logo logo تعمیرات اسپرسوساز با ما در تماس باشید 021-58941

آموزش تعمیرات اسپرسوساز

آموزش تعمیرات اسپرسوساز
آموزش تعمیرات اسپرسوساز
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آموزش تعمیرات اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آموزش تعمیرات اسپرسوساز همراه با علت بروز مشکلات مختلف را در این مقاله شرح داده ایم تا چنانچه فنی هستید، بتوانید به راحتی بدون پرداخت هزینه به تعمیر اسپرسوساز در منزل بپردازید. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت عدم رفع مشکل اسپرسوساز خود می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران توسط تیم حرفه ای آی پی امداد بهره مند شوید.

کاربر گرامی هرگونه سوالی در زمینه نحوه آموزش و راهنمایی تعمیرات اسپرسو ساز دارید، کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشد.

آموزش تعمیرات اسپرسوساز در منزل

اگر از طرفداران اسپرسو هستید و از خوردن این نوشیدنی تلخ لذت می‌برید، به‌ احتمال‌ زیاد در منزلتان از یک دستگاه اسپرسوساز برای درست کردن این نوشیدنی استفاده می‌کنید. در صورتی ‌که از کاربران دستگاه اسپرسوساز هستید، حتماً به این مسئله توجه کرده‌اید که در برخی از مواقع دستگاه اسپرسوساز مانند گذشته عملکرد خود را به ‌درستی انجام نداده و اسپرسو خوشمزه‌ای را به شما تحویل نمی‌دهد.

آیا می‌دانید بهترین کار در این مواقع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم هنگام استفاده از دستگاه اسپرسوساز، ابتدا دفترچه راهنما و مطالب مختلف در مورد آموزش تعمیرات اسپرسوساز را مطالعه کنید تا بتوانید هنگام بروز مشکل در دستگاهتان، بدون نیاز به تعمیرکار اقدام به رفع مشکل اسپرسوساز نمایید.

بررسی تخصصی مشکلات دستگاه اسپرسوساز

اگر دستگاه اسپرسوساز شما در منزل یا در کافه آسیب دیده است و فرصت کافی برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه مجاز تخصصی تعمیرات اسپرسوساز را ندارید، نگران نباشید. بهترین تعمیرکار متخصص تعمیر اسپرسوساز در آی پی امداد اینجاست تا تجربیات خود را در زمینه آموزش رفع مشکل اسپرسوساز اسپرسوساز خانگی و صنعتی به زبان ساده در اختیار شما قرار دهد. با مطالعه آموزش نحوه عیب یابی و تعمیرات اسپرسوساز توسط تعمیرکار آی پی امداد می توانید در سریع ترین زمان ممکن مشکل دستگاه خود را پیدا کرده و اقدام به رفع آن نمایید.

ویدیو بررسی مشکلات اسپرسوساز
ویدیو بررسی مشکلات اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

راهنمای تعمیرات خارج نشدن اسپرسو با وجود روشن بودن پمپ اسپرسوساز

اگر اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز با وجود روشن بودن پمپ خارج نمی شود، جهت آموزش تعمیرات اسپرسوساز موارد زیر را بررسی نمایید:

 • این مشکل به دلیل نبود آب درون مخزن اسپرسوساز، ریختن بیش ‌از حد اسپرسو درون فیلتر دستگاه و جرم گرفتن پمپ اسپرسوساز ایجاد می‌شود.
 • برای تعمیر اسپرسوساز در این مورد، ابتدا باید از وجود آب در مخزن دستگاه مطمئن شوید.
 • همچنین در صورتی‌ که دستگاه اسپرسوساز به‌ صورت مستقیم به شیر آب متصل است، از وصل بودن آب ساختمان اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • بعد از اطمینان از وصل بودن آب، بهتر است مقدار اسپرسو درون دستگاه را چک کنید و در صورت وجود مقدار زیاد اسپرسو در اسپرسوساز، از مقدار آن بکاهید.
 • اگر مشکل دستگاه با این اقدامات برطرف نشد، لازم است پمپ اسپرسوساز را از نظر وجود جرم چک کنید.
 • در برخی از مواقع ممکن است جرم گرفتن پمپ و انسداد آن، باعث بروز این مشکل در دستگاه شما شده باشد.

آموزش تعمیر مشکل روشن شدن پمپ و تولید صدای زیاد اسپرسوساز

اگر اسپرسوساز سر و صدای زیادی دارد، جهت تعمیر اسپرسوساز در منزل موارد زیر را بررسی نمایید:

 • مانند همیشه دستگاه اسپرسوساز خود را روشن کرده‌اید، اما این بار برخلاف روزهای دیگر، با روشن شدن پمپ دستگاه صدا زیادی تولید می‌شود؟ نگران نشوید.
 • برای رفع مشکل اسپرسوساز در هنگام تولید صدای زیاد، لازم است مخزن آب دستگاه را چک کنید.
 • همچنین از وجود آب در آن مطمئن شوید؛ چون این حالت معمولاً به دلیل نبود آب در مخزن اسپرسوساز ایجاد می‌شود.

نحوه برطرف کردن مشکل نشتی آب از درون دستگاه اسپرسوساز

اگر متوجه شده‌اید که آب از اسپرسوساز نشت کرده است، آموزش تعمیرات اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • لوله خروجی دستگاه را که آب از آن خارج می‌شود، بررسی کنید.
 • این مشکل معمولاً به دلیل بسته شدن، انسداد و پیچ‌ خوردگی لوله خروجی دستگاه اسپرسوساز ایجاد می‌شود.
ویدیو بررسی قطعات اسپرسوساز
ویدیو بررسی قطعات اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

آموزش رفع علت باقی ماندن تفاله قهوه در اسپرسوساز

در حال نوشیدن اسپرسو هستید که ناگهان متوجه وجود تفاله در فنجانتان می‌شوید. آیا می‌دانید علت ماندن تفاله در اسپرسوساز چیست و برای تعمیرات اسپرسوساز در این مورد چه باید کرد؟ نگران نباشید. ما به شما علت‌های این مشکل و نحوه رفع آن را توضیح می‌دهیم.

 • علت‌ این امر خراب شدن سبدهای فیلتر اسپرسوساز است.
 • برای رفع این مشکل باید سبدهای فیلتر اسپرسوساز را چک کنید و درصورت وجود مشکل آن را تعویض نمایید.
 • بهتر است سبدهای فیلتر اسپرسوساز را به ‌صورت دوره‌ای جهت جلوگیری از خراب شدن تمیز نمایید.

طریقه رفع مشکل کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز

علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز و آموزش تعمیرات اسپرسوساز به شرح زیر است:

 • بعد از مدتی استفاده از دستگاه اسپرسوساز، معمولاً واشرهای گروپ موجود در آن خراب می‌شود و نیاز به تعویض دارد.
 • معمولاً واشر گروپ های موجود در اسپرسوساز بعد از یک سال استفاده، خراب می‌شود.
ویدیو نحوه هواگیری اسپرسوساز
ویدیو نحوه هواگیری اسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

طرز تهیه اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز

در کنار خواندن مطالب مفید در مورد آموزش تعمیر اسپرسوساز، یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش عمر اسپرسوساز و خوردن یک اسپرسو با طعم خوب و خوشمزه لازم است به آن توجه کنید، این است که بر اساس نحوه استفاده از اسپرسوساز استفاده نمایید. مراحل درست کردن اسپرسو با دستگاه به این ‌صورت است:

 • ابتدا دستگاه اسپرسوساز و هد آن را تمیز کنید.
 • بهتر است هر روز قبل از استفاده از دستگاه، ابتدا هد آن را تمیز کنید.
 • این کار علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر دستگاه و کمتر خراب شدن آن می‌شود، از بد طعم شدن اسپرسو نیز جلوگیری می‌کند.
 • بعد از تمیز کردن اسپرسو ساز، اسپرسو را آسیاب کنید و سپس به مقدار نیاز درون هد گروپ اسپرسوساز بریزید.
 • تا ریختن کامل اسپرسو به درون قوری منتظر بمانید.
 • بعد از ریخته شدن کامل اسپرسو درون قوری، می‌توانید آن را در فنجان‌های مخصوصتان بریزید و از خوردن این نوشیدنی خوشمزه لذت ببرید.

خلاصه مقاله آموزش تعمیر اسپرسوساز و نکات مهم جهت نگهداری از آن

در کنار آشنایی با آموزش تعمیرات اسپرسوساز بهتر است بدانید در نگهداری از دستگاه اسپرسوساز نکاتی وجود دارند که شما با رعایت این نکات می‌توانید مدت زیادی از دستگاهتان بدون نیاز به تعمیر اسپرسوساز استفاده کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • بهتر است سبد فیلتر دستگاه اسپرسوساز را در هنگام استفاده با آب داغ بشویید، این کار باعث خارج شدن رسوبات موجود در دستگاه می‌شود.
 • آب فیلتر را به ‌صورت مرتب عوض کنید.
 • قطعاتی از دستگاه اسپرسوساز که قابل جدا شدن است، به‌ صورت دوره‌ای جدا و تمام آن‌ها را تمیز کنید؛ چون در هر بار استفاده از دستگاه، مقداری از اسپرسو در بین این قطعات باقی می‌ماند که به ‌مرور زمان این موارد باعث اختلال در کار دستگاه و نیاز به تعمیرات اسپرسوساز می‌شود.
 • دستگاه اسپرسوساز را بعد از هر بار استفاده خاموش نمایید.
 • هد دستگاه اسپرسوساز را به‌ صورت روزانه تمیز کنید.
 • بهتر است برای کاهش نیاز به تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز، درون مخزن آن از آب تصفیه‌ شده استفاده کنید؛ چون آب شهری معمولاً سخت است و درون آن املاحی وجود دارد که به ‌مرور زمان این املاح، باعث تشکیل رسوبات و اختلال در عملکرد دستگاه می‌شوند.
 • برای تمیز کردن راه‌ آب دستگاه اسپرسوساز می‌توانید درون مخزن آب اسپرسوساز را با آب داغ و مواد شوینده پرکنید.
 • در این حالت، درون فیلتر اسپرسو چیزی نریزید و دستگاه را در این حالت روشن کنید و اجاره دهید مانند روزهای قبل کار خود را انجام دهد.
3.8/5 - (34 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

1107 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. شهرام بلوچ زاده 10 بهمن 1401

  دستگاه اسپرسوساز دسینی مدل 555 دارم که آب از مخزن شیر و مخزن آب نمیکشد. بعد چند دقیقه کار کردن دستگاه خاموش میشود ولی قهوه و دوم شیر نمیدهد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 بهمن 1401

   ممکن است پمپ آب یا پمپ شیر به درستی کار نکند یا مخزن آب و/یا مخزن شیر خالی باشد. همچنین ممکن است سیستم گرمایش یا سیستم فشار مشکل داشته باشد.

   پاسخ دادن
 2. مهدی فرد 29 دی 1401

  سلام دستگاه نوا دارم روشن که میکنم پمپ استارت کار می‌کنه آب هم از فاضلاب خروجی داره ولی بعد از استارت اول عصاره گیری یا بخار میزنم دستگاه هیچ عکس‌العملی نشون نمیده نکته اینکه روی عصاره گیری یا بخار هم روشن میکنم استارت اول پمپ خروجی داره تو هر دو حالت که جابجا میکنم چراغ گرمایش روشن میشه که من احتمال میدم میکرو سوئیچ سالم باشه دستگاه گرم هم میشه پمپ استارت هم کار می‌کنه ولی بعد از آن نه عصاره گیری و نه بخار هیچ عملی انجام نمیشه انگار فقط دستگاه روشن کرده باشید، سپاس

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 دی 1401

   سلام، اگر دستگاه شما ولوم دار هست، باید میکروسوئیچ های چرخان ولوم را تست کنید و سپس برد فرمان تعمیر یا تعویض شود.

   پاسخ دادن
  ابراهیمی 28 دی 1401

  سلام. وقت بخیر. یک سال ه دستگاه اسپرسوساز نیمه صنعتی بارنی با آسیاب سرخود دارم. معمولا وقتی دستگاه را روشن می کردم چراغ چهار دکمه روی دستگاه به ترتیب به رنگ سفید روشن می شد (دوبار) و بعد همه چراغ ها باهم چشمک می زدند تا ثابت و آماده کار شود ... چند وقته به محض روشن شدن رنگ چراغ چهار دکمه قرمز شده و بعد باز به رنگ سفید چشمک میزنه و ثابت میشه و کار می کنه ... هیچ تفاوتی در عملکرد دستگاه و کیفیت کارش ندیدم ... فقط اون چند ثانیه اول رنگ چراغ دکمه ها از سفید به قرمز تغییر کرده. آیا دستگاه مشکلی پیدا کرده؟؟؟ ممنون میشم کمک و راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 دی 1401

   سلام، احتمالا گیرنده برد فرمان از قسمت ترموفیوز های روی بویلر دچار خرابی شده و یا ممکن از ترموفیوز های حرارتی سوخته باشد. اما اگر دستگاه سالم کار میکند، به چیزی دست نزنید

   پاسخ دادن
    ابراهیمی 29 دی 1401

    با توجه به این شرایط لازم ه که تعمیرکار ببینه؟

    پاسخ دادن
  ایرانی 27 دی 1401

  سلام و درود خسته نباشین من تازگی یه سیلورکرست 1470وات استوک خریدم. قبلا 1100وات سیلورکرست داشتم بدون قطع و وصل شدن عصاره گیری میکرد. این جدیده بعداز فشار دادن دکمه اسپرسو 2ثانیه پمپ میکنه، 2 ثانیه مکس بعد شروع میکنه به کار و بدون مشکل هست دیگه احیانا پمپش مشکل نداره؟! تو کلیپها نگاه کردم هم مدلهای دستگاهم بدون مکس کردن عصاره میگیرن ولی این مکس کوتاهی داره بنظرتون علتش چی هست؟! پیشاپیش ممنون از جواب‌دهی

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 دی 1401

   سلام بله نبايد بيشتر از يكبار قطع و وصل بشه بايد بعد از يكبار قطع شدن مدام پمپ كنه بله ميتونه پمپ خراب باشه

   پاسخ دادن
  Mary71 23 دی 1401

  باسلام من دستگاه اسپرسوساز مباشی دارم که چندین روزه در انتهای عصاره گیری دچار باز شدن پرس پرتافیلتر و نشتی آب شده…با تعویض قهوه دچار مشکل شده حالا با اسیاب قهوه هایی هم که قبلا بدون مشکل عصاره گیری میکرد هم دچار مشکل شده..خواستم بدونم مشکلش از چی هستش؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 دی 1401

   سلام. اگر با هر قهوه ای این مشکل وجود دارد، باید ابتدا پرتافیلتر را چک کنید تا گرفته نباشد. اگر باز هم مشکل رفع نشد، باید واشر گروپ را تعویض کنید.

   پاسخ دادن
  یاشار 19 دی 1401

  سلام خسته نباشید دستگاه من مایر هستش چند روزه فشار بخار خیلی کم شده حتی خالی بدون پرتا فیلترم که کار میکنه ضعیفه و مثل قبل بخار با فشار خارج نمیشه ولی از سمت نازل لوله که برا فوم گیریه همچنان بخار و فشار خوبی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید سپاس فراوان

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 دی 1401

   سلام. قسمت بویلر دچار گرفتگی شده و باید با محلول شستشو داده شود.

   پاسخ دادن
  امیر علی 16 دی 1401

  سلام من نوا ۱۴۹ دارم .وقتی قهوه میگیرم ازش بازم میکنم بشورمش پودر قهوه استفاده شده آبداره، خشک مثل قرص نیست .چرا

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 دی 1401

   سلام. مشکل از نوع و آسیاب قهوه است که باید اون رو عوض کنید.

   پاسخ دادن
  علی 16 دی 1401

  اگه بخوام از سرکه برای تمیزی استفاده کنم باس همراه با آب باشه یا سرکه تنها بریزم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 دی 1401

   سلام. به جای سرکه بهتر است از شوینده های مخصوص اسپرسوساز استفاده کنید.

   پاسخ دادن
  علی 16 دی 1401

  سلام دستگاه من گرفتگی پیدا کرده و وقتی میزنم اساره گیری را انجام بده خیلی زور میزنه و آمپر را میکشه به سمت 200الی300لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 دی 1401

   سلام. مشکل از گرفتگی بویلر یا پمپ است که باید چک شوند.

   پاسخ دادن
1 22 23 24