021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی نف با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی نف

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی نف
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی نف
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برند نف یکی از پیشگامان تولید لوازم خانگی در کشور آلمان می باشد که تولیدات این محصول توانسته است در میان مصرف کنندگان رضایتمندی زیادی را کسب نماید. ممکن است شما به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی نف نموده باشید که برای استفاده از آن نیاز به دانش و اطلاعات بیشتری دارید. در ادامه برای شما راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف را آورده ایم.

کاربران گرامی؛ در صورتی که به دفترچه راهنمای استفاده از ظرفشویی نف دسترسی ندارید، می توانید به کمک متخصصان آی پی امداد از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی نف بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی نف

زمانی که هزینه زیادی را برای خرید یک ماشین ظرفشویی پرداخت می کنید، قطعا باید مراتب نگهداری را از ابتدا برای این دستگاه در نظر بگیرید. در ابتدای دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی نف نیز به این قضیه اشاره شده است که می توان با رعایت دستورالعمل های آن سبب افزایش عمر این دستگاه شد. در ادامه به بررسی این موضوع برای شما عزیزان می پردازیم:

 • سعی کنید سطح زیرین ماشین ظرفشویی شما کاملا صاف باشد؛ زیرا در صورت پستی و بلندی سطح زیرین ممکن است در زمان کارکرد، ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل بروز صدا و کارکرد نادرست گردد.
 • یکی دیگر از مواردی که باید در اتنخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی نف در نظر داشته باشید، توجه به این نکته است این دستگاه به کابینت و سایر اجسام نزدیک به آن چسبیده نباشد.
 • به دلیل اینکه این دستگاه نیاز به تخلیه آب دارد، بهتر است در مکانی در نزدیکی فاضلاب آشپزخانه قرار داشته باشد تا برای تخلیه آب ناشی از شستشو نیاز به شلنگ های بلند نداشته باشید.
 • بهتر است محل قرارگیری ماشین ظرفشویی شما در محلی نزدیک به کابینت های ظروف باشد تا برای جا به جا کردن آنها به مشکل برنخورید.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی خود را در نزدیکی پریز برق آشپزخانه خود قرار دهید.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی نف در راهنمای فارسی

تراز کردن ماشین ظرفشویی از آن جهت در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف مورد توجه قرار گرفته است که باعث بهبود کارکرد و رضایت بیشتر شما می گردد. به این منظور در ادامه به چگونگی این مساله می پردازیم:

 • اگر به قسمت های جلویی ماشین ظرفشویی خود دقت نمایید، مشاهده می کنید که چهار پیچ در چهار گوشه ماشین ظرفشویی شما قرار دارد که برای بالا نگه داشتن ماشین از سطح زمین تعبیه شده است.
 • در تراز نمودن ماشین ظرفشویی نف این نکته را در نظر داشته باشید که تنها کافی است شما پیچ جلویی را مطابق با جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • به دنبال آن قسمت عقبی ماشین ظرفشویی شما به صورت خودکار تنظیم می گردد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی نف در راهنمای فارسی

بعد از قرار گرفتن ماشین ظرفشویی شما در محل خود نوبت به راه اندازی این دستگاه می رسد. به این منظور می توانید از مراحل آن در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف که در ادامه برای شما آورده ایم، استفاده نمایید:

 • پس از قرار دادن ماشین ظرفشویی در محل خود باید برای جدا کردن پلاستیک ها و نایلون هایی که به منظور حفاظت دور قطعات پیچیده شده است، اقدام نمایید.
 • پس از آن باید قفسه های ماشین ظرفشویی را در محل خود قرار دهید.
 • به منظور راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی نف در راهنمای فارسی بهتر است شلنگ تخلیه و همچنین شیر ورودی آب دستگاه را به خوبی متصل نمایید.
 • پس از آن اقدام به انجام اتصالات برقی خود به وسیله یک محافظ نمایید تا در صورت نوسان برق برای دستگاه شما مشکلی ایجاد نگردد.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی نف

در طراحی ماشین های ظرفشویی به منظور توانایی ما در ایجاد تغییرات، صفحه کلید و یا کنترل پنل تعبیه شده است که در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی نف می پردازیم:

 • در قسمت بالای این دکمه ها شما شاهد وجود دکمه power برای روشن و خاموش کردن دستگاه هستید.
 • پس از آن دکمه wash را مشاهده می نمایید که برای شروع فرآیند شستشو از آن استفاده می شود.
 • دکمه بعدی به منظور آب پاشی است که با دکمه check water مشخص شده است.
 • پس از آن شما دکمه cancel برای لغو کردن تنظیمات انجام شده را دارید.
 • در انتها دکمه extra dry برای خشک کردن کامل ظروف را مشاهده می کنید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی نف

به منظور استفاده برای سال های بیشتر از ماشین ظرفشویی و حداکثر رضایت از آن برای شما در ادامه برخی راه های افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی نف را بیان کرده ایم:

 • استفاده از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف می تواند اولین راه برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی شما باشد.
 • همچنین انتخاب محل مناسب و تراز نمودن اصولی دستگاه می تواند یکی دیگر از این راه ها باشد.
 • در انتها بررسی مشکلات دستگاه و سرویس های دوره ای راه دیگری برای افزایش این موضوع در ماشین های ظرفشویی نف است.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی نف

با توجه به شرایط کار با ماشین ظرفشویی قطعا استفاده اصولی و درست از آن هم موجب کارایی بیشتر و هم ظروف تمیزتر برای ما می گردد. در ادامه به راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی نف می پردازیم:

 • بهتر است در ابتدا ظروف را به صورت منظم و با حجم استاندارد در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به چیدن قاشق و چنگال ها درون ماشین ظرفشویی نف خود نمایید.
 • در مرحله بعدی یک قرص ماشین ظرفشویی که به عنوان ماده شوینده در این دستگاه استفاده می گردد را در جایگاه خودش قرار می دهید.
 • پس از آن اقدام به بستن درب ماشین ظرفشویی و فشردن دکمه wash می نمایید.
 • همچنین می توانید حجم دقیق ظروف را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف مشاهده نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی نف

ریست به معنای از سرگیری فعالیت یک دستگاه و تنظیمات آن می باشد که در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی این دکمه به صورت مجزا تعبیه شده است. اما در صورت مشاهده نکردن آن روی کنترل پنل ماشین ظرفشویی خود نگران نباشید؛ زیرا در ادامه به شما طریقه ریست کردن ماشین ظرفشویی نف را آموزش خواهیم داد:

 • برای انجام این کار می توانید مطابق با مراحل شرح داده شده در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف اقدام نمایید.
 • برای این کار باید دکمه cancel ماشین ظرفشویی خود را در حین روشن بودن ظرفشویی برای مدت 5 ثانیه نگه دارید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی نف

قطعا یکی از کارهایی که شما باید برای طول عمر ماشین ظرفشویی خود انجام دهید، تمیز کردن آن می باشد که در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی نف برای شما می پردازیم:

 • برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی نف در صورتی که جنس آن از استیل باشد، می توانید از یک دستمال به همراه پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی مثل سینی و قفسه ها باید آنها را بیرون آورده و پس از شستشو و خشک کردن در محل خود قرار دهید.
 • برای تمیز کردن آبپاش ماشین ظرفشویی که می توانید محل آن را در تصویر دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف مشاهده نمایید، باید اقدام به بیرون آوردن و شستن آن در زیر آب نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی نف در هنگام اثاث کشی

برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به بدنه و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی نف خود بهتر است برای انجام این کار طبق مراحل نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی نف در هنگام اثاث کشی اقدام نمایید:

 • در ابتدا تمام اتصالات برقی ماشین ظرفشویی خود را جدا کنید.
 • پس از آن شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی دستگاه را جدا نمایید.
 • در مرحله بعدی باید قفسه ها را از درون ماشین ظرفشویی خود بیرون بیاورید تا در صورت باز شدن ناگهانی درب سقوط نکند.
 • پس از آن ماشین ظرفشویی خود را درون یک پتو و یا پلاستیک حباب دار برای حمل قرار دهید تا از وارد شدن آسیب و خط و خش به آن جلوگیری نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی نف

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به هنگام آغاز استفاده از یک محصول بر طبق دفترچه راهنما و اصول آن پیش می روید، مطمئن باشید دستگاه شما با بهبود کارایی و رضایت شما همراه خواهد بود. به این منظور می توانید از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف که در بالا به شما ارائه کردیم، استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی نف بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی نف چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی نف را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی نف خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی نف با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی نف به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی نف توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست