logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک

تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

خرابی یخچال یکی از مسائلی است که ممکن است بارها با آن مواجه شویم. اما برخی مواقع این خرابی به گونه ای است که از کارکرد صحیح یخچال جلوگیری کرده و موجب بروز ایراد در سایر قطعات دستگاه خواهد شد. از جمله قطعاتی است که نسبت به سایر قطعات دارای اهمیت بالاتری می باشد، موتور یا کمپرسو یخچال است که در صورت خرابی باید به سرعت اقدام به تعمیر یا تعویض آن نمود. تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک امری است که نیاز به تخصص دارد و باید به دقت انجام شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی اطلاعاتی در زمینه تعمیر یا تعویض موتور یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک بپردازیم.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک در آی پی امداد

در صورتی که موتور یخچال جنرال الکتریک شما دچار خرابی شده است، باید تعمیر یا تعویض آن را به یک تکنسین مجرب بسپارید. چنانچه قصد تعویض کمپرسور یخچال جنرال الکتریک خود را دارید، می توانید با تعمیرگاه مجاز مرکزی آی پی امداد تماس حاصل نمایید. در ادامه به بررسی نحوه انجام این کار برای شما پرداخته ایم:

 • ابتدا می توانید با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس گرفته و یا درخواست خود را در سایت مجموعه آی پی امداد ثبت نمایید.
 • پس از ثبت درخواست شما مشخصات تکنسین و اطلاعات مربوط به زمان حضور وی برای شما ارسال خواهد شد.
 • در بازه زمانی کوتاهی، تعمیرکار متخصص به همراه تجهیزات لازم جهت تعمیر و تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک به محل شما مراجعه می کند.
 • پس از اتمام تعمیرات دستگاه شما با قطعات اورجینال، فاکتور معتبر و ضمانت نامه شرکتی به شما تعلق خواهد گرفت.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک در آی پی امداد

آیا تعویض کمپرسور  یخچال جنرال الکتریک در محل انجام میشود؟

به طور کلی تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک دارای پیچیدگی و اهمیت بالایی می باشد. بنابراین انجام این کار تنها توسط افرادی انجام می گیرد که تجربه و مهارت کافی را در اختیار داشته و بدون جابجایی یخچال برای رفع مشکلات موتور آن اقدام نمایند. از این رو در صورت بروز هرگونه مشکل در کمپرسور یخچال جنرال الکتریک خود باید برای تعمیر یا تعویض آن از خدمات مراکزی استفاده کنید که بدون حمل و جابجایی یخچال و در محل مورد نظر شما تعمیرات دستگاه را انجام می دهند. این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها می تواند از بروز مشکلات بیشتر برای دستگاه شما در حین جابجایی نیز جلوگیری نماید. تکنسین های متخصص آی پی امداد در صورت خرابی موتور یخچال می توانند در سریع ترین زمان به محل مورد نظر شما مراجعه کرده و اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال جنرال الکتریک را انجام دهند.

آیا تعمیر موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک امکان پذیر است؟

در برخی مواقع ممکن است در کارکرد موتور یخچال مشکلاتی ایجاد شود و به دنبال تعمیر یا تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک خود باشید. در این شرایط باید به این نکته توجه داشته باشدی که در صورت بروز خرابی در موتور یخچال، تعمیر این قطعه تنها می تواند طی مدت زمان کوتاهی برای شما به صرفه باشد و مجددا ممکن است دچار خرابی شود. از این رو رد صورت تعمیر کمپرسور یخچال جنرال الکتریک هیچ تعمیرکاری مدت زمان کارکرد مجدد این قطعه را برای شما تضمین نمی کند. زیرا کمپرسور تعمیری ممکن است عمر کوتاهی داشته باشد. از این رو در این مواقع معمولا تعمیرکار پیشنهاد می دهد که به جای تعمیر کمپرسور اقدامات لازم در جهت تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک انجام شود. زیرا با تعویض موتور یخچال کارکرد بهترین داشته و می تواند سالیان طولانی بدون هیچگونه مشکلی مجددا کار نماید.

تعویض موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک چقدر زمان میبرد؟

زمانی که صرف تعویض موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک خواهد شد، ثابت نبوده و عوامل مختلفی می تواند در تغییر این زمان تاثیرگذار واقع شود. برای اینکه بتوانید از مدت زمان انجام این کار مطلع شوید، ابتدا باید یک تکنسین متخصص اقدام به عیب یابی موتور نماید. در شرایطی که ایرادات موتور یخچال جزئی باشد، تعمیر و رفع مشکل آن طی مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد. اما اگر نیاز به تعویض کمپرسور یخچال جنرال الکتریک باشد، علاوه بر تعویض این قطعه باید شارژ مجدد گاز نیز انجام شود که زمان انجام این اقدامات نیز توسط تکنسین محاسبه می گردد.

نکات نگهداری و مراقبت از موتور یخچال جنرال الکتریک

به دلیل اینکه کمپرسور یخچال جنرال الکتریک یکی از مهمترین قطعات این دستگاه به شمار می رود، لازم است جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در کارکرد آن نکاتی را رعایت کنید. در ادامه به بررسی نکاتی پرداخته ایم که با انجام آنها می توانید عمر کمپرسور یخچال خود را افزایش دهید.

 • دقت داشته باشید که یخچال باید در محلی نصب گردد که خنک بوده و هوا بتواند به راحتی در پشت یخچال به گردش درآید.
 • همچنین یخچال از پشت و اطراف باید فاصله 15 سانتی متری را با دیوار حفظ نماید.
 • هر چند وقت یکبار لازم است هرگونه گرد و غبار و آلودگی را از روی موتور و کندانسور یخچال تمیز نمایید.
 • برای جلوگیری از وارد شدن فشار زیاد به کمپرسور، نباید بیش از ظرفیت داخلی یخچال مواد غذایی در آن قرار دهید.
 • درجه یخچال را همواره بر روی دمای استاندارد قرار داده و از بسته بودن کامل درب یخچال نیز اطمینان حاصل کنید.

چه عواملی می ‌تواند باعث خرابی موتور یخچال جنرال الکتریک شود؟

به دلیل اینکه تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک می تواند هزینه زیادی را به همراه داشته باشد، لازم است از آن مراقبت کامل صورت بگیرد تا از بروز مشکل در این قطعه پیشگیری شود. در این بخش قصد داریم به بررسی عوامل موثر در خرابی موتور یخچال که شما را نیازمند تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک خواهد کرد، بپردازیم.

 • محل قرارگیری نامناسب یخچال: یکی از مسائل مهم که می تواند موجب بروز مشکل در کارکرد موتور یخچال شود، قرارگیری دستگاه در محل نامناسب می باشد. در صورتی که یخچال را در محلی قرار دهید که تراز نبوده و یا بیش از حد گرم باشد، می تواند موجب آسیب دیدگی موتور شود.
 • وجود گرد و خاک در موتور یخچال: به طور کلی موتور یخچال باید به دور از هرگونه آلودگی و گرد و خاک باشد. همچنین درون موتور تنها لازم است روغن مخصوص وجود داشته بادش، در غیر اینصورت دچار خرابی خواهد شد.
 • خراب شدن موتور یخچال: در صورتی که موتور یخچال در معرض مشکلاتی نظیر گرم شدن بیش از حد، خرابی فن، بار اضافه یا سایر موارد قرار بگیرد، عملکرد آن دچار مشکل خواهد شد.

عیب یابی موتور یخچال جنرال الکتریک

به طور کلی می توان گفت برخی از انواع خرابی ها و مشکلاتی که برای یخچال رخ می دهد، مربوط به کمپرسور یا موتور آن است. از جمله رایج ترین مشکلات مربوط به کمپرسور یخچال جنرال الکتریک می توان به مواردی چون روشن نشدن کمپرسور و کار نکردن این قطعه، تولید صداهای غیرعادی و عجیب از موتور، سرد نکردن موتور یخچال و … اشاره کرد. در برخی مواقع این مشکلات به دلایل جزئی هستند و باید اقدامات لازم در جهت تعمیر کمپرسور انجام شود. اما اگر این قطعه از کار افتاده باشد، لازم است اقدام به تعویض کمپرسور یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک نمایید.

تشخیص سوختگی کمپرسور یخچال جنرال الکتریک

در صورتی که موتور یخچال دچار سوختگی شده باشد، لازم است سریعا اقدام به تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک نمایید. اما ابتدا باید از سوختگی کامل موتور یخچال خود اطمینان حاصل کنید. در برخی مواقع ممکن است یخچال روشن نشده و اخطارهای مختلفی بر روی نمایشگر آن نشان داده شود. همچنین کار نکردن صحیح یخچال و خنک نکردن آن می تواند شما را به این فکر بیندازد که موتور یخچال دچار سوختگی شده است. در صورتی که مشکلاتی در کارکرد موتور یخچال رخ داده و به دنبال اطلاع پیدا کردن از سوختگی این قطعه هستید، لازم است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. به طور کلی برخی نشانه های سوختگی کمپرسور یخچال جنرال الکتریک شامل موارد زیر می باشد:

 • روشن نشدن یخچال
 • یکسره کار کردن یخچال
 • سرما نداشتن یخچال فریزر
 • و …

مشخصات و قدرت موتور یخچال جنرال الکتریک در کجا درج شده است؟

اولین اقداماتی که لازم است در جهت تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک انجام شود، تهیه کمپرسور مناسب و باکیفیت برای یخچال است. اما بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند که چه کمپرسوری برای یخچال مناسب می باشد. در راستای این موضوع باید بدانید که تمامی مشخصات موتور یخچال جنرال الکتریک شامل نوع، مدل، توان، قدرت و سایر موارد بر روی این قطعه درج شده است. تولیدگنندگان یخچال های جنرال الکتریک پلاک را بر روی دستگاه درج کرده اند که تمامی مشخصات مربوط به موتور بر روی آن قابل مشاهده می باشد. از این رو شما می توانید با استفاده از این اطلاعات اقدام به تهیه کمپرسور مناسب برای یخچال خود نمایید.

آیا میتوان از کمپرسورهای دیگر برای تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک استفاده کرد؟

یکی از مسائلی که در زمان تعویض کمپرسور یخچال جنرال الکتریک باید به آن توجه داشته باشید، این است که حتما باید برای انجام این کار از موتور متناسب با نوع و مدل یخچال خود استفاده نمایید. استفاده از کمپرسورهای متفرقه و نامناسب برای یخچال جنرال الکتریک می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح یخچال و خرابی مجدد آن شود. از این رو در صورتی که با مشکلاتی در کارکرد موتور یخچال خود مواجه شده اید، باید حتما مشخصات موتور را بررسی کرده و سپس با توجه به این مشخصات اقدام به تهیه کمپرسور متناسب با مدل و برند یخچال جنرال الکتریک خود نمایید.

قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک

به طور کلی هریک از مدل های موتور یخچال جنرال الکتریک با توجه به ویژگی های خود دارای قیمت های متفاوتی می باشند. همچنین لازم به ذکر است که موتورهای مورد استفاده در یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک در دو نوع اینورتری و معمولی موجود می باشد که هریک از آنها دارای قیمت های متفاوتی هستند. از این رو نمی توان قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک را به صورت قطعی مشخص نمود. زیرا این قیمت به عواملی چون برند و مدل کمپرسور، ولتاژ، قدرت و توان موتور خواهد داشت. از این رو پیش از تعویض کمپرسور یخچال جنرال الکتریک باید از قیمت آن اطلاع پیدا نمایید.

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال جنرال الکتریک

پرسشی که معمولا به هنگام خرابی موتور یخچال توسط مصرف کنندگان مطرح می شود، در زمینه هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک می باشد. به طور کلی هزینه تعمیر موتور یا تعویض آن یکسان نبوده و متغیر می باشد. در صورتی که مشکل کمپرسور یخچال قابل رفع و تعمیر باشد، هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت. اما اگر نیاز به تعویض کمپرسور باشد، هزینه قطعه جدید، شارژ گاز مجدد و … توسط تکنسین محاسبه می شود. به طور کلی اطلاع پیدا کردن از هزینه مشخص انجام این کار توسط تعمیرکار مجرب و پس از بررسی و عیب یابی کامل موتور صورت می گیرد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست