021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

مخلوط کن بخریم یا غذاساز

مخلوط کن بخریم یا غذاساز
مخلوط کن بخریم یا غذاساز
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

مخلوط کن و غذاساز دو وسیله مهم در آشپزخانه هستند که ممکن است شما تفاوت این دو و یا اینکه کدامیک از آنها بهتر است را ندانید، ممکن است شما به تازگی برای خرید جهیزیه اقدام کرده باشید و یا برای استفاده در منزل بخواهید بدانید چه وسیله به کارتان می آید اما بین انتخاب کردن مخلوط کن یا غذاساز دو دل باشید پس اگر این سوال که مخلوط کن بخریم یا غذاساز؟ برای شما نیز پیش آمده است با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی این موضوع بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چانچه قصد خرید مخلوط کن یا غذاساز دارید اما نمی داید که کدام یک از این دو گزینه مناسب تری برای مصرف کنندگان می باشد به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

تفاوت بین مخلوط کن و غذاساز

مخلوط کن و غذاساز همانطور که از نام آنها نیز کاملا مشخص است به منظور کارکردهای جداگانه ای ساخته شده اند که تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند که در ادامه به بررسی تفاوت بین مخلوط کن و غذاساز میپردازیم:

  • مخلوط کن ها در واقع دستگاه هایی برای ترکیب کردن مواد غذایی هستند و شاید بتوان گفت بیشتر مورد استفاده برای مایعات و نوشیدنی ها هستند که با سرعت زیاد محتویات داخل پارچ آن را با یکدیگر مخلوط میکنند که انواع مختلفی نیز مانند رومیزی و یا مدل دستی دارند اصول کار مخلوط کن ها معمولا چرخش در جهت دایره ای با سرعت خیلی زیاد است، از مخلوط کن های دستی که با چرخش دست کار میکنند و به نسبت مخلوط کن های برقی سرعت کمتری نیز دارند میتوان برای مخلوط کردن مخلفات سوپ مثل سیب زمینی، هویج، قارچ و… استفاده کرد که مزیت مخلوط کن های دستی سبک، ارزانتر و قابل حمل بودن آنهاست.
  • اما غذاساز ها در واقع وسیله هایی چند کاره هستند که با تغییر در ساختمان آنها و گذاشتن سری های مختلف روی آن میتوان در تهیه انواع غذا از آنها استفاده کرد در واقع غذاساز ها یک وسیله بسیار کامل برای هر آشپزخانه ای هستند که از نظر فضا هم کم جا تر هستند و تنها با عوض کردن سری های روی موتور دستگاه میتوانید کارهای مختلف مانند خرد کردن، پوره کردن، رنده کردن و… را انجام دهید.شاید بتوان اصلی ترین تفاوت بین مخلوط کن و غذاساز را تعداد کارهایی که هر کدام انجام میدهند دانست.

مخلوط کن بخریم یا غذاساز؟

شاید این سوال برای شما نیز در هنگام خرید جهیزیه پیش آمده باشد که مخلوط کن بخرم یا غذاساز ؟ ما در ادامه با بررسی دلایل به شما توضیح خواهیم داد که در شرایط مختلف کدامیک از این دو وسیله را بخرید:

  • اینکه شما به چه منظور اقدام به خرید این وسیله میکنید نکته ای است که تعیین میکند شما باید کدامیک از این دو وسیله را بخرید، اگر برای جهیزیه خود اقدام به خرید میکنید بهتر است غذاساز را بخرید زیرا ممکن است مدتی پس از استفاده از مخلوط کن متوجه این قضیه شوید که بسیاری از کارها را نمیتوانید تنها به وسیله مخلوط کن انجام دهید و مخلوط کن وسیله ی مناسبی برای جهیزیه یک عروس نمیباشد.
  • اگر تنها برای تهیه سوپ و یا غذای کودک اقدام به خرید این وسیله مینمایید میتوانید یک مخلوط کن تهیه نمایید.
  • اگر بیشترین مصرف و نیاز شما برای تهیه نوشیدنی میباشد باز هم یک مخلوط کن به تنهایی برای شما کفایت میکند.
  • اما اگر سایر وسایل آشپزخانه مثل گوشتکوب برقی، پوره کن، آسیاب برقی را ندارید بهتر است حتما اقدام به تهیه غذاساز کنید.

خرید مخلوط کن به صرفه تر است یا غذاساز

علاوه بر کشور سازنده و برند یک دستگاه گزینه بعدی برای تعیین قیمت یک دستگاه میزان کارایی یک دستگاه میباشد با توجه به اینکه مخلوط کن یک وسیله تک کاره و غذاساز یک وسیله چند کاره است پس طبیعی است که قیمت غذاساز بیشتر بوده پس در پاسخ به این سوال که خرید مخلوط کن به صرفه تر است یا غذاساز؟ باید گفت قطعا مخلوط کن ! اما باید توجه داشته باشید که مخلوط کن محدودیت هایی در کارایی نیز دارد.

آیا میتوان به جای غذاساز از مخلوط کن استفاده کرد؟

این دو وسیله برای کارایی هایی کاملا متفاوت طراحی شده اند اما با توجه به کامل بودن دستگاه غذاساز در پاسخ به سوال آن دسته از عزیزانی که میپرسند آیا میتوان به جای غذاساز از مخلوط کن استفاده کرد؟ باید گفت در مواقع زیر شما میتوانید از مخلوط کن استفاده کنید:

  • هنگامی که شما قصد تهیه یک نوشیدنی به همراه بستنی دارید میتوانید از مخلوط کن استفاده نمایید.
  • در صورتی که مواد غذایی شما نرم بوده و به تیغه دستگاه آسیب نمیرسانند میتوانید از مخلوط کن به جای غذاساز استفاده نمایید.

نتیجه گیری از مقایسه مخلوط کن و غذاساز

مخلوط کن و غذاساز دو وسیله مهم و پرکاربرد در هر آشپزخانه ای میباشد که قطعا اگر شما کامل بودن آشپزخانه تان برایتان اهمیت دارد میتوانید اقدام به تهیه غذاساز که وسیله ای بسیار کامل است نموده و از انواع مختلف کاریی های آن در تهیه مواد غذایی مختلف استفاده نمایید و در هنگام استفاده از مخلوط کن نیز به منظور افزایش عمر دستگاهتان بهتر است از مخلوط کردن موادی که به تیغه آن فشار وارد میکند خودداری نمایید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از این دستگاه استفاده نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست