logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

افزایش طول عمر هود

افزایش طول عمر هود
افزایش طول عمر هود
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله افزایش طول عمر هود به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

افزایش طول عمر هود یکی از مهمترین نکاتی است که برای اینکه هود بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد، باید به آن توجه شود. به طور کلی هود دستگاه بسیار حائز اهمیت در آشپزخانه است. زیرا با جذب مواد آلوده در فضای آشپزخانه از کثیفی آشپزخانه جلوگیری می کند. اما نکته حائز اهمیت در این مطلب این است که عده زیادی است افراد به دلیل عدم رعایت توصیه های افزایش طول عمر هود باعث خراب شدن آن می شوند. امروزه قیمت لوازم آشپزخانه به شدت افزایش یافته است و به همین علت با انجام راهکارهای موثر برای افزایش عمر هود آشپزخانه باید به درستی از این دستگاه نگهداری شود. در مطلب ذیل به توضیح اینکه چگونه طول عمر هود را افزایش دهیم، می پردازیم.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره نحوه بالا بردن طول عمر هود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

چگونه طول عمر هود آشپزخانه خود را بیشتر کنیم؟

هود از جمله ضروری ترین لوازم در آشپزخانه به حساب می تواند که می تواند نظافت محیط و سلامت افراد را حفظ نماید. از این رو باید توصیه های افزایش طول عمر هود به صورت دقیق رعایت گردد تا افراد بتوانند مدت زمان طولانی بدون آسیب رسیدن به دستگاه اقدام به نگهداری آن نمایند. یکی دیگر از مهمترین مسائل این است که نگهداری صحیح و منظم از هود می تواند علاوه بر بالا بردن طول عمر هود، کاربران را از تعمیرات هود خود در فواصل زمانی مختلف بی نیاز کند. از این رو در ادامه مهمترین نکات افزایش طول عمر هود آشپزخانه اشاره خواهیم کرد:

نصب هود آشپزخانه در فاصله مناسب از اجاق گاز جهت افزایش طول عمر هود

همانطور که می دانید، هود دارای مدل های مختلفی است. هر مدل هود در اندازه و فاصله خاصی از اجاق گاز نصب می شود تا بتواند کارایی مناسبی داشته باشد. در همین راستا بهتر است بعد از تهیه اجاق گاز و هود از افراد متخصص در این زمینه بخواهید تا هود را در فاصله استاندارد از اجاق گاز نصب کنند. این موضوع موجب می شود تا نزدیکی بیش از حد باعث خراب شدن قطعات و اجزای هود نشده و نکات افزایش طول عمر هود رعایت گردد. فاصله استاندارد برای هود و اجاق گاز معمولاً بین 60 تا 80 با توجه به نوع هود تعیین می شود.

برای افزایش طول عمر هود را در فاصله مناسب با اجاق گاز قرار دهید

افزایش طول عمر هود با انتخاب سایز قابلمه بر اساس اندازه شعله

چه راهی برای بالا بردن طول عمر هود وجود دارد؟ یکی از موضوعات نگران کننده برای اکثر مصرف کنندگان، خراب شدن هود است. خراب شدن هود باعث چسبیدن چربی و کثیفی به کابینت و ظروف می شود. بنابراین بهتر است بدانید که باید تلاش خود را برای رعایت نکات افزایش طول عمر هود آشپزخانه زیاد کنید. برای این کار بهتر است سایز دیگ یا قابلمه خود را متناسب با اندازه شعله انتخاب کنید. استفاده از دیگ های کوچک برای شعله های بزرگ باعث می شود که گاز از اطراف دیگ به سمت هود کشیده شود و علاوه بر به خطر افتادن سلامت انسان، به باعث خراب شدن قطعات هودتان شود. بنابراین در هنگام پخت غذا به سایز دیگ و شعله گاز توجه داشته باشید.

برای حفظ کیفیت هود آشپزخانه سایز دیگ را مطابق با اندازه شعله انتخاب کنید

افزایش طول عمر اجاق گاز
افزایش طول عمر اجاق گاز

چیکار کنیم تا بیشترین استفاده را از اجاق گاز خود داشته باشیم؟

مشاهده مقاله

نظافت فیلتر هود آشپزخانه از عوامل موثر در افزایش عمر هود

آیا راهی برای افزایش طول عمر هود وجود دارد؟ قطعاً یکی از راه هایی است که باعث بهبود کارایی هود و افزایش طول عمر آن می شود، تمیز کردن فیلتر هود طی فواصل زمانی کوتاه است. برای انجام این کار کافیست تا فیلتر را از هود خارج کرده و با استفاده از مواد شوینده مخصوص و آب گرم تمیز کنید. این کار باعث می شود تا فیلتر هود خراب نشود و هود بتوانند با کیفیت بهتری مکش ذرات آلوده و چربی را انجام دهد. بنابراین در صورت کثیف شدن فیلتر برای جلوگیری از کوتاه شدن عمر هود آن را تمیز کنید.

برای کارایی بهتر فیلتر هود را در طی فواصل زمانی کوتاه تمیز کنید

افزایش طول عمر ماکروفر
افزایش طول عمر ماکروفر

راهکارهای افزایش عمر ماکروفر چیست؟

مشاهده مقاله

تمیز کردن هود در فواصل زمانی مشخص از نکات بالا بردن طول عمر هود

یکی از موضوعاتی که موجب کاهش کیفیت و عملکرد هود و کم شدن طول عمر هود می شود، تمیز کردن دیر به دیر این دستگاه است که در اکثر مواقع توسط مصرف کنندگان دیده می شود. همانطور که می دانید، ورود انواع چربی، گرد و غبار، دوده و … درون اجزای هود نه تنها باعث کاهش کیفیت عملکرد هود می شود، بلکه باعث به سوختن موتور هود و سایز آن نیز می شود. در همین راستا مصرف کنندگان با توجه به نکات افزایش طول عمر هود آشپزخانه باید با استفاده پارچه و شوینده مناسب تمام بخش های هود را تمیز کنند تا طول عمر هود افزایش پیدا کرده و اجزای داخلی آن خراب نشود.

برای افزایش کیفیت هود، آن را تمیز کنید

استفاده از محافظ برای اتصال هود به پریز برق جهت افزایش طول عمر هود

در هنگام استفاده از هود از محافظ برای اتصال به برق استفاده کنید. استفاده از هود در ساعت های اوج مصرف، نوسانات برق و قطع شدن مداوم برق از دلایلی هستند که شرایط را برای اتصالی و خراب شدن هود فراهم می کنند. در راستای بالا بردن طول عمر هود بهتر است از یک محافظ برای اتصال هود به پریز برق استفاده کرده تا آسیبی به این دستگاه وارد نشود. همچنین بهتر است پس از هر بار استفاده پریز هود را از دستگاه بکشید تا احتمال خراب شدن هود را به حداقل برسانید.

استفاده از محافظ برای اتصال هود

تاثیر عدم تنظیم هود بر روی قوی ترین مکش روی افزایش عمر مفید هود

چگونه طول عمر هود را افزایش دهیم؟ راهکارهای زیادی هستند که سبب بالا رفتن طول عمر هود می شوند. اما سهل انگاری برخی از افراد حین استفاده موجب می شود تا این دستگاه به مرور زمان خراب شود. یکی از موضوعاتی که باعث کاهش طول عمر هود می شود، قرار دادن تنظیمات مکش هود روی قوی ترین حالت است. این کار موجب می شود تا فشار ناگهانی به موتور و سایر قطعات دستگاه وارد شود و هود پس از مدتی خراب شود. بنابراین بلافاصله بعد از روشن شدن هود ابتدا میزان قدرت را در کمترین حالت قرار داده و بعد از مدتی آن را زیاد کنید.

عدم تنظیم هود بر روی قوی ترین مکش

استفاده صحیح از پنل هود از راهکارهای بالا بردن طول عمر هود

یکی از انواع راهکارهای موثر برای افزایش عمر هود آشپزخانه، استفاده صحیح و به موقع از پنل دستگاه است که در صورت عدم رعایت این نکته ممکن است به هود آسیب وارد شود. در صورتی که هود دیر روشن شود، فضای آشپزخانه مملوء از بوی غذا و دود خواهد شد. همچنین زود روشن کردن هود نیز می تواند فشار چند برابر به این دستگاه وارد نماید. از این رو در زمینه نحوه بالا بردن طول عمر هود بهتر است پند دقیقه پیش از پخش شدن بوی غذا در منزل، اقدام به روشن کردن هود خود نمایید.

استفاده صحیح از پنل هود

نتیجه گیری از افزایش طول عمر هود

در مطلب به فوق به بررسی عوامل متعددی که باعث بالا بردن طول عمر هود و کاهش طول عمر هود می شوند، پرداختیم. متاسفانه عوامل  متعددی چون چسبیدن کثیفی، تمیز نکردن به موقع، استفاده مداوم و … باعث کاهش کیفیت و عملکرد هود و در نتیجه خراب شدن آن می شوند. با همه این تفاسیر شما می توانید از طریق رعایت توصیه های افزایش طول عمر هود باعث بهبود عملکرد آن شوید.

چنانچه هود شما به هر علتی خراب شده است و به تعمیرات هود در محل نیاز دارد، می توانید با مجموعه بزرگ آی پی امداد تماس بگیرید. آی پی امداد یکی از تعمیرگاه های معروف و معتبر در استان تهران است که با بیش از 50  سال سابقه فعالیت، بهترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار می دهد. تیم آی پی امداد هر مدل هود را با استفاده از بهترین قطعات تعمیر و در اختیار مشتریان قرار می دهد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست