logo logo تعمیر اسپرسوساز ویداس با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس

راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس
راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از بهترین محصولات برند ویداس اسپرسوسازهای این برند است که در این مطلب قصد داریم تمامی نکات مرتبط با راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس را بررسی کنیم. شرکت ویداس با تولید لوازم خانگی توانسته به یکی از برندهای معتبر در بازار داخلی و جهانی تبدیل شود. این برند یک شرکت ایرانی است که از لحاظ کیفیت و کارایی محصولات متنوع و باکیفیتی را به بازار عرضه می کند. این شرکت در زمینه‌ تولید قهوه ساز، چای ساز، آبمیوه گیری، سرخ کن، مخلوط کن و … توانسته فعالیت داشته باشد. لازم است برای یادگیری نحوه کار با اسپرسوساز ویداس تا انتهای مقاله همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از اسپرسوساز ویداس پاسخ دهید.

نحوه راه اندازی دستگاه اسپرسوساز ویداس

برای راه اندازی دستگاه اسپرسوساز ویداس باید اقداماتی که در ادامه گفته می شود را انجام دهید. در اولین مرحله مخزن پشت دستگاه را با آب مناسب پر کنید. لازم است در نظر داشته باشید که برای پر کردن مخزن دستگاه از آبی استفاده کنید که دارای رسوبات نباشد. بدین منظور آب تصفیه، آب معدنی و یا آب جوشیده شده بهترین راهکار برای استفاده است.

پس از اینکه این کار را انجام دادید، شات دستگاه اسپرسوساز را بدون اینکه درون آن قهوه قرار دهید، در جای مخصوص قرار داده و فیکس کنید و گردونه بخار را روی علامت صفر بگذارید. تمامی مراحل که انجام شد، دستگاه را روشن کنید تا شروع به کار کند. پس از اینکه دستگاه شروع به کار کرد و تمامی آب موجود در دستگاه خارج شد، دستگاه شما تمیز می شود و آماده است تا بتوانید یک لیوان اسپرسو آماده کنید.

دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز ویداس

زمانی که دستگاه اسپرسوساز ویداس را خریداری می کنید، همراه با دستگاه یک دفترچه راهنمای فارسی برای استفاده از آن به شما ارائه می شود. دفترچه‌ راهنمای فارسی اسپرسوساز ویداس تمامی نکات مرتبط برای راه اندازی اسپرسوساز، نحوه تمیز کردن آن، نکات ایمنی و تمامی مواردی که باید رعایت کنید را درون خود دارد. لازم است قبل از راه اندازی اسپرسوساز ویداس تمامی نکات مرتبط با دفترچه راهنمای فارسی را مطالعه کنید و اعمال نمایید. همچنین با خواندن این مقاله می توانید در این زمینه اطلاعات متفاوتی به دست بیاورید. با خواندن دفترچه‌ راهنمای اسپرسوساز ویداس تمامی نکات لازم برای راه اندازی، استفاده و تمیز کردن دستگاه را یاد می گیرید.

نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز ویداس

اگر از دستگاه اسپرسوساز ویداس استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که حتماً یکسری نکات ایمنی را باید رعایت کنید. نکات ایمنی باعث می شود که در نحوه کار با اسپرسوساز ویداس با مشکل مواجه نشوید و بتوانید به راحتی یک لیوان اسپرسو آماده کنید. در ادامه نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز ویداس را به شما اعلام خواهیم کرد:

 • قبل از هر چیزی لازم است همانطور که گفته شد، از آب مناسب برای آماده کردن اسپرسو استفاده کنید.
 • اسپرسوساز را به صورت مستقیم به برق نزنید و با استفاده از محافظ این کار را انجام دهید.
 • همچنین پس از اینکه کارتان تمام شد، کلید محافظ را خاموش کنید.
 • لازم است مراحل تمیز کردن دستگاه اسپرسوساز را دنبال کنید تا جرم و رسوبات از آن خارج شود.
 • اگر به صورت مداوم از دستگاه اسپرسوساز ویداس استفاده می‌کنید، می‌توانید هر هفته یک بار این کار را انجام دهید.
 • دستگاه اسپرسوساز را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا کودکان نتوانند به دستگاه نزدیک شوند.
 • همچنین لازم است توجه داشته باشید که پس از آماده کردن اسپرسو چند لحظه صبر کنید تا دستگاه به طور کامل خاموش شود.

نحوه تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز ویداس

اگر قصد دارید یک لیوان اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز ویداس آماده کنید، لازم است طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسو ساز ویداس را بدانید. در مرحله‌ اول مخزن آب دستگاه را با آب تصفیه یا آب معدنی پر کنید. پس از آن شات دستگاه را با پودر اسپرسو پر نمایید و در جای مشخص قرار دهید. در قسمت بعدی در صورتی که دستگاه شما اتوماتیک باشد، می توانید با روشن کردن دستگاه یک لیوان اسپرسو آماده کنید. اما در صورتی که دستگاه شما نیمه اتوماتیک باشد، باید دما و مدت زمان آماده شدن اسپرسوساز را نیز تنظیم نمایید. در نظر داشته باشید که تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز ویداس تنها چند دقیقه زمان لازم دارد و لازم است تمامی نکاتی که در راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس گفته شده را رعایت کنید تا بتوانید یک لیوان اسپرسو باکیفیت داشته باشید.

آموزش تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز ویداس

برای آماده کردن کاپوچینو مهمترین موضوع فوم‌ شیر روی قهوه است. کاپوچینو یکی از نوشیدنی های کافئین دار پرطرفدار است که برای آماده سازی آن باید جزئیات زیادی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید یک کاپوچینو شبیه به نوشیدنی های آماده شده در کافی شاپ ها داشته باشید. در ادامه نحوه‌ تهیه‌ کاپوچینو با اسپرسوساز ویداس را به صورت کامل بررسی می‌کنیم. برای آماده کردن کاپوچینو یک لیوان اسپرسو آماده کنید. برای این کار مخزن دستگاه را پر از آب کنید.

سپس مواد لازم برای آماده سازی کاپوچینو را در شات اسپرسوساز قرار دهید و دستگاه را روشن نمایید. پس از اینکه اسپرسو در لیوان ریخت، نوبت به آماده‌سازی فوم روی نوشیدنی می شود. شیر مورد نظر را در شیر جوش مخصوص دستگاه بریزید و آن را در زیر شیر بخار داغ قرار دهید. توجه کنید که شیر بخار داغ کاملاً در لیوان قرار بگیرد. پس از آن فوم به دست آمده را روی نوشیدنی خود بریزید و کاپوچینو آماده شده را نوش جان کنید.

نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز ویداس

یکی از متداول‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای افراد در زمینه‌ آماده سازی اسپرسو به وجود بیاید، نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز ویداس است. بدین منظور باید به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود، توجه کنید. اگر شما دوست دارید که نوشیدنی خود را با دمای متعادل نوش جان کنید و دوست ندارید بیش از اندازه داغ باشد، می توانید دمای دستگاه را بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. دمای اسپرسوساز بین ۸۰ تا ۱۲۰ درجه قابلیت تنظیم دارد که در بین این موارد دمای بین ۱۱۷ تا ۱۲۰ درجه بهترین دمای ممکن است. برای تنظیم دما فقط کافیست با دکمه های موجود در کنار دستگاه دما را بالا پایین کنید.

نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز ویداس

جوش آوردن شیر با دستگاه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در منزل یک اسپرسو شبیه به اسپرسوهای آماده شده در کافی شاپ آماده کنید. برای جوش آوردن شیر در اسپرسوساز ویداس باید شیر جوش مخصوص اسپرسوساز ویداس را پر از شیر کنید و آن را در زیر لوله فشار قرار دهید. در این مرحله بخار با دمای بالا وارد شیر می شود و شیر به جوش می آید. شما به راحتی می توانید شیری که مد نظر دارید را با این روش به جوش آورید و با استفاده از آن نوشیدنی خود را خوش طعم تر و حرفه ای تر کنید. قرار دادن فوم شیر بر روی اسپرسو و قهوه طعم خارق‌العاده‌ای به نوشیدنی شما می دهد.

نحوه تنظیم فشار اسپرسوساز ویداس

فشار اسپرسوساز ویداس به راحتی با گزینه های فشاری که بر روی دستگاه وجود دارد، قابل تنظیم کردن است. با توجه به راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس برای تنظیم فشار باید قبل از هر چیزی عملکردهای هر کدام از این گزینه ها را بدانید. گزینه های پیش روی شما شامل ضعیف، متوسط و فشار بالا خواهد بود. برای کار کردن باید بدانید که گزینه‌ فشار ضعیف باعث می‌شود که قهوه و آب درون دستگاه اسپرسوساز به تدریج باهم مخلوط شوند و این موضوع باعث می شود که نوشیدنی شما باکیفیت تر باشد. فشار متوسط نسبت به فشار ضعیف سرعت بیشتری دارد و آب با پودر قهوه با سرعت بالاتری ترکیب می‌شود.

همچنین فشار بالا باعث می‌شود که آب و قهوه به صورت کامل با هم ترکیب شوند و ممکن است نوشیدنی شما خروجی خوب و طعم و رنگ مناسبی نباشد. به همین دلیل بهتر است برای آماده سازی قهوه از گزینه فشار ضعیف استفاده کنید. توجه داشتن به فشار دستگاه اسپرسوساز یکی از موارد مهم برای آماده سازی یک لیوان اسپرسوی باکیفیت است. افرادی که در این زمینه مهارت بالایی دارند، به جزئیاتی مانند تنظیم فشار اسپرسوساز ویداس توجه می کنند.

نحوه هواگیری اسپرسوساز ویداس

اگر برای مدت طولانی از اسپرسوساز خود استفاده نکنید، دستگاه اسپرسوساز دچار هواگرفتگی می شود. برای هواگیری اسپرسوساز ویداس باید نحوه هواگیری از آن را بدانید. بدین منظور لازم است برای هواگیری، مخزن دستگاه اسپرسوساز ویداس را با آب پر کنید و پس از آن بدون اینکه شات قهوه را پر کنید، دستگاه را روشن کنید تا تمامی آب موجود در دستگاه بخار شود. پس از آن که تمامی آب موجود در مخزن دستگاه بخار شد، یک لیوان اسپرسو برای خود آماده کنید. در صورتی که متوجه شدید اسپرسو آماده شده کیفیت لازم را ندارد، هواگیری دستگاه به صورت کامل انجام نشده. پس می‌توانید مخزن آب دستگاه را از دستگاه جدا کرده و مجدداً در جای خود قرار داده و هواگیری را به صورت مجدد انجام دهید.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس

در مقاله‌ ای که خواندید، سعی کردیم تمامی نکات لازم برای راهنمای استفاده از اسپرسوساز ویداس را بررسی کنیم. لازم است بدانید که برای راه اندازی اسپرسوساز ویداس باید تمامی نکاتی که در این مقاله گفته شد را مدنظر قرار دهید. همچنین بدانید که هنگام خرید اسپرسوساز ویداس یک دفترچه راهنمای فارسی به شما ارائه می شود که با خواندن دفترچه راهنما می توانید تمامی نکات مرتبط با استفاده از اسپرسوساز ویداس را یادبگیرید.

نکات مرتبط با استفاده از اسپرسوساز ویداس شامل نکات ایمنی در حین استفاده، نحوه تهیه اسپرسو، نحوه تهیه کاپوچینو و نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز، نحوه جوش آوردن شیر، نکات ایمنی، نحوه تنظیم فشار، نحوه هواگیری و … بود که به صورت کامل بررسی شد. در صورتی که در خواندن دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز ویداس مشکلی داشتید با خواندن این مقاله می توانید از تمامی نکات مورد نظرتان مطلع شوید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • مصطفی 02 خرداد 1403

  اسپرسو و قهوه ساز ویداس 2352 فاقد کارایی برای تهیه کف و چربی قهوه است. اگر راهکار برای رفع، این عیوب و یا تعویعض قطعه دارید لطفا راهنمایی کنید تشکر

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 02 خرداد 1403

   درود، سرویس پمپ و تعویض کلگی پمپ می تواند تاثیراتی روی فشار داشته باشد.

   پاسخ دادن