ماشین ظرفشویی قابل حمل

ماشین ظرفشویی قابل حمل

ماشین ظرفشویی قابل حمل یا پرتابل چیست و چه مزیت هایی دارد؟

ماشین ظرفشویی بهترین روش شستشوی ظرف‌ ها بدون هدر رفت آب و انرژی است. تحقیقات نشان می‌دهد شستشوی ظرف ها از طریق ماشین ظرفشویی 11 لیتر آب مصرف می‌کند، این در حالی است که میزان آب مصرفی برای شستشو با دست حدود 100 لیتر است. در برخی موارد اجاره نشینی و نبود فضای کافی برای ظرفشویی مانع استفاده از این وسیله کارآمد شده است. برندهای مختلف لوازم خانگی برای حل این مشکل ماشین ظرفشویی قابل حمل یا همان ماشین ظرفشویی پرتابل را روانه بازار کرده اند.

ماشین ظرفشویی قابل حمل چیست؟

ماشین ظرفشویی قابل حمل با دارا بودن چرخ‌هایی در زیر خود به راحتی حمل شده و در کنار سینک قرار گرفته و از طریق شلنگ به شیر آب متصل می‌شود. در زمانی که از این دستگاه استفاده نمی‌کنید، می‌توان آن را در هر فضایی نگهداری کرد. حتی می‌توان بر روی ظرفشویی قابل حمل چوبی قرار داده و از آن به عنوان میز در هر فضایی که در خانه دارید استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی پرتابل
ماشین ظرفشویی پرتابل

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی را ارائه می دهد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی مدنظر خود کلیک کنید:

اتصال آب ظرفشویی قابل حمل

در زمان نیاز به ظرفشویی قابل حمل، این دستگاه به راحتی جا‌‌به‌جا شده و در مقابل سینک قرار می‌گیرد. آب مصرفی این دستگاه از طریق اتصال به شیر سینک تأمین می‌شود و با باز کردن آب سرد و گرم می‌توان دمای آب مورد نیاز ماشین ظرفشویی قابل حمل را تنظیم کرد. پس از انجام عملیات شستشو لوله تخلیه داخل سینک قرار گرفته و بدون هیچ دردسری آب دستگاه تخلیه می‌شود. بنابراین استفاده از ظرفشویی قابل حمل نیاز به هیچ گونه لوله‌کشی اضافه و دردسر اضافه کردن اتصالات جدید ندارد، اما باید به این نکته توجه کرد که شیر آب سینک باید دارای سرپیچ باشد. شیرهایی که دارای سری اسپری کننده هستند امکان اتصال به ظرفشویی را ندارند مگر اینکه امکان حذف اسپری کننده و یا نصب مبدل بر روی آن‌ها وجود داشته باشد.

اندازه ظرفشویی پرتابل

ارتفاع ظرفشویی ‌های قابل حمل همانند همه ظرفشویی ‌ها استاندارد است، اما عرض آن بین 45 و 60 سانتی متر متغیر است. بنابر انتخاب عرض ظرفشویی امکان شستشوی ظرف کمتر و یا بیشتر وجود دارد.

صدای ظرفشویی قابل حمل

هر ظرفشویی میزان مشخصی صدا در هنگام شستشو ایجاد می‌کند. گاها در بروشور ظرفشویی میزان دسی بل صدای تولیدی ظرفشویی عنوان شده است. هرچه میزان دسی بل پایین‌تر باشد ظرفشویی صدای کمتری ایجاد کرده و بهتر است. میزان صدای معمولی یک ظرفشویی سالم بین 63 تا 66 دسی بل است. در حال حاضر برندهای بی صدایی در بازار موجود است که در حدود 55 دسی بل صدا دارد یعنی به اندازه یک ماکروویو صدا ایجاد می‌کند.

صدای بیشتر در زمان شستشو آلارمی بر خرابی احتمالی قطعات، مسدود شدن اتصالات، گیر کردن پره‌های چرخشی و ... است که باید برای انجام تعمیرات به نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مراجعه کرد.

مزایای ماشین ظرفشویی پرتابل چیست؟

مقرون به صرفه بودن: میزان آب مصرفی شستشوی ظروف با دست تقریبا 9 برابر میزان آب مصرفی با ظرفشویی است. بنابراین استفاده از ماشین ظرفشویی قابل حمل در فضاهایی که کوچک است علاوه بر صرفه جویی در وقت، از لحاظ مصرف آب بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

استفاده بهینه از فضا: در فضاهای کوچک که امکان استفاده از ظرفشویی ثابت وجود ندارد می‌توان ظرفشویی قابل حمل را در هر فضای خالی منزل قرار داد. حتی می‌توان با قرار دادن یک سطح صاف بر روی ظرفشویی آن را به جزیره‌ای در آشپزخانه تبدیل کرد.

آسان تر کردن زندگی: برای والدین هیچ چیز بدتر از صرف وقت طولانی برای شستشوی ظروف نیست. این میزان مشقت پس از مهمانی ها با وجود خستگی بیشتر و تعداد بیشتر ظروف دوچندان می‌شود. استفاده از ماشین ظرفشویی قابل حمل با داشتن قابلیت شستشو به اندازه ظرفشویی ثابت این مشکل را حل کرده است. دیگر لازم نیست ساعت ها در کنار سینک بایستید. در وقت خود صرفه جویی کنید و با فشردن دکمه شروع ظرفشویی با خیال آسوده به گذران وقت خود با خانواده بپردازید.

استفاده آسان: در اکثر موارد، نصب ماشین ظرفشویی کار آسانی است. فقط کافی است ظرف ها را در ظرفشویی چیده و دستگاه را در کنار سینک قرار دهید، شلنگ را به شیر آب متصل کرده و شیر تخلیه را داخل سینک قرار دهید و ظرفشویی قابل حمل خود را روشن کنید.

خرابی‌های احتمالی ظرفشویی قابل حمل

ظرفشویی قابل حمل مانند سایر ظرفشویی ‌ها عمل می‌کند. ابتدا از طریق پره‌های چرخشی که در آن تعبیه شده آب داغ را با فشار به ظروف پاشیده و با چرخش آب، محلول شستشو و قرصی که در آن قرار گرفته است را روی ظروف قرار می‌دهد و چربی روی ظروف را پاک می‌کند. پس از انجام مرحله شستشو آب را با فشار بیشتری به ظروف پاشیده و به اصطلاح آبکشی می‌کند. سپس با گرم کردن هوا سطح ظروف را خشک می‌کند. این روال کاری تمام ظرفشویی ‌ها است و شامل ماشین ظرفشویی قابل حمل نیز می‌شود. جنانچه در این روال خللی ایجاد شود و یا هر یک از قطعات خراب شود باید برای انجام امور تعمیر با آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، تماس بگیرید.

برخی از خرابی‌های احتمالی ظرفشویی قابل حمل عبارتند از:

چرا ظروف توسط ظرفشویی قابل حمل تمیز شسته نمی‌شود، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

باقی ماندن بقایای غذا بر روی ظروف، خراب شدن سینی فشار، بازوهای آب، واشر آب و یا کم بودن فشار آب ورودی به ظرفشویی قابل حمل می‌تواند باعث تمیز نشستن ظروف شود.

چرا ماشین ظرفشویی پرتابل سروصدا می کند، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

خراب شدن پمپ، مهر و موم بازوی شستشو و یا حلقه بلبرینگ عامل ایجاد صدا در ظرفشویی قابل حمل می‌شود.که با تعمیر یا تعویض قطعات خراب شده مشکل برطرف می‌شود.

چرا آب ظرفشویی قابل حمل روشن نمی شود، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

خراب شدن لوله سوپاپ داخل مخزن تخلیه یا پمپ تخلیه موجب عدم تخلیه آب ظرفشویی می‌شود که با تعمیر و یا تعویض قطعه خراب شده مشکل برطرف می‌شود.

چرا ظرفشویی قابل حمل روشن نمی‌شود، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

خراب بودن سیم اتصال، سوییچ قفل درب، تایمر یا کنترل الکترونیکی عامل روشن نشدن ظرفشویی قابل حمل است که با تعمیر یا تعویض قطعه خراب شده مشکل حل می‌شود.

چرا ظرفشویی قابل حمل نشتی آب دارد، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

خراب بودن واشر درب، مهر و موم پمپ، و یا خرابی خود پمپ عامل نشت کردن آب از ظرفشویی قابل حمل است.

چرا درب ظرفشویی قابل حمل باز می ماند، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

پوسیدن یا شکستن قفل درب و یا خراب شدن کنترل الکترونیکی موجب بسته نشدن درب می‌شود.

چرا ظرفشویی قابل حمل بوی بد می‌دهد، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

بوی بد ظرفشویی با شستشو و ضدعفونی کردن داخل دستگاه برطرف می‌شود.

چرا مواد شوینده روی ظروف باقی می ماند، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

گیر کردن درب مخزن شوینده موجب بروز این مشکل می‌شود که با تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض مشکل حل می‌شود.

چرا آب وارد ظرفشویی پرتابل نمی‌شود، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

چنانچه شیر برقی، سوییچ شناور، خراب شده یا جرم گرفته باشد آب وارد ظرفشویی قابل حمل نشده و شستشو انجام نمی‌شود.

چرا ظرفشویی قاب حمل ظروف را خشک نمی‌کند، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

در صورتیکه مشکلی در المنت‌های گرمایشی بوجود آید ظروف به درستی خشک نمی‌شود.

نتیجه گیری در مورد ماشین های ظرفشویی قابل حمل

آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات تخصصی ظرفشویی قابل حمل، در زمان نیاز به تعمیر ظرفشویی قابل حمل با داشتن تعمیرکاران حرفه‌ای و زبده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن در مقابل چشمان شما در محل و منزل شما تعمیرات ظرفشویی قابل حمل را انجام می‌دهد. متخصصان تعمیرات این مجموعه، قبل از انجام تعمیرات با توجه به عیوب ظرفشویی پرتابل؛ حدود قیمت تعمیرات را با مشتریان هماهنگ کرده و در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر ظرفشویی می‌کنند. تعمیرات صورت گرفته جهت جلب رضایت مشتریان ضمانت می‌شود. بنابراین چنانچه ظرف مدت مشخص شده ظرفشویی مجدداً مشکل قبل را پیدا کرد بدون اخذ هزینه‌ای ظرفشویی را تعمیر می‌کنند.

آی.پی امداد نماینده تخصصی تعمیرات ظرفشویی پرتابل، خدمات تعمیرات را در 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته به مشتریان ارائه می‌دهد و در زمانی که مشتری اعلام می‌کند تعمیرکاران متخصص خود را به محل اعزام می‌کند. نرخ مشخص شده خدمات تعمیرات بر اساس نرخ مصوب دولتی و کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه است.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا