logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا

بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا را در این مقاله از آی پی امداد به صورت کامل توضیح خواهیم داد و جدا از این، به نکات بسیار مهم دیگری مانند علت قاطی کردن قهوه روبوستا و عربیکا چیست؟ و روش های ترکیب به انواع گوناگون اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از آموزش تهیه بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از نحوه تهیه بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا را مطرح کرده ایم.

دلیل ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا
  • ایجاد ترکیب متعادل و خوش عطر و طعم
  • تغییر طعم و عطر نسبت به سلیقه افراد مختلف
  • کم و زیاد کردن خواص قهوه
میزان ترکیب قهوه روبوستا و عربیکا

علت ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا چیست؟

نکته ای که باید قبل از پرداختن به راهنمای ترکیب قهوه عربیکا وربوستا از آن آگاه بود، پیچیدگی کار است. ایجاد تعادل بین انواع قهوه از نظر عطر و طعم کار ساده ای نیست و هم دانش بالا و هم تمرین زیاد می طلبد. دانستن اینکه کدام قهوه بهترین ترکیب را دارد، یا چند درصد از قهوه خوب است، یا حتی درجه برشتگی را انتخاب کنید، هر کدام نیازمند سالها تجربه و تمرین است.

علت ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا چیست

فرآیند ترکیب‌، بعد از تولید یک ترکیب متعادل و خوش عطر و طعم، به اتمام نمی‌ رسد. گاهی اوقات فرد ترکیب‌ کننده نیاز به تغییر یا جایگزینی یک نوع قهوه در ترکیب‌ دارد. اگر می خواهید قهوه را ترکیب کنید، انتظار نداشته باشید که یک شبه به یکی از بهترین قهوه سازها تبدیل شوید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، مهارت های شما بهتر می شود و قهوه ساز بهتری خواهید شد.

بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا چیست؟

درصد قاطی کردن روبوستا و عربیکا به ذائقه مشتری و میزان کافئین مورد نیاز در بسته بستگی دارد اما استاندارد آن 70 درصد عربیکا و 30 درصد روبوستا است. قهوه مورد علاقه خود را بر اساس مواد زیر مخلوط کنید:

  • 100% عربیکا: قهوه ای تیره، روشن با طعم شیرین و کمی تلخ.
  • 90% عربیکا 10% روبوستا: اسیدیته قهوه بسیار ضعیف است و تلخی آن برای کسانی که مشکل تلخی بیش از حد دارند قابل قبول است. قهوه اسیدیته خوب و کافئین خوبی دارد. به طور کلی، این یک قهوه ملایم است.
  • 80% عربیکا، 20% روبوستا: قهوه تلخ Jadav و انتخاب اکثر قهوه خورها. به دلیل داشتن کافئین زیاد در مصرف آن زیاده روی نکنید. از آنجایی که مقادیر زیاد کافئین به سیستم گوارشی و گردش خون آسیب می رساند، همچنین می تواند فشار خون را کاهش داده و باعث تهوع شود.
  • 70% عربیکا، 30% روبوستا: این خیلی تلخ است! به خصوص اگر قهوه بیش از حد برشته شده باشد. قبل از خوردن این ترکیب مطمئن شوید که معده شما خالی نیست و اگر زیاد مصرف کنید، ممکن است احساس سرگیجه و حالت تهوع داشته باشید.
  • 60% عربیکا، 40% روبوستا: این ترکیب بسیار قوی است و ممکن است انتخابی مناسب برای نوشیدنی قهوه نباشد. برای کاهش عوارض آن توصیه می کنیم حتما آن را با شیر مخلوط کنید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست