021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات اسپرسوساز با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

آموزش تعمیرات اسپرسوساز

آموزش تعمیرات اسپرسوساز
آموزش تعمیرات اسپرسوساز
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آموزش تعمیرات اسپرسوساز همراه با عیب یابی و علت مشکلات مختلف را شرح داده ایم تا چنانچه فنی هستید بتوانید به راحتی بدون پرداخت هزینه به رفع عیب دستگاه خود بپردازید، همچنین در نظر داشته باشید که در صورت عدم رفع مشکل دستگاه خود میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران توسط تیم حرفه ای آی پی امداد بهره مند شوید.

کاربر گرامی هرگونه سوالی در زمینه نحوه آموزش و راهنمایی تعمیرات اسپرسو ساز داشتید کافی است در انتهای صفحه ( قسمت دیدگاه ) پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشد.

آموزش نحوه عیب یابی و تعمیر اسپرسوساز در منزل

اگر از طرفداران اسپرسو هستید و از خوردن این نوشیدنی تلخ لذت می‌برید، به‌ احتمال‌ زیاد در منزلتان از یک دستگاه اسپرسوساز برای درست کردن این نوشیدنی استفاده می‌کنید. در صورتی ‌که از کاربران دستگاه اسپرسوساز هستید، حتماً به این مسئله توجه کرده‌اید که در برخی از مواقع، دستگاه اسپرسوساز مانند گذشته عملکرد خود را به ‌درستی انجام نداده و اسپرسو خوشمزه‌ای را به شما تحویل نمی‌دهد.

آیا می‌دانید بهترین کار در این مواقع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم هنگام استفاده از دستگاه اسپرسوساز، ابتدا دفترچه راهنما و مطالب مختلف در مورد آموزش تعمیرات اسپرسوساز را مطالعه کنید تا بتوانید هنگام بروز مشکل در دستگاهتان، بدون نیاز به تعمیرکار مشکلات آن را رفع نمایید.

نحوه آموزش و عیب یابی مشکلات اسپرسوساز توسط بهترین تعمیرکار آی پی امداد

اگر دستگاه اسپرسوساز شما در منزل یا در کافه آسیب دیده است و فرصت کافی برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه مجاز تخصصی تعمیرات اسپرسوساز را ندارید نگران نباشید. بهترین تعمیرکار متخصص تعمیر اسپرسوساز در آی پی امداد اینجاست تا تجربیات خود را در زمینه عیب یابی و رفع عیب دستگاه اسپرسوساز خانگی و صنعتی به زبان ساده در اختیار شما قرار دهد.

با مطالعه آموزش نحوه عیب یابی و تعمیرات اسپرسوساز توسط تعمیرکار آی پی امداد میتوانید در سریع ترین زمان ممکن مشکل دستگاه خود را پیدا کرده و اقدام به رفع آن نمایید.

علت خارج نشدن اسپرسو باوجود روشن بودن پمپ چیست؟ جهت عیب یابی و تعمیرات چه باید کرد؟

اگر اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز با وجود روشن بودن پمپ خارج نمیشود، جهت عیب یابی و تعمیرات موارد زیر را بررسی نمایید:

 • این مشکل به دلیل نبود آب درون مخزن اسپرسوساز، ریختن بیش ‌از حد اسپرسو درون فیلتر دستگاه و جرم گرفتن پمپ اسپرسوساز ایجاد می‌شود.
 • برای رفع عیب اسپرسوساز در این مورد، ابتدا باید از وجود آب در مخزن دستگاه مطمئن شوید. همچنین در صورتی‌ که دستگاه اسپرسوساز به‌ صورت مستقیم به شیر آب متصل است، از وصل بودن آب ساختمان اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • بعد از اطمینان از وصل بودن آب، بهتر است مقدار اسپرسو درون دستگاه را چک کنید و در صورت وجود مقدار زیاد اسپرسو در اسپرسوساز، از مقدار آن بکاهید.
 • اگر مشکل دستگاه با این اقدامات برطرف نشد، لازم است پمپ اسپرسوساز را از نظر وجود جرم چک کنید.
 • در برخی از مواقع ممکن است جرم گرفتن پمپ و انسداد آن، باعث بروز این مشکل در دستگاه شما شده باشد.

علت روشن شدن پمپ اسپرسوساز و تولید صدا زیاد چیست؟ جهت تعمیر و رفع عیب چه باید کرد؟

اگر اسپرسوساز سر و صدایبسیاری دارد جهت عیب یابی و رفع مشکل موارد زیر را بررسی نمایید:

 • مانند همیشه دستگاه اسپرسوساز خود را روشن کرده‌اید اما این بار برخلاف روزهای دیگر، با روشن شدن پمپ دستگاه صدا زیادی تولید می‌شود؟ نگران نشوید.
 • برای رفع عیب اسپرسوساز در هنگام تولید صدا زیاد، لازم است مخزن آب دستگاه را چک کنید و از وجود آب در آن مطمئن شوید؛ چون این حالت معمولاً به دلیل نبود آب در مخزن اسپرسوساز ایجاد می‌شود.

علت نشتی دادن آب از درون دستگاه اسپرسوساز چیست؟ برای رف این مشکلل چه باید کرد؟

اگر متوجه شده‌اید که آب از درون دستگاه اسپرسوساز به بیرون نشت کرده است، آموزش رفع عیب اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • لوله خروجی دستگاه را که آب از آن خارج می‌شود ، بررسی کنید.
 • این مشکل معمولاً به دلیل بسته شدن، انسداد و پیچ‌ خوردگی لوله خروجی دستگاه اسپرسوساز ایجاد می‌شود.

آموزش رفع علت وجود تفاله اسپرسوساز در فنجان

در حال نوشیدن اسپرسو هستید که ناگهان متوجه وجود تفاله در فنجانتان می‌شوید. آیا می‌دانید علت این مشکل چیست و برای رفع عیب اسپرسوساز در این مورد چه باید کرد؟ نگران نباشید؛ ما به شما علت‌های این مشکل و نحوه رفع آن را توضیح می‌دهیم.

 • علت‌ این امر، خراب شدن سبدهای فیلتر اسپرسوساز است.
 • برای رفع این مشکل، باید سبدهای فیلتر اسپرسوساز را چک کنید و درصورت وجود مشکل، آن را تعویض نمایید.
 • بهتر است سبدهای فیلتر اسپرسوساز را به ‌صورت دوره‌ای جهت جلوگیری از خراب شدن تمیز نمایید.

آموزش رفع کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز

علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز و آموزش نحوه رفع آن در اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • بعد از مدتی استفاده از دستگاه اسپرسوساز، معمولاً واشرهای گروپ موجود در آن خراب می‌شود و نیاز به تعویض دارد.
 • معمولاً واشر گروپ های موجود در اسپرسوساز بعد از یک سال استفاده، خراب می‌شود.

طرز تهیه اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز

در کنار خواندن مطالب مفید در مورد آموزش تعمیرات اسپرسوساز، یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش عمر دستگاه اسپرسوساز و خوردن یک اسپرسو با طعم خوب و خوشمزه لازم است به آن توجه کنید، این است که بر اساس روش‌های اصولی و درست از دستگاه اسپرسوساز استفاده نمایید. مراحل درست کردن اسپرسو در دستگاه به این ‌صورت است:

 • ابتدا دستگاه اسپرسوساز و هد آن را تمیز کنید. بهتر است هر روز قبل از استفاده از دستگاه، ابتدا هد آن را تمیز کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر دستگاه و کمتر خراب شدن آن می‌شود، از بد طعم شدن اسپرسو نیز جلوگیری می‌کند.
 • بعد از تمیز کردن اسپرسوساز، اسپرسو را آسیاب کنید و سپس به مقدار نیاز درون هد گروپ اسپرسوساز بریزید.
 • تا ریختن کامل اسپرسو به درون قوری منتظر بمانید.
 • بعد از ریخته شدن کامل اسپرسو درون قوری، می‌توانید آن را در فنجان‌های مخصوصتان بریزید و از خوردن این نوشیدنی خوشمزه لذت ببرید.

خلاصه مقاله آموزش تعمیر اسپرسوساز و نکات مهم جهت نگهداری از آن

در کنار آشنایی با آموزش تعمیرات اسپرسوساز ،بهتر است بدانید در نگهداری از دستگاه اسپرسوساز نکاتی وجود دارند که شما با رعایت این نکات می‌توانید مدت زیادی از دستگاهتان بدون نیاز به تعمیرات اسپرسوساز استفاده کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • بهتر است سبد فیلتر دستگاه اسپرسوساز را در هنگام استفاده با آب داغ بشویید. این کار باعث خارج شدن رسوبات موجود در دستگاه می‌شود.
 • آب فیلتر را به ‌صورت مرتب عوض کنید.
 • قطعاتی از دستگاه اسپرسوساز که قابل جدا شدن است، به‌ صورت دوره‌ای جدا و تمام آن‌ها را تمیز کنید؛ چون در هر بار استفاده از دستگاه، مقداری از اسپرسو در بین این قطعات باقی می‌ماند که به ‌مرور زمان این موارد باعث اختلال در کار دستگاه و نیاز به تعمیرات اسپرسوساز می‌شود.
 • دستگاه اسپرسوساز را بعد از هر بار استفاده خاموش نمایید.
 • هد دستگاه اسپرسوساز را به‌صورت روزانه تمیز کنید.
 • بهتر است برای کاهش نیاز به تعمیرات اسپرسوساز، درون مخزن آن از آب تصفیه‌ شده استفاده کنید؛ چون آب شهری معمولاً سخت است و درون آن املاحی وجود دارد که به ‌مرور زمان این املاح، باعث تشکیل رسوبات و اختلال در عملکرد دستگاه می‌شوند.
 • برای تمیز کردن راه‌ آب دستگاه اسپرسوساز می‌توانید درون مخزن آب اسپرسوساز را با آب داغ و مواد شوینده پرکنید. در این حالت، درون فیلتر اسپرسو چیزی نریزید و دستگاه را در این حالت روشن کنید و اجاره دهید مانند روزهای قبل کار خود را انجام دهد.

656 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. فاطمه 25 اردیبهشت 1400

  سلام. من به تازگی دستگاه اسپرسوساز ساچی مدل ۷۰۵۵ خریدم. وقتی دستگاه رو روشن میکنم. نازل کف شیر درست کار میکنه و بخار میده. اما از اون قسمت که پرتافیلتر نصب میشه هیچ آبی خارج نمیشه. و بعد از چند دقیقه که دستگاه رو روشن کردم وقتی پرتا فیلتر رو باز میکنم فقط کمی نمناکه اما آبی خارج نمیشه. ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 اردیبهشت 1400

   سلام مشكل خروجي آب از پرتافيلتر ميتونه علل زيادي داشته باشه كه ابتدا بايد مسير ورودي آب از منبع به پمپ و ورودي ها به بويلر را چك كنيد ميتونه حتي يك گرفتگي ساده باشه كه با محلول مخصوص مشكل برطرف بشه

   پاسخ دادن
 2. مهدی 24 اردیبهشت 1400

  سلام.من امروز اسپرسو ساز هانوور ۱۱۲۵ گرفتم.هوا گیری اولیه انجام دادم.ولی دستگاه اسپرسو مثل چایی میده و کف خیلی خیلی کم مثل حباب روشه و یه مقدار کم بوی سوختگی میده و دسته گروپ رو که جدا میکنم قهوه آب دار توشه و خشک نیست.مقدار تمپ رو کم و زیاد کردم ولی فرقی نکرد.در ضمن بدون دسته گروپ مقدار فشار آب مثل شرشر آروم بارونه.حالا نمدونم همینجوری باید باشه یا نه باید بیشتر باشه؟ اشکال چی میتونه باشه.ممنون از شما

  پاسخ دادن
  امير 22 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه من دلونگي bco 420, قسمت بخار ساز كار نميكند حتي دستگاه رو هم باز كردم تا اگه گرفتگي توي مسير هست را برطرف كنم ولي گرفتگي وجود نداشت و همچنان قسمت بخار ساز كار نميكند

  پاسخ دادن
  آرش اکبری 21 اردیبهشت 1400

  سلام بنده یک دستگاه اسپرسوساز مباشی 2050 گرفتم اما متاسفانه گیج فشارسنجش کار نمیکنه و به بنده گفتن باید رگلاژ بشه بعد درست میشه, آیا میشه منو راهنمایی کنید که خودم رگلاژ کنم یا حتما باید بره تعمیرگاه؟

  پاسخ دادن
  اشکان 20 اردیبهشت 1400

  سلام وقت بخیر دستگاه من فوما هست چند ماهی هست که خریداری کردم و انواع اسیاب قهوه رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم به من قهوه با کف نداد امروز متوجه شدم اسپرسو هایی که از بیرون میگیرم خیلی داغ هست ولی این دستگاه قهوه ای که به من میده در حد گرم هست قسمت چای ساز و بخار ساز دستگاه به خوبی کار میکنه مشکل از چی میتوته باشه؟ همیشه اب تسویه استفاده میکنم و تا حالا یک بار هم مخزن دستگاه خالی نشده فقط روز اول که میخاستم دستگاه روشن کنم اب از قسمت خروجی نمیومد حدود ۲ساعتی روشن بود تا با زدن دکمه ی پروگرام درست شد روی دستگاه قسمتی که شات ها رو میذارم برای گرم موندن کامل داغ میشه حتی وقتی دستگاه رو میذارم روی قسمت بخار فشار اینقدر زیاد هست که از خروجی اب هم بخار میاد لطفا راهنمایی کنید من شیراز هستم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 اردیبهشت 1400

   سلام داغی قهوه به داغی آسياب ربطی نداره و كف قهوه به فشار دستگاه و نوع قهوه اسپرسو مربوط ميشه دستگاه با يك شستشو مشكلش برطرف ميشه

   پاسخ دادن
  شایان 20 اردیبهشت 1400

  سلام من دلونگی ecam 420 دارم خطای Descale میده با اینکه انجامش دادم ولی نمیره ! همینطور صداش و تایم ساخت اسپرسوش زیاد شده ؟ مشکل چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 اردیبهشت 1400

   سلام يكي از مراحل descal رو بخوبي انجام نميدين اگر نا آخر انجام ميدهيد و آلارم اتمام كار هم زد باز هم برطرف نشد بايد شستشوي قوي تري انجام داد

   پاسخ دادن
  محمد منصف 20 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه من دلونگی ec685 هست وقتی صافی درون قسمت سری دستگاه قرار میگیره بسختی چفت میشه و روی قسمت close میاد! مشکل از کجاست بنظرتون؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 اردیبهشت 1400

   سلام، دسته گروپ را باید به درستی جا بزنید

   پاسخ دادن
  مجید مقدس 19 اردیبهشت 1400

  سلام.دستگاه دلونگی ۴۲۱ رو که فرمودید دیگ بخار فشار دستگاه دچار رسوب گرفتگی شده است.راهنمایی میکنید که باید رسوب گیری بشه؟و خودم میتوانم اینکار را انجام بدهم که اگه میتوانم به چه صورت انجام بشه؟

  پاسخ دادن
  مرتضی 19 اردیبهشت 1400

  باسلام من دستگاه جمیلای نیم صنعتی دارم از روز اول قهوه ام کرم یا کف نداره یه لایه نازک بالاش داره میشه راهنماییم کنین مشگل چیه ممنون میشم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اردیبهشت 1400

   سلام اگر آب از هد گروپ خروجي خوب دارد بايد فيلتر دسته گروپ و نوع قهوه ي اسپرسو رو چك كنيد آسياب قهوه ي اسپرسو حتما بايد به درستي دستگاه آسياب شود اگر درشت باشد كف قهوه ي خوب نداريد

   پاسخ دادن
  پوریا 19 اردیبهشت 1400

  با سلام، اسپرسو سازم مباشی 2020 هستش 5، 6 ماهی هست باهاش کار میکنم، امروز روشن کردم چراغ آبی و قرمز دستگاه چشمک زنان روشن شد و ثابت نمی مونه مشکل از چی هستش؟ اب گیریم میکنم فقط یه ثانیه اب میاد بعد قطع میشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اردیبهشت 1400

   سلام قسمت برد كه فرمان براي دستگاه هست ايراد پيدا كرده و قابل تعمير هست

   پاسخ دادن
  مجید مقدس 17 اردیبهشت 1400

  سلام .دستگاه دلونگی ۴۲۱ دارم.هنگام ساخت قهوه فرانسه از مخزن اب ان که جلوی دستگاه میباشد بخار خارج میشود در صورتیکه اوایل به این صورت نبود جدیدا اینجوری شده

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 اردیبهشت 1400

   سلام ديگ بخار فشار دستگاه دچار زسوب گرفتگي شده و آب رو ذخير ميكنه و خروجي نداره و فقط فشار بخار خارج ميشه

   پاسخ دادن
  مجتبی 17 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه دلونگی ۴۲۱ دارم .وقتی پودر قهوه اسیاب شده خیلی ریز میریزم خروجی اسپرسو کار نمیکنه و به صورت قطره چکانی خروجی داره .چه پودری باید استفاده کنم راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 اردیبهشت 1400

   سلام ميتونيد از قهوه ي مديوم دارك با درجه متوسط آسياب كنيد درجه ي آسياب به دستگاهتون مربوط ميشه،سعي كنيد از آسياب هاي انگي استفاده نكنيد

   پاسخ دادن
  امید 16 اردیبهشت 1400

  دستگاه قهوه ناگهانی ازقسمت پایین مدام اب میاد تو سینی قطع نمیکنه انگاری یکسره شده

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 اردیبهشت 1400

   سلام برد دستگاهتون سوخته و بايد تعويض كنيد

   پاسخ دادن
  مطلبي 14 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه من همسول است متاسفانه شير كف ساز كار نميكنه و شير را بصورت كف نميكند آخرين بار يك صداري بلند كرد و داغ و خاموش شد از اونموقع فقط اسپرسو ميده و نمياوانم از شير سازش استفاده كنم الانم مجدد چك كردم و كار نمرد و دستگاه خانوش شد و خيلي هم داغ شد و بخار كمي خارج شد الان يك ربع گذشته و دستگاه روشن نميشه لطفا راهنمايي بفرماييد با تشكر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 اردیبهشت 1400

   سلام مدار نازل بخار از داخل قطع شده بوده و آبريزي داشته بورد دستگاه رو از مدار قطع كرده ابتدا بايد برد تعمير شود سپس سراغ مدار بويلر از از نازل برويد و تعمير كنيد

   پاسخ دادن
    سپیده 18 اردیبهشت 1400

    سلام بعد گرفتن اسپرسو تفاله ی قهوه کاملا ابکی هست علتش چی ؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 18 اردیبهشت 1400

     سلام دستگاه حتما بايد سرويس و اسيد شويی شود فشار Bar دستگاه كم شده در مرحله بعدی كيفيت قهوه و ميزان آسياب بايد چك شود

     پاسخ دادن
  مسعود، ساری 13 اردیبهشت 1400

  با سلام.. دستگاه اسپرسو نوا دارم.. وقتی دستگاه رو اماده قهوه گیری میکنم از بین واشر اب میده.. واشر تعویض شده و خوب محکم میشه.. مرتب قطعات تمیز میکنم ولی نمیدونم ایراد کجاست.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 اردیبهشت 1400

   سلام عزيز دستگاه شما ايرادي ندارد لطفا قهوه ي پودر اسپرسو تهيه كنيد قهوه ي شما مناسب دستگاهتون نيست

   پاسخ دادن
  حسین مختاری 11 اردیبهشت 1400

  سلام.اسپرسو ساز زیگما دارم.کاپوچینا خوب میداد.الان شیرو که اماده میکنم .میام اسپرسو رو روشن کنم قهوه با فشار زیاد میاد قهوه رو می سوزونه .آبکی میاد قهوه مشکل چیه ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 اردیبهشت 1400

   سلام كيفيت قهوه تون مناسب دستگاه خانگي نيست احتمالا قهوه ي فرانسه استفاده كردين بايد پودر دون اسپرسو با آسياب ريز تهيه كنيد

   پاسخ دادن
    نوید 20 اردیبهشت 1400

    سلام ، من یه دستگاه اسپرسو ساز ec685 دلونگی دارم که چراغ رسوب زدایی اش شروع به چشمک زدن کرد ، با اینکه رسوب زدایی کردم باز چراغ رسوب زدایی چشمک میزنه، آیا دوباره باید رسوب زدایی کنم یا دستگاه مشکلی داره ؟ سپاس پیشاپیش

    پاسخ دادن
  محدثع 09 اردیبهشت 1400

  سلام،دستگاه اسپرسو من اسمش یونیکه الان به مشکل خوردهاول نازل بخارش کلا دیگ کار نکرد وقتی روشنش میکردم انگار دستگاه تحت فشار بود الانم دیگ کلا دستگاه درست کار نمیکنم وقتی تو مخزن آب میریزم و روشنش میکنم کلا آب نمیاد آب از بدنه ی دستگاه میاد بیرون و آمپر دستگاه میره بالا انگار که دستگاه تحت فشاره،ممنون میشم مشکلش رو بگید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 09 اردیبهشت 1400

   سلام دستگاه شما دچار رسوب گرفتگي زياد شده و بايد كل دستگاه با مواد شستشو داده شود و سعي كنيد روشنش نكنيد و كار نكنيد

   پاسخ دادن
    مریم سالاری 10 اردیبهشت 1400

    سلام ، دستگاه اسپرسوساز ویداس دارم ، پمپ کار می کند اما اسپزسو از محل وارد نمیشود

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 11 اردیبهشت 1400

     سلام خيلی از موارد ميتواند ايراد كار باشد كه ابتدا بايد از ورودی آب به دستگاه چك شود تا پمپ و مدارات كل بويلر

     پاسخ دادن
  حمید 08 اردیبهشت 1400

  درود بر شما دستگاه اسپرسو ساز دلونگی 685 دارم از مسافرت برگشتم دیدم توی دستگاه یه عالم مورچه رفته و وقتی خاستم دستگاه رو روشن کنم یه صدای خیلی کم اتصالی اومد و دستگاه روشن نشد ینی اصلا پاور پشت دکمه ها هم نمیاد بنظر میاد فیوز یا همچین چیزی سوخته نظر و پیشنهاد شما چیه ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 09 اردیبهشت 1400

   سلام مشكل از برد شما هست كلا حشرات ريز روی برد به مرور زمان تاثير گذار هستن و برد رو خراب ميكنن

   پاسخ دادن
  معصومه 07 اردیبهشت 1400

  سلام وقت بخیر،من دستگاه اسپرسوساز دلونگی ۶۸۵ دارم که این اواخر نازل بخارش نیاز به رسوب زدایی داشته یعنی همون چشمک نارنجی که میزده،من سوب زدایی رو که خواستم انجام بدم اولین دور از نازل بخار یه مقدار اب به بیرون پمپ شد اما بعدش یسره فقط بخار میاد ،دیگه اب تانک دستگاه خالی نمیشه طبق پروسه رسوب زدایی،خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه که اب خارج نمیشه؟؟ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 اردیبهشت 1400

   سلام، پروسه شستشوی ٦٨٥ بايد كامل انجام شود. ابتدا دو دكمه زير بخار را ١٠ ثانيه نگه داشته سپس دكمه ي بخار رو زده براي اين كار نازل آب جوش رو وصل كنيد سپس دكمه بخار زده و منبع را با آب و محلول مخصوص تا ماكسيمم پر كنيد بعد از خالی شدن منبع آن را خوب بشوييد و بعد دوباره پر از آب كنيد و همين كار را تكرار كنيد تا محلول اسيدی از دستگاه خارج شود و با پيغام خود دستگاه كار تمام ميشود اگر اين مراحل درست انجام نشود دستگاه كار نميكند

   پاسخ دادن
  دلوشزه 05 اردیبهشت 1400

  سلام من یک دستگاه اسپرسو صنعتی خریدم روی پلاک دستگاه حک شده برق 220 240 و380 تا415 ایا میتوانم بابرق تک فاز راه اندازی کنم ممنون

  پاسخ دادن
  معین 03 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه قهوه مباشی 2050 باید از چه آسیایی استفاده بشه که قهوه کرم زیادی داشته باشه وقتی قهوه رو میزنم آبکیه، مشکل کجاست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 اردیبهشت 1400

   سلام از دستگاه آسياب منزل استفاده نكنيد اگر هم از بيرون تهيه ميكنيد بفرماييد آسياب ريز برای دستگاه خانگی میخواید.

   پاسخ دادن
  بهنام 01 اردیبهشت 1400

  با عرض سلام در قسمتی که هدگروپ بسته میشود بر روی خود دستگاه یک صافی آب وجود دارد که آب باید از تمام سوراخ های صافی بر روی قهوه چکه کند ولی بیشتر آب فقط از یک قسمت شره میکند!! یک بار صافی را از روی دستگاه باز کردم و کثیف نبود و کاملا تمیز بود ولی باز همین مشکل رو دارام آیا این اصلا مشکل حساب میشه یا تاثیری در کیفیت قهوه نداره؟ سوال دوم اینه که وقتی شروع میکنم به شات گرفتن در دو سه ثانیه اول ابتدا آب با کمی هوا خارج میشود بعد درست میشه. هوا گیری هم انجام دادم ولی باز این اتفاق می افته آیا این مشکل حساب میشه؟ دستگاه مباشی ۲۰۱۶

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 اردیبهشت 1400

   سلام نه عزيز اين مشكلی نداره در كل، ولی ميزان آسياب قهوه شما برای مباشی مناسب نيست وقتی كه قهوه تهيه ميكنيد بفرماييد كه درجه آسياب رو روی ريز باشه تا خروجی دستگاهتون هم بهتر باشه هم هوا نگيره

   پاسخ دادن
  مینا 01 اردیبهشت 1400

  سلام وقت بخیر من امروز که دستگاه روشن کردم بعد که خواستم دوباره درست کنم هر کاری میکنم دستش از بدنه جدا نمیشه که بتونم توش قهوه بریزم چیکار منمغ

  پاسخ دادن
  سمیرا 29 فروردین 1400

  با سلام، یک ماهه دستگاه اسپرسو ساز سون استار خریدم، تا دیشب خوب کار میکرد ولی امروز که روشن کردم، آب خیلی کم خارج میشه، ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 فروردین 1400

   سلام خروجی آب به خيلی از قطعات مربوط ميشه ابتدا دستگاه و دسته گروپ را با محلول شستشو دهيد اگر مشكل حل نشد بايد كل دستگاه از جمله پمپ چك شود

   پاسخ دادن
  مصطفی 28 فروردین 1400

  با سلام میخواستم بپرسم نازل دستگاه من تا آخر بسته نمیشه اگر هم بشه با فشار تا آخر بسته میشه آیا مشکل پیش میاد براش ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 فروردین 1400

   سلام نه مشكلی نداره بايد شير بخار سرويس بشه و اگرنه مشكل خاصی نداره

   پاسخ دادن
    عطیه فقیهی درگهانی 02 اردیبهشت 1400

    سلام دستگاه من تا دیروز خوب کار می کرد منتها امروز که خواستم استفاده کنم بعد از اینکه چراغ چشمک زن ثابت شد و دکمه رو فشار دادم فقط صدا می اومد و اصلا قهوه ای بهم نداد، ممنون میشم بهم بگید

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 04 اردیبهشت 1400

     سلام دستگاه شما المنت ها داغ ميشه ولي خروجي نداره كه بايد كل مسير مدارتون از پمپ تا بويلر چك بشه ممكن هست يك گرفتگي ساده باشه كه با شسشو دستگاه مشكلتون حل بشه

     پاسخ دادن
  Mahdi 27 فروردین 1400

  سلام وقت بخیر من دستگاه اسپرسوساز خانگی مباشی مدل ecm2016 خریدم. روز اول متوجه لرزش خیلی کم و جریان الکتریسیته در بدنه شدم. تعویض کردم دومی ام همینطور بود میخواستم بدونم این مورد عادی هستش تو این مدل دستگاهای استیل یا مشکل. ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 فروردین 1400

   سلام لرزش دستگاهتون طبيعی هستش و برق بدنه دستگاه ميتونه به ارت منزلتون ربط داشته باشه

   پاسخ دادن
   سجاد رشیدیان 09 اردیبهشت 1400

   دستگاه nova 149 رو ۱۰ روزی هست خریداری کردم منتها بعد اینکه اب جوش میاد ازش قهوه میگیرم قهوه ای ک میده داغ نیس ک لبسوز باشه و همون موقع باید استفاده اش کرد علت چیه؟ دستگاه نو هست

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 11 اردیبهشت 1400

    سلام احتمال اين هست كه ترموفيوز روی بويلر خوب روی جاش نباشد يا معيوب باشد كه بايد دستگاه باز شود و چك شود

    پاسخ دادن
  باران 27 فروردین 1400

  سلام روزتون بخیر. من دستگاه مباشی 2010 دارم رسوب گرفته بود و رسوبگیریش کردم از اون موقع قهوه ای که میده خیلی رقیقه و فوم خوبی نداره به نظرتون مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 فروردین 1400

   سلام ممكنه پمپ ضعيف شده باشه و نياز به تعويض اورينگ داشته باشه در غير اين صورت به ميزان آسياب قهوه دقت شود

   پاسخ دادن
    باران 29 فروردین 1400

    منظورتون از اورینگ همون واشر هدگروپه؟ تعویض بسکت تاثیری داره؟ چون دبل رو بهتره میده فقط سینگل رو خوب نمیده.

    پاسخ دادن
   امیر 28 فروردین 1400

   سلام دستگاه منم این مشگل داره می خواستم بدونم چطور رسوبگیری کردین و فشار اب دستگاه کم شده است

   پاسخ دادن
  پیام حقگو 26 فروردین 1400

  سلام وقت بخیر . دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدل BCO 260 من دچار نشت شده . متوجه شدم واشه دندانه دار بالای گروپ ذوب شده . امکان تهیه است ؟

  پاسخ دادن
  علی افرینش 23 فروردین 1400

  سلام. دستگاه گاستینو دارم. اب رو کاملا داغ میکنه ولی اسپرسو خروجی داغ نیست. گرمه.. علت چیه ؟ ممنون

  پاسخ دادن
  علی افرینش 23 فروردین 1400

  سلام.دستگاه گاستینو دارم.. اب رو کاملا داغ میکنه ولی اسپرسو رو میگیرم داغ نیست ..گرم هست تقریبا.. دلیلش چیه ؟ ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 فروردین 1400

   سلام منبع بويلر رسوب گرفته و نياز به ديسكيل داره

   پاسخ دادن
  علی 21 فروردین 1400

  سلام پرتافیلتر دستگاه چطوری باز میشه

  پاسخ دادن
  امین 21 فروردین 1400

  دستگاه بیزرا صنعتی دارم یکسال نشده ولی خروجی آب از بسکتم خیلی کم شده و بسکت دیگری زیاد..واسه زدن به قهوه سینگل زمانه زیادی می‌بری ولی بسکت دیگم پر آب در ضمن هد گروپ باز کردم چک کردم مسیر لوله ها همرو چک کردم هیچ گرفتگی نداره

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 فروردین 1400

   سلام بايد لوله ي خرجوي جدا كننده از از پمپ به بويلر چك بشه پمپ دستگاه سالم هست اما مدار پيچيده هستش و بايد تك تك چك بشه

   پاسخ دادن
  حسام 20 فروردین 1400

  سلام یه دستگاه فوما ۱۵۱۰ بدون پمپ وقتی کلید رو می‌زنی از هد گروپ آب نماید ولی کلید رو رو حالت بخار می‌زنی مشکلی نداره علت چیست دستگاه شتشوی شد قبل از اینکه شتشو بشه همین مشکل رو داشت

  پاسخ دادن
  وحید 19 فروردین 1400

  سلام... توری کف بسکت سینگل مباشی ۲۰۱۶ ناخودآگاه کنده شده حالا جفت نمیشه .چکار کنم کلا عوضش کنم یا درست میشه

  پاسخ دادن
  maral 18 فروردین 1400

  خواهش میکنم جواب سوالمو بدید چرا دستگاه قهوه ساز من مدل مباشی ۲۰۱۵ درجه رفته بالا و پایین نمیاد چکار کنم

  پاسخ دادن
  کامران 17 فروردین 1400

  سلام ببخشید برای لوازم پمپ اسپرسو صنعتی کجا میتونم تهیه کنم پره های ذغالی و فیبر و فنر ممنونم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  امیر 14 فروردین 1400

  سلام و عرض ادب من یه دستگاه نوا ۱۴۹ دارم. روزی معمولا یه فنجون قهوه ازش میگیرم و دوماهه خریدم. بعضی وقتا که میخوام دو کاپ پشت سر هم بگیرم یا آب از دستگاه خالی شه که تمیزش کنم هیچ کاری نمیکنه. بنظر شما ایراد داره؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 فروردین 1400

   سلام، اگر منظورتون اينه كه فقط يك فنجان قهوه ميده و بعد دستگاه lock ميشه ايراد بردي هست و قابل تعمير ميباشد

   پاسخ دادن
  سعید 13 فروردین 1400

  سلام و تبریک سال جدید، من یه اسپرسو ساز مایر مدل 8008 دارم، دستگاه رو چند روزی میشه خریدم (آکبند هست) وقتی قهوه میگیرم عقربه بار عمل نمیکنه از صفر تکون نمیخوره فقط دو سه دفعه کار کرد و تا 12 رفت، این مدل آسیاب هم روی خودش داره و با شماره های مختلف قهوه رو آسیاب کردم اما عقربه تکون نمی خوره، کیفیت خروجی قهوه قابل قبوله و غیر از عقربه فشارسنج مشکلی نداره، میشه لطفاً راهنمایی کنید این موضوع خیلی ناراحتم کرده.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 فروردین 1400

   سلام اگر دستگاه نو هستش ابتدا اول نوع جنس قهوه ي دون اسپرسو رو چك كنيد

   پاسخ دادن
    سعید 13 فروردین 1400

    سلام، یعنی با تعویض نوع قهوه عقربه فشار سنج شروع به کار می کنه؟ و برای این مدل دستگاه چه نوع قهوه ای رو پیشنهاد میدید؟ ممنون از جواب سریع شما.

    پاسخ دادن
     Reza 17 فروردین 1400

     سلام بله وقتي قهوه مناسب نباشه آب داخل گروپ خفه ميكنه و دستگاه خروجي نميده در نتيجه عقربه كار نمكينه ،وقتي ميخواين قهوه تهيه كنيد به فروشنده تاكيد كنيد دون اسپرسو براي دستگاه خانگي ميخواين كه كف قهوه ي مناسبي هم داشته باشه

     پاسخ دادن
   علیرضا 14 فروردین 1400

   سلام.من یه دستگاه گاستروبک مدل ۴۲۶۰۹دارم.الان چن روزه موقع گرفتن قهوه چراغ HEATINGروشن میشه و مثل قبل قهوه خوب نمیده.اشکال ازکجاست؟ممنون

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 15 فروردین 1400

    سلام دستگاه از قسمت المنت يا بويلر ايراد پيدا كرده بعد از رفع ايراد دستگاه رو شستشو دهيد

    پاسخ دادن
1 2 3 4