021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کرال با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر به دنبال خرید یک ماشین لباسشویی باشید در بین شرکت های مختلف حتما نام برند کرال را نیز شنیده اید این شرکت چندین سال است که اقدام به تولید لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی نموده است اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از این برند نموده اید با ما در ادامه مقاله راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کرال می توانید با همراهی متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی آی پی امداد از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی کرال

بعد از خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی اولین چیزی که به ذهن خریداران میاید محل قرار دادن این دستگاه میباشد به این منظور در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی کرال میپردازیم:

 • همانطور که میدانید ماشین های ظرفشویی علاوه بر شیر آب ورودی دارای یک شلنگ تخلیه آب حاصل از شست وشو نیز میباشند به همین دلیل در انتخاب مکان آن باید این نکته را در نظر بگیرید که دستگاه شما در نزدیکی چاه و شیر آب باشد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال باید بین دستگاه شما و دیوار حدود 30 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و دستگاه شما به دیوار نچسبد.
 • بهتر است این دستگاه را در نزدیکی کابینت قرار گیری ظروف خود نصب نمایید تا برای چیدمان راحت تر باشید.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی کرال

بعد از اینکه دستگاه خود را در محل مناسبی مستقر کردید مرحله بعدی تراز نمودن دستگاهتان است تا به صورت بهتر و مطمئن تر کار شست وشوی ظروف را انجام دهد در ادامه طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال برای شما به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی کرال میپردازیم:

 • در ابتدا باید در نظر داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما باید بدون کوچکترین لرزشی کار خود را انجام دهد.
 • از این رو باید در صورتی که سطح زیر این دستگاه صاف و یکدست نیست به کمک اشیاء کمکی اقدام به صاف کردن این مکان نمایید.
 • پس از آن برای تراز نمودن ماشین ظرفشویی کرال باید به چرخاندن پیچ هایی که در قسمت جلویی این دستگاه قرار دارد اقدام نمایید.
 • پس از آن برای تنظیم پیچ های تراز قسمت عقبی ماشین ظرفشویی خود باید کمی این قسمت را بلند نموده و اقدام به چرخاندن پیچ ها کنید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی کرال

سومین مرحله در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال راه اندازی این دستگاه میباشد که برای انجام اینکار میتوانید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • برای اینکار باید پیچ ترنسلیت یا راه اندازی را در قسمت پشتی ماشین ظرفشویی خود باز نمایید.
 • پس از آن اقدام به نصب شیر آب ورودی به ماشین ظرفشویی و همچنین شلنگ تخلیه دستگاه نمایید.
 • برای راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی کرال خود بهتر است از یک محافظ تک منظوره استفاده نمایید و از قرار دادن اجسام دیگر در کنار این پریز خودداری نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی کرال

دکمه های قرار داده شده در قسمت کنترل پنل ماشین ظرفشویی کرال در مقایسه با سایر برندها بسیار محدود و کمتر میباشد اما برای کار با آنها شما نیازمند اطلاع از نحوه کار آنها هستید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی کرال میپردازیم:

 • در قسمت ابتدایی این دستگاه شاهد وجود دکمه power برای روشن و خاموش کردن دستگاه هستید.
 • پس از آن دکمه ای با علامت ساعت را مشاهده مینمایید که برای تعیین مدت زمان شست وشو باید از آن استفاده نمایید.
 • همچنین در کنار این دکمه دو کلید با علامت های فلش رو به بالا و پایین را مشاهده میکنید که برای بالا و پایین بردن زمان شست و شو از آن استفاده باید کرد.
 • پس از آن دکمه fast wash را میبینید.
 • و دکمه ی options که برای دسترسی به منوی بیشتر دستگاه از آن استفاده میشود.
 • تصاویر این دکمه و کلیدها را میتوانید در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال مشاهده نمایید.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی کرال

به منظور شست و شوی اصولی و دقیق ظروف در ماشین ظرفشویی خود شما باید از قوانین کار با ماشین ظرفشویی خود مطلع باشید به این منظور در ادامه برای شما به بررسی راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی کرال میپردازیم:

 • برای انجام اینکار در مرحله نخست اقدام به چیدن ظروف به صورت اصولی در این دستگاه نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال باید به این نکته توجه داشته باشید که ظروف را با حجم استاندارد درون این دستگاه قرار دهید تا باعث وارد شدن آسیب به ظروف خود نگردید.
 • پس از آن باید اقدام به قرار دادن قاشق ها و چنگال ها در محل خودشان نمایید.
 • بعد از انجام این مرحله باید یک قرص شوینده را در محل شوینده دستگاه خود قرار دهید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی کرال

برخی از ماشین های ظرفشویی به صورت مجزا دارای دکمه reset هستند اما برخی دیگر مانند ماشین ظرفشویی های کرال این دکمه را نداشته و برای ریست کردن آن شما باید مطابق با مراحل زیر از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال استفاده نمایید:

 • به منظور ریست کردن ماشین ظرفشویی کرال باید از منوی options این دستگاه وارد شده و پس از آن اقدام به انتخاب دکمه reset نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی کرال

اگرچه ماشین های ظرفشویی دستگاه هایی هستند که مدام با آب و مواد شوینده سروکار دارند اما شما باید به نظافت آنها و بدنه آنها اهمیت ویژه ای دهید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی کرال برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای تمیز کردن قسمت های دورنی دستگاه در صورتی که در دسترس شما قرار ندارند میتوانید از یک فرچه دسته بلند استفاده نمایید.
 • همچنین برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال در صورت یکه جنس آن از استیل است میتوانید از یک دستمال نمدار و مایع پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • در صورتی که جنس دستگاه شما استیل نیست باید از یک دستمال نمدار و محلول جوش شیرین و آب ولرم استفاده نمایید.
 • برای تمیزکردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود میتوانید اقدام به بیرون آوردن قفسه ها و سینی دستگاه خود نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی کرال درهنگام اثاث کشی

برای اطلاع از نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی کرال در هنگام اثاث کشی و به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن میتوانید از مراحل زیر کمک بگیرید:

 • بهتر است در ابتدا اقدام به باز کردن اتصالات برقی ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • همچنین برای حمل و نقل دستگاه خود باید پیچ ترنسلیت دستگاه خود را ببندید.
 • پس از انجام این مراحل طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال باید اقدام به باز کردن شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی دستگاه خود نمایید.
 • پس از آن در صورت موجود نبودن کارتن ماشین ظرفشویی شما برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی آن میتوانید آن را دورن یک پتو و یا پلاستیک حباب دار قرار دهید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کرال

اگر میخواهید موجب افزایش عمر مفید دستگاه خود شوید و همچنین منجر به بهبود کارایی آن گردید میتوانید تمام مراحل استفاده از دستگاه خود را طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال که در مقاله بالا برای شما آورده ایم انجام دهید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی کرال بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی کرال چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی کرال را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی کرال خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی کرال با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کرال به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی کرال توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست