه on/off را مشاهده میکنید که برای روشن و خاموش کردن دستگاه خود باید از این دکمه ها استفاده نمایید.
 • دکمه بعدی rinse only به معنای انجام شست وشو بدون خشک کردن است.
 • دکمه بعدی دکمه dry برای خشک کردن ظروف است.
 • همچنین در این قسمت از کنترل پنل ماشین ظرفشویی خود در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام دکمه cancel برای لغو تنظیمات انجام شده وچود دارد.
 • پس از آن در سمت انتهایی دکمه ای که در کنار آن علامت ساعت دارد مشاهده میشود که برای انتخاب زمان شست و شو باید از آن استفاده نمایید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی سام

به منظور بهبود کارایی دستگاه و افزایش طول عمر آن در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام مواردی را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است در صورت کارکرد نادرست دستگاه خود در اسرع وقت برای رفع مشکل آن اقدام نمایید.
 • همچنین یکی از راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی سام استفاده از آن طبق دفترچه راهنمای این دستگاه میباشد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی سام

به منظور استفاده درست از ماشین ظرفشویی خود و جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن در ادامه برای شما راهنمای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی سام را آورده ایم:

 • در ابتدا با توجه به حجم ماشین ظرفشویی خود اقدام به چیدن ظروف در آن نمایید.
 • پس از آن باید قاشق و چنگال ها را نیز در محل خودشان قرار دهید.
 • بعد از انجام اینکار طبق راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام باید قرص شوینده را در محل خودش قرار دهید.
 • پس از آن با زدن دکمه on از روی صفحه کلید دستگاه را روشن نموده و برنامه مورد نظرتان را روی آن تنظیم نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی سام

گاهی ممکن است شاهد کارکرد نادرست ماشین ظرفشویی خود باشید که برای رفع این مشکل نیاز دارید دستگاه خود را ریست نمایید برای انجام اینکار میتوانید از نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی سام که در ادامه برای شما آورده ایم کمک بگیرید:

 • دکمه ریست به صورت مجزا در ماشین ظرفشویی سام تعبیه نشده است.
 • اما نگران نباشید در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام به انجام یک ترفند میتوانید دستگاه خود را ریست نمایید.
 • برای انجام اینکار ابتدا دکمه on ماشین ظرفشویی خود را فشار داده و پس از آن برای مدت 5 ثانیه دکمه کنسل را نگه میدارید تا دستگاه شما ریست شود.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی سام

تمیز کردن ماشین ظرفشویی باعث بهبود کارایی و افزایش طول عمر آن میگردد از این رو میتوانید با انجام مراحل به تمیز کردن و نگهداری از ماشین ظرفشویی سام خود بپردازید:

 • در ابتدا بهتر است قفسه ها وسینی کف ماشین ظرفشویی خود را بیرون آورده و در صورت وجود چربی به میزان زیاد در آنها این قطعات را برای مدت 2 ساعت در آب گرم و یک ماده شوینده قرار دهید و پس از بیرون آوردن و خشک کردن در محل خود قرار دهید.
 • پس از انجام این مرحله طبق راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام باید در صورتی که بدنه ماشین ظرفشویی شما از جنس استیل است به کمک یک دستمال نرم و پاک کننده سطوح اقدام به تمیز کردن بدنه دستگاه نمایید و اگر این بدنه جنسی به غیر از استیل دارد باید با یک دستمال و محلول جوش شیرین و آب گرم اینکار را انجام دهید.
 • پس از این مرحله برای تمیز کردن قسمت هایی از ماشین ظرفشویی خود که در دسترس نیست باید از یک جسم فرچه مانند استفاده کنید.
 • همچنین برای شستن آبپاش دستگاه خود میتوانید آن را ازمحل خود خارج کرده و پس از شست و شو در محل خود نصب نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی سام درهنگام اثاث کشی

در هنگام اثاث کشی باید ماشین ظرفشویی خود را با دقت و طبق اصول گفته شده در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام انتقال دهید که در ادامه برخی از این موارد را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است در ابتدا تمام قطعات ماشین ظرفشویی خود را بیرون آورده و به صورت مجزا بسته بندی نمایید.
 • همچنین باید اتصالات شیر آب و شلنگ تخلیه را نیز باز نمایید.
 • پس از انجام این مرحله برای جا به جا کردن ماشین ظرفشویی در هنگام اثاث کشی میتوانید از پایه های چرخدار استفاده کنید.
 • همچنین برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی بدنه دستگاه خود میتوانید آن را درون یک پتو قرار دهید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام

برای استفاده بهتر و همه جانبه از یک دستگاه مانند ماشین ظرفشویی بهتر است تمام مراحل استفاده از آن را طبق راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سام که در مقاله بالا برای شما آوردیم انجام دهید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی سام بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی سام چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی سام را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی سام خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی سام با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سام به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی سام توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست