021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اسمگ با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر حتی به میزان خیلی کمی با بازار لوازم خانگی آشنایی داشته باشید حتما برند اسمگ را به خوبی میشناسید، اسمگ یک برند ایتالیایی بوده که توانسته است سهم زیادی از بازار مصرف کنندگان را در دست گیرد و همچنین مصرف کنندگان این محصولات به میزان بالایی از کیفیت آن رضایت دارند اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از برند اسمگ نموده اید با ما در ادامه با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی اسمگ می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی اسمگ بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی اسمگ

قطعا زمانی که هزینه زیادی را برای خرید یک ماشین ظرفشویی پرداخت میکنید باید در نگه داری از آن نیز نهایت دقت را داشته باشید شاید اولین کاری که باید برای سلامت ماشین ظرفشویی خود انجام دهید انتخاب محل مناسب برای نصب ماشین ظرفشویی اسمگ می باشد به این منظور در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • برای اینکه به دستگاه شما آسیبی وارد نگردد باید در انتخاب سطح زیری آن نهایت دقت را داشته باشید از این رو اگر مکان شما دارای سطحی ناصاف است قبل از قرار دادن ماشین ظرفشویی خود در آن مکان حتما اقدام به یکدست کردن آن نمایید.
 • همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ نیز به آن اشاره شده است باید فاصله دستگاه شما از دیوار پشتی آن حداقل 20 سانتی متر باشد.
 • همچنین به دلیل نیاز دستگاه شما به چاه برای تخلیه بهتر است این مکان در نزدیکی شیر ورودی آب و محلی برای تخلیه باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی اسمگ

تراز نمودن یکی از اصلی ترین مراحل نگه داری از ماشین های ظرفشویی میباشد زیرا ممکن است در حین کار این دستگاه ها با لرزش های خود سبب وارد شدن آسیب به ظروف گردند در ادامه طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ برای شما به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • برای تراز نمودن ماشین ظرفشویی اسمگ یابد اقدام به چرخاندن پیچ های تراز این دستگاه که در قسمت جلویی آن قرار دارند نمایید.
 • برای اینکار بهتر است در حین تراز نمودن ماشین ظرفشویی اسمگ فاصله زمین تا دستگاه را در حدود 20 میلیمتر در نظر بگیرید.
 • در ماشین های ظرفشویی اسمگ با تنظیم کردن پیچ های تراز جلویی این پیچ ها در قسمت عقبی به صورت خود به خودی تنظیم میگردند.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی اسمگ

زمانی که از ثابت شدن ماشین ظرفشویی در محل خود اطمینان حاصل کردید نوبت به راه اندازی و نصب این دستگاه میرسد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی اسمگ برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای راه اندازی دستگاه خود در ابتدا باید پیچ راه اندازی را که در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد و میتوانید محل دقیق قرار گیری آن را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ مشاهده نمایید را باز کنید.
 • پس از آن باید اقدام به اتصال شیر آب ورودی به دستگاه و همچنین شلنگ تخلیه آب نمایید.
 • در مرحله بعدی باید اقدام به اتصال ماشین ظرفشویی خود به یک محافظ و پس از آن به برق نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی اسمگ

دکمه ها و کلیدهای قرار داده شده بر روی کنترل پنل ماشین ظرفشویی اسمگ به منظور استفاده شما از آن برای اعمال تنظیمات به دستگاه خود میباشد به این منظور و برای اطلاع شما از معنا و کارکرد این دکمه ها در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی اسمگ میپردازیم:

 • دکمه های روی کنترل پنل ماشین ظرفشویی اسمگ در بیشتر مدل های این دستگاه با تصویر مشخص شده اند که در قسمت ابتدایی آن محل قرار گیری قرص ماشین لباسشویی را مشاهده میکنید.
 • در زیر این دکمه کلیدی با علامت ساعت را مشاهده مینمایید که برای تعیین مدت زمان شست وشو از آن باید استفاده گردد.
 • در قسمت بالایی این دکمه ها دکمه خشک کن که در اصطلاح dry نام دارد مشاهده میشود.
 • پس از آن تصویر ظروف و بشقاب را مشاهده میکنید که میتوان آن را معادل دکمه normal wash دانست.
 • پس از آن به تصویر جام به شما برنامه شستشوی light wash را نمایش میدهد.
 • و در انتها به کمک تصویر قابلمه برای شما به تنظیم برنامه heavy wash میپردازد.
 • ممکن است در تصویر دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ علامت p را مشاهده نمایی که برای استپ کردن فعالیت دستگاه از آن استفاده میگردد.
 • همچنین دکمه ای با علامت play برای انجام فعالیت شست و شو قرار داده شده است.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی اسمگ

برای اینکه از کارکرد دستگاه خود رضایت داشته باشید باید بتوانید دستگاه خود را به درستی روشن نمایید و ظروف را مطابق اصول درون آن قرار دهید به این منظور در ادامه به راهنمای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی اسمگ میپردازیم:

 • برای تمیز شدن ظروف و شستن اصولی آنها باید این ظروف را به میزان استاندارد درون ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.
 • همچنین طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ شما باید یم قرص شوینده را درون جایگاه ماشین ظرفشویی خود بگذارید.
 • پس از آن میتوانید از منوی دستگاه خود اقدام به انتخاب برنامه با توجه به نوع ظروف خود نمایید و ماشین ظرفشویی را روشن نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی اسمگ

شاید شما فکر کنید به دلیل اینکه ماشین های ظرفشویی محلی برای شست و شوی ظروف هستند نیازی به تمیز کردن ندارند اما در واقع این یک باور اشتباه است و این دستگاه باید به طور منظم نظافت گردد به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی اسمگ میپردازیم:

 • برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی خود میتوانید از یک دستمال نرم و محلول جوش شیرین و آب استفاده نمایید.
 • برای نظافت قسمت های داخلی دستگاه خود که به آنها دسترسی ندارید میتوانید از یک فرچه دسته بلند استفاده نمایید.
 • همچنین طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ میتوانید قفسه ها و سینی ماشین ظرفشویی خود را بیرون آورده و برای شستن آنها اقدام نمایید پس از آن آنها را در محل خود قرار دهید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی اسمگ درهنگام اثاث کشی

یکی از حساس ترین زمان هایی که باید مراقب دستگاه خود باشید در زمان حمل و نقل و اثاث کشی میباشد که در صورت انجام اینکار به صورت اشتباه ممکن است سبب بروز آسیب به دستگاه خود گردید به این منظور در ادامه به نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی اسمگ در هنگام اثاث کشی برای شما میپدازیم:

 • بهتر است در ابتدا تمام ظروف ماشین ظرفشویی خود را بیرون بیاورید.
 • پس ازآن باید اقدام به بستن پیچ راه اندازی در قسمت پشتی ماشین ظرفشویی خود نمایید و همانطور که گفته شد میتوانید محل دقیق قرارگیری این پیچ را در تصویر راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ مشاهده نمایید.
 • در صورتی که کارتن ماشین ظرفشویی خود را در اختیار ندارید برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی آن میتوانید دور آن را بوسیله یک پلاستیک حباب دار و یا پتو بپوشانید.
 • در نظر داشته باشید که در تمام مراحل حمل و نقل دستگاه شما باید به صورت عمودی جا به جا گردد و از افقی کردن آن خودداری نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ

مسلما پرداخت هزینه های تعمیر و تعویض قطعات برای همه افراد ناخوشایند است به این منظور و برای جلوگیری از پرداخت این هزینه ها باید تمام مراحل استفاده از محصول خود را مطابق با راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ انجام دهید تا باعث بهبود کارایی دستگاه خود شوید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی اسمگ بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی اسمگ چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی اسمگ را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی اسمگ خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی اسمگ به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی اسمگ توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست