logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی

حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

تصور کنید می خواهید فیلمی را به زبان اصلی آن با زیرنویس از تلویزیون تماشا کنید و یکی از راه ها داشتن یک تلویزیون خوب این است که نیازهایتان را رفع کند و شاید برایتان سوال باشد که پخش زیرنویس در تلویزیون سونی چه اهمیتی دارد؟ در ادامه همراه آی پی امداد باشید تا به پخش زیرنویس در تلویزیون سونی و حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی بپردازیم. همچنین در بخش نظرات می توانید نظر خودتان را برای ما بنویسید.

خلاصه ای از رفع مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از نحوه رفع مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی را مطرح کرده ایم.

اهمیت پخش زیرنویس در تلویزیون سونی 
 • مشاهده فیلم برای ناشنوایان و افرادی که دوست دارند فیلم با زیرنویس ببینند.
نحوه پخش زیرنویس در تلویزیون سونی
 • ابتدا به تنظیمات تلویزیون خود بروید.
 • سپس زیرنویس را فعال کنید.
 • باید فایل زیرنویس شما از نوع فرمت SRT باشد.
علت پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون سونی
 • دلیل پخش نشدن زیرنویس می تواند بدلیل فرمت باشد.
 • فرمت زیرنویس را به SRT تغییر دهید.
 • نام زیرنویس را با نام فیلم یکی قرار دهید تا مشکل حل شود.
چرا زیرنویس چسبیده در تلویزیون سونی اجرا نمی شود؟
 • بدلیل مشکل در فرمت زیرنویس
 • بدلیل پشتیبانی نکردن از زبان فارسی
علت برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون سونی
 • برای رفع این مشکل زبان زیرنویس را به عربی تغییر دهید.

پخش زیرنویس در تلویزیون سونی چه اهمیتی دارد؟

زیرنویس برای بسیاری از افراد مانند ناشنوایان بسیار مهم بوده و اهمیت بالایی دارد. بسیاری از افارد نیز دوست دارند فیلم خود را با زبان اصلی و با زیرنویس ببینند و می توانند خیلی ساده با فعال کردن زیرنویس این کار را انجام دهند.

پخش زیرنویس در تلویزیون سونی

قبل از اینکه به مشکلات احتمالی در هنگام تماشای فیلم یا سریال با زیرنویس بپردازیم، نحوه فعال سازی زیرنویس را به شما آموزش می دهیم. برای اینکه فیلم خود را با زیرنویس در تلویزیون تماشا کنید، ابتدا باید آن را آماده کنید، به طور کلی یک حالت بسیار ساده وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • ابتدا یک پوشه جدید با نام فیلم یا سریال مورد نظر باز کنید. همیشه از پوشه هایی با نام های خاص استفاده کنید تا از درهم ریختگی و سردرگمی بین فایل ها جلوگیری کنید.
 • فایل ویدیویی را در یک پوشه قرار دهید، سپس فایل زیرنویس را در همان پوشه قرار دهید.
 • مطمئن شوید که فایل های ویدئویی و زیرنویس در یک پوشه هستند و فایل های دیگری غیر از این دو فایل را در پوشه جدید قرار ندهید.
 • حالا باید هم فایل های ویدئویی و هم زیرنویس ها را هم نام کنید. روی فایل ویدیویی کلیک راست کرده و از گزینه های موجود Rename را انتخاب کنید.
 • اکنون نام فایل کامل را با استفاده از ctrl + c کپی کنید. سپس روی فایل کلیک راست کرده و مجددا Rename را کلیک کنید.
 • نام کپی شده را با استفاده از میانبر ctrl + v پیست کرده و Enter را فشار دهید. حالا هر دو فایل یک نام دارند.
 • پوشه را روی فلش یا هر حافظه ای که می خواهید به تلویزیون وصل کنید قرار دهید و به تلویزیون وصل کنید. فایل مورد نظر را وارد کرده و فیلم را پخش کنید.
 • اکنون ویدیو باید زیرنویس فارسی را نمایش دهد. اگر زیرنویس ها پخش نمی شوند، زیرنویس ها ممکن است در تنظیمات خاموش باشند. در این مورد، فقط این مراحل را دنبال کنید:
 • فایل ویدیویی را روی تلویزیون باز کنید.
 • صفحه تنظیمات مربوط به ویدیو را باز کنید.
 • در حالت موجود گزینه زیرنویس را فعال کنید.

حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی

زمان هایی پیش می آید که برای اولین بار قصد دارید یک فیلم را با زیرنویس مشاهده کنید و زیرنویس کار نمی کند و یا فعال نمی شود. همچنین مشکلاتی مانند دلیل پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون سونی، چرا زیرنویس چسبیده در تلویزیون سونی اجرا نمی شود؟ و برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون سونی که می تواند برای هرکسی پیش بیاید. در ادامه به این مشکلات می پردازیم:

 1. دلیل پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون سونی
 2. چرا زیرنویس چسبیده در تلویزیون سونی اجرا نمی شود؟
 3. برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون سونی

حل مشکل زیرنویس در تلویزیون سونی

دلیل پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون سونی

با وجود پشتیبانی از بهترین تلویزیون های جدید برای زیرنویس، گاهی اوقات مشکلاتی در این زمینه به وجود می آید که عمدتا به دلیل ناسازگاری آنها با زبان فارسی است. عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون سونی قطعا یکی از مشکلاتی است که به راحتی قابل حل است. برای حل این مشکل، پس از دانلود فایل زیرنویس SRT را با استفاده از Notepad ویندوز اجرا کنید.

دلیل پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون سونی

سپس بدون ایجاد تغییر در محتوای فایل، روی File و سپس Save As کلیک کنید. حال در قسمت encoding پنجره باز شده گزینه Unicode را انتخاب کنید. فایل متنی را در محل فایل ویدئویی ذخیره کنید. در مرحله بعدی برای حل مشکل زیرنویس تلویزیون سونی روی فایل جدید کلیک راست کرده و با استفاده از گزینه rename فرمت آن را از txt به srt تغییر دهید. معمولا پس از انجام این مراحل زیرنویسی بدون مشکل خواهید داشت و زیرنویس اجرا می شود.

چرا زیرنویس چسبیده در تلویزیون سونی اجرا نمی شود؟

یکی از دلایلی که می تواند زیرنویس تلویزیون نشان داده نشود مشکل از فایل و یا فرمت زیرنویس باشد. همانطور که گفته شد باید فایل زیرنویس را به فرمت SRT تغییر دهید. همچنین پشتیبانی نکردن از زبان فارسی در برخی تلویزیون ها نیز می تواند باعث چنین مشکلی شود که پیشنهاد می شود زبان تلویزیون را به عربی تغییر دهید.

چرا زیرنویس چسبیده در تلویزیون سونی اجرا نمی شود؟

برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون سونی

برای رفع مشکل برعکس نشدن زیرنویس در تلویزیون های سونی می توانید زبان تلویزیون را به عربی تغییر دهید تا مشکل شما حل شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست