دسته‌ها

برچسب‌ها

تعمیرات اجاق گاز تعمیر اجاق گاز آتش افروز تعمیر اجاق گاز آردا تعمیر اجاق گاز آریستون تعمیر اجاق گاز آلیستون تعمیر اجاق گاز آی سی اف تعمیر اجاق گاز الجی تعمیر اجاق گاز الیکا تعمیر اجاق گاز امگا تعمیر اجاق گاز بلومبرگ تعمیر اجاق گاز تابان تعمیر اجاق گاز تاکنو تعمیر اجاق گاز تهران گاز تعمیر اجاق گاز توان گاز تعمیر اجاق گاز تکا تعمیر اجاق گاز تکنو گاز تعمیر اجاق گاز جنرال تعمیر اجاق گاز زیمنس تعمیر اجاق گاز زیگما تعمیر اجاق گاز سومیتا تعمیر اجاق گاز سینجر تعمیر اجاق گاز شعله افروز تعمیر اجاق گاز شولتز تعمیر اجاق گاز عالیستان تعمیر اجاق گاز لاجرمانیا تعمیر اجاق گاز لاجرمینا تعمیر اجاق گاز لوفرا تعمیر اجاق گاز ماژیک شف تعمیر اجاق گاز مجیک تعمیر اجاق گاز مشعل گاز تعمیر اجاق گاز مکس تعمیر اجاق گاز ولگا تعمیر اجاق گاز پارس شعله تعمیر اجاق گاز کن تعمیر اجاق گاز کیان گاز تعمیر اجاق گاز گلم تعمیر اجاق گاز گلین غرب تعمیر اجاق گاز گلین گاز تعمیر گاز رومیزی اخوان تعویض اجاق گاز شیشه ای تعیر فندک اجاق گاز معنی کلیدهای روی لباسشویی بلومبرگ نحوه راه اندازی موتور یخچال نمایندگی تعمیرات اجاق گاز اخوان نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی میله

از ماشین ظرفشویی بیشتر بدانید

بهترین ماشین ظرفشویی :

دانستنیهایی از ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ راهنمای خرید ماشین ظرفشویی و نکاتی مهم از ظرفشویی و بهترین ماشین ظرفشویی

به خواندن ادامه دهید و از بهترین ماشین ظرفشویی ، تاریخچه ظرفشویی ، مقایسه مارکهای ظرفشویی ، راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مطلع شوید .

ماشین ظرفشویی را چه کسی اختراع کرد ؟

جالب است بدانید مخترع ماشین ظرفشویی یک زن بوده !  بله ، یک خانم ثروتمند به نام ژوزفین کوچران ماشین ظرفشویی را در سال 1886 اختراع کرد. این خانم به خاطر ثروت بی حد و حصرش مرتب در حال مهمانی دادن بود و در مهمانی های مفصلش بسیاری از ثروتمندان شرکت می کردند. اگرچه ظرف های کثیف باقیمانده از مهمانی های خانم کوچران را خدمه او می شستند، اما او اصرار داشت ظرف ها با سرعت بیشتری شسته شوند و ظروف کمتری هم حین شستن بشکند. بالاخره خانم ثروتمند تصمیم خودش را عملی کرد و چون چنین دستگاهی تا آن زمان ساخته نشده بود، او شخصاً ساخت آن را به عهده گرفت. ماشین ظرف شویی خانم کوچران به شکلی طراحی شده بود که ظرف ها، فنجان ها و نعلبکی ها درون آن چیده می شدند، بعد به وسیله یک موتور، آب و ماده شوینده به ظروف اضافه می شد و ظرف ها شسته می شدند.دوستان خانم کوچران همه جا در مورد این ماشین صحبت کردند و به زودی سفارش های زیادی برای ماشین فوق به خانم کوچران رسید. او اختراع خود را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال1893 به نمایش گذاشت و باعث تعجب خیلی ها شد . حال که متوجه شدیم ماشین ظرفشویی چگونه اختراع شد ، به خواندن ادامه دهید تا با بهترین ماشین ظرفشویی آشنا شوید .
بهترین ماشین ظرفشویی چگونه ظرفها را میشوید ؟

ماشین ظرفشویی، یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند؛ بهترین ماشین ظرفشویی تنها کاری که آدم باید انجام دهد، این است که ماشین را پر از ظرف کند، پودر شوینده را اضافه کند، چرخه شست و شو را تنظیم کند و دکمه «روشن» را فشار دهد. اما ماشین ظرفشویی

برخی اعمال خاص را نیز خودبه خود انجام می دهد که عبارتند از:

  1. خودش را از آب پر می کند.
  2. آب را با سرعت و فشار زیاد از طریق فواره هایی به ظروف می پاشد تا آن ها را تمیز کند.
  3. آب کثیف را تخلیه می کند.
  4. با پاشیدن آب بیشتر، ظروف را آبکشی می کند.
  5. هوا را گرم می کند تا ظرف ها خشک شوند؛ البته اگر شما انجام این قسمت را هنگام تنظیم دستگاه خواسته باشید .
  6. علاوه بر این، ماشین ظرفشویی بر کار خود نظارت می کند تا همه چیز به طور مطلوب پیش رود. یک زمان سنج، طول مدت هرچرخه را تنظیم می کند؛ یک گیرنده حسی دمای آب و هوا را نمایان می کند تا از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آن ها جلوگیری کند و گیرنده حسی دیگری می تواند بگوید که سطح آب ب

ه اندازه کافی بالا هست تا مرحله شست و شو و آب کشی آغاز شود. بهترین ماشین ظرفشویی ها دارای گیرنده هایی هستند که میزان کثیفی آب را که از ظروف می چکد مشخص می کنند و وقتی که آب به اندازه کافی تمیز بود، ماشن ظرفشویی می فهمد ظرف ها تمیز شده اند.
بهترین ماشین ظرفشویی میوه هم می شوید یا نه؟
اگر از مغازه دارها بپرسید، می گویند همه ماشین های ظرفشویی میوه و سبزی می شویند و سبد میوه شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه شوی که مغازه دارها از آن نام می برند، چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما!در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی دیگر متمایز می کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوند.
فیلترینگ آب یعنی چه؟
معمولاً آبی که با آن ظرف هایمان را می شوییم، لکه هایی روی ظروف باقی می گذارد.گاهی اوقات هم آب بعضی مناطق خراب است و شستن ظروف را مشکل می کند. سیستم فیلترینگ، تمیز بودن آبی را که در چرخه شست و شو مورد استفاده قرار می گیرد تضمین می کند و با گردش مداوم میکروفیلتر، لکه ها و چربی ها را از سطح ظروف بر می دارد و با حرکت چرخشی آب، لکه ها را به کلی از بین می برد که این علاوه بر تمیزتر شدن ظروف، مزیت دیگری هم دارد، این کار باعث کاهش مصرف مواد شوینده می شود.

نمک بریزید

می گویند نمک در تمیز شدن ظروف تأثیر بسیاری دارد؛ برای همین هم بیشتر استفاده کنندگان، همراه با مایع یا پودر ظرفشویی، مقداری نمک هم داخل دستگاه می ریزند. به تازگی نیز دربهترین ماشین ظرفشویی ها جایی برای ریختن نمک در نظر گرفته شده تا هم ظرف ها تمیز شوند و هم کار مصرف کننده آسان شود. در کاتالوگ بعضی ماشین ها هم می بینیم که نوشته شده نیازی به استفاده از نمک یا ماده دیگری برای بهتر شسته شدن ظروف نیست. در این ماشین های ظرفشویی برای تمیزی بهتر ظروف، از سیستم Magnetizer «سختی گیر آب» استفاده می شود.
امکانات جانبی بهترین ماشین ظرفشویی
امکانات جانبی ماشین ها با هم متفاوت بوده و هر شرکتی برای مقبول کردن کالای خود امکانات متفاوتی را روی آن قرار داده است. بعضی از این امکانات عبارتند از:
در بعضی ماشین ها بازوهای سبدی که ظرف ها را در آن می چینند متحرک است و این امکان برای شما وجود دارد که حالت قرار دادن این ظروف را در ماشین به دلخواه خودتان تغییر دهید.

برترین برند ماشین ظرفشویی یک سیستم ویژه به نام براق کننده هم دارند؛ به این صورت که در مرحله آخر آبکشی، مایع براق کننده ای را روی ظروف می پاشند تا هم شست و شو کامل شود و هم ظرف ها برق بیفتند. این سیستم علاوه بر شفاف شدن ظرف ها باعث می شود آن ها زودتر خشک شوند.

ماشین های ظرفشویی خوب برای افزایش استحکام و ایمنی سبدها از ریل های جدیدی استفاده می کنند که می توان به وسیله آن ها به آسانی و بدون هیچ مشکلی سبد را -حتی وقتی که کاملاً پر است بیرون کشید؛ به این دلیل که ریل های پایینی عمیق تر هستند و همین عمق باعث می شود تا ثبات کامل سبد تضمین شود و دشواری بیرون کشیدن آن از بین برود.

ماشین های ظرفشویی مناسب علاوه بر امکان شست و شوی بسیار داغ امکان آبکشی اضافی را هم برای مصرف کننده های وسواسی فراهم کرده اند.

بعضی از ماشین های ظرفشویی به سیستم تایمر تأخیری مجهزند؛ همان سیستمی که این روزها در بعضی از ماشین لباسشویی ها هم می بینیم. این سیستم به شما امکان می دهد تا زمان روشن شدن ماشین لباسشویی را هر وقت که خواستید تعیین کنید.بعضی ظرفشویی ها هم به سیستم تبادل گرما مجهزند.

آیا ماشین ظرفشویی ضد عفونی می کنند؟

ماشین های ظرفشویی معمولاً به خودی خود قابلیت ضد عفونی کردن ظروف را ندارند و احتیاج به یک ماده کمکی دارند، مگر این که موقع خرید، حواستان به این امکان ماشین ظرفشویی باشد. ماشین های ظرفشویی به خاطر داشتن امکان استریلیزه، ظروف را ضدعفونی می کنند؛ یعنی روی این دستگاه دکمه ای وجود دارد که با فشار دادن آن، حرارت آب به حدی بالا می رود که ظروف، استریلیزه می شوند. بین مشخصات بعضی ماشین های ظرفشویی، به عبارت «امکان شست و شوی بسیار داغ» بر می خوریم که آن هم به معنای استریلیزه کردن است. در بیشتر ماشین های ظرفشویی قابلیت استفاده از مواد سفید کننده و ضدعفونی کننده وجود دارد، اما اگر در کاتالوگ ماشین چنین چیزی نبود حتماً پیش از استفاده از این گونه مواد پرس و جو کنید.

آب، زمان، صدا

چقدر طول می کشد تا ظرف های شما در ماشین ظرفشویی شسته شوند؟ ماشین های ظرفشویی، ظرف های شما را به طور نرمال در 76 دقیقه می شویند اما بعضی ماشین ها که لقب ماشین ظرفشویی سریع را یدک می کشند، این زمان را تا 45 دقیقه و حتی 40 دقیقه هم کاهش می دهند. این ماشین ها اصولاً موجودات کم سرو صدایی هستند. میزان سرو صدایی که آن ها در خانه شما تولید می کنند بین 45 تا 48 دسی بل است و درهر دور شست و شو میزان آب مصرفی شان با توجه به اندازه ماشین متفاوت است که معمولاً بین 11 تا 15 لیتر آب مصرف می کنند.

برنامه اقتصادی:

برنامه اقتصادی اصولاً برنامه ای است که می توان به وسیله آن با کمترین هزینه از بیشترین امکانات بهره برد. بعضی از ماشین های ظرفشویی به این گونه برنامه ها مجهز هستند:

نیمه شوی:این برنامه معمولاً در ماشین های 12 نفره مورد استفاده قرار می گیرد و به این معناست که وقتی شما ظرف کافی برای پر کردن ماشین ندارید، می توانید با استفاده از این برنامه، آبگیری ماشین را به نصف برسانید. این برنامه برای صرفه جویی در آب بسیار مؤثر است و به شما امکان می دهد که ماشین را بدون نیاز به پر شدن روشن کنید.

برنامه اقتصادی: روی بعضی از ماشین ها هم برنامه ای تحت عنوان برنامه اقتصادی نصب شده که با استفاده از آن می توان در مصرف آب، انرژی و حتی زمان صرفه جویی کرد؛ مثلاً یکی از این برنامه ها به این صورت است: 50 درجه سانتی گراد، 12 لیتر آب و 1/05 کیلو وات انرژی.

ماده شوینده ماشین ظرف شویی چیست؟

ماده شوینده شامل مواد حلالی است که غذا را در خود حل کرده و در ضمن با مواد ساینده، تکه های چسبنده غذا را از ظروف جدا می کند. عملکرد این ماده شوینده در صورت وجود املاح زیاد در آب، دچار اختلال می شود. البته لازم است بدانید که نمی توان هر نوع ماده شوینده را در ظرفشویی استفاده کرد بلکه باید موادی را که مخصوص ظرفشویی ساخته شده اند ، به کار برد تا هم کف بیش از اندازه تولید نکند و هم باعث خرابی ظروف نشود. انواع شوینده ها به شکل پودر، قرص و ژل موجود است و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد و این تنها به سلیقه شخصی شما مربوط است که از کدام شکل استفاده کنید.

بد نیست بدانید که….

مخزن

ماشین های ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدل های گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضد زنگ (اصطلاحاً استیل)دارند .جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری می کند. در استفاده از مدل هایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

قفسه ها

شما باید این قسمت را به دقت بررسی نمایید تا از مناسب بودن اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید. شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین ظرفشویی جا نشوند، در چنین مواردی باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را دستی بشویید.

بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای سه قفسه هستند که ممکن است اندازه بشقاب ها یا عمق ظروف گودی را که در آن قرار می دهید، محدود کنند. اکثر ماشین ها دو طبقه قفسه دارند و گاهی دارای قابلیت شیب دار قرار گرفتن نیز هستند.

مصرف آب

ماشین های ظرفشویی آب زیادی مصرف می کنند که البته اگر ماشین کاملاً پر باشد، مقدار آب مصرفی آن، از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف می شود چندان تفاوتی ندارد. برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدل های مختلف و مقدار مصرف آن ها را با دقت بررسی کنید.

شست و شوی هوشمند

بعضی مدل های ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده، زمان خالی شدن و تعویض آن را مشخص می کنند.

آبگرمکن

تقریباً تمام ماشین های ظرفشویی به آب گرم متصل می شوند. آب گرم منزل معمولاً در درجه 48 تا 55 درجه سانتی گراد تنظیم می شود. ماشین های ارزان تر از همین دمای آب استفاده می کنند و ماشین های گران تر دارای سیستم گرم کننده هستند. برای شسته شدن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید 60 درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدل های جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آبکشی می کند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

ماشین ظرفشویی ؛ دستگاهی برای زندگی راحت تر

در چند سال اخیر خانم های خانه دار علاقه زیادی به ماشین ظرفشویی پیدا کرده اند که یکی از دلایل این موضوع شاغل بودن خانم های امروزی و کمبود وقت آنهاست. گجت های آشپزخانه، مثل ماشین ظرفشویی، به خوبی می توانند در افزایش سرعت انجام کارهای خانه به خانم ها کمک کنند.

نکات مهم هنگام خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ بهترین مارک ماشین ظرفشویی کدام است ؟

آیا میدانید در هنگام خرید ماشین ظرفشویی چنانچه بخواهید بهترین ماشین ظرفشویی را خریداری نمایید باید به چه نکاتی توجه کنید؟ کدام برند و مدل مناسب آشپزخانه شماست؟ یا آیا میدانید که برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود باید به کجا مراجعه کنید؟ در ابتدا باید خواسته های خود از ماشین ظرفشویی را به وضوح بدانید.

اینکه بهترین ماشین ظرفشویی چند نفره میباشد بستگی به تعداد اعضاء خانواده شما دارد ، ماشین ظرفشویی چندنفره میخواهید؟ ماشین های ظرفشویی از 6 نفره شروع میشوند و به 14 نفره می رسند. معمولا مدل های 6 تا 8 نفره بین افرادی که مستاجر هستند، خانواده های کوچکی دارند یا زیاد مهمانی نمی دهند، محبوبیت بیشتری دارند، بین 72 تا 108 پارچه ظرف در آنها جا میگیرد و حُسن‌شان کوچک تر و ارزان تر بودنشان است. اما پرطرفدارترین ماشین های ظرفشویی در بازار ایران مدل های 12 نفره هستند که حدود 144 پارچه ظرف در آنها جا می گیرد. مهم ترین نکته در هنگام خرید این مدل ها این است که از قدرت نیم شور آنها مطمئن شوید. یعنی بتوانید با پر کردن نصف ظرفیت ماشین هم دستگاه را روشن کنید. ماشین های 14 نفره هم که به درد خانواده های خیلی شلوغ و پر رفت و آمد میخورد و 160 ظرف در آنها جا میگیرد.

به گرید انرژی دستگاه هم توجه داشته باشید و سعی کنید ماشینی را انتخاب کنید که درجه بندی انرژی اش از A به بالا باشد (یعنی گریدهای A، A+، A++ و A+++).

برخی از انواع ماشین ظرفشویی سیستم شستشو بدون مواد شوینده هم دارد که میتوانید از آن برای شستن کوتاه مدت میوه و سبزی یا ظرف های نه چندان کثیف، مثل لیوان چای هم استفاده کنید.

حالا بیایید نگاهی به انواع برندهای ماشین ظرفشویی موجود در بازار ایران بیندازیم و با شرکت های ارائه دهنده تعمیرات ماشین ظرفشویی و نمایندگی های رسمی گارانتی برندهای مختلف آشنا شویم. با کمی گشت و گذار در بازار میتوانید انواع ظرفشویی مبله، رومیزی یا توکار را با برندهای مختلف پیدا کنید.

بهترین برند ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بوش

بوش در مقابل بهترین ماشین ظرفشویی : شکی نیست که شرکت بوش در حال حاضر بهترین سازنده ماشین های ظرفشویی در سراسر جهان است ، چرا که این شرکت برای اولین بار ماشین ظرفشویی را اختراع و تولید کردو هم اکنون بالاترین سطح کیفی را در بین شرکت های تولید کننده این دستگاه داراست.

از جمله ویژگی های منحصر به فرد ماشین ظرفشویی بوش، میزان صرفه جویی در مصرف آب و انرژی، تنوع برنامه های شستشو، کارکرد بهینه، طول عمر زیاد و کیفیت شستشوی آن است.

در ایران سه شرکت به نام های «بوش سرویس»، «کارا سرویس» و  «سیهاوی» نماینده رسمی گارانتی و سرویس ماشین ظرفشویی بوش هستند.

اگر یکی از آخرین مدل های ظرفشویی بوش را در نظر بگیریم، متوجه میشویم که پنج دمای مختلف برای شستشو در نظر گرفته شده و سیستم خشک کن نیز در آن تعبیه شده است. همچنین برنامه نیم شور (half load) نیز به شما اجازه میدهد تا با نصف ظرفیت ماشین نیز دستگاه را روشن کرده و با مصرف آب و انرژی متناسب با حجم ظروف، کار شستشو را انجام دهید.

از دیگر سیستم های به کار گرفته شده میتوان به سیستم حفاظت از ظروف شیشه ای، نمایشگر LED برای نمایش زمان باقی مانده و زمان اتمام نمک دستگاه، سیستم برنامه ریزی زمان شستشو، قفل کودک و سیستم Aqua sensor برای نمایش میزان آب مصرفی دستگاه اشاره کرد.

فراموش نکنید که سرویس و نگهداری درست از دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت سرویس ماشین ظرفشویی به نمایندگی های مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی، مانند گروه آی پی امداد مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی AEG  (آ اِ گِ)

آاگ در مقابل بهترین ماشین ظرفشویی :برند AEG برندی آلمانی است اما ماشین های ظرفشویی این شرکت به طور کلی در کشور ایتالیا ساخته میشوند. ماشین های ظرفشویی ساخت این شرکت دارای بازوی اسپری ماهواره ای هستند که از پنج جهت آب را اسپری میکنند تا خیالتان راحت باشد که آب به تمام فضای دستگاه می رسد. برنامه ای تحت عنوان Prozone (منطقه حرفه ای) در این برند وجود دارد که به شما اجازه میدهد که به طور همزمان از برنامه شستشوی متفاوتی برای سبد بالا و پایین استفاده کنید. همچنین برنامه ای برای شستشوی سریع و کوتاه مدت نیز وجود دارد که نام آن Timesaver Funktion بوده و با صرفه جویی در زمان شستشو به شما اجازه میدهد در نصف زمان معمول همه ظروف خود را بشویید. در واقع در این برنامه زمان نصف میشود اما قدرت و فشار آب به دوبرابر افزایش پیدا میکند.

سیستم ها و برنامه های موجود در آخرین مدل ظرفشویی AEG عبارتند از سنسور هوشمند بی صدا، لامپ داخلی، نیم شور، برنامه ریزی زمان شستشو، شستشوی سریع، تنظیم حرارت آب بین شش درجه، نشانگر میزان نمک،

در ایران دو شرکت «سیهاوی» و «سپهر الکتریک» گارانتی این برند و خدمات سرویس ماشین ظرفشویی را به عهده دارند.

ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ در مقابل بهترین ماشین ظرفشویی : اگر بخواهیم زیباترین ماشین ظرفشویی موجود در بازار را نام ببریم، باید به مدل هایی اشاره کنیم که شرکت سامسونگ ارائه کرده است. به ویژه مدل های توکار این برند واقعا از لحاظ زیبایی فوق العاده هستند.

در کنار طراحی زیبای برند سامسونگ میتوان به گستره بالای محصولات، خدمات پس از فروش و کیفیت بالای ماشین های ظرفشویی نیز اشاره کرد. انواع و اقسام ماشین های ظرفشویی توکار، مبله یا رومیزی را در رنگ های مختلف میتوانید با برند سامسونگ پیدا کنید.

یکی از ویژگی های جالب ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که برنامه ای تحت عنوان «منطقه شستشوی پر قدرت» دارد که برای قابلمه یا ظروف شیشه ای مناسب است که غذا به کف آنها چسبیده و به سختی جدا میشود.

همچنین با وجود فیلتر ضایعات میتوانید بدون نیاز به آبکشی ظروف و جدا کردن تکه های بزرگ غذا آن را داخل دستگاه گذاشته و مطمئن شوید که آشغال ها تکه تکه میشوند و در راه فاضلاب گیر نمی کنند.

برنامه های موجود در آخرین مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ عبارتند از: شستشوی ظروف خیلی چرب، شستشوی متوسط خودکار، شستشوی ظروف نه چندان چرب، شستشوی سریع روزانه، شستشوی ظروف ظریف، شستشو بدون پودر (مناسب میوه و سبزی). سیستم خشک کننده و براق کننده موجود در این مدل ها نیز به حفظ زیبایی ظروفتان کمک شایانی خواهد کرد.

شرکت «سام سرویس» نماینده رسمی گارانتی سامسونگ در ایران است. جهت رفع عیب ماشین ظرفشویی به نمایندگی های مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی، مانند گروه آی پی امداد مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی ال‌جی

الجی در مقابل بهترین ماشین ظرفشویی : ال‌جی در مقابل بهترین ماشین ظرفشویی با ارائه برنامه بخارشور در ماشین های ظرفشویی خود فناوری خلاقانه ای را معرفی کرد که بدون نیاز به چندبرابر شدن فشار و میزان مصرف آب و تنها با استفاده از حرارت بخار، ذرات چسبیده به کف ظروف را تمیز کرده و جلای خاصی به آنها می بخشد. این شرکت معتبر و مشهور در زمینه های مختلفی فعالیت میکند اما بسیاری از مردم معتقدند که ال‌جی بهترین عملکرد را در زمینه لوازم خانگی داشته است. ظرفشویی های الجی، علاوه بر زیبایی خیره کننده شان، دارای موتور دایرکت درایو اینورتر هستند که باعث شده ده لیتر فضای بیشتری نسبت به سایر ظرفشویی ها داشته باشند و صدایی بسیار کم، در حد 38 دسی‌بل تولید کند.

علاوه بر سیستم بخارشور، برنامه شستشوی بسیار داغ به منظور استریلیزه کردن ظروف نیز در این دستگاه وجود دارد که برای خانواده هایی که از بیمار نگهداری می کنند، بسیار مناسب است. سیستم هایبرید نیز با تعبیه خشک کن هر دو عملیات شستشو و خشک کردن را در یک برنامه ارائه میدهد.

یکی از ویژگی های فوق العاده جالب آخرین مدل های ظرفشویی الجی این است که برای از بین بردن کامل باکتری ها یک عدد لامپ فرابنفش (UV) در آن گنجانده شده تا بتوان از ضدعفونی شدن کامل ظروف اطمینان حاصل کرد. هفت برنامه شستشو و سیستم عیب یاب خودکار (جهت رفع عیب ماشین ظرفشویی به صورت خودکار) نیز باعث افزایش ارزش خرید این دستگاه میشوند.

 

پیشگیری از ویروس کرونا