logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد هیچ‌گونه فروش قطعات لوازم خانگی ندارد! جهت تعمیرات، لطفاً با شماره زیر تماس بگیرید. 021-58941021-91093903

قطعات اسپرسوساز

قطعات اسپرسوساز
قطعات اسپرسوساز
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله قطعات اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

دستگاه اسپرسو ساز یک دستگاه عصاره گیر قهوه محسوب میشود که با کنار هم قرار گرفتن اجزای داخلی آن به یک وسیله بسیار پر کاربرد در همه کافی شاپ ها و برخی خانه ها تبدیل شده است، همانطور که ما نیاز داریم نحوه کارکرد با یک وسیله را بدانیم به آشنایی با قطعات داخلی آن نیاز داریم. اسپرسوساز در واقع دستگاهی است که آب را با فشار بسیار زیاد از بین دانه های قهوه عبور میدهد و یک عصاره خالص از نوشیدنی ایتالیایی به نام اسپرسو برای ما به ارمغان می آورد، پس اگر شما هم علاقه مند به آشنایی با قطعات اسپرسوساز هستید با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه از دستگاه اسپرسوساز استفاده می کنید ولی اطلاعی در مورد قطعات این دستگاه ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

آشنایی با دستگاه اسپرسوساز

همانطور که گفته شد اسپرسوساز به وسیله ای گفته میشود که با فشار زیاد آب را از بین دانه های قهوه عبور داده و با این کار به عصاره گیری قهوه و تهیه یک نوشیدنی ایتالیایی به نام اسپرسو برای ما میپردازد، این دستگاه از یک سری قطعات داخلی و خارجی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را در تهیه یک فنجان اسپرسو بر عهده دارند.

نام قطعات اسپرسوساز

آشنایی با اجزای مختلف اسپرسوساز به شما این امکان را میدهد که در صورت خرابی های سطحی یا بروز ایراد در دستگاهتان به سرعت متوجه شده و در صدد برطرف کردن آن برآیید که ما در ادامه شما را با نام لوازم یدکی اسپرسوساز آشنا خواهیم کرد:

 • مخزن آب اسپرسوساز
 • پرتافیلر اسپرسوساز
 • هدگروپ اسپرسوساز
 • تمپر اسپرسوساز
 • نازل بخار اسپرسوساز
 • پمپ اسپرسوساز
 • دیگ بخار اسپرسوساز
 • برد دستگاه اسپرسوساز
 • سینی دستگاه اسپرسوساز

معرفی قطعات داخلی اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز از مجموع قطعاتی تشکیل شده است که در قسمت داخلی این دستگاه قرار داشته و شما قادر به دیدن آنها نیستید زیرا آنها درون محفظه و یا بدنه دستگاه قرار دارند که آشنایی با آنها به بهتر کارکردن شما با این دستگاه کمک میکند در ادامه برای شما عزیزان به معرفی قطعات داخلی اسپرسوساز میپردازیم:

 • برد دستگاه اسپرسو یکی از مهمترین قطعات اسپرسو ساز است زیرا با نصب بودن این قطعه در داخل دستگاه شما که یک وسیله الکترونیکی میباشد تمام کارهایی که شما برای تهیه اسپرسو باید به صورت دستی انجام میدادید به صورت اتوماتیک برای شما انجام میشود.
 • دیگ بخار اسپرسوساز از دیگر قطعات داخلی اسپرسوساز است و یکی از مهمترین و حساس ترین قطعات اسپرسوساز است وظیفه دیگ بخار اسپرسو تنظیم فشار، دما و گرمای آب در تهیه اسپرسو است. به این دلیل ان قطعه را حساس مینامیم زیرا کوچکترین تغییر دمای آب میتواند در طعم قهوه تاثیر منفی بگذارد.
 • پمپ اسپرسوساز که در دستگاه های مدرن از پمپ الکترونیکی دارند در دستگاه های اسپرسوساز صنعتی از یک پمپ پیچیده استفاده میشود اما در دستگاه اسپرسوساز خانگی از یک پمپ لرزان ساده استفاده میشود.
 • مخزن آب اسپرسوساز یکی از اصلی ترین لوازم جانبی اسپرسوساز است آب برای تهیه اسپرسو از منبع کشیده میشود که با توجه به میزان گنجایش مخزن دستگاه شما که بستگی به نوع صنعتی یا خانه ای بودنش دارد میتواند به صورت دستی با آب پر شود و یا لوله کشی از آب شهری داشته باشد همچنین برای بهتر بودن طعم قهوه و افزایش کارایی دستگاه اسپرسوساز از یک دستگاه تصفیه آب روی آن استفاده نمایید.

معرفی قطعات خارجی اسپرسوساز

پس از آشنایی با قطعات داخلی و البته بسیار مهم دستگاه اسپرسوساز نوبت به آشنایی با قطعات خارجی اسپرسوساز است که ما در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر شما عزیزان به معرفی قطعات خارجی دستگاه اسپرسوساز میپردازیم:

 • یکی از خارجی ترین قطعات اسپرسو ساز سینی دستگاه است که برای تمیزی و نظافت بیشتر دستگاه تعبیه شده است و محل قرار گیری آن دقیقا در زیر فنجان میباشد.
 • نازل بخار دستگاه اسپرسوساز که این قطعه خروجی بخار آب است و برای فوم گیری شیر استفاده میشود که طی این فرآیند شیری با غلظت فوق العاده تهیه میگردد.
 • پرتافیلر نیز یکی از قطعات مهم در دستگاه اسپرسوساز میباشد که محفظه قرار گیری قهوه است .
 • تمپر قطعه ای است که پس از قراردادن پودر قهوه در پرتافیلر به وسیله آن به قهوه ها فشار وارد میکنید تا فضای خالی بین آنها پر شده و فشرده تر گردند.
 • هدگروپ اسپرسوساز یکی از قطعات اسپرسو ساز است که در قسمت جلویی و بیرونی دستگاه اسپرسوساز قرار گرفته است و جنس فلزی دارد و آخرین بخشی است که قهوه شما در تماس با آن میباشد در واقع محل خروج نوشیدنی از دستگاه است.

نتیجه گیری از آشنایی با قطعات اسپرسو ساز

در مقاله بالا با هدف آشنایی و معرفی لوازم یدکی اسپرسوساز به شما این نظر را داشته ایم که با آگاهی شما از قطعات دستگاه اسپرسوساز هم در نحوه صحیح استفاده از آن و هم در نگه داری بهتر و افزایش عمر و کارایی دستگاهتان به شما کمک کرده باشیم تا با شناختن جزء به جزء قطعات و کارایی آنها استفاده از این دستگاه نیز برایتان آسانتر گردد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد