021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی هوور با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی هوور

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی هوور
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی هوور
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت هوور یک کمپانی تولید لوازم خانگی استرالیایی است که به تولید محصولات با کیفیتی پرداخته و توانسته درصد بالایی از رضایت مندی را در بین مشتریانش ایجاد نماید اگر شما هم به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از این برند نموده اید بهتر است برای استفاده صحیح از آن به مطالعه مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی هوور بپردازید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی هوور می توانید از راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی هوور در آی پی امداد استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی هوور

هنگامی که برای خرید یکی از لوازم آشپزخانه منزل خود هزینه زیادی را پرداخت میکنید طبیعتا باید در نگهداری آن نیز به بهترین روش اقدام نمایید که یکی از نکات مهم در نگه داری ماشین ظرفشویی مکانی است که شما آن را قرار میدهید تا از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری کرده باشید همین طور این موضوع در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور نیز اهمیت زیادی داشته که در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • یکی از مسائل مهم در انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی هوور سطح زیر این دستگاه میباشد به دلیل اینکه ممکن است این دستگاه در حین کارکرد حرکات و لرزش ریزی داشته باشد یکدست بودن سطح زیر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • این دستگاه ها دارای شلنگ تخلیه هستند به این منظور و برای جلوگیری از ایجاد ظاهر نامناسب در آشپزخانه شما بهتر است به مکان فاضلاب آشپزخانه نزدیک باشد.
 • یکی دیگر از مسائلی که باید در هنگام انتخاب محل ماشین ظرفشویی هوور در نظر داشته باشید نزدیک بودن این دستگاه به پریز برق میباشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی هوور در راهنمای فارسی

همانطور که گفته شد سطح زیری ماشین ظرفشویی در نحوه کارکرد آن تاثیر زیادی داشته تا جایی که در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور به این موضوع تاکید بسیاری شده است و برای آن تدابیری اندیشیده شده است در ادامه به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی هوور میپردازیم:

 • در دوسوی قسمت جلویی ماشین ظرفشویی هوور دو پیچ مشاهده میکنید که برای تنظیم و تراز کردن ماشین ظرفشویی از آن استفاده میشود.
 • به این منظور باید با چرخاندن پیچ ها در جهت عقربه های ساعت اقدام به تراز کردن آنها نمایید.
 • در بسیاری از مدل های ماشین ظرفشویی برای تراز نمودن ماشین ظرفشویی هوور در قسمت پشتی این کار به صورت خودکار و با تراز کردن قسمت جلویی صورت میگیرد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی هوور در راهنمای فارسی

بعد از قرار دادن ماشین ظرفشویی در محل خود باید برای راه اندازی آن اقدام نمایید که به این منظور میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور کمک بگیرید که در ادامه برخی از نکات مهم آن را برای شما آورده ایم:

 • برای راه اندازی ماشین ظرفشویی خود باید در ابتدا اقدام به کندن پلاستیک و نایلون های روی آن نمایید.
 • پس از آن باید اتصالات شیر ورودی برای ورود آب را فراهم نموده و همچنین شلنگ تخلیه آب را وصل و به قسمت فاضلاب منزل خود متصل نمایید.
 • در اولین قدم در قسمت راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی هوور در راهنمای فارسی باید اقدام به قرار دادن قفسه های آن در داخل نمایید.
 • بعد از قرار دادن قفسه ها میتوانید دستگاه را به یک محافظ برق متصل نمایید و از آن استفاده کنید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی هوور

استفاده از دکمه ها و کلید های روی ماشین ظرفشویی به منظور توانایی در استفاده از آنها و کارکرد درست ماشین ظرفشویی انجام میگیرد به این منظور به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی هوور میپردازیم:

 • این دستگاه نیز مانند سایر ماشین های ظرفشویی مجهز به دکمه power برای خاموش و روشن کردن است.
 • همانطور که میتوانید تصویر آن را نیز در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور مشاهده نمایید بعد از این دکمه دکمه reset قرار دارد که برای زمانهایی که کارکرد ماشین ظرفشویی شما با اختلال مواجه میشود از آن استفاده میشود.
 • پس از آن دکمه wash به معنای شروع شستو وشو را مشاهده مینمایید.
 • در قسمت بعدی دکمه water قرار دارد که به وسیله یک دکمه گردان در کنارش شما میتوانید درجه آب را تنظیم نمایید.
 • در ماشین های ظرفشویی هوور برای خشک کردن ظروف نیز از دکمه dry استفاده شده است.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی هوور

تعمیر کردن و پرداخت هزینه های زیاد برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی هوور برای هیچ کس خوشایند نیست از این رو باید به مسائلی و راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی هوور خود دقت کافی را داشته باشید در ادامه نکات مهمی در مورد این موضوع را برای شما آورده ایم:

 • قطعا رعایت الگوی مناسب استفاده از ماشین ظرفشویی هوور یکی از این راه ها میباشد.
 • همچنین همانطور که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور به آن اشاره شده است رعایت کردن اصول این دفترچه در هنگام حمل و نقل و نصب میتواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.
 • برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی خود بهتراست از انجام سرویس های دوره ای برای آن غافل نشوید.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی هوور

شستن ظروف درون ماشین ظرف شویی هوور باید طبق اصول گفته شده در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور انجام شود تا بتواند باعث حداکثر تمیز شدن در ظروف همچنین سلامت دستگاه شما گردد از این رو برای اینکار بهتر است مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا از اتصالات ماشین ظرفشویی خود به برق اطمینان حاصل نمایید.
 • پس از آن ظروف را به صورت مرتب و درست در جایگاه خود درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • مرحله بعد در راهنمای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی قرار دادن قرص شوینده در محل مناسب خود است.
 • پس از آن باید درب دستگاه را بسته و دکمه wash را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی کار خود را آغاز نماید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی هوور

در انواع مدل های ماشین ظرفشویی ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که نیاز به از سر گیری فعالیت های ماشین ظرفشویی خود داشته باشید به این منظور باید از دکمه ریست که میتوانید مکان دقیق آن را از روی تصیر در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور نیز مشاهده نمایید اقدام کنید در ادامه مراحل این کار را برای شما آورده ایم:

 • دقت داشته باشید که برای انجام اینکار باید دستگاه شما روشن باشد.
 • به منظور ریست کردن ماشین ظرفشویی هوور در این دستگاه این دکمه به صورت مجزا تعبیه شده است که تنها کافی است شما آن را فشرده و برای مدت 5 ثانیه نگه دارید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی هوور

با توجه به نحوه کارکرد ماشیت های ظرفشویی که دائما با مواد شوینده و آب سروکار دراند گاهی مشاهده میشود مواد غذایی در گوشه و کنار این ماشین ها باقی میماند و یا چربی حاصل از شستشوی ظروف کثیف در سینی کف ماشین ظرفشویی انباشته میشود به این منظور در هنگام مواجه با این وضعیت در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور شما باید اقدام به تمیز کردن دستگاه خود نمایید که در ادامه مراحل آن را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • تمیز کردن ماشین ظرفشویی هوور هم شامل قسمت های بیرونی و هم قسمت دورنی این دستگاه میشود.
 • برای تمیز کردن قسمت دورنی دستکاه بهتر است قفسه های ماشین ظرفشویی را به طور کامل بیرون آورده و پس از شست و شو با آب داغ و ماده شوینده در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن باید سینی کف ماشین ظرفشویی خود را نیز خارج نمایید و بهتر است در صورت مشاهده چربی زیاد در این قسمت آن را درون یک ظرف آب داغ قرار دهید تا چربی ها به طور کامل از بین روند.
 • برای شست و شوی بدنه ماشین ظرفشویی هوور نیز میتوانید از یک دستکال نرم و پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • همچنین بهتر است برای انجام این کار در قسمت تمیز کردن و نگه داری از ماشین ظرفشویی هوور به صورت دوره ای شلنگ های آن را با روشن کردن ماشین به صورت خالی و بدون ظرف تمیز نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی هوور درهنگام اثاث کشی

برای جلوگیری از وارد شدن آسیب های جدی به بدنه و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی هوور بهتر است برای انجام اینکار این قسمت را در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور به خوبی مطالعه نمایید و مطابق با آن انجام دهید:

 • سعی کنید برای جا به جا کردن دستگاه خود در هنگام اثاث کشی تمام ظروف و قفسه های داخل آن را بیرون بیاورید پس از آن اتصالات برق دستگاه را قطع نموده.
 • و همچنین اقدام به باز کردن شلنگ ها و شیر آب ورودی نمایید.
 • پس از آن باید برای نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی هوور در هنگام اثاث کشی آن را دورن یک پتو و یا پلاستیک حباب دار قرار دهید تا از ایجاد خط و خش بر روی آن جلوگیری گردد.
 • بهتر است در محیط های هم سطح از پایه های چرخدار استفاده کنید و از کشیدن دستگاه بر روی زمین خودداری نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی هوور

همانطور که مشاهده نموده اید در هنگام خرید یک ماشین ظرفشویی از هر برندی که باشد به شما دفترچه ای اعطا میگردد که میتوانید از نخستین مراحل راه اندازی تا نحوه حمل و چگونکی استفاده از آن بهره ببرید تا هم موجب بهبهود کارایی آن گردید و هم خودتان رضایت حداکثری داشته باشید به این منظور میتوانید از مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور که در بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی هوور بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی هوور چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی هوور را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی هوور خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی هوور با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی هوور به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی هوور توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست