021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بیم با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیم

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیم
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیم
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت تولید لوازم خانگی بیم یکی از برزگترین شرکت های کشور آلمان در تولید این محصولات میباشد که تولیدات این کارخانه همگی در رتبه نخست کیفیت قرار داشته و مصرف کنندگان از آنها بسیار راضی هستند اگر شما نیز علاقه مند به داشتن اطلاعات در مورد این برند و محصولاتش هستید با ما در ادامه در مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بیم دسترسی ندارید می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی بیم بهره مند شوید.

اتنخاب محل درست برای قرار دادن ماشین ظرفشویی بیم

همواره یکی از سوالات همیشگی خریداران این محصول میباشد، این مساله اتنخاب بسیاری مهمی است زیرا در واقع شما با این کار بر نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی خود تاثیر میگذارید و این بخش یکی از مهمترین بخش های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم میباشد برای اطلاع از این محل در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

 • یکدست بودن سطح زیری ماشین ظرفشویی همواره یکی از نکات قابل توجه در هنگام انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی بیم میباشد .
 • در صورت وجود پستی و بلندی در قسمت زیری ماشین ظرفشویی خود حتما اقدام به یکدست نمودن آن نماید میتوانید برای اینکار از قرار دادن یک شی کمکی در زیر ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.
 • به دلیل وجود شیرهای تخلیه و آب باید دستگاه شما در نزدیکی شیر آب و چاه فاضلاب مکان شما باشد تا از استفاده از شلنگ های خیلی طولانی جلوگیری نمایید.
 • بهتر است این مکان در نزدیکی پریز برق نیز باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی بیم در راهنمای فارسی

تراز نمودن یک دستگاه به منظور کارکرد بهتر و بدون صدا و لرزش یک ماشین ظرفشویی انجام میشود به دلیل اینکه ماشین ظرفشویی محل شست و شوی ظروف چینی میباشد بهتر است این مرحله را با دقت انجام دهید تا شاهد شکستن ظروف خود نباشید در ادامه نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی بیم در راهنمای فارسی را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • بعد از بیرون آوردن ماشین ظرفشویی از کارتن خود مشاهده میکنید که چهار پیچ در قسمت زیری این دستگاه قرار دارد(محل قرار گیری این پیچ ها دقیقا در چهار سمت ماشین ظرفشویی است) قرار دارد.
 • این پیچ ها به منظور به صفر رساندن ناصافی زیر ماشین ظرفشویی و همچنین قرار نداشتن ماشین ظرفشویی به صورت مستقیم بر روی زمین تعبیه شده اند.
 • برای تراز کردن پیچ های جلویی اقدام به چرخاندن آنها به کمک یک آچار در جهت عقربه های ساعت نمایید.
 • پس از آن قسمت جلویی ماشین ظرفشویی را مطابق این مراحل در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم بلند کرده تا به پیچ های پشتی تسلط داشته باشید و اقدام به تنظیم کردن آنها نمایید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی بیم در راهنمای فارسی

مرحله بعدی در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم راه اندازی این دستگاه میباشد که به این منظور میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • برای راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی بیم در ابتدا باید قفسه ها وسینی آن را در محل خودشان قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به وصل کردن شیر آب به ورودی دستگاه خود نمایید.
 • و پس از آن شلنگ تخلیه برای تخلیه آب بعد از شستشو را نیز در محل خود نصب کنید که برای یافتن محل قرار گیری شلنگ میتوانید این مکان را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم مشاهده نمایید.
 • در انتها باید اقدام به برقراری برق دستگاه به وسیله یک محافظ نمایید تا ازایجاد آسیب در هنگام نوسانات برقی در دستگاه خود جلوگیری نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی بیم

برای روشن کردن و استفاده از قابلیت های ماشین ظرفشویی خود شما نیاز دارید که از نحوه کار با دکمه های آن اطلاع داشته باشید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی بیم میپردازیم:

 • در ماشین های ظرفشویی بیم شما شاهد وجود یک صفحه نمایش کوچک مشکی رنگ هستید که میتوانید تنظیماتی که انجام داده اید را بر روی این قسمت مشاهده نمایید.
 • در چهارطرف این صفحه نمایش چهار دکمه قرار دارد که میتوانید مکان آنها را نیز در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم مشاهده نمایید.
 • دکمه اول دکمه options میباشد که کلیه تنظیمات را از وارد شدن به این منو میتوانید انتخاب نمایید.
 • دکمه پایینی این دکمه، دکمه lock  یا همان قفل کودک میباشد.
 • دکمه بعدی reset  برای زمان های بروز خطا در دستگاه شما میباشد.
 • و در انتها شاهد وجود دکمه on/off در این دستگاه برای خاموش و روشن کردن آن هستید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بیم

تعمیر کردن و پرداخت هزینه های زیاد برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی برای هیچ کس خوشایند نیست با توجه به گران و خارجی بودن قطعات بهتر است در نگه داری این وسیله بسیار کوشا باشید و با انجام اقداماتی به بهبود آن کمک نمایید، از این رو باید به مسائلی و راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بیم خود دقت کافی را داشته باشید در ادامه نکات مهمی در مورد این موضوع را برای شما آورده ایم:

 • قطعا رعایت الگوی مناسب استفاده از ماشین ظرفشویی بیم یکی از این راه ها میباشد. همچنین بهتر است از قسمت های شلنگ ماشین ظرفشویی خود نیز غافل نشوید و از تخلیه درست آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • همچنین همانطور که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم به آن اشاره شده است رعایت کردن اصول این دفترچه در هنگام حمل و نقل و نصب میتواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بیم

با توجه به شرایط کار با ماشین ظرفشویی قطعا استفاده اصولی و درست از آن هم موجب کارایی بیشتر و هم ظروف تمیز تر برای ما میگردد در ادامه به راهنمای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی بیم میپردازیم:

 • بهتر است در ابتدا ظروف را به صورت منظم و با حجم استاندارد در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به چیدن قاشق و چنگال ها در درون ماشین ظرفشویی بیم خود نمایید.
 • در مرحله بعدی یک قرص ماشین ظرفشویی که به عنوان ماده شوینده در این دستگاه استفاده میگردد را در جایگاه خودش قرار میدهید.
 • پس از آن اقدام به بستن درب ماشین ظرفشویی و قشردن دکمه options   نمایید و پس از وارد شدن به منویی که بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی بیم نمایش داده میشود اقدام به اعمال دستورات شست و شو نمایید.
 • همچنین میتوانید اطلاع از حجم دقیق ظروف را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم مشاهده نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی بیم

ریست کردن به منظور از سر گیری فعالیت هایی که در ماشین ظرفشویی شما با خطا مواجه شده اند را میتوانید طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم استفاده نمایید در ادامه بریا شما چگونگی انجام اینکار را شرخ خواهیم داد:

 • برای انجام ریست کردن ماشین ظرفشویی بیم باید اقدام به فشردن و نگه داشتن دکمه ریست ماشین ظرفشویی برای مدت 3 ثانیه نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی بیم

درست است که ماشین های ظرفشویی دائما با آب سروکار دارند  که دائما با آب سروکار دارند اما گاهی مشاهده میشود مواد غذایی در گوشه و کنار این ماشین ها باقی میماند و یا چربی حاصل از شستشوی ظروف کثیف در سینی کف ماشین ظرفشویی انباشته میشود به این منظور در هنگام مواجه با این وضعیت در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم شما باید اقدام به تمیز کردن دستگاه خود نمایید که در ادامه مراحل آن را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • تمیز کردن ماشین ظرفشویی بیم هم شامل قسمت های بیرونی و هم قسمت دورنی این دستگاه میشود.
 • برای تمیز کردن قسمت دورنی دستکاه بهتر است قفسه های ماشین ظرفشویی را به طور کامل بیرون آورده و پس از شست و شو با آب داغ و ماده شوینده در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن باید سینی کف ماشین ظرفشویی خود را نیز خارج نمایید و بهتر است در صورت مشاهده چربی زیاد در این قسمت آن را درون یک ظرف آب داغ قرار دهید تا چربی ها به طور کامل از بین روند.
 • برای شست و شوی بدنه ماشین ظرفشویی نیز میتوانید از یک دستکال نرم و پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • همچنین بهتر است برای انجام این کار در قسمت تمیز کردن و نگه داری از ماشین ظرفشویی بیم به صورت دوره ای شلنگ های آن را با روشن کردن ماشین به صورت خالی و بدون ظرف تمیز نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی بیم درهنگام اثاث کشی

در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم برای وارد نشدن آسیب به این دستگاه میتوانید مراحل را مطابق با زیر پیش روید:

 • در ابتدا دستگاه خود را از برق کشیده.
 • اتصالات شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی را باز نمایید و آنها را نیز به صورت جداگانه بسته بندی نمایید.
 • در مرحله بعدی باید به کمک یک پتو دور تا دور ماشین ظرفشویی خود را بپوشانید تا از ایجاد خط بر روی آن جلوگیری گردد.
 • در مرحله آخر برای جا به جا کردن ماشین ظرفشویی بیم در هنگام اثاث کشی میتوانید بر رو سطح صاف از پایه های چرخدار استفاده نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیم

برای استفاده از حداکثر کارایی دستگاه خود به صورت اصولی باید مراحل را از روز خرید تا انتها مطابق با راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم پیش روید که در این مقاله این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی بیم بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بیم چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی بیم را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی بیم خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی بیم با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بیم به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بیم توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست