logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

آیا مایکروفر سرطان زاست؟

آیا مایکروفر سرطان زاست؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آیا مایکروفر سرطان زاست؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

مایکروفر یکی از لوازم آشپزخانه است که طرفداران زیادی پیدا کرده و این وسیله پرکاربرد و مفید برای سرعت بخشیدن به پخت، گرم کردن غذا و یا پخت انواع غذاهایی که نیاز به فر دارند استفاده می شود که شاید سوال باشد که مایکروفر چگونه کار می کند؟. اگر شما هم از این وسیله استفاده می کنید یا قصد خرید آن و استفاده از آن در آشپزخانه را دارید، حتما تا به حال با این سوال مواجه شده اید که آیا ماکروفر امواج دارد؟، با نشت امواج، آیا مایکروویو سرطان زا است؟، آیا غذاهای مایکروفری خطرناک هستند؟ و تاثیر امواج مایکروفر بر بدن انسان چقدر است و … . در ادامه همراه آی پی امداد باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم و همچنین می توانید در انتهای مقاله نظر خودتان را در مورد مایکروفر با ما در میان بگذارید.

خلاصه ای از آیا مایکروفر سرطان زاست؟

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از مایکروفر سرطان زاست؟ را مطرح کرده ایم.

نحوه کار مایکروفر
 • با استفاده از امواج مولکول های غذا را گرم می کند.
ماکروفر امواج دارد؟
 • بله، مایکروفر دارای امواج خاصی هستند که مولکوهای غذا را گرم می کنند.
آیا ماکروفر سرطان زا است؟
 • اگر از مایکروفر به درست استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.
غذاهای مایکروفری خطرناک هستند؟
 • خیر، هیچ مشکلی برای سلامتی شما ایجاد نخواهند کرد.
امواج مایکروفر بر بدن انسان چه تاثیری می گذارد؟
 • سوختگی بدن
 • صدمه دیدن به چشم
 • مشکلات بیشه و …

مایکروفر چگونه کار می کند؟

درون هر مایکروفر وسیله ای به نام مگنترون وجود دارد که انرژی الکتریکی را به امواج رادیویی بسیار کوتاه تبدیل می کند. این امواج رادیویی بسته به مواد تشکیل دهنده غذا و طول موج فر در ترکیب غذا نفوذ می کنند. این امواج به راحتی توسط آب، چربی ها و قندها جذب می شوند و باعث حرکت بسیار سریع مولکول ها می شوند. حرکت این مولکول های فست فود باعث تولید گرما می شود.

آیا ماکروفر امواج دارد؟

 • اشعه رادیویی RF که شامل امواج رادیویی است در انتهای طیف الکترومغناطیسی انرژی کم فرکانس قرار می گیرد.
 • این نوع پرتو غیر یونیره است و پرتو غیر یونیزه انرژی کافی برای حرکت اتم ها در اطراف یک مولکول را دارد و یا باعث لرزش آنها می شود، اما برای یونیزه کردن (حذف ذرات شارژ شده مانند الکترون ها) کافی نیستند.
 • پرتوهای RF دارای انرژی کمتری نسبت به برخی از انواع دیگر پرتو غیر یونیزه مانند نور مرئی و مادون قرمز هستند اما دارای انرژی بالاتری نسبت به پرتو بسیار کم فرکانس ELF هستند.

آیا ماکروفر امواج دارد؟

با نشت امواج، آیا ماکروفر سرطان زا است؟

اگر به طور معمول از این مدل دستگاه‌ ها استفاده کنید، امواج نمی‌ توانند به بیرون از آن، نشت کنند. اگر به داخل در شیشه‌ ای دستگاه خود دقت کنید، متوجه خواهید شد که یک توری یا شبکه فلزی، در پشت آن چسبانده شده است. سوراخ‌ های روی این قطعه آن قدر کوچک هستند که در محفظه محفوظ می شوند. پس اگر کسی بپرسد که آیا مایکروفر سرطان زاست؟ در پاسخ باید گفت که امواج در حالت عادی و استفاده درست از این دستگاه، نمی‌ توانند از آن خارج شوند تا به بدن ما آسیب برسانند.

با نشت امواج، آیا ماکروفر سرطان زا است

آیا غذاهای مایکروفری خطرناک هستند؟

مایکروفر یکی از لوازمی است که با استفاده از آن می توان غذاها را با سرعت بیشتری گرم کرد و یا با استفاده از آن غذاهای مختلفی را درست کرد. این لوازم برای بدن انسان ضرری ندارند و نمی توانند باعث مشکلی شوند و همچنین غذاهایی که درون این محصولات پخته می شود نیز مشکلی برای بدن ایجاد نمی کند.

آیا غذاهای مایکروفری خطرناک هستند؟

تاثیر امواج مایکروفر بر بدن انسان

 • همانطور که مایکروفر غذا را گرم می کند، می تواند بر بدن نیز تأثیر بگذارد.
 • امواج مایکروفر می توانند باعث سوختگی بدن انسان شوند.
 • بیشترین آسیب ناشی از امواج مایکروفر در چشم ها و بیضه ها است، زیرا آنها به گرما بسیار حساس هستند و رگ های خونی کافی برای کاهش دما ندارند.
 • کره چشم به گرما حساس است و قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی قوی می تواند باعث آب مروارید شود.
 • لطفا توجه داشته باشید که این عوارض ناشی از بی دقتی در کار با تجهیزات مایکروفر است و در صورت رعایت موارد احتیاطی می توان از بروز این آسیب ها جلوگیری کرد.
 • بیشتر صدمات گزارش شده مربوط به مایکروفر، سوختگی ناشی از تماس با ظروف داغ یا انفجار ظروف مایع به دلیل گرمای بیش از حد است، اما سوختگی ناشی از تشعشعات الکترومغناطیسی نادر است و جای نگرانی نیست.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست