021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات

آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات
آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ممکن است با شنیدن نام قهوه ناخودآگاه به یاد دستگاه های گران قیمت اسپرسوساز بیفتید، و از تهیه قهوه در منزل و محل کارتان به خاطر این هزینه بالا صرف نظر کنید اما نگران نباشید برای تهیه اسپرسو حتما نیازی نیست که شما دستگاه های اسپرسوساز گران قیمت در بازار را تهیه کنید ما به شما دستگاه موکاپات را معرفی میکنیم که با آن میتوانید در منزل اقدام به تهیه اسپرسو نمایید، اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید پس با ما همراه باشید تا در ادامه به شما آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات را داشته باشیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه از موکاپات در منزل خود استفاده می کنید اما از نحوه صحیح درست کردن اسپرسوساز در موکاپات بی اطلاع هستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله در آی پی امداد با ما همراه باشید.

موکاپات چیست و شامل چه اجزایی است؟

برای اینکه متوجه شوید موکاپات چیست این وسیله را میتوان اینطور توصیف کرد: موکاپات ها به عنوان وسیله ای برای تهیه اسپرسو روی اجاق گاز استفاده میشوند، در حقیقت این دستگاه ها نیز مانند اسپرسوساز های برقی توانایی عصاره گیری قهوه را دارند و برای استفاده از آنها نیاز است که اجزای آن را بشناسید که در ادامه اجزای موکاپات را برای شما شرح خواهیم داد:

 • در پایین ترین قسمت موکاپات یعنی قسمتی که روی شعله گاز قرار میگیرد محفظه آب را داریم.
 • در قسمت بالاتر یعنی دقیقا روی محفظه آب محفظه پودر قهوه قرار داده شده است.
 • بعد از آن یعنی در بالای محفظه پودر قهوه یک فیلتر فلزی وجود دارد.
 • و بالاترین قسمت موکاپات محفظه قهوه اسپرسو قرار دارد که در یک سمت آن یک دسته نیز وجود دارد.

مراحل آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات

حالا شما میتوانید به راحتی در منزل و با کمترین هزینه برای خود قهوه اسپرسو تهیه نمایید. تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه موکاپات نیازمند رعایت اصول این کار است که در ادامه برای شما مراحل آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات را توضیح خواهیم داد:

 • ابتدا نیاز دارید که قهوه خود را آسیاب کنید آن هم به گونه ای که از سوراخ های داخل فیلترفلزی موکاپات عبور نکند توجه داشته باشید که موکاپات ها تمپر ندارند و به این منظور میتوانید با فشار دست قهوه خود را فشرده کنید.
 • پس از آن در پایینی ترین قسمت موکاپات یعنی محفظه آب آن به میزان لازم حدود 50 تا 65 سی سی آب میریزیم.(این میزان آب برای سینگل اسپرسو میباشد.)
 • پس از آن محفظه قهوه را روی محفظه آب جاگذاری کرده و محفظه اسپرسو را نیز روی آن قرار میدهیم تا ساختمان موکاپات تکمیل گردد.
 • پس از آن موکاپات را روی شعله ملایم گاز قرار میدهیم.
 • پس از به جوش آمدن آب در مسیر رو به بالا شروع به حرکت میکند و از دهانه موکاپات خارج میشود.
 • توجه داشته باشید به محض دیدن قهوه در دهانه موکاپات شعله را خاموش کرده و اسپرسو را درون یک فنجان ریخته و میتوانید نوش جان کنید.

با موکاپات چه قهوه هایی میتوان درست کرد؟

موکاپات در واقع عمل عصاره گیری قهوه را انجام میدهد و برای تهیه قهوه های زیر میتوان از آن استفاده کرد:

 • اسپرسو دبل
 • اسپرسو سینگل
 • دسر آفوگاتو

برای تهیه قهوه درموکاپات از چه نوع قهوه ای استفاده کنیم؟

با توجه به نوع سوراخ های فیلتر موکاپات قهوهای که مناسب این دستگاه است باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • بهتر است برای هر بار استفاده قهوه را همان لحظه آسیاب کنید تا مزه بهتری داشته باشد.
 • در هنگام آسیاب کردن قهوه برای موکاپات توجه داشته باشید که نوع آسیاب کردن شما باید متوسط باشد یعنی از قهوه ترک درشتر و از قهوه فرانسه نرم تر باشد.

چرا برای تهیه اسپرسو از موکاپات استفاده کنیم؟

شاید شما لذت نوشیدن یک فنجان قهوه را به دلیل نداشتن دستگاه اسپرسوساز از دست بدهید اما موکاپات ها جایگزین مناسبی برای این دستگاه ها هستند که مزیت هایی نیز دارند، در ادامه به بررسی این موضوع که چرا برای تهیه اسپرسو از موکاپات استفاده کنیم میپردازیم:

 • اصلی ترین دلیل استفاده از موکاپات ها هزینه خرید بسیار پایین تر آنها نسبت به اسپرسوسازهای برقی است.
 • دلیل بعدی پیشنهاد ما برای استفاده شما از موکاپات ها قابل حمل بودن آنها میباشد. که به راحتی میتوانید در مکان هایی که امکان تهیه قهوه نیست موکاپات خود را برده و قهوه تهیه نمایید.
 • همچنین این وسیله به دلیل نیازمند نبودن به برق نیز میتواند انتخاب مناسبی برای شما در فضای باز نیز باشد.

 نتیجه گیری از آموزش تهیه اسپرسو با موکاپات

همانطور که در مقاله بالا برای شما عزیزان توضیح دادیم گاهی برخی افراد از لذت نوشیدن قهوه به دلیل گران بودن دستگاه اسپرسوساز و همچنین جاگیر بودن و مشکل عدم جابجایی آن صرف نظر میکنند، به این منظور ما در مقاله فوق وسیله ای به نام موکاپات و نحوه کارکرد با آن را برای شما عزیزان توضیح دادیم تا شما نیز بتوانید با کمترین هزینه در محل منزل، کار یا حتی فضای باز از این وسیله استفاده کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست