علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

آخرین به روزرسانی: 17 اردیبهشت 1399
علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست

رفع مشکل خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

یکی از بهترین‌ترین و مهم‌ترین مزایای ماشین لباسشویی این است که تا حد زیادی رطوبت موجود در لباس را می‌گیرد و لباس‌ها را تقریباً خشک‌شده به شما تحویل می‌دهد. اهمیت این ویژگی در ماشین لباسشویی مخصوصاً در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان که خشک شدن لباس‌ها به‌سختی امکان‌پذیر است پررنگ‌تر می‌شود.

  • آیا احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما دیگر مانند گذشته لباس‌ها را خشک نمی‌کند؟
  • آیا از خیس ماندن لباس‌هایتان در لباسشویی شاکی هستید؟

خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی یکی از مشکلات رایج در بین کاربران ماشین لباسشویی است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.

در این مقاله از آی.پی امداد قصد داریم دلایلی که باعث خشک نشدن لباس در لباسشویی می‌شود را برای شما شرح دهیم و راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل را نیز به شما آموزش دهیم. پس در صورتی ‌که دستگاه شما نیز دچار این مشکل شده است با ما در ادامه همراه شوید.

توجه: آی.پی امداد، تعمیرگاه مجاز انواع ماشین لباسشویی، کلیه خدمات تعمیر، نصب و سرویس ماشین لباسشویی را ارائه می کند. برای تعمیر لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

 هر برند لباسشویی ( ال جی ، سامسونگ ، دوو ، دوقلو ، حایر ، ایندزیت ، کنوود ، بلومبرگ ، زیمنس ، آاگ ، بوش ، فریجیدر ، هایسنس ، میدیا ، تکنو و … ) که داشته باشید با مطالعه مقاله زیر میتوانید به راحتی به رفع مشکل خشک نکردن لباس ها در لباسشویی خود بپردازید.

اقدامات اولیه در هنگام خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از کارهایی که شما می‌توانید در هنگام خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی انجام دهید این است که ماشین لباسشویی خود را ریست کنید.

مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی عبارت‌اند از:

  1. دستگاه را خاموش‌کنید و کابل برق آن را نیز از پریز بکشید.
  2. بعد از گذشت یک دقیقه کابل برق ماشین لباسشویی را مجدداً به پریز بزنید.
  3. به تعداد دفعات ۶ بار و هر بار نیز به ‌اندازه ۱۲ ثانیه درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید.

با انجام کارهای فوق ماشین لباسشویی شما ریست می‌شود و ممکن است مشکل خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی با انجام این کار برطرف شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ریست کردن ماشین لباسشویی حتماً دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه نمایید و بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه این کار را انجام دهید.

قطع شدن برق خشک‌کن یکی از علت های خشک نشدن لباس‌ در ماشین لباسشویی

در برخی از مواقع ممکن است خشک نشدن لباس‌ در ماشین لباسشویی به دلیل وجود نوسان برقی در ساختمان ، قطع شدن جریان برق خشک‌کن ، خراب شدن پریز برق و… ایجاد شده باشد.

اگر مشکل دستگاه به دلیلی وجود نوسان برقی و اشکال در برق ساختمان باشد برای حل این مشکل باید با برق‌کار تماس بگیرید اما اگر مشکلی در برق ساختمان نبود برای رفع این مشکل با تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرد و مشکل دستگاهتان را با کمک تعمیرکاران متخصص برطرف نمایید.

خراب شدن ترانس برد الکتریکی یکی از دلیل های خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

سوختن و خراب شدن ترانس برد می‌تواند خشک‌کن ماشین لباسشویی را از کار بیندازد که در این هنگام تعویض ترانس برد الکتریکی ماشین لباسشویی می‌تواند مشکل دستگاه شما را برطرف کند. اگر اطلاعات کافی درزمینه‌ی خرید ترانس و تعویض آن ندارید می‌توانید در هنگام خراب شدن این قطعه با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرد و تعویض ترانس را در محل و منزلتان و با قطعه اصل و فابریک انجام دهید.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی و مشکل خشک نشدن لباس‌ در لباسشویی

خراب شدن و کار نکردن موتور ماشین لباسشویی نیز ممکن است باعث خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی شود. این اتفاق معمولاً در زمانی مشاهده می‌شود که موتور ماشین لباسشویی به دلیل کار کردن بیش ‌از حد داغ شده و برای مدتی از کار بیفتد. نگران نشوید این مشکل معمولاً بعد از خنک شدن موتور برطرف می‌شود.

نرسیدن هوا به خشک‌کن و خشک نشدن لباس‌ در لباسشویی

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار برای کارکرد درست خشک‌کن ماشین لباسشویی وجود جریان هوای مناسب در اطراف خشک‌کن می‌باشد. در صورت نبود هوا در اطراف خشک‌کن ، عملکرد این قطعه مختل می‌شود و گرمای کافی و مناسب برای خشک‌کردن لباس‌ها را تولید نمی‌کند به همین دلیل در این هنگام لباس‌های به‌طور کامل خشک نمی‌شود و همچنان خیس می‌ماند.

درست نبودن تنظیمات خشک کن و خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

شما باید با توجه به جنس لباسی که درون ماشین لباسشویی قرار داده‌اید تنظیمات دستگاه ( برنامه های شستشو در لباسشویی ) را که شامل زمان شستشو ، درجه حرارت و…. می‌شود انتخاب کنید. اگر شما تنظیمات دستگاه را با توجه به جنس پارچه تنظیم نکنید خشک‌کن عملکرد خود را به‌ درستی انجام نمی‌دهد و این مسئله نیز باعث خیس ماندن لباس‌های شما می‌شود.

قرار دادن لباس بیش از ظرفیت یکی از دلایل  خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از عوامل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی قرار دادن لباس‌ها بیش از ظرفیت لباسشویی درون مخزن آن است.

  • همیشه متناسب با ظرفیت ماشین لباسشویی‌ تان درون آن لباس بریزید.
  • از قرار دادن لباس بیش از ظرفیت دستگاه خودداری نمایید.
  • با مراجعه به دفترچه راهنما بدانید که چه مقدار لباس در لباسشویی میتوانید بریزید .
  • این کار ممکن است علاوه بر اینکه عملکرد خشک‌کن را دچار اختلال کند بر قطعات دیگر نیز اثرات منفی گذاشته و عملکرد آن‌ها را مختل نمایید.
  • احتمالاً توجه کرده‌اید که ظرفیت لباسشویی برحسب کیلو مشخص می‌شود.
  • باید بدانید که در هنگام ریختن لباس در مخزن احتیاجی به وزن کردن لباس‌ها نیست.
  • کافی است شما فضای درون مخزن را به حدی پرکنید تا به ‌اندازه یک‌ چهارم در اطراف آن فضای خالی وجود داشته باشد.

خراب شدن پمپ تخلیه و خشک نشدن لباس‌ در لباسشویی

پمپ تخلیه در لباسشویی وظیفه تخلیه کردن آب کثیف از درون دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه یکی از قطعات مهم درون لباسشویی است که خراب شدن آن‌یکی از دلایل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می‌باشد.

  • یکی از دلایل تخلیه نشدن آب در لباسشویی وجود انسداد و گرفتگی در پمپ تخلیه است.
  • معمولاً به دلیل پرزهای لباس و یا اشیا باقی‌مانده در لباس‌ها ایجاد می‌شود.
  • پمپ تخلیه عملکرد خود را به‌درستی انجام نمی‌دهد و لباس‌های شما همچنان خیس می‌ماند.

برای برطرف کردن این مشکل باید تعمیرکار متخصص پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما را بررسی کرده و عواملی که باعث انسداد و گرفتگی آن شده است را از درون پمپ تخلیه کند. همچنین در صورت خراب شدن اقدام به تعویض پمپ تخلیه لباسشویی نماید.

آبگیری نکردن لباسشویی علت دیگر خشک نشدن لباس‌ در ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما عملیات آبگیری را انجام ندهد لباس همچنان خیس مانده و خشک نمی‌شود.

  • شما در هنگام بروز این مشکل باید ابتدا میزان فشار آب درون ساختمان را بررسی کرده و از بالا بودن فشار آب مطمئن شوید.
  • برای انجام عملیات آبگیری توسط ماشین لباسشویی به فشار بالای آب موردنیاز است.
  • پایین بودن فشار آب باعث عدم انجام این عملیات می‌شود.
  • پس از انجام این کار شیرهای ورودی آب به درون ماشین لباسشویی را چک کنید.
  • از وصل بودن شیر ورودی آب گرم به ماشین لباسشویی اطمینان حاصل پیدا کنید.

اگر مشکل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی با انجام کارهای بالا برطرف نشد بهتر است رفع این مشکل را به تعمیرکاران آی.پی امداد بسپارید.

وجود انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه آب مانع از خشک شدن لباس در لباسشویی میشود

در صورت وجود هرگونه انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه آب باعث می‌شود عملیات تخلیه آب در ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شود. تخلیه نشدن آب در لباسشویی باعث می‌شود که آب‌هایی که لازم است از درون دستگاه خارج شود درون آن باقی بماند و جذب لباس‌های نوبت که این مسئله خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی را در پی دارد.

شما به‌سادگی و بدون نیاز به تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی می‌توانید شیلنگ تخلیه آب را چک کنید و هرگونه مواد اضافی را از درون آن خارج نمایید.

سایر علت‌های خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

علت چروک شدن لباس در لباسشویی میتواند به مشکل خشک نکردن دستگاه مربوط باشد ، همانطور که متوجه شدید خشک نشدن لباس ها دلایل مختلفی دارد که آی پی امداد به صورت کامل آنها را شرح داده است ، در ایجا به چند دلیل دیگر علت خشک نشدن لباس در لباسشویی میپردازیم

  • ایجاد مشکل در فیوز حرارتی
  • خراب شدن ترموستات
  • خراب شدن خازن
  • ایجاد مشکل در تا خو
  • کار نکردن شیر برقی
  • خراب شدن زغال‌های موجود در موتور
  • خراب شدن کلید خشک‌کن

و…

بهترین کار در هنگام خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی

بهترین روش برای جلوگیری از مشکل خشک نشدن لباس ها در لباسشویی پیشگیری است ، بنابراین با سرویس سالیانه و رعایت نظافت و تمیزی دستگاه و رفع گرفتگی در فیلتر کف و پمپ تخلیه میتوانید تا حدودی از پیش آمدن این مشکل جلوگیری نمایید.

همانطور که در متن بالا برای شما توضیح داده‌ایم خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود. از این ‌رو که ماشین لباسشویی یکی از گران‌ترین و پرکاربردترین لوازم برقی آشپزخانه است بهتر است در صورت بروز این مشکل از تعمیر دستگاه به‌وسیله خودتان و یا تعمیر آن به‌وسیله تعمیرگاه‌های عمومی خودداری کنید و تعمیر آن را به‌وسیله تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز داخل شهرتان انجام دهید.

اگر در تهران زندگی می‌کنید می‌توانید در هنگام مشاهده مشکل خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی با آی.پی امداد که به‌عنوان یکی از بهترین نمایندگی‌های تعمیرات انواع برندهای ماشین لباسشویی در تهران است تماس بگیرید و با استفاده از تعمیرکاران این نمایندگی مشکل دستگاه خود را با هزینه مناسب و در زمانی کوتاه در محل و منزلتان برطرف نمایید.

مطالب پیشنهادی

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا