021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات اسپرسوساز با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

آموزش تعمیرات اسپرسوساز

آموزش تعمیرات اسپرسوساز
آموزش تعمیرات اسپرسوساز
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آموزش تعمیرات اسپرسوساز همراه با علت بروز مشکلات مختلف را در این مقاله شرح داده ایم تا چنانچه فنی هستید، بتوانید به راحتی بدون پرداخت هزینه به تعمیر اسپرسوساز در منزل بپردازید. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت عدم رفع مشکل اسپرسوساز خود می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران توسط تیم حرفه ای آی پی امداد بهره مند شوید.

کاربر گرامی هرگونه سوالی در زمینه نحوه آموزش و راهنمایی تعمیرات اسپرسو ساز دارید، کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشد.

آموزش تعمیرات اسپرسوساز در منزل

اگر از طرفداران اسپرسو هستید و از خوردن این نوشیدنی تلخ لذت می‌برید، به‌ احتمال‌ زیاد در منزلتان از یک دستگاه اسپرسوساز برای درست کردن این نوشیدنی استفاده می‌کنید. در صورتی ‌که از کاربران دستگاه اسپرسوساز هستید، حتماً به این مسئله توجه کرده‌اید که در برخی از مواقع دستگاه اسپرسوساز مانند گذشته عملکرد خود را به ‌درستی انجام نداده و اسپرسو خوشمزه‌ای را به شما تحویل نمی‌دهد.

آیا می‌دانید بهترین کار در این مواقع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم هنگام استفاده از دستگاه اسپرسوساز، ابتدا دفترچه راهنما و مطالب مختلف در مورد آموزش تعمیرات اسپرسوساز را مطالعه کنید تا بتوانید هنگام بروز مشکل در دستگاهتان، بدون نیاز به تعمیرکار اقدام به رفع مشکل اسپرسوساز نمایید.

بررسی تخصصی مشکلات دستگاه اسپرسوساز

اگر دستگاه اسپرسوساز شما در منزل یا در کافه آسیب دیده است و فرصت کافی برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه مجاز تخصصی تعمیرات اسپرسوساز را ندارید، نگران نباشید. بهترین تعمیرکار متخصص تعمیر اسپرسوساز در آی پی امداد اینجاست تا تجربیات خود را در زمینه آموزش رفع مشکل اسپرسوساز اسپرسوساز خانگی و صنعتی به زبان ساده در اختیار شما قرار دهد. با مطالعه آموزش نحوه عیب یابی و تعمیرات اسپرسوساز توسط تعمیرکار آی پی امداد می توانید در سریع ترین زمان ممکن مشکل دستگاه خود را پیدا کرده و اقدام به رفع آن نمایید.

ویدیو بررسی مشکلات اسپرسوساز
ویدیو بررسی مشکلات اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

راهنمای تعمیرات خارج نشدن اسپرسو با وجود روشن بودن پمپ اسپرسوساز

اگر اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز با وجود روشن بودن پمپ خارج نمی شود، جهت آموزش تعمیرات اسپرسوساز موارد زیر را بررسی نمایید:

 • این مشکل به دلیل نبود آب درون مخزن اسپرسوساز، ریختن بیش ‌از حد اسپرسو درون فیلتر دستگاه و جرم گرفتن پمپ اسپرسوساز ایجاد می‌شود.
 • برای تعمیر اسپرسوساز در این مورد، ابتدا باید از وجود آب در مخزن دستگاه مطمئن شوید.
 • همچنین در صورتی‌ که دستگاه اسپرسوساز به‌ صورت مستقیم به شیر آب متصل است، از وصل بودن آب ساختمان اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • بعد از اطمینان از وصل بودن آب، بهتر است مقدار اسپرسو درون دستگاه را چک کنید و در صورت وجود مقدار زیاد اسپرسو در اسپرسوساز، از مقدار آن بکاهید.
 • اگر مشکل دستگاه با این اقدامات برطرف نشد، لازم است پمپ اسپرسوساز را از نظر وجود جرم چک کنید.
 • در برخی از مواقع ممکن است جرم گرفتن پمپ و انسداد آن، باعث بروز این مشکل در دستگاه شما شده باشد.

آموزش تعمیر مشکل روشن شدن پمپ و تولید صدای زیاد اسپرسوساز

اگر اسپرسوساز سر و صدای زیادی دارد، جهت تعمیر اسپرسوساز در منزل موارد زیر را بررسی نمایید:

 • مانند همیشه دستگاه اسپرسوساز خود را روشن کرده‌اید، اما این بار برخلاف روزهای دیگر، با روشن شدن پمپ دستگاه صدا زیادی تولید می‌شود؟ نگران نشوید.
 • برای رفع مشکل اسپرسوساز در هنگام تولید صدای زیاد، لازم است مخزن آب دستگاه را چک کنید.
 • همچنین از وجود آب در آن مطمئن شوید؛ چون این حالت معمولاً به دلیل نبود آب در مخزن اسپرسوساز ایجاد می‌شود.

نحوه برطرف کردن مشکل نشتی آب از درون دستگاه اسپرسوساز

اگر متوجه شده‌اید که آب از اسپرسوساز نشت کرده است، آموزش تعمیرات اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • لوله خروجی دستگاه را که آب از آن خارج می‌شود، بررسی کنید.
 • این مشکل معمولاً به دلیل بسته شدن، انسداد و پیچ‌ خوردگی لوله خروجی دستگاه اسپرسوساز ایجاد می‌شود.
ویدیو بررسی قطعات اسپرسوساز
ویدیو بررسی قطعات اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

آموزش رفع علت باقی ماندن تفاله قهوه در اسپرسوساز

در حال نوشیدن اسپرسو هستید که ناگهان متوجه وجود تفاله در فنجانتان می‌شوید. آیا می‌دانید علت ماندن تفاله در اسپرسوساز چیست و برای تعمیرات اسپرسوساز در این مورد چه باید کرد؟ نگران نباشید. ما به شما علت‌های این مشکل و نحوه رفع آن را توضیح می‌دهیم.

 • علت‌ این امر خراب شدن سبدهای فیلتر اسپرسوساز است.
 • برای رفع این مشکل باید سبدهای فیلتر اسپرسوساز را چک کنید و درصورت وجود مشکل آن را تعویض نمایید.
 • بهتر است سبدهای فیلتر اسپرسوساز را به ‌صورت دوره‌ای جهت جلوگیری از خراب شدن تمیز نمایید.

طریقه رفع مشکل کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز

علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز و آموزش تعمیرات اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • بعد از مدتی استفاده از دستگاه اسپرسوساز، معمولاً واشرهای گروپ موجود در آن خراب می‌شود و نیاز به تعویض دارد.
 • معمولاً واشر گروپ های موجود در اسپرسوساز بعد از یک سال استفاده، خراب می‌شود.
ویدیو نحوه هواگیری اسپرسوساز
ویدیو نحوه هواگیری اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

طرز تهیه اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز

در کنار خواندن مطالب مفید در مورد آموزش تعمیر اسپرسوساز، یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش عمر دستگاه اسپرسوساز و خوردن یک اسپرسو با طعم خوب و خوشمزه لازم است به آن توجه کنید، این است که بر اساس روش‌ استفاده از دستگاه اسپرسوساز استفاده نمایید. مراحل درست کردن اسپرسو در دستگاه به این ‌صورت است:

 • ابتدا دستگاه اسپرسوساز و هد آن را تمیز کنید.
 • بهتر است هر روز قبل از استفاده از دستگاه، ابتدا هد آن را تمیز کنید.
 • این کار علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر دستگاه و کمتر خراب شدن آن می‌شود، از بد طعم شدن اسپرسو نیز جلوگیری می‌کند.
 • بعد از نظافت اسپرسوساز، اسپرسو را آسیاب کنید و سپس به مقدار نیاز درون هد گروپ اسپرسوساز بریزید.
 • تا ریختن کامل اسپرسو به درون قوری منتظر بمانید.
 • بعد از ریخته شدن کامل اسپرسو درون قوری، می‌توانید آن را در فنجان‌های مخصوصتان بریزید و از خوردن این نوشیدنی خوشمزه لذت ببرید.

خلاصه مقاله آموزش تعمیر اسپرسوساز و نکات مهم جهت نگهداری از آن

در کنار آشنایی با آموزش تعمیرات اسپرسوساز بهتر است بدانید در نگهداری از دستگاه اسپرسوساز نکاتی وجود دارند که شما با رعایت این نکات می‌توانید مدت زیادی از دستگاهتان بدون نیاز به تعمیر اسپرسوساز استفاده کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • بهتر است سبد فیلتر دستگاه اسپرسوساز را در هنگام استفاده با آب داغ بشویید، این کار باعث خارج شدن رسوبات موجود در دستگاه می‌شود.
 • آب فیلتر را به ‌صورت مرتب عوض کنید.
 • قطعاتی از دستگاه اسپرسوساز که قابل جدا شدن است، به‌ صورت دوره‌ای جدا و تمام آن‌ها را تمیز کنید؛ چون در هر بار استفاده از دستگاه، مقداری از اسپرسو در بین این قطعات باقی می‌ماند که به ‌مرور زمان این موارد باعث اختلال در کار دستگاه و نیاز به تعمیرات اسپرسوساز می‌شود.
 • دستگاه اسپرسوساز را بعد از هر بار استفاده خاموش نمایید.
 • هد دستگاه اسپرسوساز را به‌ صورت روزانه تمیز کنید.
 • بهتر است برای کاهش نیاز به تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز، درون مخزن آن از آب تصفیه‌ شده استفاده کنید؛ چون آب شهری معمولاً سخت است و درون آن املاحی وجود دارد که به ‌مرور زمان این املاح، باعث تشکیل رسوبات و اختلال در عملکرد دستگاه می‌شوند.
 • برای تمیز کردن راه‌ آب دستگاه اسپرسوساز می‌توانید درون مخزن آب اسپرسوساز را با آب داغ و مواد شوینده پرکنید.
 • در این حالت، درون فیلتر اسپرسو چیزی نریزید و دستگاه را در این حالت روشن کنید و اجاره دهید مانند روزهای قبل کار خود را انجام دهد.

989 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. فرید 01 خرداد 1401

  سلام وقت بخیر من یه دستگاه اسپروسو ساز یونیک پرو دارم که بدون اینکه کاپ یا همون دسته رو بزارم تو دستگاه اب از پمپش نمیاد بجاش اب از لوله بخارش میاید دلیلش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 خرداد 1401

   سلام دستگاه بايد باز بشه و كل مدار از جمله بويلر رسوب زدايي شود و بدليل گرفتگي آب وارد سيني شستشوي برگشت ميشه

   پاسخ دادن
 2. ملیکا قهرمانزاده 31 اردیبهشت 1401

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من اسپرسو ساز گاستروبک از این مدلهای باریک که دارای بسکت تحت فشار هست دارم ....چند وقته متوجه شدم آخر عصاره گیری مقداری آب از یکی از سوراخ‌های بسکت بیشتر وبا سرعت میاد ....امروز دیدم قسمت فلزی هد گروپ تو همون سمتی که آب بیشتر میاد اومده یکم پایین (انگارازجاش درآمده )با دست فشار دادم رفت سر جایش ولی زمان عصاره گیری دوباره کج میشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 خرداد 1401

   سلام فيلتر دسته گروپ رو خوب چك كيند و از سرواخ ته فيلتر محكم فوت كنيد كه گرفتگي نداشته باشه اگر هنگام عصاره گيره كچ ميشه با فيلترشو تعويض كنيد

   پاسخ دادن
  رژيار 28 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشيد من اسپريوساز داونگي ec 685 رو تازه خريده ام ميخواستم بدونم بليد قبل از استفاده دستگاه رو روشن و يعد از استفاده خاموش يا اينكه دكمه دستگاه هميشه بايد روشن باشه و دست بهش نزنم؟ ممنون

  پاسخ دادن
   mohammad 29 اردیبهشت 1401

   حتما بعداز استفاده دستگاه را خاموش نمایید

   پاسخ دادن
  محمد 23 اردیبهشت 1401

  باسلام پورتا فیلتر رو که با بسکت تک شات جا وبسکت سبد قهوه جا میگذارم مشکل ندارم خیلی روان وراحت بسته میشه ولی با بسکت دبل که جا میگذارم قبل از گرفتن اب جوش جهت گرم کردن دستگاه پورتا سفت بسته میشه وگاهی اوقات پورتا رو که باز میکنم بسکت دبل به شاور میچسبه ولی بعداز گرفتن اب جوش براحتی بسته میشه وبه شاور هم نمیچسبه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 اردیبهشت 1401

   سلام اول از همه واشر گروپ را چك كنيد اگر زمان زيادي هست كه استفاده ميكنيد بايد تعويض شود اگر واشر نو بود بسكت دبل شما خراب شده و بايد تعويض كنيد

   پاسخ دادن
  فرقانی 17 اردیبهشت 1401

  سلام، روز خوش اسپرسوساز دلونگی مدل ۴۲۱ دارم، چندین مرتبه بعد از شستن فیلتر و مخزن آب دچار مشکل شده ولی بعد درست شد، این سری هر کاری کردم درست نشد. آب از مخزن پایین نمیاد و یک صدای بلندی هم میده

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 اردیبهشت 1401

   سلام پمپ شما آب نميكشه داخل دستگاه و خالي كار ميكنه زياد ازش كار نكشيد تا نسوزه بايد واشر فنر داخل مخزن آب و اتصال منبع به پمپ را چك كنيد

   پاسخ دادن
  مجید 17 اردیبهشت 1401

  سلام دستگاه من مایر هست و یکساله کار میکنه رو هم رفته 100 تا شات نگرفتم جدیدا متوجه شدم علاوه بر اینکه هنگام خروجی اسپرسو داغ نیست حتی نمیه لیوان مخصوص هم پر نمیشه میشه راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 اردیبهشت 1401

   سلام مشكل ميتونه از قسمت المنت بويلر باشه اگر بويلر رسوب زيادي گرفته نه تنها خروجي خوبي نميده هوب داغ هم نميكنه

   پاسخ دادن
  محمد نوروزخانی 14 اردیبهشت 1401

  سلام دستگاه من دلونگی مدل ۶۸۵ هست دوماه هست خریدم روزی یک بار بیشتر روشن نمیکنم ویک شات اسپرسو بیشتر نمیگیرم چندروزه دکمه خاموش کردن یکم گیر داره پیچ خورشیدی زیر دستگاه رو یکم شل کردم چندروز خوب مجددا امروز دوباره گیر کرد میشه راهنمایی بفرمایین

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 اردیبهشت 1401

   سلام اون پيچ ربطي نداره به مشكل شما بايد كلید دستگاه باز بشه و تعمير بشه

   پاسخ دادن
  رستان 07 اردیبهشت 1401

  سلام خسته نباشید من یک دستگاه مایر 439 دارم که مشکل ندادن شیر هنگام لاته یا کاپوچینو از پیچیر داره میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 08 اردیبهشت 1401

   سلام اگر مدار شير و سري را خوب با آب داغ تميز كردين ميتونه از تعليق ساز فوم باشه

   پاسخ دادن
    رستان 08 اردیبهشت 1401

    چه راهی هست که درست بشه ؟

    پاسخ دادن
  حسین 04 اردیبهشت 1401

  سلام من دستگاه نوا 149 دارم . تقریبا دو سه هفتس وقتی که میزنم که هد گروپ شسته بشه اب با فشار مثل دوش حموم پاشیده میشه بیرون و از همه سوراخ ها اب بیرون نمیاد مشکل از کجاست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 اردیبهشت 1401

   سلام واشر گروپ دستگاه خراب شده و بايد تعويضش كنيد

   پاسخ دادن
  جعفر حسین زاده 26 فروردین 1401

  با سلام من ی دستگاه اسپرسوساز دسینی خریدم بعد از سه روز استفاده وقتی دستگاه رو روشن میکنم بیش از حد داغ میشه و دستگاه هنگ میکنه و با خاموش کردن همچنان داغ میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 فروردین 1401

   سلام اگر دستگاه نو اتصال به بويلر امكانش هست از جا در اومده باشه حتما چك بشه چون ممكنه بويلر بسورزه

   پاسخ دادن
  عرشیا 26 فروردین 1401

  سلام من یک دستگاه نوا 140 خریدم روشن که میکنم چراغ هیتینک روشن نمیشه مشکل چیه ؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 فروردین 1401

   سلام ترموفيوز حرارتي روي بويلر را چك كنيد اگر سالم بود المنت بويلر و برد را چك كنيد

   پاسخ دادن
  مهدی 02 فروردین 1401

  سلام. اسپرسو ساز مارک مباشی 2016 تازه خریدم. توش اب کردم روشنش که می کنم فقط قرقر می کنه و هیچ آبی یا بخاری ازش خارج نمیشه و فشارشم بالا نمیره. چیکارش کنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 فروردین 1401

   سلام اون صدای پمپ هست كه آب بهش نميرسه و خالی داره كار ميكنه يا ميتونه خود پمپ هم باشه كه خراب شده و ممكن هست بشه پمپ رو هم تعمير كنيد

   پاسخ دادن
  Reza 02 فروردین 1401

  سلام وقت بخیر.دستگاه ونتی۵۷۰۰دارم،وقتی که برای آسیاب کردن قهوه روی درجه۴یا هر درجه دیگه ای قرار میدم،موقع آسیاب کردن قهوه درجش میچرخه و۲الی۳درجه بالاتر میره و ثابت میمونه یعنی مثلا وقتی میخوام قهوه روی درجه ۴آسیاب بشه،موقع آسیاب کردن قهوه درجه میچرخه و میاد روی ۶و۷ و ثابت میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید ک مشکل از کجاست.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 فروردین 1401

   سلام تيغه روی تنظيم دستگاه از رله خارج شده و بايد سرويس بشه

   پاسخ دادن
    متین 24 فروردین 1401

    سلام علت کار نکردن پمپ قهوه ساز و روشن نشدن چراغ سبز دستگاه چیست

    پاسخ دادن
   سید 07 فروردین 1401

   سلام وقت بخیر دستگاه لازپازیاله ۳ گروپ s8 دارم امروز صبح کلا صفحه کلید هیچ گروپی کار نمی‌کرد و هیچ کدوم از چراغ های صفحه کلید روشن نمیشه و عصاره گیره نمیشه کرد تنها کلید وسط رو که چند ثانیه نگه می‌داری که باید بره روی حالت تنظیم تایم کلید ها که متاسفانه باید چراغ هاروشن بشه نمیشه و میومد روی حالت بک واش کار میکرد اونم به مدت ۵ ثانیه کار میکرد ممنون میشم بگید کدوم قسمت دستگاه معیوب شده آیا از برد دستگاه میتونم باشه

   پاسخ دادن
   محمد 31 فروردین 1401

   سلام دستگاه زیگما دارم خروج قهوه بصورت قطره ای و بدون کف هست میشه راهنمایی کنید.

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 31 فروردین 1401

    بويلر پر از رسوب شده و حتما بايد باز بشه و سرويس بشه اگر پمپ هم نياز باشه بايد تعمير بشه

    پاسخ دادن
     محمد 01 اردیبهشت 1401

     سلام ممنون که پاسخگو بودین. دستگاه رو نو خریدم چطور ممکنه جرم گرفته باشه بویلرش؟؟

     پاسخ دادن
  علیرضا 19 اسفند 1400

  سلام من اسپرسوسازمارک ساچی دارم ازپایین کرم های سفیدبیرون میادهرچه قدهم تمیزمیکنم بازم دوباره پیداشون میشه

  پاسخ دادن
  زهرا 11 اسفند 1400

  سلام امروز دستگاه مباشی ۲۰۲۰ رو تهیه کردم ولی متاسفانه بعد از یکبار عصاره گیری برای اینکه از نازل بخار استفاده کنم و یا دوباره عصاره بگیرم چراغ پاور چشمک زن میشه و خیلی طول میکشه که دوباره چراغ ثابت بشه البته وقتی یه بار پاور رو خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم سریعتر ثابت میشه ولی این آسیب به دستگاه نمیزنه ؟ آیا این قدر تاخیر طبیعیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 اسفند 1400

   سلام بله چون ديگ بويلرتون نو هست زمان ميبره تا بخار جمع بشه و داغ بشه تا ترموفيوز ها قطع بشن و چشمك زن ثابت بشه،اين امر طبيعي هستش

   پاسخ دادن
    زهرا 15 اسفند 1400

    سلام ممنونم از راهنماییتون الان بعد از چند بار استفاده وقتی دکمه پاور رو میزنم دکمه بخار به صورت خودبخود به حالت چشمک زن درمیاد در حالیکه من این دکمه رو اصلا نزدم البته من مخزن رو هر سری تا max پر نمیکنم ممکنه این علتش باشه یا خیر علت دیگه ای داره؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 15 اسفند 1400

     نه ربطي به منبع آب نداره و اگر دكمه ي بخار داخل نباشه و از قبل نزده باشيد مشكلي نداره چون وقتي دستگاه رو روشن ميكنيد ديگ بخار هم داغ شده و توليد بخار ميكنه

     پاسخ دادن
   داش مجید 08 فروردین 1401

   خانم شما اول باید طرز استفاده از هر دستگاهی رو یاد بگیرید بعدا ازش استفاده کنید. مشکل شما اینه که وقتی بخار از دستگاه میگیرید و بعدش میخواید اسپرسو بگیرید به علت وجود بخار زیاد در دستگاه و عدم تخلیه شدن این بخار ، چراغ پاور چشمک میزنه. برای حل این مشکل شما باید دکمه بخار رو خاموش کنید و یک شات آب جوش خالی از دستگاه بگیرید. اینطوری هم بگیرید که وقتی دکمه بخار رو خاموش کردید ، پیچ مربوطه به بخار/آب جوش را باز کنید تا بخار اول خارج بشه و بعدش آب جوش خارج بشه. به این ترتیب ، بخار اضافی از دستگاه خارج میشه و میتونید ازش اسپرسو بگیرید.

   پاسخ دادن
  حامد 11 اسفند 1400

  سلام وقت بخیر نزدیک به دو ماهه مباشی 2020 تهیه کردم و بعد از استفاده از دستگاه ( مخصوصا استفاده از نازل بخار ) به منظور عصاره گیری مجدد ( مثلا لیوانهای بعدی ) چراغ قرمز چشمک زن است و ثابت نمی شود ( حداقل 1تا 2 دقیقه صبر کردم ). آیا این طبیعی است؟ به طور کلی چقدر زمان نیاز است تا بعد از استفاده با نازل بخار دستگاه مجددا آماده عصاره گیری شود؟ البته در مواقع بالا به جهت تست چراق که چشمک میزند عصاره گیری هم انجام دادم اما بدیهیا با کیفیت نیست و فشار بخار هم بالا نمی رود. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 اسفند 1400

   سلام اين امر يعنی دستگاه بايد داغ بشه و فشار بخار ديگ بره بالا تا چشمك زن ثابت بشه و عصاره قوی تری بگيرید. مشكلی نداره

   پاسخ دادن
    حامد 11 اسفند 1400

    ممنونم از پاسخ. پس در این صورت احتمالا بعد از هربار عصاره گیری باید چندین دقیقه صبر کرد و این امر برای سرو بیش از ۲ فنجان قهوه امری زمان بر است.

    پاسخ دادن
1 9 10 11