021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی جی پلاس با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از برندهای تولید لوازم خانگی که به تازگی سهم زیادی از بازار این وسایل را در دست گرفته و تولیدات با کیفیتی را نیز ارائه میدهد شرکت جی پلاس است که در واقع یک شرکت ایرانی و زیر مجموعه گلدیران میباشد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از این برند نموده اید برای اینکه بتوانید از آن به درستی استفاده نمایید در ادامه با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای رفشویی جی پلاس دسترسی ندارید می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی جی پلاس

شاید بعد از خرید یک ماشین ظرفشویی اولین سوالی که ذهن شما را درگیر میکند محلی است که قرار است شما ماشین ظرفشویی خود را در آن قرار دهید این مکان از آن جهت بسیار با اهمیت است که در صورت یک انتخاب اشتباه میتواند باعث کاهش کارایی ماشین ظرفشویی شما گردد در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی جی پلاس میپردازیم:

 • برای انتخاب این محل در نظر داشته باشید که سطح زیر آن باید کاملا صاف و یکدست باشد و تحت هیچ شرایطی ماشین ظرفشویی شما نباید لق باشد.
 • دومین نکته ای که در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس باید به آن دقت کنید نزدیک بودن محل ماشین ظرفشویی شما به چاه آشپزخانه و شیر آب است.
 • همچنین بهتر است دستگاه شما در معرض تابش مستقیم نور خورشید نیز قرار نداشته باشد.
 • و فاصله قرار گرفتن آن تا دیوار 30 سانتی متر باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی جی پلاس

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی وظیفه شستن ظروف شما را برعهده دارد در صورت نامناسب بودن وضعیت تراز آن ممکن است سبب آسیب به ظروف شما گردد از این رو در ادامه به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی جی پلاس برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در چهار ضلع ماشین ظرفشویی شما پیچ هایی قرار دارد که با تنظیم به اندازه آنها میتوانید باعث تراز شدن ماشین ظرفشویی خود گردید.
 • به این منظور باید این پیچ ها را در ابتدا برای پیچ های جلویی در جهت عقربه های ساعت بپرخانید.
 • در ماشین های ظرفشویی جی پلاس طبق اطلاعات راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس با تراز کردن دو پیچ جلویی پیچ های قسمت عقبی ماشین ظرفشویی شما نیز تراز میگردند.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی جی پلاس

پس از تراز نمودن ماشین ظرفشویی خود نوبت به راه اندازی و نصب این ماشین ها میرسد برای انجام اینکار میتوانید از مراحل ذکر شده در دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس که در ادامه برای شما آورده ایم استفاده نمایید:

 • برای راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی جی پلاس خود در ابتدا باید قفسه های داخلی و سینی کف آن را در محل خودشان قرار دهید.
 • پس از آن اقدام به وصل کردن شیر آب ورودی و شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • در مرحله بعدی باید به کمک یک محافظ دستگاه خود را به برق متصل کنید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی جی پلاس

کارکرد با ماشین ظرفشویی جی پلاس بسیار ساده است اما شما برای انجام اینکار باید بتوانید به خوبی با دکمه های کلیدهای این دستگاه کارکنید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی جی پلاس میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه ای که روی این ماشین ظرفشویی مشاهده میکنید دکمه power برای خاموش و روشن کردن دستگاه است.
 • پس از آن دکمه quick را مشاهده میکنید که برای شستشو سریع باید این دکمه را فشار دهید.
 • دکمه eco برای صرفه جویی در مصرف انرژی در این دستگاه تعبیه شده است.
 • پس از آن طبق تصویر موجود در دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس دکمه auto به معنای شست و شو به صورت خودکار را مشاهده میکنید.
 • در قسمت بالای این دکمه ها نیز دکمه rinse را به منظور فقط شستن مشاهده میکنید.
 • در کنار آن دکمه spray به منظور پاشیدن آب به صورت اسپری ای را میبینید.
 • دکمه wash را در میبینید که به معنای شستن است.
 • همچنین دکمه start و cancel نیز در انتها این کنترل پنل وجود دارند.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی جی پلاس

به منظور افزایش عمر مفید این دستگاه میتوانید مطابق با مراحل زیر که در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس آمده است استفاده نمایید:

 • بهتر است ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد استاندارد از ظروف پر نکنید و حجم ظروف را مساوی با گنجایش ماشین ظرفشویی خود انتخاب نمایید.
 • همچنین رعایت الگوی مناسب استفاده در ماشین ظرفشویی جی پلاس میتواند یکی از راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی جی پلاس گردد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی جی پلاس

شستن ظروف در ماشین ظرفشویی جی پلاس باید مطابق با اصول گفته شده در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس انجام گردد تا مانع از وارد شدن آسیب به ظروف و دستگاه شما گردد در ادامه به این موضوع میپردازیم:

 • بهتر است در ابتدا اقدام به چیدن ظروف خود در ماشین ظرفشویی جی پلاس نمایید.
 • پس از اینکار قاشق و چنگال ها را نیز در محل خود قرار دهید.
 • مرحله بعدی در راهنمای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی جی پلاس قرار دادن قرص شوینده در درون جایگاه آن میباشد.
 • پس از آن باید درب دستگاه را بسته و اقدام به فشردن دکمه wash نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی جی پلاس

ممکن است گاهی متوجه این موضوع شوید که دستوراتی که به ماشین ظرفشویی خود میدهید به درستی انجام نمیشوند در این وضعیت باید دستگاه خود را ریست نمایید که در ادامه به بررسی نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی جی پلاس برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای انجام اینکار در ابتدا باید در زمانی که ماشین ظرفشویی شما روشن است اقدام به فشردن دکمه start نمایید.
 • پس از آن طبق راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس باید برای مدت 5 ثانیه دکمه cancel ماشین ظرفشویی خود را نگه دارید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی جی پلاس

با توجه به حساس بودن ماشین های ظرفشویی باید در نگه داری آنها نهایت دقت را به خرج دهید از این رو در ادامه نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی جی پلاس را برای شما آورده ایم:

 • دقت داشته باشید که برای انجام اینکار حتما دستگاه خود را از برق بکشید.
 • پس از آن برای تمیز کردن قفسه ها و سینی کف ماشین ظرفشویی باید آن را بیرون آورده و در صورت چربی زیاد آن را درون یک ظرف آب داغ و یک ماده شوینده قرار دهید طبق راهنمایی های راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس میتوانید پس از حدود 2 ساعت میتوانید آنها را بیرون آورده و پس از آب کشی و خشک کردن در محل خودشان قرار دهید.
 • برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی خود در صورتی که جنس آن استیل است باید با یک دستمال و مایع پاک کننده سطوح اقدام به انجام اینکار نمایید در غیر اینصورت باید با دستمال و محلول آب و جوش شیرین این کار را انجام دهید.
 • برای تمیز کردن قسمت داخلی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود میتوانید یکبار دستگاه را بدون قرار دادن ظرف در آن روشن نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی جی پلاس درهنگام اثاث کشی

یکی از زمانهایی که باید به ماشین ظرفشویی خود دقت ویژه ای داشته باشید در هنگام حمل و نقل آن میباشد به این منظور باید مطابق با ادامه مقاله با موضوع نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی جی پلاس در هنگام اثاث کشی اقدام نمایید:

 • بهتر است قفسه ها و سینی ماشین ظرفشویی خود را از داخل دستگاه بیرون بیاورید تا در صورت باز شدن ناگهانی درب ماشین ظرفشویی این قطعات به بیرون پرت نگردد.
 • همچنین برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی دستگاه میتوانید آن را درون یک پتو قرار دهید.
 • و برای حمل آن روی سطح صاف مطابق با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس از پایه چرخدار استفاده نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس

به منظور کارکرد بهتر و افزایش عمر مفید دستگاه خود شما باید مراحل نصب و استفاده از ماشین ظرفشویی خود را مطابق با راهنمای آن انجام دهید به این منظور در مقاله بالا برای شما راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس را آورده ایم.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی جی پلاس بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی جی پلاس چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی جی پلاس را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی جی پلاس خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی جی پلاس به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست