logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

تعویض موتور یخچال سامسونگ

تعویض موتور یخچال سامسونگ
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعویض موتور یخچال سامسونگ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

تعویض موتور یخچال سامسونگ یکی از اقداماتی است که در برخی مواقع در صورت خرابی موتور یخچال باید انجام شود. اگرچه کمپرسورهای به کار رفته در یخچال فریزرها و سایدهای سامسونگ دارای کیفیت بالایی هستند. اما باز هم ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شوند. بنابراین در این شرایط کاربران نیاز به تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ پیدا خواهند کرد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در زمینه تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ در اختیار شما قرار دهیم. اینکه سوختگی موتور یخچال چه نشانه هایی دارد؟ آیا امکان تعمیر موتور معیوب وجود دارد؟ چه کمپرسوری برای یخچال سامسونگ مناسب است؟ در ادامه این مقاله از آی پی امداد به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال سامسونگ در آی پی امداد

در صورت مواجهه با هرگونه خرابی یا ایراد در کارکرد کمپرسور یخچال سامسونگ باید این نکته را در نظر داشته باشید که تعویض موتور یخچال سامسونگ باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. از این رو در این شرایط باید از یک تعمیرگاه مجاز برای این امر کمک بگیرید. در ادامه به بررسی نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال سامسونگ در آی پی امداد خواهیم پرداخت:

 • شما می توانید درخواست خود را هم به صورت تلفنی و هم به صورت آنلاین در سایت مجموعه آی پی امداد ثبت نمایید.
 • شماره تلفن های مرکز آی پی امداد در انتهای صفحه درج شده است که می توانید از آنها استفاده نمایید.
 • پس از اینکه درخواست خود را در آی پی امداد ثبت کردید، مشخصات مربوط به تکنسین برای شما اراسال خواهد شد.
 • طی مدت زمان کوتاهی تعمیرکار متخصص همراه با قطعات و تجهیزات مربوطه در محل شما حاضر می شود.
 • پس از تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ به شما گارانتی و فاکتور مربوط به خدمات ارائه شده تقدیم خواهد شد.

آیا تعویض کمپرسور  یخچال سامسونگ در محل انجام میشود؟

بله. تعمیر و تعویض موتور یخچال سامسونگ یکی از اموری است که در محل مورد نظر شما انجام خواهد شد. از این رو نیازی به جابجا کردن یخچال و انتقال آن به تعمیرگاه نخواهید داشت. این کار نه تنها هزینه های جابجایی دستگاه را کاهش خواهد داد، بلکه از آسیب دیدگی بیشتر دستگاه در حین انتقال نیز جلوگیری خواهد کرد. از این رو اگر در کارکرد موتور یخچال شما مشکلی وجود دارد، جهت عیب یابی و تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ خود می توانید با متخصصین آی پی امداد تماس حاصل نمایید. تکنسین مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما مراجعه کرده و اقدامات لازم را در جهت رفع مشکل موتور یخچال انجام خواهد داد.

آیا امکان تعمیر موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ وجود دارد؟

در برخی مواقع تعمیر موتور یخچال سامسونگ توسط تعمیرکار مجرب انجام می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچگونه تضمینی برای کارکرد طولانی مدت کمپرسور تعمیری وجود ندارد. بنابراین پس از تعمیر کمپرسور ممکن است طی مدت زمان کوتاهی مجددا دچار خرابی شده و نیاز به تعویض داشته باشد. از آنجایی که موتور از اصلی ترین و مهمترین قطعات یخچال است، کارکرد صحیح آن رابطه ای مستقیم با عملکرد مناسب یخچال خواهد داشت. از این رو اگر این قطعه دچار خرابی شود، بهترین کار این است که اقدام به تهیه کمپرسور جدید و تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ خود نمایید. با این کار کیفیت اولیه دستگاه حفظ شده و می تواند طی مدت زمانی طولانی بدون هیچگونه مشکلی کار کند.

تعویض موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ چقدر زمان میبرد؟

بسیاری از کاربرانی که با خرابی یا سوختگی موتور یخچال سامسونگ خود مواجه می شوند، نگرانی زیادی از بابت مدت زمان خراب ماندن این دستگاه و یا ترس از فاسد شدن مواد غذایی درون آن دارند. از این رو به دنبال این هستند که سریعا یخچال خود را تعمیر کنند تا بتوانند مجددا از آن استفاده نمایند. دقت داشته باشید که اگر تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ توسط تکنسین متخصص و مجرب انجام شود، مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید. به طور کلی اگر مشکلات موتور یخچال شما از نوع سطحی و قابل تعمیر باشد، در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد. اما در صورتی که نیاز به تعویض موتور و شارژ گاز مجدد یخچال باشد، مدت زمان بیشتری به طور خواهد انجامید. لازم به ذکر است که روند تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ بیشتر از یک روز طول نخواهد کشید.

نکات نگهداری و مراقبت از موتور یخچال سامسونگ

از آنجایی که تعویض موتور یخچال سامسونگ می توانید هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد، بهتر است برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل و خرابی در این قطعه، اقدامات لازم را در جهت نگهداری از کمپرسور یخچال انجام دهید. در ادامه به بررسی برخی موارد مهم در این زمینه پرداخته ایم:

 • بهتر است همواره از سالم بودن لاستیک و واشر درب یخچال اطمینان حاصل نمایید.
 • در صورتی که هوای بیرون درون یخچال به گردش درآمده و سرمای یخچال هدر برود، می تواند منجر به کارکرد بیشتر کمپرسور و در نتیجه خرابی آن شود.
 • دقت داشته باشید که یخچال باید به درستی تراز شده و در یک محل مناسب و دور از وسایل گرمازا قرار داده شود.
 • برای جلوگیری از خرابی و سوختگی موتور لازم است سیم پیچ های کمپرسور را در مدت زمان های مشخصی تمیز نمایید.
 • بهتر است برای پیشگیری از سوختگی موتور به هنگام نوسانات برق از یک تثبیت کننده ولتاژ برق یا محافظ استفاده نمایید.

علت کار نکردن موتور یخچال سامسونگ چیست؟

در برخی مواقع ممکن است موتور یخچال سامسونگ شما کار نکند و شما را به فکر تعمیر موتور یخچال سامسونگ و یا عیب یابی آن بیندازد. به طور کلی عوامل مختلفی می تواند موجب کار نکردن کمپرسور یخچال شود. از جمله این موارد می توان به بروز نوسانات برقی، عدم اتصال صحیح یخچال به پریز برق، خرابی سیم پیچ های موتور و … باشد. هریک از این موارد باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی و در نهایت اقدام به تعمیرات موتور یخچال سامسونگ شود. این موارد باعث می شوند که با گذشت زمان به موتور یخچال آسیب رسیده و در نهایت این قطعه دیگر کار نکند.

تشخیص سوختگی کمپرسور یخچال سامسونگ

سوختگی موتور یخچال سامسونگ از مشکلاتی است که تنها راه برطرف کردن آن و استفاده مجدد از یخچال در این شرایط، تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ می باشد. شما با مشاهده برخی مشکلات و نشانه ها می توانید متوجه سوختن موتور یخچال خود شوید. از جمله این موارد می توان به عدم روشن شدن یخچال، سروصدای زیاد یخچال به هنگام کار، روشن نشدن و کار نکردن کمپرسور یخچال، یکسره کار کردن دستگاه و …. اشاره کرد. در صورتی که با هریک از این مشکلات مواجه شده اید، باید از یک تعمیرکار مجرب بخواهید اقدام به عیب یابی موتور یخچال نماید. در صورتی که کمپرسور یخچل شما سوخته باشد، باید سریعا اقدام به تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ نمایید.

مشخصات و قدرت موتور یخچال سامسونگ در کجا درج شده است؟

بر روی تمامی موتورهای تعبیه شده در یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای سامسونگ پلاکی وجود دارد. بر روی این پلاک امکان مشاهده تمامی مشخصات فنی موتور اعم از مدل موتور، حجم موتور، ولتاژ موتور و قدرت آن وجود دارد. این پلاک که به عنوان شناسنامه موتور در نظر گرفته می شود، به هنگام خرابی یا سوختگی این قطعه به مصرف کنندگان کمک می کند تا کمپرسوری مطابق با مشخصات یخچال خود تهیه نمایند. به طور کلی ظرفیت یا قدرت کمپرسور یخچال فریزر و ساید سامسونگ موجود در بازار متفاوت است. از این رو شما می توانید با توجه به ظرفیت دستگاه و پلاک موتور معیوب دستگاه خود، کمپرسوری که متناسب با قدرت دستگاهتان است را انتخاب نمایید. البته ذکر این نکته ضروری است که بهتر است این کار را به یک تکنسین متخصص بسپارید.

آیا میتوان از کمپرسورهای دیگر برای تعویض موتور یخچال سامسونگ استفاده کرد؟

در جواب این پرسش باید بگوییم که شما می توانید از کمپرسورهای برندهای مختلف برای تعویض موتور یخچال فریزر و ساید سامسونگ خود استفاده نمایید. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مشخصات فنی و قدرت و حجم موتور باید با مشخصات کمپرسور یخچال شما مطابقت داشته باشد. همچنین به هنگام تهیه موتور باید به مدل یخچال فریزر و ساید بای ساید خود توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مشخصات موتور تهیه شده با موتور یخچال شما مطابقت نداشته باشد، می تواند منجر به عدم کارکرد یخچال و یا خرابی مجدد موتور شود. از این رو ابتدا باید مشخصات و ویژگی های موتور یخچال سامسونگ خود را بررسی کرده و سپس با توجه به آن اقدام به خرید یک کمپرسور مناسب نمایید.

قیمت موتور یخچال سامسونگ

به هنگام خرابی موتور یخچال ممکن است مصرف کنندگان به این فکر باشند که قیمت موتور یخچال سامسونگ چقدر است. به طور کلی کمپرسورهای به کار رفته در یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای سامسونگ در مدل های اینورتری و غیراینورتری تولید می شوند که هریک از آنها دارای قیمت های متفاوتی می باشد. از این رو می توان گفت که قیمت کمپرسورهای به کار رفته در یخچال های سامسونگ متغیر بوده و با توجه به تغییرات ارز و نوع و مدل موتور از تفاوت های زیادی برخوردار می باشد. دقت داشته باشید که قیمت موتورهای اینورتری یخچال سامسونگ نسبت به موتورهای معمولی دارای قیمت بالاتری می باشد.

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال سامسونگ

هزینه تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ نیز از دیگر مسائلی است که بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال اطلاع پیدا کردن از آن هستند. به طور کلی می توان گفت تا زمانی که تعمیرکار ماهر اقدام به عیب یابی موتور یخچال نکند، نمی توان هزینه مشخصی را برای این کار تعیین کرد. زیرا اگر مشکل موتور دستگاه از نوع قابل رفع باشد، هزینه کمتری خواهد داشت. اما اگر نیاز به تعویض موتور یخچال سامسونگ باشد، عوامل مختلفی می تواند در تعیین این هزینه تاثیرگذار باشد. از جمله این عوامل موثر می توان به قیمت قطعه تعویضی، شارژ گاز مجدد موتور یخچال، رف مشکلات مربوط به این قطعه و در نهایت دستمزد تعمیرکار جهت تعویض این قطعه اشاره کرد. از این رو برای اطلاع پیدا کردن از هزینه تقریبی انجام این کار می توانید با کارشناسان آی پی امداد تماس برقرار کرده و از این هزینه مطلع شوید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمد محمدی 27 مرداد 1402

  امشب تعمیرکار گفت که موتور یخچال من خراب شده چه موتوری بندازم؟ یخچالم ساید سامسونگ هستش

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 مرداد 1402

   درود، موتورهای یخچال پرکاربرد و مناسب هایتک و سکاپ است که بهتر است از کمپرسور مسی استفاده کنید.

   پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد